سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهی هست که بشه نقشه با فرمت jpeg یا pdf رو به کد برد؟

بله، اما قبل از وارد کردن فایل PDF به اتوکد باید اونو به JPEG یا هر فرمت تصویری دیگه تبدیل کنید و بعد از منوی Insert گزینه ی Raster Image Reference رو انتخاب کنید و عکس مورد نظرتون رو وارد اتوکد کنید.:smile:

archiGirl

عضو جدید
بله، اما قبل از وارد کردن فایل PDF به اتوکد باید اونو به JPEG یا هر فرمت تصویری دیگه تبدیل کنید و بعد از منوی Insert گزینه ی Raster Image Reference رو انتخاب کنید و عکس مورد نظرتون رو وارد اتوکد کنید.:smile:

خیلی خیلی ممنون کل کارام راه افتاد:w11:

Mona.Diba

عضو جدید
خواهش میکنم اما نمیدونم چرا همچین مشکلی دارید!:redface:
بله با مکس 2008 کشیدمش
فایلتون رو بذارین، البته گویا هنوز آپلود نشده.
فایل مکس رو براتون میذارم البته مکس من max9 هستش.

پیوست ها

• EX..zip
    25 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل مکس رو براتون میذارم البته مکس من max9 هستش.

فایلتون خیلی عجیب بود، البته من با عوض کردن جهت نور تونستم سایه ی بهتری بدست بیارم اما راستش ایرادشو نفهمیدم!:( در حقیقت هیچ ایرادی نداشت، من حتی با اتوکد هم که کشیدمش باز هم یه کم سایش ایراد داشت.
این فایل اتوکدیشه که میتونید یه بار هم شما امتحان کنید.

پیوست ها

• 00.rar
    23.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Mona.Diba

عضو جدید
مرسی.امتحانش می کنم.
چی عجیب بود؟
میشه ازتون خواهش کنم فایل مکس خودتونو که سایه ش درست بود برام بذارین؟

Mona.Diba

عضو جدید
شرمنده خیلی اذییت شدین.
فایل اتوکدتونو امتحان کردم همون مشکلو داره.:cry:
شایدم ایراد از مکس 9 هست.

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی.امتحانش می کنم.
چی عجیب بود؟
میشه ازتون خواهش کنم فایل مکس خودتونو که سایه ش درست بود برام بذارین؟

شرمنده خیلی اذییت شدین.
فایل اتوکدتونو امتحان کردم همون مشکلو داره.:cry:
شایدم ایراد از مکس 9 هست.

نه بابا این حرفا چیه، اذیت کجا بود. مگه چکار کردم؟!:biggrin::redface:
فایل رو آپلود کردم اما متاسفانه روی مکس شما باز نمیشه و باید حد اقل مکس 2008 داشته باشید.
منظورم از عجیب این بود که انگار شکله خطای دید داره که از مکس نمیتونه باشه چون منم همین مشکلو داشتم، البته امیدوارم دوستانی باشن که بتونن این مشکلو حل کنن و به دوتامون کمک کنن:D;)

پیوست ها

• max.rar
    24.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
file:///C:/DOCUME%7E1/DEAR-U%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpghttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/attach/jpg.gif roof.jpg (4.8 كيلو بايت)

این دو نوع رو من با استفاده از پلانتون کشیدم، چون نماشو نگذاشته بودین شاید شبیه اون چیزی که میخواید نشده باشه،

پیوست ها

• Roof.rar
    1.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
وظيفه ي auto lips در اتوكد چيه؟
template Dwt چي هست و چه كاربردي داره؟
ممنون ميشم اگه امشب يا حداقل تا فردا بهم جواب بدين!

amin_architect22

عضو جدید
سلام به همگی..
من نحوه ساخت متریال آب تو وی ری 3دی مکس رو میخواستم..
کسی میتونه کمک کنه؟

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی..
من نحوه ساخت متریال آب تو وی ری 3دی مکس رو میخواستم..
کسی میتونه کمک کنه؟

یه سر به این سایت بزن متریال آب که خوبه، هر نوع متریالی که برای وی-ری بخوای میتونی دانلود کنی.
البته قبلش باید رجیستر کنی;)
موفق باشی:smile:

http://www.vray-materials.de/

amin_architect22

عضو جدید
یه سر به این سایت بزن متریال آب که خوبه، هر نوع متریالی که برای وی-ری بخوای میتونی دانلود کنی.
البته قبلش باید رجیستر کنی;)
موفق باشی:smile:

بابت متریال دستت درد نکنه ولی من خودم متریال دارم. شکل متریال که یه قسمت از کاره، من تنظیماتشو میخواستم.

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام!
ممنون از بچه هاي خوب سايت ومخصوصا كوروش خان كه هميشه سوال هامو بي جواب نذاشتند
من دوباره يه سوال دارم
يه پلان رو از كد وارد وارد مكس كردم.ولي حالا هرچي select مي كنم.هرچي كه تواون لايه هست باهاش select ميشه!چي كار بايد بكنم؟

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
ممنون از بچه هاي خوب سايت ومخصوصا كوروش خان كه هميشه سوال هامو بي جواب نذاشتند
من دوباره يه سوال دارم
يه پلان رو از كد وارد وارد مكس كردم.ولي حالا هرچي select مي كنم.هرچي كه تواون لايه هست باهاش select ميشه!چي كار بايد بكنم؟

سلام،
خواهش میکنم، شما خیلی لطف دارید:smile::gol:
اما در مورد این مشکلتون باید بگم 2 راه برای حلش وجود داره
یکی اینکه توسط Edit mesh دوباره از هم جداشون کنید که خیلی وقت میبره و نتیجه ی خیلی رضایت بخشی هم نمیده و دومیش که در حقیقت راه اصلیشه اینه که فایل اتوکد رو دوباره Import کنید اما با این تنظیمات:
1- از قسمت انتخاب نوع فایل در پنجره ی Import گزینه ی AutoCAD Drawing رو انتخاب کنید و بعد فایل مورد نظر رو انتخاب کرده و Open کنید.

