بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

13880715

عضو جدید
سلام
من امروز اونم به طور کاملا تصادفی با اینجا آشنا شدم.من با رتبه 827رفتم دانشگاه اونم سال 82 رشته مهندسی مکانیک در حرارت و سیالات.3ترم مشروط شدم.الانم ترم آخرم 12 واحد دارم.دیدن اینجا یه تکونی داد بهم و باعث شد که بخوام امسال تو کنکور شرکت کنم .رفتم یه نگاهی به کارنامم بندازم .بذارید یه آماری از نمره هامم بدم.

ریاضی 1 رو یه بار افتادم بعد با 12.5 پاس کردم
ریاضی 2 رو 4بار افتادم یه بار حذف کردم بعد با 10 پاس کردم
ریاضی مهندسی رو یه بار حذف کردم بعد با 14.5 پاس کردم
معادلات رو 3بار افتادم 2 بار هم حذف کردم بعد با 10 پاس کردم
استاتیک رو یه بار افتادم بعد با 10 پاس کردم
مقاوت یک 10.5
مفاومت دو 10.8
طراحی 1 رو یه بار حذف کردم بعد با 10.5 پاس کردم
طراحی 2 شدم 10.5
سیالات یک15.5
سیالات دو 12
ترمو 1 رو یه بار حذف کردم یه بار افتادم بعد با 12.5 پاس کردم
ترمو دو 15.5
انتقال یک 13.25
دینامیک رو یه بار افتادم بعد با 14 پاس کردم
دینامیک ماشین 10
ارتعاشات 11.5
کنترل 13
زبان عمومی 17.5
زبان تخصصی 12

میدونم که روی کاغذ هیچ شانسی برای قبولی ندارم.
ولی به این جمله امام علی که تو امضام هست ایمان دارم.
یوزرم رو گذاشتم 13880715 15 مهر 1388.از همین امروز شروع کردم.تو اولین قدم امروز تمام جزوات پارسه,تعدادی از کتابای راهیان ارشد و جهاد دانشگاهی ,کنترل اریاز و کتابای نیکوکار رو که دوستان تو ارسالهای قبلی گفتن تهیه کردم تو اولین فرست هم میرم تو یکی از این کنکورهای آزمایشی ثبت نام میکنم.پایه درسیم بی نهایت ضعیفه ولی باید قبول شم .انتظار کمک از کسی ندارم ولی خوشحال میشم کمکم کنید .

jamal212

عضو جدید
سلام
من امروز اونم به طور کاملا تصادفی با اینجا آشنا شدم.من با رتبه 827رفتم دانشگاه اونم سال 82 رشته مهندسی مکانیک در حرارت و سیالات.3ترم مشروط شدم.الانم ترم آخرم 12 واحد دارم.دیدن اینجا یه تکونی داد بهم و باعث شد که بخوام امسال تو کنکور شرکت کنم .رفتم یه نگاهی به کارنامم بندازم .بذارید یه آماری از نمره هامم بدم.

مقاوت یک 10.5
مفاومت دو 10.8
طراحی 2 شدم 10.5
سیالات یک15.5
سیالات دو 12
ترمو دو 15.5
انتقال یک 13.25
دینامیک ماشین 10
ارتعاشات 11.5
کنترل 13
زبان عمومی 17.5
زبان تخصصی 12

یوزرم رو گذاشتم 13880715 15 مهر 1388.از همین امروز شروع کردم.تو اولین قدم امروز تمام جزوات پارسه,تعدادی از کتابای راهیان ارشد و جهاد دانشگاهی ,کنترل اریاز و کتابای نیکوکار رو که دوستان تو ارسالهای قبلی گفتن تهیه کردم تو اولین فرست هم میرم تو یکی از این کنکورهای آزمایشی ثبت نام میکنم.پایه درسیم بی نهایت ضعیفه ولی باید قبول شم .انتظار کمک از کسی ندارم ولی خوشحال میشم کمکم کنید .
خدا قوت دوست عزیز.
اگه بخوای هنوز دیر نیست.ایمان داشته باش حتما میتونی به هدفت برسی.

jamal212

عضو جدید
انتقال

انتقال

سلام دوستان.
لطفا بگید که برای انتقال حرارت چه کتابی رو پیشنهاد میدید؟چون من واقعا قاطی کردم,انتقال بدون یه مرجع خوب خیلی سخته.

nimaminanima

عضو جدید
سلام

مقاوت یک 10.5
مفاومت دو 10.8
طراحی 2 شدم 10.5
سیالات یک15.5
سیالات دو 12
ترمو دو 15.5
انتقال یک 13.25
دینامیک ماشین 10
ارتعاشات 11.5
کنترل 13
زبان عمومی 17.5
زبان تخصصی 12

