بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mohandesehsan

عضو جدید
تورو خدا کمک کنید

تورو خدا کمک کنید

با سلام به دوستان

من 30 مرداد 87 فارغ التحصیل شدم

ارشد پارسال قبول نشدم

تاریخ اعزامم 1 آبان 88 است

بدون غیبت

آیا میتونم ارشد امسال امتحان بدهم؟لطفا راهنماییم کنید؟

mohammad740

عضو جدید
به نظر من که چیزی کم نداره!!
من که خوندمش خیلی خیلی راضی بودم..
آخه همه نکاتی که توی کنکور باهاش سروکار داریم رو خیلی قشنگ گفته...
فکر نکنم بهتر از این وجود داشته باشه;)
من نخوندمش فقط یه نگاهی بهش انداخته بودم.کنترل پارسه هم به نظر میاد خوب باشه.اگه کنترل پارسه رو خوندین نظرتون چیه؟کنترل احسانی از انتشارات نص رو دیدید؟هر فصلش بعد از درس و نکات ومثال تستای برق و مکانیک و هسته ای رو به صورت تفکیکی آورده.

mohammad740

عضو جدید
جالبه!اولین نفری هستی که از این کتا ب راضی نیست.البته فکر کنم دلیلشو بدونم.همون طور که اول این کتاب نوشته فرض رو بر این گرفته که شما مفاهیم اولیه ی مربوط به درس کنترل رو بلدی.ولی اما اگه بلد هم نباشی می تونی سر در بیاری که چی باید بلد باشی.مثلا همون فصل اول.اگه دوبار بخونیش میفهمی چی میگه وهمون طور که میدونی مطلب زیادی نداره اما پر از نکتست.پس با دقت بخون که از این کتاب بهتر تو عمرم ندیدم.;)
از راهنماییتون سپاسگذارم.آخه من هنوز کنترلو شروع نکردم میخاستم بهترین کتابو بخونم.:)

tanha60

عضو جدید
من نخوندمش فقط یه نگاهی بهش انداخته بودم.کنترل پارسه هم به نظر میاد خوب باشه.اگه کنترل پارسه رو خوندین نظرتون چیه؟کنترل احسانی از انتشارات نص رو دیدید؟هر فصلش بعد از درس و نکات ومثال تستای برق و مکانیک و هسته ای رو به صورت تفکیکی آورده.

پارسه رو خوندم وبه همین دلیل دنبال منبع دیگه ای گشتم که این کتاب و پیدا کردم.پارسه هم بدی نیست ولی وقتی امکان این هست که تو درسی بهترین باشی چرا نباشی؟کنترل احسانی رو ندیدم ولی با توجه به اینکه کتاب کنترل برادرانی(انتشارات آزاده)بیشتر برای بچه های برقه خیلی قوی تر از پارسه است و تستای زیادی داره که که میتونی با سوالات احتمالی آشنا شی

tanha60

عضو جدید
با سلام به دوستان

ارشد پارسال قبول نشدم

بدون غیبت

می تونی.حتی اگه آموزشی باشی بهت مرخصی 3 روزه میدن که به امتحان برسی.البته اگه چیزی خونده باشی.اگه هم نخونده باشی یه مرخصی 96 ساعته با حال بهت میدن;)

13880715

عضو جدید
با سلام به دوستان

ارشد پارسال قبول نشدم

بدون غیبت

بهترین راه اینه که از حوزه نظام وظیفه بپرسی که شکی توش نمونه:heart:

13880715

عضو جدید
من جونم در اومد تونستم امروز 25% اول ترمو رو تموم کنم ( البته تا آخر شب کامل تموم میشه ) ولی بعید میدونم تا 1 آبان با این سرعتی که دارم 25% اول همه درسارو تموم کنم

kamranzila

عضو جدید
دوستان من امروز آزمون اول علوی (25%) رو دادم. نتیجش همین الان اومد. میشه راهنماییم کنید:
تراز:7661
رتبه:1
یعنی اول شدم؟:w42:
البته درصدام بد نبود. ضمنا تعداد شرکت کننده ها رو هم نمیدونم. احتمالا بین 6 نفر رتبم 1 شده!
دوستان تراز یعنی چه؟

