سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

قلاوند

عضو جدید
سلام
من یک طرح در تردی مکس کشیدم ولی یک قسمتش سیاه یا مثل سایه هست چکار کن که از بین بره هنوز متریال ندادام

قلاوند

عضو جدید
میخوام فضای سبز مثل چمن ایجاد کنم چمن یک دست نمی خواهم تک تک مثل برگ درخت باشه

reza902

عضو جدید
سلام .. خوبي عزيز

توضيح دادنش يه خورده برارم مشكله اما مي توني به سايتي كه ميگم مراجعه كني ... با تصوير توضيحات لازم داده .. مطمئنم مشكلت حل ميشه www.3disf.com ..

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوام فضای سبز مثل چمن ایجاد کنم چمن یک دست نمی خواهم تک تک مثل برگ درخت باشه

برای طراحی چمن یکی از بهترین روش ها استفاده از Vray است که شما میتونید توسط متریال چمن مورد نظربصورت طبیعی طراحی کنید، لینک زیر میتونه به شما کمک کنه:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=110858&#post1162334

روشهای دیگه هم هست مثل استفاده از Scatter یا Displacement ولی خب حجم فال رو بالا میبرن که در ابعاد وسیع مشکل ساز میشن.
موفق باشید.

قلاوند

عضو جدید
سلام
من یک طرح در تردی مکس کشیدم ولی یک قسمتش سیاه یا مثل سایه هست چکار کن که از بین بره هنوز متریال ندادام

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
كسي ميدونه هاشورهاي سليقه اي رو چطور ايجاد مي كنيم؟
بايد يه تحقيق بدم به استاد!
و همچنين اگه بخوايم يه فايل اتوكد برامون بيرون پرينت بگيرن و طرف برنامه اتوكد نداشته باشه! بايد چيكار كنيم؟ اين سوالم ازمون پرسيده!

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
و همچنين اگه بخوايم يه فايل اتوكد برامون بيرون پرينت بگيرن و طرف برنامه اتوكد نداشته باشه! بايد چيكار كنيم؟ اين سوالم ازمون پرسيده!

سلام،
برای ساخت هاشور میتونی به این سایت ها مراجعه کنی:
Caddigest
CADinc

اما بهترین خروجی که میتونی از اتوکد بگیری که رو همه ی سیستم ها باز بشه فرمت PDF است.
برای این کار هم کافیه بعد از اجرای دستور پرینت از لیست انتخاب پرینتر DWG to PDF رو انتخاب کنی، بقیشم مثل قبله(مثل ضخامت خطوط و رنگی یا سیاه و سفید بودن).
تو این روش بجای چاپ رو کاغذ مسیر ذخیره فابل رو میپرسه که نقشه بصورت یک فایل PDF روی هارد ذخیره میشه.

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،
برای ساخت هاشور میتونی به این سایت ها مراجعه کنی:
Caddigest
CADinc

اما بهترین خروجی که میتونی از اتوکد بگیری که رو همه ی سیستم ها باز بشه فرمت PDF است.
برای این کار هم کافیه بعد از اجرای دستور پرینت از لیست انتخاب پرینتر DWG to PDF رو انتخاب کنی، بقیشم مثل قبله(مثل ضخامت خطوط و رنگی یا سیاه و سفید بودن).
تو این روش بجای چاپ رو کاغذ مسیر ذخیره فابل رو میپرسه که نقشه بصورت یک فایل PDF روی هارد ذخیره میشه.