دوست عزیز برات آرزوی موفقیت می کنم. بوسه می زنم اول بر امضایت و دوم بر پیشانیت، میان ابروانت.:w36: البته بنده مذکر هستم. ظاهرا شما هم مذکر هستید.:lol: البته امیدوارم خیلی شبیه عکستون نباشید تا بتونم حداقل بوسه بر میان دو ابروی شما بزنم.:question:

am2mk

عضو جدید
بازم سوال

بازم سوال

بچه سوالي دارم كه باعث نگرانيم شده اگه كسي اطلاع داره راهنمايي كنه منو.
من ترم هفت هستم و انشالا ترم ديگه يعني ترم 8 درسام تموم ميشه به همين دليل واسه ارشد دارم اين ترم ميخونم اما كارگاه اتومكانيك رو بايد ترم بعد بردارم و از اونجا كه اين كارگاه در دانشگاه ديگه (فكر كنم شهيد رجايي ) تشكيل ميشه هر ترم نمرش خيلي دير وارد سايت ميشه(قطعي ميشه) . يعني من ترم بعد ور دارم شايد تا مهر سال ديگه اين موقع هنوز نمرش نيومده باشه .بنابراين من تا اخر تابستون هنوز همه نمره هام نيومده . من اگه دانشگاه براي ارشد قبول شم چي كار بايد بكنم؟
بچه ها ميگن مگه فقط مشكل تو يكيه خب معلومه دانشگاه نامه ميده ميبري دانشگاهي كه قبول شدي ثبت نام ميكني تا نمره هات كامل بياد و جاي هيچ نگراني نداره .
ولي خواستم مطمئن شم. ممنون

am2mk

عضو جدید
سلام

مقاوت یک 10.5
مفاومت دو 10.8
طراحی 2 شدم 10.5
سیالات یک15.5
سیالات دو 12
ترمو دو 15.5
انتقال یک 13.25
دینامیک ماشین 10
ارتعاشات 11.5
کنترل 13
زبان عمومی 17.5
زبان تخصصی 12

ايول داري داداشم
برات از ته دل ارزوي موفقيت ميكنم.
ايشالا نتيجه اي كه ميخواي بگيري.
امضاتم حرف نداره.:smile:

am2mk

عضو جدید
سلام دوست عزيز نميدونم چه مقطعي هستي
ولي در كنكور ارشد مكانيك مهندسي جوش از طريق گرايش طراحي كاربردي ميشه رفت
به عبارت ديگه براي اينكه بخواي ارشد جوش بخوني بايد كنكور مكانيك بدي و ضرايب دروست مثل طراحي كاربرديه ولي نام درس مكانيك نداره

13880715

عضو جدید
ممنون از دوستانی که منو موردلطف خودشون قرار دادن.
ما که یا علی گفتیم خدا خودش کمک کنه . راستی ماهان اسم نوشتم .
اول آبان اولین امتحانشه.25% اول.
از دوستان کسی ماهانی هست یه همه پارسه میرید؟

tanha60

عضو جدید

دوست عزیز زیاد نگران نباش.من همه ی این درسایی رو که گفتی با نمره ی بالا پاس کردم.پایین ترین نمرم 16.88 درس ریاضی مهندسی بود.اول فکر میکردم تو رشتم خدام.ولی وقتی شروع به خوندن کردم فهمیدم هیچی بلد نیستم.وجالبه الانم که یه دور همه رو خوندم وقتی دور دومو شروع کردم دیدم تو بعضی از درسا هنوز هیچی بلد نیستم.درضمن اگه خوب بخونی 2 ماهه همه ی درسارو میخونی.
راستی بچه ها چرا یه کتاب و برای بار چهارم میخونی بازم مطلب جدید و به درد بخور میبینی؟با این که من یه بار می خونم.بعد برای خودم توضیح میدم بعدم خلاصه نویسی می کنم.این کتاب عجب موجود عجیبیه.همیشه حتی اگه کهنه هم باشه بازم حرف برای گفتن داره.
من که پارسه نوشتم وهنوز برای قضاوت دربارشون زوده.
علی یارو یاورته.چون صداش کردی.من که هرجا گیر میکنم دست به دامنش میشم و کمکم میکنه.
ان شاءالله موفق میشی

