سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

Afall

عضو جدید
اگر بخوایم خیلی سریع درمورد نور پردازی تو مکس بگیم می تونیم بگیم که کلا نور تو مکس از لحاظ کاربردی چند نوعه:standard.photometric.Vray
که هر کدومش داستان و طرز استفاده و کیفیت خودشو داره.
اما نور اصلی مکس که از همون اول تو مکس بوده و خیلی زیاد استفاده میشه standard نوره.که چیز پیچیده ای نداره:
کلا یه قانون کلی تو این نور هست:هر قسمتی از جسم که بتونه نور رو ببینه روشن میشه.
این دسته از نور میشه گفت به 4 قسمت تقسیم میشه
target spot.target direct:نور معمولی که دارای جهت اندازه و شدته که به جای خورشید می تونه مورد استفاده قرار بگیره.تفاوت این دو نیز در موازی بودن و مخروطی بودن آنهاست.
free spot.free direct:مثل همون بالاییه فقط بااین تفاوت که جهت نور ثابته

omni:نور نقطه ای که از همه طرف نور دهی داره و بیشتر برای نوردهی های موضعی و نوردهی تو شب و بجای لامپ و چراغ موقعی که می خوان رو کروی بودنش مثلا یه اطاق تاکید کنن.
sky light:این نور همان طور که از اسمش میاد نور آسمونه.یعنی سایه ای مثل بقیه نور ها درست نمیکنه و بیشتر برای ایجاد نیم سایه روی سطوح منحنی و کنج ها و کلا طبیعی تر کردن کار استفاده میشه

.

وقتی این نور رو روی صحنه میاری فرقی نمیکنه کجا ی صحنه باشه فقط باید دقت کنی که از موتور رندر مناسب اون استفاده کنی:

در مجموع اگه می خواین مکس کار کنید این نور ها،نور های ضعیفی هستند و اگه میخواین یه کار خوب داشته باشین بهتره نور های جدید تر مثل vray رو یاد بگیرید.

مثلا این یه نمونه کاره که با استفاده از skylight و یه نور direct رندر گرفته شده.حالا هر چه قدر هم متریال و مدلش خوب باشه نور و موتور رندرش ضعیفه.این نهایت تلاش من برای رندر با نور استاندارده!

rzs

عضو جدید
ممنونم از جوابتون
من تو کد واردم ولی مکس رو تازه یاد گرفتم برا همین یکم سردرگم شدم ، می خواستم ببینم اصول و روال کار سه بعدی کردن چیه.

آرتميس.artmiss

عضو جدید
ممنون ولی گویا لینکها پاک شدن.:redface:
بله !مرسي كه گفتي!
شرمنده قبلا چكش نكرده بودم!
ولي هرچي باز سرچ كردم همه لينكا قديمي اند وباز نمي شن!
توسايت زير يه سري آموزش ها براي تري دي مكس هست.نورپردازي هم داره.ولي چيزي كه هست همشون به صورت مولتي مديااست وحجمش هم خيلي زياده!:(
http://ttc4dl.persianblog.ir/tag/آموزش_نرم_افزار_تری_دی_مکس

*ملینا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...ببخشید یه سوال داشتم...حتما خیلی سوالم ابتداییه...ولی من تازه دارم SKETCHUPیاد میگیرم...میخواستم بپرسم VRAY چیه؟
ممنون میشم برام توضیح بدید...شرمنده تعداد صفحه ها خیلی زیاد بود نمیتونستم همش رو بخونم...

بي تاب

عضو جدید
سلام خسته نباشيد در مورد ساخت پرده يا ملحفه يا پتو مي خواستم ببينم از چه تكنيكي ميشه استفاده كرد

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشيد در مورد ساخت پرده يا ملحفه يا پتو مي خواستم ببينم از چه تكنيكي ميشه استفاده كرد

سلام،
برای ساخت پرده میتونید از این روش استفاده کنید، البته با کمی تغییرات میتونید از اون براس ساخت روتختی هم بهره ببرید.
موفق باشید.

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...ببخشید یه سوال داشتم...حتما خیلی سوالم ابتداییه...ولی من تازه دارم SKETCHUPیاد میگیرم...میخواستم بپرسم VRAY چیه؟
ممنون میشم برام توضیح بدید...شرمنده تعداد صفحه ها خیلی زیاد بود نمیتونستم همش رو بخونم...

سلام،
به طور خیلی ساده vray عبارت است از یه موتور رندر برای نرم افزارهای سه بعدی که قابلیتی بیش از خود نرم افزار در اختیار کاربر قرار میده، با وی ری شما میتونید نور، متریال و دوربین رو خیلی حرفه ای تر و واقعیتر طراحی کرده و رندر بگیرید.