فارسيش نبود؟:redface:
ما هم همينو بهش گفتيم ولي ميگه اگه pdf نداشتين چي؟:surprised:

Mona.Diba

عضو جدید
سلام. سوال 3dmax داشتم.
به نظر شما این سایه ها درست اند؟؟؟

پیوست ها

• EX1.jpg
    EX1.jpg
    93.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • EX2.jpg
    EX2.jpg
    93.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Mona.Diba

عضو جدید
در واقع دو حلقه استوانه ای شکل اند داخل هم
اینم wireframe

پیوست ها

• WIREFRAME.jpg
    WIREFRAME.jpg
    31.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
من فردا بايد جواب بدم وگرنه از كلاس ميندازه بيرون:w05:

Mona.Diba

عضو جدید
به نظر من میتونی به عکس هم تبدیلش کنی.اول خروجی eps ازش میگیری بعد میتونی تبدیل به jpg یا tiff یا psd بکنی

• Like
واکنش ها: pme

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. سوال 3dmax داشتم.
به نظر شما این سایه ها درست اند؟؟؟

سلام،
ببینید، برای مکس فرق نمیکنه که حجم شما چی هست چون تنها چیزی که در اینجا مهمه شکل حجم و جهت تابش نوره بنابراین چیزی به نام سایه اشتباه و سایه درست نداریم و اگر به نظر اشتباه میاد فقط خطای دیده. که میتونید با تغییر جهت دوربین و نور اون رو از بین ببرید.:smile:

Mona.Diba

عضو جدید
مرسی از راهنمایی که کردین.من این سوال رو به خاطر یکی از پروژه هام پرسیدم.عکسشو براتون میذارم.ولی سایه هایی که ایجاد شده کل حجمم رو خراب کرده.همه نورای مکس رو امتحان کردم حتی VRAY همشون همین سایه رو میدن.دیگه نمیدونم چیکار کنم.تغییر جهت نور هم فقط یه سایه اشتباه دیگه از یه جهت دیگه میده.

پیوست ها

• RENDER.jpg
    RENDER.jpg
    41 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • EX3.jpg
    EX3.jpg
    97.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از راهنمایی که کردین.من این سوال رو به خاطر یکی از پروژه هام پرسیدم.عکسشو براتون میذارم.ولی سایه هایی که ایجاد شده کل حجمم رو خراب کرده.همه نورای مکس رو امتحان کردم حتی VRAY همشون همین سایه رو میدن.دیگه نمیدونم چیکار کنم.تغییر جهت نور هم فقط یه سایه اشتباه دیگه از یه جهت دیگه میده.

عجیبه!!! من حجم شمارو کشیدم و نورپردازیش کردم، به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه:w20:

پیوست ها

• 02.jpg
    02.jpg
    11.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 04.jpg
    04.jpg
    14.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ever after

عضو جدید
سلام به همگي.من برلي مقدمات 2 بايد يک سازه با تکنولوژي بالا از هر نظر و يک سازه که از نظر زيبايي شناسي خيلي خاصه معرفي کنم.اگه کسي ساختموني به نظرش ميرسه ممنون ميشم بگه...:w27:

Mona.Diba

عضو جدید
:surprised:پس چرا مال من اینطوریه؟؟؟؟
توی مکس کشیدین؟؟؟
اگه فایلمو بذارم امکانش هست بگین مشکلش چیه؟؟(با max9 کشیدم)
واقعا از وقتی که گذاشتین خیلی ممنونم

Mona.Diba

عضو جدید
سلام به همگي.من برلي مقدمات 2 بايد يک سازه با تکنولوژي بالا از هر نظر و يک سازه که از نظر زيبايي شناسي خيلي خاصه معرفي کنم.اگه کسي ساختموني به نظرش ميرسه ممنون ميشم بگه...:w27:
به نظر من [FONT=&quot]استادیوم ملی پکن توسط معماران سوئیسی [/FONT][FONT=&quot]DE MEURON[/FONT][FONT=&quot] و [/FONT][FONT=&quot]HERZOQ[/FONT][FONT=&quot] طراحی شده[/FONT] میتونه نمونه خوبی باشه.اینم یه سایت در موردش
http://martenmetal.persianblog.ir/post/7
یا یکی از کارهای کالاتراوا

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی مکس کشیدین؟؟؟

خواهش میکنم اما نمیدونم چرا همچین مشکلی دارید!:redface:
بله با مکس 2008 کشیدمش
فایلتون رو بذارین، البته گویا هنوز آپلود نشده.