13880715

عضو جدید
دوست عزیز زیاد نگران نباش.من همه ی این درسایی رو که گفتی با نمره ی بالا پاس کردم.پایین ترین نمرم 16.88 درس ریاضی مهندسی بود.اول فکر میکردم تو رشتم خدام.ولی وقتی شروع به خوندن کردم فهمیدم هیچی بلد نیستم.وجالبه الانم که یه دور همه رو خوندم وقتی دور دومو شروع کردم دیدم تو بعضی از درسا هنوز هیچی بلد نیستم.درضمن اگه خوب بخونی 2 ماهه همه ی درسارو میخونی.
راستی بچه ها چرا یه کتاب و برای بار چهارم میخونی بازم مطلب جدید و به درد بخور میبینی؟با این که من یه بار می خونم.بعد برای خودم توضیح میدم بعدم خلاصه نویسی می کنم.این کتاب عجب موجود عجیبیه.همیشه حتی اگه کهنه هم باشه بازم حرف برای گفتن داره.
من که پارسه نوشتم وهنوز برای قضاوت دربارشون زوده.
علی یارو یاورته.چون صداش کردی.من که هرجا گیر میکنم دست به دامنش میشم و کمکم میکنه.
ان شاءالله موفق میشی
ممنون عزیز
یه سوال
من روزای شنبه یک شنبه دو شنبه از 12 به بعد 5 شنبه و جمعه کاملا بیکارم
میخوام رتبه زیر 500 بیارم.به نظرتون شدنیه؟میدونم خیلی خیلی سخته ولی تمام سعیمو میخوام بکنم.میشه یه راهنمایی بکنید بهم ؟
دستهایی که کمک میکنند از لبهایی که دعا میکنند مقدسترند
:gol:. ..

shahram-mechanic

عضو جدید
سلام

من چند بار این سئوالو میپرسم ولی کسی جواب نداده.خواستم بدونم ضرایب و منابع ارشد مکاترونیک آزاد 89 مثل پارساله یا ممکنه مثل ارشد مکاترونیک سراسری زیر گروه دو رشته برق و مکانیک باشه و ضرایب تعغیر کنه؟
مثلا مکاترونیک امسال آزاد شامل ریاضی-زبان -کنترل-دینامیک ..(انتخاب 3 درس از دروس ....)اینها بوده , آیا ممکنه در مورد آزاد 89 تعغیر کنه یا مثل امساله؟
خواهشا جواب بدین.خواهشا جواب بدین.منو راهنمائی کنید.منتظرم:(:(:(:(:cry::cry:

بابا یکی تحویل بگیره .آقایون مهندس خواهشا نظری بدن

13880715

عضو جدید
کسی میدونه معدل چقدر تاثیر داره؟معدل من 12.44 با یکی که 15 معدلش چقدر اختلاف داریم؟

tanha60

عضو جدید
ممنون عزیز
یه سوال
میخوام رتبه زیر 500 بیارم.به نظرتون شدنیه؟میدونم خیلی خیلی سخته ولی تمام سعیمو میخوام بکنم.میشه یه راهنمایی بکنید بهم ؟

دور از ذهن نیست/انسان با همین امیدا زنده ست وبه اهدافش میرسه.من این ترم ترم آخرمه و24 واحد دارم.زندگیم سخت میگذره.یعنی شب تا سرمو زمین میزارم میرم. ولی چون شرایط زندگیم طوریه که باید تهران قبول شم سخت درس میخونم و به برنامه ریزی که کردم میرسم.هر روز بجز یکشنبه ودو شنبه هم کلاس دارم یا باید برم کار آموزی.ولی انگیزه ی بالایی دارم.وبه خاطر انگیزم و اهدافم همه ی این سختیها رو تحمل میکنم.فقط تلاش کن وبه چیز دیگه ای فکر نکن.همه چیز درست میشه.فکرای جدید به سرت میزنه وبه جلو هلت میده.
مثلا همین چند وقت پیش برنامه کلاسامو میدیدم می خواستم بی خیال ارشد شم ولی با یه تغییر جزئی تو خوابم هم کلاسامو میرم هم روزانه حد اقل 10 ساعت درس میخونم.امید داشته باش و سخت تلاش کن .موفق میشی

am2mk

عضو جدید
در مورد سوال من در صفحه قبل اگه كسي اطلاعي داره ممنون ميشم جواب بدين

hasanpogc

عضو جدید
كسي ميدونه فصلهاي تست خيز ديناميك كدوم هان و شماره تست هاي مهم ديناميك توي كتاب مريام چيه

eng.esmail

اخراجی موقت
بیشتر دوستان با توجه به بحث هایی که شد پارسه ثبت نام کردند...
منم از این جمع هستم..
به خاطر اینکه جامعه آماری بالاتری داره...

eng.esmail

اخراجی موقت
ممنون عزیز
یه سوال
به نظر من :
فقط غیرممکن، غیر ممکنه
:gol:impossible says im possible:gol:

mohammad740

عضو جدید
سلام دوستان کتاب کنترل آریاز برادرانی به نظر میاد کتاب زیاد جالبی نیست .اونایی که کنترل خوندن کتاب بهتری سراغ دارن؟