13880715

عضو جدید
دوستان من امروز آزمون اول علوی (25%) رو دادم. نتیجش همین الان اومد. میشه راهنماییم کنید:
تراز:7661
رتبه:1
یعنی اول شدم؟:w42:
البته درصدام بد نبود. ضمنا تعداد شرکت کننده ها رو هم نمیدونم. احتمالا بین 6 نفر رتبم 1 شده!
دوستان تراز یعنی چه؟
فرض نماييد از دانش آموزان كلاس شما آزمون عربي گرفته مي شود و شما در اين كلاس نمره 14 كسب مي نماييد و با اين نمره شما نفر اول كلاس ميشويد ، يك بار ديگر از آن كلاس آزموني گرفته ميشود و اين بار نيز شما نمره 14 كسب ميكنيد با اين تفاوت كه نفرآخر كلاس ميشويد. در هر دو آزمون شما نمره 14 را كسب نموديد و ليكن ارزش اين دو نمره يكسان نمي باشد ، كه اين موضوع يعني يكسان سازي ارزش نمرات موضوع مبحث نرماليزاسيون و تراز را مي سازد:heart:

kamranzila

عضو جدید
ممنون از توضیح خوبت
یعنی میفرمایید که مثلا نمره 7661 گرفتم و توی شرکت کنندگان در این آزمون اول شدم؟

kamranzila

عضو جدید
کمک پیلیز

کمک پیلیز

آقایون در مورد پست 599 و 600 (محاسبات بدون ماشین حساب) کسی نمیتونه کمکی بکنه؟

آخرین ویرایش:

am2mk

عضو جدید
آقایون در مورد پست 599 و 600 (محاسبات بدون ماشین حساب) کسی نمیتونه کمکی بکنه؟
والا محاسبات اينچنيني كه ميگين مثلا قراره كه تو كنكور نباشه ديگه. و اين تست ها احتمالا ماله سالاي قبله .در مورد نحوه محاسبه همونطور كه دوستان گفتن پارامتري حل كردن خيلي كار رو ساده ميكنه ولي در مورد مثلا tan كه گفتين من يه راهايي واسه خودم در اوردم ميگم حالشو ببرين.
اگه كمان بين 0 تا 45 درجه بود با tan 30 كه جوابشو ميدوني تناسب ببند جواب ميده حواست باشه با خود tan0 و tan45 جواب نميده ها بايد بين اون دوتا باشه(از روي دايره مثلثاتي ميتوني قشنگ بفهمي كجا ها و با چي ميشه تناسب زد كه جواب حدودي بده البته به گزينه ها هم بستگي داره اگه نزديك به هم باشه كار سخت ميشه) و ...

بچه ها كسي جواب سوال منو نميدونه؟ اگه يكي تا مهر همه درساش پاس شده باشه ولي نمره هاش قطعي نشده باشه اگه ارشد قبول شه چي كار بايد بكنه؟

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام دوستان گرامی
این اولین پست منه!
لازم نیست گاو بکشید. مرغ کافیه!
عزیزان تا حالا به محاسبات نافرمی برخورد کردین که به نظرتون برسه انجامش بدون ماشین حساب ممکن نیست؟
این موارد رو توی کنکور چه کار باید کرد؟:(
سلام دوست عزیز
خوش اومدی
نترس
دیگه از این تستها توی کنکور نمیاد
اینایی که که میگی مربوط میشه به باستان.. اون موقع ماشین حساب حلال (!!) بود ولی الان حرام!!
فقط مفهومی بخون و تست زیاد بزن که موفقیت در گروی این دو اصله..
مطمئن باش
موفق باشی

eng.esmail

اخراجی موقت
من جونم در اومد تونستم امروز 25% اول ترمو رو تموم کنم ( البته تا آخر شب کامل تموم میشه ) ولی بعید میدونم تا 1 آبان با این سرعتی که دارم 25% اول همه درسارو تموم کنم
موفق باشی
اگه تا 15 مهر درسا رو یه بار کامل میخوندی دیگه این مشکل رو نداشتی!!
و حالا هم چیزی رو از دست ندادی..
فقط مراقب باش که برنامه ریزی آزمون ها تمرکزت رو خراب نکنه..
مفهومی بخون
حالا که عقب افتادی سعی کن مفهومی بخون و تست زیاد بزن تا در آزمونهای جامع آخری آماده باشی..
این نظر منه

hrb

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خوش اومدی
نترس
دیگه از این تستها توی کنکور نمیاد
اینایی که که میگی مربوط میشه به باستان.. اون موقع ماشین حساب حلال (!!) بود ولی الان حرام!!
فقط مفهومی بخون و تست زیاد بزن که موفقیت در گروی این دو اصله..
مطمئن باش
موفق باشی

سلام

به نظر من که کاملا به سلیقه طراح بستگی داره مثلا همین پارسال اگر به سولات طراحی اجزا نگاه کنید، می بینید که بدون ماشین حساب نمیشد جواب داد . به نظر من اگه در کنکور به این سوالات برخورد کردید قیدشو بزنید چون واقعا ارزش نداره برای حلش وقت بگذارید .