Afall

عضو جدید
توی مکس کشیدین؟؟؟
سلام.ببخشید پا برهنه میام وسط بحثتون...
به احتمال زیاد مشکل از نوری که میزارین..احتمالا نورتون omni و فاصله اون از جسمتون کمه برا همین سایه اون اینجوری میشه...یه احتمال دور دیگه هم هست که شما bias نورو دستکاری کردید...;)

sanaz950

عضو جدید
سلام من يه سوال تري دي مكس دارم.
من بلد نيستم تو تري دي سقف شيبدار بكشم البته جاهاي ديگه هم اين سوال رو مطرح كردم ولي جوابا بيشتر گيجم كرد ميشه يكي خيلي ساده بهم توضيح بده چي كار كنم؟ با فرض اينكه پلان سقف رو دارم و شكلش كمي پيچيده باشه

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من يه سوال تري دي مكس دارم.
من بلد نيستم تو تري دي سقف شيبدار بكشم البته جاهاي ديگه هم اين سوال رو مطرح كردم ولي جوابا بيشتر گيجم كرد ميشه يكي خيلي ساده بهم توضيح بده چي كار كنم؟ با فرض اينكه پلان سقف رو دارم و شكلش كمي پيچيده باشه

سلام،
امیدوارم این بتونه کمکتون کنه:
http://www.3dm3.com/tutorials/roof/
http://www.max-realms.com/modules/tutorials/house_tut1.php

ارشیتکت86

عضو جدید
بچه ها مقیاسو تو کد چه جوری وارد میکردیم مقیاس250/1 500/1 یادم رفته کمکککککککککککک نقشه ام 100/1 هستش؟:(

Afall

عضو جدید
بچه ها مقیاسو تو کد چه جوری وارد میکردیم مقیاس250/1 500/1 یادم رفته کمکککککککککککک نقشه ام 100/1 هستش؟:(
وقتی SC رو میزنی دستور فعال میشه اونوقت باید جسمو انتخاب کنی و عدد بدی...عدد یک یعنی همون...عدد 2 یعنی ضرب در 2 بشه...0/5 یعنی شکل نصف بشه...حالا برا شما 1/500 یعنی 0/2 و برا 1/250 یعنی 0/4...

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام دوستان
من يه سوال تومكس دارم!
من يه كلبه كشيدم.مي خوام اضافه هاي سسقفشو slice كنم.ولي quick slice مي زنم خط مي اندازه ولي جدا نميشه!:surprised:
كسي مي دونه چرا؟

آخرین ویرایش:

sanaz950

عضو جدید

دوست عزيز ممنون از لطفتون :gol:
اما لينك اول يه سقف آماده داشت و نحوه درست كردن روف تايل رو آموزش ميداد و لينك دوم سقفش خيلي ساده بود( يه مثلث رو Extrude كرده بود) من شكلم يكم جلو و عقب داره

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من يه سوال تومكس دارم!
من يه كلبه كشيدم.مي خوام اضافه هاي سسقفشو slice كنم.ولي quick slice مي زنم خط مي اندازه ولي جدا نميشه!:surprised:
كسي مي دونه چرا؟

سلام،
میتونید از فرمان Slice در منوی Modifier و یا از فرمان Boolean در قسمت Compound Objets استفاده کنید.

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز ممنون از لطفتون :gol:
اما لينك اول يه سقف آماده داشت و نحوه درست كردن روف تايل رو آموزش ميداد و لينك دوم سقفش خيلي ساده بود( يه مثلث رو Extrude كرده بود) من شكلم يكم جلو و عقب داره

فکر میکنم اگر پلان سقف یا حتی اسکچ دستی اون رو بذارید بهتر بشه در موردش تصمیم گرفت:smile:

بالا