تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار PowerMILL

sazeed

عضو جدید
سلام می خواستم بپرسم پاور میل 10 روی ویندوز xp sp2 هم نصب میشه؟

powermill

عضو جدید
sسلام دوست من میتونی اخرین ورژن قابل دانلود وسالم power mill رو برام بذاری واقعا ممنون میشم...

سلام مهندس
لینک سالم از آخرین ورژن ندارم ولی به سایت پارس مکانیک مراجعه کنی آخرین ورژن همراه با آموزش گیرت میاد
آدرس سایت: www.parsmech.com
در پناه حق

powermill

عضو جدید
سلام می خواستم بپرسم پاور میل 10 روی ویندوز xp sp2 هم نصب میشه؟

با سلام
نسخه 10 نرم افزار پاورمیل دیگه خیلی قدیمی شده.
پیشنهاد میکنم از نصبش منصرف بشی و نسخه 2012 سرویس پک 4 رو گیر بیاری نصب کنی چون اصلا باگ نرم افزاری نداره و توسط اساتید بزرگی همچون مهندس نظری تست و به کارگیری شده است.

powermill

عضو جدید
PowerMILL 2012 SP4 32/64bit

PowerMILL 2012 SP4 32/64bit

آخرین ویرایش نرم افزار قدرتمند پاورمیل ورژن PowerMILL 2012 می‌باشد که به تازگی به بازار جهان عرضه شده است و بعلت اضافه کردن یکسری قابلیتها و ابزار مورد استقبال بی نظیری در مراکز صنعتی قرار گرفته است.
به ادعای شرکت سازنده PowerMILL 2012 کلیه احتیاجات فعلی و پیش بینی نشده شما را در زمینه ماشین‌کاری CNC پوشش می‌دهد. این نسخه نتیجه بسیاری به روز رسانی‌ها و گزارشات و پیشنهادات کاربران ویرایش قبلی نرم افزار می‌باشد که شامل گستره عظیمی از استراتژیهای حرکت ابزار برای ماشینهای فرز ۳ تا ۵ محور در دو پروسه کاری خشن تراشی و پرداخت تراشی نهایی می‌باشد. از دیگر قابلیتهای اضافه شده در این ویرایش می‌توان به بهبود هرچه بهتر سطح ماشین کاری، بهبود خاصیت پارامتریک در پروسه‌های مختلف یک عملیات ماشین کاری و کاهش زمان ماشین کاری توسط کمترین حرکت ابزار روی هوا و بیرون قطعه کار و چندین قابلیت جدید اصلاح شده و اضافه شده اشاره کرد. در ادامه مطلب می‌توانید تصاویری از محیط نرم‌افزار پاورمیل ۲۰۱۲ سرویس پک ۴ را مشاهده نمایید. برای بزرگنمایی روی تصویر مورد نظر کلیک کنید.

بهتر است کمی راجع به این نسخه از نرم افزار پاورمیل اطلاعات جامع و قابل تاملی در اختیار دوستان قرار بدهم. از سال 2006 به بعد متاسفانه بدلیل باگ زیاد نسخه قابل اطمینانی جهت تهیه مسیر ابزار و گرفتن خروجی برای ماشینهای فرز سی ان سی در دسترس کسانی که از نرم افزار قفل شکسته استفاده میکنند قرار نگرفت. به طور مثال در ورژن 8 و بعدها در ورژن 11 بدلیل باگ زیاد، در هنگام محاسبات به صورت ناگهانی نرم افزار بسته می‌شد یا باعث صدماتی از قبیل برخورد ابزار با قطعه و یا گیره ها میگردید.کرک این نرم افزار (از طریق Flex Server) تا سال 2010 در انحصار تیم SSQ بود اما بدلیل بالا بردن سیستم امنیتی از طرف کمپانی تولید کننده نرم افزار این تیم دیگر قادر به کرک کردن نرم افزار نشد. از سال 2011 تیم های هکر چینی از طریق روشی به نام Virtual USB Multikey که یک درایو مجازی در سیستم می‌سازد توانستند با در دست داشتن فایل PAF یکی از شرکت‌های تایوان که کاربر رجیستر شده کمپانی بود بر قفل این نرم افزار غلبه کنند.
در حال حاضر آخرین نسخه نرم افزار پاورمیل توسط فردی از کشور چین با نام مستعار Jimmy کرک شده است که بنده با توجه به علاقه و پیگری های شبانه روزی از طریق ایمیل با ایشان در تماس بودم و توانستم مشکلاتی که در نصب و راه اندازی نرم افزار داشتم را مرتفع نموده و نحوه کرک را بصورت مالتی مدیا جهت استفاده صنعتگران منتشر نمایم.
لطفا در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل در نحوه اجرای نرم افزار پاورمیل از طریق وبسایت با من در تماس باشید.
با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