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام دوستان کتاب کنترل آریاز برادرانی به نظر میاد کتاب زیاد جالبی نیست .اونایی که کنترل خوندن کتاب بهتری سراغ دارن؟
به نظر من که چیزی کم نداره!!
من که خوندمش خیلی خیلی راضی بودم..
آخه همه نکاتی که توی کنکور باهاش سروکار داریم رو خیلی قشنگ گفته...
فکر نکنم بهتر از این وجود داشته باشه;)

kamranzila

عضو جدید
محاسبات پیچیده در حل مسایل کنکور بدون ماشین حساب

محاسبات پیچیده در حل مسایل کنکور بدون ماشین حساب

سلام دوستان گرامی
این اولین پست منه!
لازم نیست گاو بکشید. مرغ کافیه!
عزیزان تا حالا به محاسبات نافرمی برخورد کردین که به نظرتون برسه انجامش بدون ماشین حساب ممکن نیست؟
این موارد رو توی کنکور چه کار باید کرد؟:(

tanha60

عضو جدید

جالبه!اولین نفری هستی که از این کتا ب راضی نیست.البته فکر کنم دلیلشو بدونم.همون طور که اول این کتاب نوشته فرض رو بر این گرفته که شما مفاهیم اولیه ی مربوط به درس کنترل رو بلدی.ولی اما اگه بلد هم نباشی می تونی سر در بیاری که چی باید بلد باشی.مثلا همون فصل اول.اگه دوبار بخونیش میفهمی چی میگه وهمون طور که میدونی مطلب زیادی نداره اما پر از نکتست.پس با دقت بخون که از این کتاب بهتر تو عمرم ندیدم.;)

kamranzila

عضو جدید
بنده هم با دوستمون "تنها" موافقم ولی با این توتفت که بدون دانستن مطالب پایه ای کنترل کتاب آریاز دردی را دوا نمیکنه ولی برای مطالعه پیشرفته بسیار عالیه (فکر کنم بهتر از اون وجود نداشته باشه)
بچه ها من کتابهای علوی را گرفتم و ازش راضیم

tanha60

عضو جدید
سلام دوستان گرامی
این اولین پست منه!
لازم نیست گاو بکشید. مرغ کافیه!
عزیزان تا حالا به محاسبات نافرمی برخورد کردین که به نظرتون برسه انجامش بدون ماشین حساب ممکن نیست؟
این موارد رو توی کنکور چه کار باید کرد؟:(

چند روش برای حل مشکل شما هست که البته بایدهمه رو با هم به کار ببرید.اگه راه خوبی بود حتما به من خبرشو بده:
اول اینکه شما مسئله به رو صورت پارامتری حل میکنی و در اکثر اوقات بجز یه ضرب و تقسیم ساده چیزی برات نمی مونه مثل تستای ریاضی و ترمو ....
دوم اینکه بعضی از محاسبات پر تکرار و باید جوابشونو حفظ کنی.مثلا رادیکال 2 یا رادیکال 3
البته اگه دیدی جوابا خیلی نسبت به هم پرتن با تقریب وگرد کردن میتونی به جواب برسی.
امتحان کن جواب میده ;)

tanha60

عضو جدید
کسی میدونه معدل چقدر تاثیر داره؟معدل من 12.44 با یکی که 15 معدلش چقدر اختلاف داریم؟

این سوالی که شما دارید به این بستگی داره که اولا سراسری می خونید یا آزاد.اگه سراسری میخونید کدوم دانشگاه وشهر و در چه منطقه ای شبانه یا روزانه یا غیر انتفایی یا پیام نور .برای آزاد هم همین سوالات مطرحه.هر کدوم از این دانشگاهها و شرایطشون یه ضریبی دارن که در معدل شما ضرب میکنن.مثلا اگه دانشگاه صنعتی شریف ضریبش 10 باشه دانشگاه آزاد اراک 1 یا 2 .البته این یه مثال و اصلا واقعیت نداره.این طوریه که آزادی ها باید تلاششونو بیشتر کنن و جالبه که طبق آمار سالهای گذشته 70 درصد قبولیها در آزمون سراسری دانشگاه آزادی هستن.
تا پارسال که 20% معدل 20 درصد شهر و60 درصد اطالاعات بود ولی امثال میگن 20% بومی سازی رو ورداشتن.ما که از کار اینا سر در نمیاریم.خدا رحم کنه!!!!!!!!!!!!!

kamranzila

عضو جدید
تنها جان اینا که میگی درست. ولی مثلا مساله را حل میکنی آخر سر میرسی به tan 27 یا tan^ -1 0.66 اونوقت چی؟

آخرین ویرایش:
بالا