mojtaba mazreati

عضو جدید
با سلام:دوستان کمک کنند.من این سوال باعث شده بدجور بریزم بهم.من پارسال روتبم تو مکانیک 4200 شد البته 2 ماه اخر هیچی نخوندم.ولی هوافضا 867 شدم.حالا موندم هوافضا شرکت کنم یا مکانیک؟میخوام پارسه ثبتنام کنم اخه همون طور که میدونید تو ارشد دانشگاه خیلی مهم هست.چون دکترات هم تضمین میشه.

kamranzila

عضو جدید
بچه ها از جوابهایی که دادید ممنون
آقا مجتبی در مورد هوافضا باید خدمتت عرض کنم من لیسانسم هوافضاست و به چند دلیل دارم برا کنکور مکانیک میخونم.
اول اینکه بازار کار برا هوافضا در حال حاضر بسیار افتضاحه چون اکثر فرصتهای شغلی این رشته مربوط به صنایع نظامی هست که متاسفانه الان وضعیت استخدامی صنایع دولتی بشدت خرابه و بسیاری از صنایع در حال تعدیل نیرو هستند. برعکس مکانیک که هرجا سرک بکشی لازمت دارن هیچ جا هم که نشد یه مدرک نظام مهندسی میگیری و میزنی تو کار ساختمون.
دوم اینکه درسهای هوافضا در اصل همون درسهای مکانیک هستند بعلاوه اینکه بسیار آدمو گیج و سردرگم میکنن طوریکه من که الان دارم مقاومت مصالح و طراحی اجزا را بصورت متمرکز و از روی مراجع مکانیک میخونم تازه دارم متوجه میشم همون درسهای هوافضا بوده (مثل تحلیل سازه های هوایی - طراحی سازه های هوایی و..) که ما اونجا فلسفه اونها رو نفهمیدیم و فقط فرمولهاشو حفظ کردیم.
طبق گفته اونهایی که فوق هوافضا دارن اونجا هم همین وضعیته و حتی شدیدتر طوریکه میگن درسای فوق هوافضا (تقریبا غیر از سازه) چیز بدرد بخوری دست آدم نمیده و آخر سر میفهمی که هیچی نفمیدی!
البته در مورد بازار کار اگر قصد خارج رفتن داشته باشی هوافضا بهتره. چون هم امتیاز بالاتری داره و هم معمولا صنایع هوافضایی کمتر دستخوش مشکلات افتصادی میشن.
ضمنا من خودم 5 سال توی وزارت دفاع کار کردم. ولی بخاطر آلرژیی که به محیطهای نظامی گرفتم! اومدم بیرون.
به هرحال بنظرم شما تلاشتو بکن و نتیجه کار را بسپار دست خدا. انشاالله بهترین راه رو میذاره جلو پات.

13880715

عضو جدید
دوستان به نظرتون بهترین رشته شناوری که میشه شرکت کرد چیه؟هوافضا ؟ام بی ای ؟...؟

kamranzila

عضو جدید
البته مرتبط ترین رشته به مکانیک هوافضاست. غیر از درسهای تخصصی هوافضا (مکانیک پرواز-طراحی اجسام پرنده - آیرودینامیک و جلوبرندگی) بقیه با مکانیک مشترکند. البته مقدار زیادی از سوالات آیرودینامیک و جلوبرندگی را با استفاده از سیالات2 و ترمودینامیک میشه جواب داد.
ضمنا یه نکته که تازه فهمیدم این بود که دروس ترمودینامیک و انتقال حرارت توی کنکور هوافضا نیست!

spiritwaif

عضو جدید
سلام
بچه ها بهترین کتاب برای زبان عمومی وتخصصی چیه؟و با توجه به وقت کمی که میشه در آزمون به زبان اختصاص داد بهتره عمومی بزنیم یا تخصصی؟

kamranzila

عضو جدید
به نظر من مهمترین مساله در زبان لغته. اگر اصول گرامر را در حد قابل تحمل بلدید فقط روی لغت معنی کار کنید. و باز هم بنظر من پر بازده ترین منبع برای زبان عمومی کتاب 504 لغت هست (ورژن فارسیش). برای تخصصی هم مجموعه منابع ارشد از موسسات مختلف میتونه استفاده بشه. من کتاب زبان علوی را دیدم خوب بود.
کامروا باشید

am2mk

عضو جدید
سلام

سلام

سلام و خسته نباشيد
بچه ها سازمان سنجش كتابي داره كه توش مجموعه 10 سال(يا بيشتر) كنكورو با پاسخنامه و جواب داشته باشه؟

و اينكه كتاب ارياز برادراني براي كنترل يه كم زياد نيست؟ چه قدر وقت ميگيره خوندنش؟كسايي كه خوندن بگن . متن رووني داره؟

موفق باشين

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام و خسته نباشيد
بچه ها سازمان سنجش كتابي داره كه توش مجموعه 10 سال(يا بيشتر) كنكورو با پاسخنامه و جواب داشته باشه؟

و اينكه كتاب ارياز برادراني براي كنترل يه كم زياد نيست؟ چه قدر وقت ميگيره خوندنش؟كسايي كه خوندن بگن . متن رووني داره؟

موفق باشين
سلام
در مورد کتاب از سازمان سنجش که تا حالا چیزی به گوش من نرسیده!!
در مورد کتاب کنترل آقای برادرانی هم باید بگم فوق العاده است. متنی بسیار روان و شیوا و همه فهم..
بسیار کتاب مفید برای کنکوره.. از پیچوندن مطلب خودداری کرده به همین دلیل بهترین منبع برای کارشناسی ارشد خودشه...
مطمئن باش دوست عزیز
سلام
بچه ها بهترین کتاب برای زبان عمومی وتخصصی چیه؟و با توجه به وقت کمی که میشه در آزمون به زبان اختصاص داد بهتره عمومی بزنیم یا تخصصی؟
اصولا اگه برای زبان وقت نذارید خیلی بهتره!!
وقت زبان رو باید بین دروس دیگه پخش کنید و در صورتیکه وقت اضفه آوردید بیاید سراغ زبان..
زبان خیلی خیلی کم تاثیر داره...

kamranzila

عضو جدید
دوستان نظرتون درباره این کنفرانس چیه؟:w20:
خطری که نداره؟:w08:
چی به ما میماسه؟:w10:

am2mk

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
بلاخره ترمو 1 با هر سختي و اسوني كه داشت تموم شد البته به دليل اهميت فصل انتروپي تا آخر مهر روي تستها متمركر ميشم.
سيالات هم داره به اتمام ميرسه ايشالا تا آخر مهر (به جز تستاي ته كتاب كه از آبان شروع به زدن اونها ميكنم.
رياضي1 تموم شد و رياضي 2 تا اخر مهر به اتمام ميرسه(انتگرالهاي دوگانه خيلي اذيت ميكنه تستهاي خيلي سنگينو فقط راه حل نگاه ميكنم)
طراحي اجزا تا حدي خوندم چون استادم خوب درس ميده فاصله بين كلاسام ميرم سر كلاس طراحي ميشينم اونم بنده خدا هي تستم قاطي درسا ميگه. نياز به سازماندهي ذهني دارم در اين درس
مقاومت تازه استارت خورده و فصل تنش تقريبا تموم شد
استاتيك فصل تعادل تموم شد
از باكس ارتعاشات هنوز هيچي نخوندم:(
بچه ها اگه نظري دارين بگين ممنون ميشم .
يه مطلب ديگه اينكه مبحث چرخدنده هم تو طراحي تست داره هم ديناميك ماشين چه باحال:smile:
تو اين فكرم با توجه به اينكه باكس سيالات خيلي تستهاي مفهومي داره كه با نگاه بايد حل كرد يه مجموعه درست كنم بزارم تو تاپيك كه شامل جمله هاي كوتاه و مفهومي اين باكس باشه كيا موافقن؟ اگه كسي هم از اين جمعبندي ها داره بزاره فكر كنم خيلي خوب باشه

rattling_boy

عضو جدید
سلام

من تازه شروع کردم به خوندن.

با وجود اینکه این ترم هم 23 واحد + پایان نامه دارم واقعا کار برام مشکل شده.

از اونجایی هم که اصلا دروسی مثل ریاضی و دینامیک تو این زمان کم نمیشه برهتو ذهنم تصمیم گرفتم وقتم رو بذارم روی دروس تخصصی و در نهایت زبان.

البته 1ماه مونده به کنکور هم تصمیم دارم یه نگاهی به مقاومت و استاتیک بندازم شاید بشه یه کارایی کرد.

من ضرایب بچه هایی که قبلا تو گرایش ساخت و تولید قبول شده بودند رو چک کردم.

اگر بتونیم دروس تخصصی + 30% زبان و 3 تا 4 سوال ریاضی رو جواب بدیم احتمال قبولی خیلی زیاده.

کسی نظره دیگه ای داره؟!

در ضمن کتاب مهندسی مکانیک - ساخت وتولید (مرجع کامل مجموعه دروس تخصصی کارشناسی ارشد) نوشته جواد شهبازی کرمی و مجید ولی پور رو بهتون توصیه میکنم.

تو این وقت کم این کتاب می توه خیلی مفید باشه

آخرین ویرایش:

13880715

عضو جدید
برای رتبه زیر 500 میانگین درصد چند باید باشه واسه تبدیل انرژی؟

hrb

عضو جدید
برای رتبه زیر 500 میانگین درصد چند باید باشه واسه تبدیل انرژی؟
سلام
یک سری کارنامه نمونه در سایت نصیر موجود هست که اینجا براتون میزارم ;)

بالا