powermill

عضو جدید
قابلیت های جدید PowerMILL 2012 R2

قابلیت های جدید PowerMILL 2012 R2

با سلام و عرض ادب و احترام فراوان خدمت صنعتگران عزیز
امروز براتون قابلیتهای جدید نرم افزار PowerMILL 2012 R2 (ویرایش چهاردهم) رو برای دانلود قرار دادم.

پیوست ها

• PowerMILL2012_R2_What's_New.pdf
    3.3 مگایابت · بازدیدها: 2

hamidbakhtiyari

عضو جدید
باسلام وتشکر از زحمات شما
سوال من درباره ادرسparsmechچرا غیر فعال شده ایا ادرس جدید powermill.inشرکت خودتان است

powermill

عضو جدید
سلام
در مورد پارس مکانیک باید عرض کنم که مشکل سرور داره و به زودی حل میشه اما مدیریت مرجع پاورمیل ایران رو شخصا به عهده گرفتم تا بتونم رسما در این سایت اطلاعات شخصی رو در اختیار علاقه مندان بذارم.
با سپاس

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.
بالاخره پس از مدتها انتظار تصميم گرفتم اولين كسي باشم كه در اين سايت مبحث آموزش نرم‌افزار پاورميل رو شروع مي‌كنه. نياز به تعريف نيست، فايل رو دانلود كنيد و نظرتون را حتماً برام بذاريد. (اگه نظر ندين كلاسو تعطيل مي‌كنم :mad:).
سعي كنيد شاگرداي خوبي باشيد تا منم بتونم با خيال راحت به شما آموزش بدم، البته همه شما عزيزان استاد بنده حقير هستيد ولي فعلاً من اين مسئوليت سنگين رو به عهده گرفتم تا چرخه صنعت عقب افتاده ماشينكاري كشورمون رو به سمت جلو هل بديم. تا مي تونيد زورتون رو بزنيد بچه‌ها، چون خيلي درسمون عقبه. بايد جبراني با هم كار كنيم. سعي كنيد غيبت نداشته باشيد سر كلاس. در ضمن به شما سرمشق هم مي‌دم كه بايد بريد فايل ماشينكاري در بياريد ازش.
خوب ديگه بسه بچه‌ها، مي‌دونم كلي خنديديد به حرفام.
بهتره با هم جدي باشيم.
به محض دانلود فايل نظراتتون رو برام بذاريد.

پسورد فايل:www.powermill.blogsky.com ;)

مثل اینکه باز خرابه!یه نیگا بهش بندازین.مرسی.

powermill

عضو جدید
آموزش نرم افزار پاورمیل (PDF)

آموزش نرم افزار پاورمیل (PDF)

سلام
با توجه به درخواست دوستان و ایمیل های متعدد در مورد آموزش نرم افزار پاورمیل فایل آموزش پی دی اف رو در اختیارتون قرار میدم که در سال 2011 منتشر شده است.
امیدوارم مفید واقع گردد.
با سپاس فراوان