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
سلام،
به طور خیلی ساده vray عبارت است از یه موتور رندر برای نرم افزارهای سه بعدی که قابلیتی بیش از خود نرم افزار در اختیار کاربر قرار میده، با وی ری شما میتونید نور، متریال و دوربین رو خیلی حرفه ای تر و واقعیتر طراحی کرده و رندر بگیرید.

سلام ببخشید منبع مناسبی در مورد آموزش نور و متریال در vray سراغ دارید همه جا رو زیر رو کردم چند تا pdf پیدا کردم اما اونقدر به دردم نخوردن منمون می شم کمکم کنید.

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید منبع مناسبی در مورد آموزش نور و متریال در vray سراغ دارید همه جا رو زیر رو کردم چند تا pdf پیدا کردم اما اونقدر به دردم نخوردن منمون می شم کمکم کنید.

سلام،
به نظرم خیلی خوب زیرو رو نکردی چون من از همین اینترنت یاد گرفتم اما برای شروع یه سر به سایت www.evermotion.org بزن، چیزای جالبی توش پیدا میشه و اگر بتونی دی وی دی های آموزشی The Gnomon Workshopرو گیر بیاری که خیلی عالی میشه.

مرسي!خيلي جالب بود!:gol:
ميشه منبعتون روهم بگيد!

راستش بهترین پیشنهادی که الان میتونم بکنم Help خود مکسه! یه قسمت داره به نام Making Flag میتونید از اون استفاده کنید، در مورد این آموزش هم، سایتشو یادم نمیاد ولی اگه به سومین خط عکس نگاه کنید یه آدرس سایت داره، امیدوارم که خودش باشه:D

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام من میخوام مکسو تازه شروع کنم چه ورزنیشو بگیرم برای شروع مشه راهنمایی کنید؟;)

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
سلام،
به نظرم خیلی خوب زیرو رو نکردی چون من از همین اینترنت یاد گرفتم اما برای شروع یه سر به سایت www.evermotion.org بزن، چیزای جالبی توش پیدا میشه و اگر بتونی دی وی دی های آموزشی The Gnomon Workshopرو گیر بیاری که خیلی عالی میشه.

از آموزش های evermotion استفاده کردم خوبه اما یه کم کلی آموزش بیس نداره مجبوری خودت کنکاش کنی که خیلی وقت گیره گفتم شاید آموزش بهتری وجود داشته باشه دنبال کتاب Vray هم هستم می گن مرجع فوق العاده ایه بازم از لطفت ممنونم....

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سروش جان، برای اینکه بتونی با وی ری شروع کنی، فکر کنم بهترین حالت این باشه که با مقدماتش و تنظیمات کلیش آشنا بشی.
این فال رو دانلود کن، در این فایل تنظیمات اولیه و اساسی وی ری و آشنایی با اصطلاحات اون آموزش داده میشه. در مورد نور و متریال هم براتون میگردم و آدرساشو میگذارم اینجا.
امیدوارم بتونه کمکت کنه. موفق باشی.

پیوست ها

• Basics_of_VRay_render_settings.pdf
    249 کیلوبایت · بازدیدها: 1

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي از همراهيتون

آقا من چک کردم، متاسفانه یه تاپیک به نام آموزش وی ری وجود داره که اصلاً ربطی به موضوع ما نداره و فقط درخواست آموزشه، بهتره با آبجی معمار و یا رها خانم صحبت کنیم تا یه فکری برای این تاپیک بکنن تا تاپیک اصلی رو راه اندازی کنیم.

آرتميس.artmiss

عضو جدید
سلام،
برای ساخت پرده میتونید از این روش استفاده کنید، البته با کمی تغییرات میتونید از اون براس ساخت روتختی هم بهره ببرید.
موفق باشید.
اينم پرده منه!

پیوست ها

• window.jpg
    window.jpg
    17.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

navid_arch

عضو جدید
سلام

سلام

سلام.
برای نور پردازی با موتور رندر منتال ری از چه نورهایی برای طزاحی داخلی استفاده کنم که خوب جواب بده؟
در ضمن Exposure رو رو چی باید بذارم.چون منتال Automatic رو نمیشناسه؟

navid_arch

عضو جدید
متریال 3دی مکس

متریال 3دی مکس

متریال (BITMAP) ورق های مولتی استایل می خوام.اگه کمکم کنید ممنون می شم.

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام
دنبال طرح سه بعدی دست توی حالتهای مختلفم.میتونین کمک کنین؟

بالا