2- تنظیمات پنجره ی باز شده را مطابق شکل انجام دهید:

(در قسمت Derive AutoCAD Primitives by اگر بخواهید هر Object بصورت جداگانه وارد برنامه بشه گزینه ی Entity رو انتخاب کنید، در صورتیکه بخواید طبق لایه بندی اتوکد واردبرنامه بشه گزینه ی Layer و در صورتیکه بخواید بر اساس رنگ وارد برنامه بشه گزینه Color را انتخاب کنید)

3- Ok را بزنید.

موفق باشید.

mohsen20071

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
من می خوام از یه فایل سه بعدی ، نما بگیرم ولی می خوام هر موضوع تو لایه خودش بمونه .
لطفا اهل فن کمک کنن

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:w05:
من میخواستم اتوکد 2007 نصب کنم اما بعد از یک ماه قفل شد.حالا هم دیگه نصب نمیشه سریال نامبرش هم اشتباهه کار نمیکنه من باید چه جوری نصبش کنم آخه:w09:

• Like
واکنش ها: pme

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:w05:
من میخواستم اتوکد 2007 نصب کنم اما بعد از یک ماه قفل شد.حالا هم دیگه نصب نمیشه سریال نامبرش هم اشتباهه کار نمیکنه من باید چه جوری نصبش کنم آخه:w09:
دوست منم همين مشكلو داره:w05:
فردا تو كلاس بعد اينكه نتونستيم نصبش كنيم استاد بعد ضايع كردن جلوي بقيه بهمون جوابشو ميگه!:w09:
اگه گفت بهت ميگم:redface:

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز برق قطع بود كلاس تشكيل نشد برگشتيم خونه:w05:
اون دوستمم سي ديش مشكل داشت گويا چون وقتي يه سي ديه ديگه رو امتحان كرد دوباره نصب شد، يه امتحاني بكن:redface:
حالا يه سوال از اتوكد دانان عزيز........
فرق بين override با modify در چيه؟

friend

عضو جدید
سلام به مهندس هاي فعال سايت ....
من اصلا" اتوكد و برنامه هاي جانبي معماري رو بلد نيستم آخه من ترم 1 هستم ولي يكي از استادامون گفت كه خودتون بريد دنبال اين برنامه ها و منتظر دانشگاه نباشيد حالا من ميخوام اين برنامه ها رو ياد بگيرم ولي نمي دونم از كجا شروع كنم كه برام قابل فهم باشه و خيلي هم اون برنامه قديمي نباشه به نظر شما كه تجربه داريد من دنبال چه برنامه اي برم و از چه ورژني استفاده كنم كه كم كم ياد بگيرم ؟؟؟؟

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندس هاي فعال سايت ....
من اصلا" اتوكد و برنامه هاي جانبي معماري رو بلد نيستم آخه من ترم 1 هستم ولي يكي از استادامون گفت كه خودتون بريد دنبال اين برنامه ها و منتظر دانشگاه نباشيد حالا من ميخوام اين برنامه ها رو ياد بگيرم ولي نمي دونم از كجا شروع كنم كه برام قابل فهم باشه و خيلي هم اون برنامه قديمي نباشه به نظر شما كه تجربه داريد من دنبال چه برنامه اي برم و از چه ورژني استفاده كنم كه كم كم ياد بگيرم ؟؟؟؟

سلام،
ببین... اتوکد یه برنامه مادر محسوب میشه و تقریباً همه نوع نقشه ای رو میتونی با اون ترسیم کنی خوبیش اینه که هم توی دانشگاه و هم بعد از دانشگاه قابل استفاده هست چون معاونت فنی هم نقشه های اتوکدی رو قبول داره اما خب هر چیزی رو که لازم داری خودت باید ترسیم کنی اینجاست که برای دانشجوهای معماری و وقت کمشون برنامه ای جلو میاد به نام آرشیکد که تقریباً تمام نیازهای بچه های معماری رو پوشش میده، سرعت بالایی داره در آن واحد نما، حجم سه بعدی، مساحت ها و متره و برآورد ساختمان رو انجام میده و کلی کارهای دیگه البته یه سری ضعف هایی هم داره مثلاً مثل اتوکد با نرم افزار 3dsmax جفت و جور نیست.
در کل باید ببینی با کدومشون بیشتر راحت هستی، تو دانشگاه آرشیکد و تو بازار کار اتوکد بهتر جواب میده.
برای یادگیریشونم میتونی از کتابها و سی-دی های آموزشی که این روزا به وفور پیدا میشه استفاده کنی.
موفق باشی.

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام من یه کادر اسلیمی مناسب واسه معماری اسلامی ایرانم میخوام کسی میتونه کمکم کنه:(

بالا