پیوست ها

• powermill_11_cad_IIA.pdf
    9.5 مگایابت · بازدیدها: 0

iman761

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان محترم
EXCHANGE نرم افزار POWERMILL نصب نمیشه و پیغام میده که باید ویندوز 2000 یا پایین تر نصب کنید چگونه این مشکل رو حل کنم ؟
در کارخانه بعضی از فایل های کتیا رو که با پسوند STP یا IGS برای CNCکار میفرستم همش پیغام خطای TRANSLAT میده چگونه میتونم این فایل هارو بفرستم ؟
خوهشا کامل توضیح بدین
ممنون

powermill

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بعد از طراحی مدل در نرم افزار کتیا و یا هر نرم افزار دیگری می بایست پسوند آن را به dmt تغییر دهید.
پسوند dmt بهترین فرمت برای ماشینکاری در نرم افزارهای ماشینکاری Delcam می باشد.
در مورد اینکه EXCHANGE نرم افزار POWERMILL نصب نمیشه و پیغام میده که باید ویندوز 2000 یا پایین تر نصب کنید بارها عرض کردم که لطفا از نسخه های بدون باگ و بی نقص پاورمیل استفاده کنید تا به مشکل برخورد ننمایید. تنها پیشهاد من به عنوان کسی که سالهاست با پاورمیل دست و پنجه نرم کردم اینکه از آخرین نسخه پاورمیل یعنی PowerMILL 2012 SP4 استفاده کنید که توسط بنده تست و راه اندازی شده و کارکردش برام اثبات گردیده است.
اگر نتوانستید در بازار نرم افزار فروش ها به این نسخه دسترسی پیدا کنید برای تهیه از طریق لینک زیر اقدام فرمایید:
http://parsmech.ir/detail.php?id3=52721&ob=3&su=2&bz=fs&no

در پناه حق

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
سلام
با توجه به درخواست دوستان و ایمیل های متعدد در مورد آموزش نرم افزار پاورمیل فایل آموزش پی دی اف رو در اختیارتون قرار میدم که در سال 2011 منتشر شده است.
امیدوارم مفید واقع گردد.
با سپاس فراوان
خیلی ممنون!

powermill

عضو جدید
دانلود جزوه آموزش نرم افزار پاورشیپ با لینک مستقیم

دانلود جزوه آموزش نرم افزار پاورشیپ با لینک مستقیم

با سلام
دانلود جزوه آموزش نرم افزار پاورشیپ با لینک مستقیم رو تقدیم میکنم امیدوارم مفید باشد

آخرین ویرایش:

iman761

عضو جدید
با چه نرم افزاری به dmt تغییر بدم ؟
اگر میشه کامل توضیح بدید ؟
(کتیا و سالید پسوند dmt ندارن )

powermill

عضو جدید
با چه نرم افزاری به dmt تغییر بدم ؟
اگر میشه کامل توضیح بدید ؟
(کتیا و سالید پسوند dmt ندارن )

با سلام
پس از طراحی مدل در نرم افزار کتیا یا سالید آن را با فرمت IGES ذخیره نمایید.
حال مدل مورد نظر را از مسیر File>Import وارد نرم افزار Exchange نمایید.
سپس در محیط گرافیکی نرم افزار Exchange با نگه داشتن کلیک چپ ماوس تمامی سطوح مدل را انتخاب نمایید.
در نهایت برای گرفتن خروجی از مدل با پسوند مورد نظر از مسیر File>Export و در قسمت File Format گزینه DMT را انتخاب نموده و دکمه Export را بزنید.

دوست عزیز من پیشنهاد میکنم حتما آخرین نسخه نرم افزار پاورمیل همراه با ملحقات آن از قبیل Exchange 2012 را تهیه و نصب نمایید.
در زیر، عکسهای محیط نرم افزار Exchange برای شما پیوست و ارسال گردیده است.
موفق و پیروز باشید

عکس شماره یک
عکس شماره دو

Petram

کاربر فعال
سلام
دوستان یک فایل IGS آپلود کردم که یک قطعه است از جنس آلومینیوم ریخته گری شده ،
روی سطوحی که با رنگ بنفش مشخص شدن باید چهار تا سوراخ بقطر 4.2mm ایجاد بشه برای قلاویز M5 سوراخها موازی با محور X هستند دو تا سمت راست و دوتا سمت چپ .
ماشینی که در دسترس داریم یک سی ان سی سه محور است با یک محور چهارم که موازی با محور Z و حول این محور میچرخه ، Rotary axis C
محورها در فایل مشخص شدن ،
سوال اول اینکه که چطور میشه این سوراخها را ایجاد کرد ؟ ،،،، از چه وسایل و ابزار کارگاهی باید استفاده کرد ،،،
مهم اینه که برنامه ,,, G Code ,,,, را با نرم افزار ,,, powermill ,,, باید بگیرید ، بدون ویرایش کردن برنامه ،

Petram

کاربر فعال
سلام
دوستان یک فایل IGS آپلود کردم که یک قطعه است از جنس آلومینیوم ریخته گری شده ،
روی سطوحی که با رنگ بنفش مشخص شدن باید چهار تا سوراخ بقطر 4.2mm ایجاد بشه برای قلاویز M5 سوراخها موازی با محور X هستند دو تا سمت راست و دوتا سمت چپ .
ماشینی که در دسترس داریم یک سی ان سی سه محور است با یک محور چهارم که موازی با محور Z و حول این محور میچرخه ، Rotary axis C
محورها در فایل مشخص شدن ،
سوال اول اینکه که چطور میشه این سوراخها را ایجاد کرد ؟ ،،،، از چه وسایل و ابزار کارگاهی باید استفاده کرد ،،،
مهم اینه که برنامه ,,, G Code ,,,, را با نرم افزار ,,, powermill ,,, باید بگیرید ، بدون ویرایش کردن برنامه ،
آقای پاورمیل دوست عزیز میتونی لطف کنی و عملیات ماشینکاری قطعه را که در تاپیک گذاشتم با نرم افزار پاورمیل انجام بدین و برنامه خروجی را بگیرید .
اگر بتونید بصورت مالتی مدیا عملیات ماشینکاری انجام شده را برای دانلود بزارین که خیلی عالی میشه ،

powermill

عضو جدید
آقای پاورمیل دوست عزیز میتونی لطف کنی و عملیات ماشینکاری قطعه را که در تاپیک گذاشتم با نرم افزار پاورمیل انجام بدین و برنامه خروجی را بگیرید .
اگر بتونید بصورت مالتی مدیا عملیات ماشینکاری انجام شده را برای دانلود بزارین که خیلی عالی میشه ،

سلام
لطفا عکس دستگاهی که قصد دارید قطعه را توسط آن سوراخکاری نمایید را ارسال کنید. دوست گرامی بدون داشتن هیچ اطلاعی از ابزار آلات و دستگاه CNC شما متاسفانه کمکی از دست کسی ساخته نیست.

Petram

کاربر فعال
سلام
لطفا عکس دستگاهی که قصد دارید قطعه را توسط آن سوراخکاری نمایید را ارسال کنید. دوست گرامی بدون داشتن هیچ اطلاعی از ابزار آلات و دستگاه CNC شما متاسفانه کمکی از دست کسی ساخته نیست.
سلام
چندتا عکس براتون گذاشتم همشون هم دستگاهای شرکت خودمون ، 5axis ، 9axis ،3axis ، Rightangle 90 Degree ،، یک عکس هم آقای ورشادی از ابزار Rightangle در تاپیک سی ان سی گذاشته ،
دستگاه سه محور میکرون که در عکس میبینی محور چهارمش را باز کردیم ولی این هم میدم اپراتورها روی دستگاه نصب کنن ،
شما عملیات ماشینکاری را برای هر کدام از این دستگاهها که مایلید انجام بدین ، برنامه خروجی هم فرقی نمیکنه که برای چه کنترلی باشه ،
اگر لازمه میتونم عکسهای بیشتری اینجا بزارم ،

powermill

عضو جدید
سلام
چندتا عکس براتون گذاشتم همشون هم دستگاهای شرکت خودمون ، 5axis ، 9axis ،3axis ، Rightangle 90 Degree ،، یک عکس هم آقای ورشادی از ابزار Rightangle در تاپیک سی ان سی گذاشته ،
دستگاه سه محور میکرون که در عکس میبینی محور چهارمش را باز کردیم ولی این هم میدم اپراتورها روی دستگاه نصب کنن ،
شما عملیات ماشینکاری را برای هر کدام از این دستگاهها که مایلید انجام بدین ، برنامه خروجی هم فرقی نمیکنه که برای چه کنترلی باشه ،
اگر لازمه میتونم عکسهای بیشتری اینجا بزارم ،

دوست عزیز من عکسی در این تاپیک نمیبینم...

Petram

کاربر فعال
سلام
آقای پاورمیل شما منظور منو از این فایلی که در تاپیک گذاشته بودم متوجه نشدین ،
من احتیاجی به کمک شما ندارم ، برنامه این قطعه را من با نرم افزار ,,,, Mastercam ,,,, انجام دادم ، میشه برنامشو در چند دقیقه دستی هم نوشت ،
منظورم این بود که شما بعنوان مرجع آموزش نرم افزار پاور میل ایران لطف کنی و عملیات ماشینکاری این قطعه را انجام بدین تا دوستانی که به این تاپیک مراجعه میکنن یاد بگیرن که چطوری میشه با
Rightangle ،،، ماشینکاری کرد ، براشون تجربه خوبی میشه ، برای شروع هم همین عملیات سوراخکاری ساده کافی بود ،
کارهم با ,,, Rightangle ,,, ثابت و قابل تنظیم زمانی جالب میشه که قطعه پیچیده باشه و بخواهیم از روش ,,,, 5Axis - 4Axis simultan ,,,, قطعه را ماشینکاری کنیم ،

powermill

عضو جدید
سلام
آقای پاورمیل شما منظور منو از این فایلی که در تاپیک گذاشته بودم متوجه نشدین ،
من احتیاجی به کمک شما ندارم ، برنامه این قطعه را من با نرم افزار ,,,, Mastercam ,,,, انجام دادم ، میشه برنامشو در چند دقیقه دستی هم نوشت ،
منظورم این بود که شما بعنوان مرجع آموزش نرم افزار پاور میل ایران لطف کنی و عملیات ماشینکاری این قطعه را انجام بدین تا دوستانی که به این تاپیک مراجعه میکنن یاد بگیرن که چطوری میشه با
Rightangle ،،، ماشینکاری کرد ، براشون تجربه خوبی میشه ، برای شروع هم همین عملیات سوراخکاری ساده کافی بود ،
کارهم با ,,, Rightangle ,,, ثابت و قابل تنظیم زمانی جالب میشه که قطعه پیچیده باشه و بخواهیم از روش ,,,, 5Axis - 4Axis simultan ,,,, قطعه را ماشینکاری کنیم ،

به روی چشم... سعی میکنم در این زمینه فیلمی تهیه کنم و در اینجا قرار بدم

hadi47

عضو جدید
ویرایش فایلهای opt

ویرایش فایلهای opt

با سلام خدمت تمامی دوستان
ببخشید من یک سوال در مورد اینکه چطور می توان فایلهای opt را ویرایش نمود و بعد از ویرایش بتوان از انها استفاده نمود.
لطفا در صورت امکان پاسخ دهید
با تشکر فراوان

powermill

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان
ببخشید من یک سوال در مورد اینکه چطور می توان فایلهای opt را ویرایش نمود و بعد از ویرایش بتوان از انها استفاده نمود.
لطفا در صورت امکان پاسخ دهید
با تشکر فراوان
سلام
با استفاده از نرم افزار PM-POST

hadi47

عضو جدید
سلام
با استفاده از نرم افزار PM-POST
با سلام ببخشید ایا لینکی از این نرم افزار دارید برای دانلود؟
البته من با نرم افزار ductpost ان را تبدیل به فایل تکست کردم ولی نمی دونم تو این نرم افزار راهی برای برگرداندن فایل تکست به opt هست یا نه؟
خیلی ممنون

behzadhf14

عضو جدید
2010 یک ورژن بالاتر از 10 میباشد
محیط گرافیکی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند اما متاسفانه ورژن 2010 باگ نرم افزاری بالایی دارد و به هیچ وجه قابل بهره برداری نیست.
الان در حال حاضر 2012 از هر نظر قابل اطمینان تر است...

با سلام :اینجانب حدود 2ساله که با ورژن2010v11rc1 کار میکنم.وخیلی هم راضی میباشم.وبرای اکثر کنترلرها خروجی تهیه میکنم.
:gol: