گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان مباحث درس سیگنال به کنترل خطی مربوط میشه یا نه؟(البته من هیچکدوم رو هنوز پاس نکردم :D)
من دارم برا گرایش قدرت میخونم بخاطر همین برا کنکور سیگنال نمیخونم،
تو چارت دیدم که پیش نیاز کنترل ، درس سیگناله! حالا این دوتا به هم ربط دارن یا نه؟

نه بابا ربطی نداره.اینا همش حرف مفته!
والا منکه خودم تمام درسامو شب امتحان خوندم و پاس کردم طوری خوندم که فردای امتحان اصلا نمیدونم سرفصلهای کتاب چیه چه برسه به امتحان! بعدشم پس نیازاشم همینطوری پاس کردم.
اصلا ربطی نداره اصلا

aminvo

عضو جدید
دوستان کسی جزوه سیگنال استاد کهن را لینکش را داره؟؟

یا اگه قسمتی از فصل اول کتابشون را دارید ممنون میشم لینکش را بزارید. کتاب را برای مقایسه با مرجع خودم می خوام که تا دیر نشده انتخاب درستی داشته باشم.

بچه ها در مورد کتاب نو یا دست دوم فقط اینو بگم که بعضی کتابها چاپ جدید با قدیمشون تفاوتی نداره
مثلا معادلات و مهندسی اقای معتقدی تو این دو سال هیچ فرقی نکرده.دست دوش رو گیر اوردین بگیرید-بهترین کتابهای بازار هم این دو هستن.
ولی مدار اقای زرگر چاپ جدیدش رو بگیرید-چاپهای قبلی یه سری مشکل داشته
یا معادلات اقای کریمی فرقی نکرده چاپ اول با اخر(اخر کتاب تستهای جدید رو اورده که تو اینترنت هستن) دست دومش رو بگیرید ضرر نکردین.
یا ماشین اقای حلم زاده همین طور لزومی نداره چاپ جدید بگیرید
ظاهرا مدار اقای تقوی زیاد تغییر داشته نوش رو بگیرید بهتره و ...
یا علی

کتاب آقای زرگر چاپ آخرش منظور همون چاپ 12 هست که برای بهار 92 هست یا بعد از اون هم چاپ جدید داشته. چون در سایت پوران که چاپ 12 برای جلد اول و چاپ 11 برا ی جلد دو را آخرین چاپ ها زده ولی معلوم نیست سایتش به روز هست!!!

آخرین ویرایش:

amir3620

عضو جدید
به نظرم همه چی به خود آدم بستگی داره خیلی ها رو میشناسم که دیپلم هم ندارن و وارد بازار کارشدن و در زمینه موبایل و اینجور چیزا فعالیت دارن الان وضع مالی خیلی خوبی هم دارن . جدا از اینها البته اگه از یه دانشگاه دولتی درست و حسابی مث دانشگاه های مادر بخوای مدرک رو بگیری میشه اینجور گفت که کارت تضمین شده س. البته شاید با توقعی که خود آدم از قبل داشت جور در نیاد ( در مورد حقوق ) علاوه بر اون موقعیت های بیشتری جلوی پا میزاره ، مث استاد شدن توی دانشگاه ها . خیلیا هستن که با مدرک کارشناسیشون شغل خیلی خوبی پیدا کردن و درآمد خوبی هم دارن. اما من اینطور فکر میکنم گرفتنش بهتر از نگرفتنش هست ، یکی به خاطر اینکه همون طور که گفتم ممکنه موقعیت شغلی بهتر و درآمد بهتر نصیب آدم بشه دوم اینکه بهر حال از نظر اجتماعی موقعیت بهتری داری. و دلایل زیادی که میتونم بازم بگم ولی اگه بی خیالش بشیم ممکنه چندین سال بعد حسرت این روزا رو بخوریم که فرصتشو داشتیم و کاری نکردیم براش. و اما درمورد اعتمادی که گفتی من یکی اعتماد خاصی ندارم خیلیا هستن که مدرکشون رو گرفتن و به جمع بیکاران کشور پیوستند. اما اینطور فکر میکنم که بهرحال یه موقعیت بهتر هست نباید از دستش داد
به نظرمن ما زماني كه وارد دانشگاه شديم بايدفكرمي كرديم كه ارشش رو داره نه حالا كه دو/سوم راه رو امديم وبهتره در كنار درس دوره هاي اموزشي مربوط به برق رو بريم بعد كارنيم وقت هم ميشه پيدا كرد .والعان ترك تحصيل مساوي با چهار سال عمر هدر رفته مان مي باشد وبهتره يا بهترين دانشگاهها بريم يا اصلا نريم من كه كارشناسي رو غير انتفاعي رفتم فكر مي كنم عمرم اين دو سال هدر رفت واگه بخواهيم فقط مدرك بگيرم بهتره كه اصلا درس نخوانيم وهميشه به دنبال فرصتها باشيم .وفقط تحصيل در10دانشگاه برتر كشور ارزشش رو داره ولاغير. در نااميدي بسي اميد است

amir3620

عضو جدید
بنظرم اگه به ادامه تحصیل علاقه داری اشکال نداره هزینه صرف خرید کتاب کن بعد از اینکه نتیجه گرفتی همه رو بفروش که یه بنده خدایی که میخواد اما پولش کمه بتونه حداقل دست دومش رو بخره هرچند کمتراز مبلغی که خرج کردی بهت برمیگرده اما ارزشش رو داره;)
اگه بتوني دانشگاه دولتي قبول بشي ارزشش رو داره .بهتره از اينه كه10برابر اونو بدي به يك دانشگاه غير دولتي ومدركش و سطح سوادت هم پايين تر باشه.
وابتدا بايد يك كتابو بخوني اگه وقت داشتي كتاب دوم رو بگيري .خيلي از اين كتابها هم مي شه چاپ سال پيشش رو گرفت(دست دو)وهر سال فقط سوالات كنكور به جديد رو اضافه ميكنند به نظر من كتاب ماشين زبان امار رياضي معادلات حتي الكترونيك ومداروكنترل
دست دوش بانوچندان فرقي نميكنه وسوالات اخرين كنكور هم ميشه از سايتها گرفت البته منظورم كتب سال پيشه نه خيلي قديمي البته گفته شده كتب مدار امسال تقوي درسنامه خيلي بهتري خواهد داشت ودرصورتي كه بخواهيم از ان استفاده كنيم چاپ جديدش بهتره.

آخرین ویرایش:

aminvo

عضو جدید
مدیر محترم زحمت کشیده و تاپیک های بسیار خوبی با قوانین خوب و اهداف مشخص برای هر تاپیک مشخص کرده، ولی ما خودمون رعایت نمی کنیم و در تاپیک های مختلف بحث های مختلف می کنیم.
دوستان خواهش می کنم بران نظم بیشتر و کمک به خودمون قوانین را رعایت کنیم و در تاپیک های مربوطه پست بزاریم. :gol: :gol::gol:

Arman-7

عضو جدید
سلام دوستان کسی اطلاع داره چطور میشه جزوه استاد مدار استاد کهن رو تهیه کرد!؟
دوستان کسی اینجا با کتاب ماشین های الکتریکی (6 جلدی) تالیف دکتر عابدی آشنایی داره!؟ چه جور کتابیه!؟

آخرین ویرایش:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کتاب آقای زرگر چاپ آخرش منظور همون چاپ 12 هست که برای بهار 92 هست یا بعد از اون هم چاپ جدید داشته. چون در سایت پوران که چاپ 12 برای جلد اول و چاپ 11 برا ی جلد دو را آخرین چاپ ها زده ولی معلوم نیست سایتش به روز هست!!!

به گمونم همون 12 جلد اول و 10 جلد دوم باشه

سلام
دوستان کسی اینجا با کتاب ماشین های الکتریکی (6 جلدی) تالیف دکتر عابدی آشنایی داره!؟ چه جور کتابیه!؟

علیک سلام
بین کتابهای مرجع ماشین فقط بیم بهارا و سلمون هستن که بدرد کنکور ارشد میخورن(مخصوصا ماشین dc که تمام سوالهاش از این دو کتاب میاد)
کتاب اقای عابدی فکر نکنم مفید باشه براتون
یا علی

jeneral_dj

عضو جدید
سلام به همگی!!!!

این چند روزه بعد کنکور تمام رخوت و سستی و بی انگیزگی دنیا رو تو وجودم حس میکنم!!! مثلا میخواستم مدار رو با حل سوال ادامه بدم اما اصلا حسش نمیاد بچه ها !!!! یا توی رختخوابم یا در حال رویا و توهم یا لعنت فرستادن به خودم و سازمان سنجش واسه خراب شدن کنکورم!!!! خداکنه زودتر روبراه بشم و هم بتونم این ترم اخری درسای دانشگاه خوب پاس کنم و هم یواش یواش استارت کنکور 94 رو بزنم!!!!! خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار!!!

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام به همگی!!!!

این چند روزه بعد کنکور تمام رخوت و سستی و بی انگیزگی دنیا رو تو وجودم حس میکنم!!! مثلا میخواستم مدار رو با حل سوال ادامه بدم اما اصلا حسش نمیاد بچه ها !!!! یا توی رختخوابم یا در حال رویا و توهم یا لعنت فرستادن به خودم و سازمان سنجش واسه خراب شدن کنکورم!!!! خداکنه زودتر روبراه بشم و هم بتونم این ترم اخری درسای دانشگاه خوب پاس کنم و هم یواش یواش استارت کنکور 94 رو بزنم!!!!! خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار!!!

سلام دوست من...
راستش دلم نیومد نگم که منم این روزا همین حس و حال رو دارم !!! خیلی احساس مشابه ای داریم با این تفاوت که من سازمان سنجش رو لعنت نمیفرستم و فقط خودمو سرزنش میکنم که چرا .... به هر حال باید قبول کرد با همین تفاسیر یه عده نتیجه گرفتند ... و میگیرند و خواهند گرفت....

بیاید به هم روحیه بدیم و هر چه زودتر موتورو راه بندازیم با این قانون اینرسی یا همون لختی که اول هر کاری راه اندازیش خیلی سخته مقابله کنیم..من که موتورم روشن شده بود این اواخر مثل بنز کار میکرد ده ساعت روشن بود جوش هم نمی اورد ...ولی این روزا شده مثل این پیکان های طرح تعویضی توی ترافیک زود جوش میارند :exclaim: یعنی سر یه ساعت اب روغن قاطی میکنه بعدش سه روز باید بره توی حالت اف و بازسازی تا باز دوباره بشه یه ساعت لخ لخ راش انداخت!!!
.
.
.
انشالله اخرش همونی میشه که به صلاحمونه...

haMed nosratii

اخراجی موقت
من فکر می‌کنم اگر از الآن می‌خواهید بخوانید تفریحی این کار رو انجام بدید.
مثلاً یه کتاب رو تورق کنید ببینید چقدر مطالبش براتون جدیده یا چقدر مسلط هستید. پس اینطوری میتونید برای یه درس کاملاً برنامه‌ریزی شخصی و درستی داشته باشید. مثلاً برای یکی ممکنه یه فصل مثله اب خوردن باشه اما برای کس دیگه نه. این‌ها رو سعی کنید بشناسید و براش برنامه‌ریزی کنید.

سعی کنید کتاب‌ها و منابع مختلف رو با سوال‌های سال پیش و سال‌های پیش کنکور تطبیق بدید اما این هدفتون نباشه. بعد که اوایل خرداد یا اوایل تابستان رسیدید دیگه همه چیز رو میدونید پس کافیه بسم‌الله بگید و شروع کنید.

نکته‌ی بسیار مهم: از همین حالا جای درس خواندنتان را تعریف و مشخص کنید. کتابخانه درس می‌خوانید یا منزل... دقیقاً پیش‌بینی کنید شرایطش رو. هر کدام خوبی و بدی خودشون رو دارند. موفق باشید

sepehr14

اخراجی موقت
سلام به همگی!!!!

سلام دوست من
به نظرم انرژی بد نفرست..مطمئن باش این حس و حال فقط مختص شما نیست و خیلیا دارن با این حس الان دست وپنجه نرم می کنن.
اگه ترم آخر و با نمره های خوب پاس کنی خیلی میتونه به روحیت و ادامه کارت کمک کنه ..
مطمئنا سال دیگه جزو بهترین هایی..شک نکن.
من یکی از هم دانشکده ای هام سال اولی که شرکت کرد نتیجه خوبی نگرفت اما سال دوم با رتبه 58 قبول شد..پس همه چیز ممکنه..
موفق باشی

A3MO0ON

عضو جدید
والا منم خسته شدم دیگه ، یه موقع هایی به سرم میزنه که کلا بیخیال ارشد بشم اما خب بعدش چیکار کنیم؟باز دوباره میگم نه درس بخونیم بهتر از بیکاریه اما فعلا شروع نمیکنم چون هم کار خونه تکونی داریم همم یه مسافرت در پیشه و یه مسئله دیگه ای هم هست ... به هر حال باید زودتر شروع کنیم آهسته و پیوسته حتی شده با روزی ۱ یا دو ساعت ... میدونم کنکور ارشد همه زندگیمون نیست ولی شرایطی ممکنه پیش بیاد که نتونیم ازش بگذریم ، به هر حال واسه همه دوستان هم سن و سال خودم آرزو میکنم به هر چیزی که توی زندگی میخوان برسند چه کنکور چه هر چیز دیگه ای ....

آخرین ویرایش:

haMed nosratii

اخراجی موقت
چگونه درس خواندن را شروع كنيم با اينكه هيچ حال و حوصله درس خواندن ندارم؟

در رابطه با روحيه و حوصله نداشتن براي درس توجهتان را به مطالب زير جلب مي كنم:
هر رفتاري كه انسان انجام مي دهد ناشي از تعامل سه عنصر هدف، انگيزه و نياز است.
چرا وقتي ما تشنه مي شويم سراسيمه به هر طرفي مي رويم تا آب بدست آوريم و رفع عطش كنيم. زيرا نياز به آب داريم و كم بود آب در بدن ما موجب انگيختگي فيزيولوژيكي ما مي شود و ايجاد انگيزه مي كند در نتيجه بر رسيدن به «هدف» يعني آب همه سعي و تلاش خود را بكار مي گيريم اگر شما مي خواهيد انگيزه مطالعه كردن بيشتري پيدا كنيد در مرحله اول بايد هدف خود رامشخص كنيد وقتي مشخص شد كه شما چه هدفي داريد طبعا براي رسيدن به آن هدف احساس مي كنيد نيازمند به چيزهايي هستيد كه از طريق مطالعه و درس خواندن بدست مي آيد. در نتيجه براي دستيابي به آن چيزها برنامه ريزي مي كنيد و سپس بر اساس آن برنامه عمل مي كنيد. بدون ترديد شما به خاطر هدفي تلاش كرديد تا در كنكور سراسري قبول شويد و به دانشگاه راه پيدا كنيد حال كه وارد دانشگاه شديد بايد توجه داشته باشيد كه هدف شما چه بود زيرا بعضي از دانشجويان يا هدف نهايي خود را گم مي كنند يا اهداف واسطه اي را به عنوان هدف نهايي تلقي مي كنند كه در هر دو صورت دچار نوعي سردرگمي مي شوند و انگيزه اي براي مطالعه ندارند حال آنكه وارد دانشگاه شدن در واقع آغاز راه است و براي طي كردن اين راه بايد شبانه روز تلاش كرد و از همه امكانات بهره جست تا به هدف رسيد. راهكارهاي زير انگيزه شما را براي مطالعه افزايش مي دهد سعي كنيد با جديت به آنها عمل كنيد.

1. تعيين اهداف
(هدف كوتاه مدت _ دراز مدت ، اهداف واسطه اي ، رفتاري و هدف نهايي)
2. برنامه ريزي صحيح براي اوقات شبانه روزي
3
. انتخاب دوستاني منظم و با انگيزه و اجتناب از ايجاد رابطه دوستي با افراد بي انگيزه و سردرگم4
مطالعه و كتابخوانى كارى بسيار حساس و مهم است. جانسون در كتاب «هنر كتاب خواندن» مى‏گويد: «كتب مى‏توانند در شمار دوستان ما در آيند. ما مى‏توانيم به جست و جوى آن‏ها برويم تا ما را به خودمان بشناسانند. اما اين توانايى را نيز دارند كه در ما تأثير كنند و درهاى زندگى را به روى ما بگشايند يا ببندند. مى‏توانند ما را در پناه خود گيرند يا از ميان بردارند. از ما پشتيبانى كنند يا منكوبمان سازند. كتاب‏ها چون زبانند كه بهترين و در عين حال بدترين چيزها است»

sepehr14

اخراجی موقت
چرا همه انقدر کسل شدید:(
الان یه فایل دارم واسه اعتماد به نفس براتون میزارم..من که هر وقت نا امید میشم اینو میخونم انرژی می گیرم
ایشاا... کمکمون می کنه;)

sepehr14

اخراجی موقت
راه به دست آوردن اعتماد به نفس چیست؟
اعتماد به نفس، پدیده‏اى اکتسابى است، یعنى برخوردارى از خصیصه اعتماد به نفس، در گرو تمرین، ریاضت و برنامه ریزى است، شخصى که خود را در این مورد ضعیف و ناتوان می‏یابد، می‏تواند با استفاده از روش‏هاى علمى و با روحیه امیدوارى، براى تغییر شخصیت خود اقدام نماید.

به طور کلى شیوه‏هاى ایجاد و تقویت اعتماد به نفس عبارتند از:

۱ - خودارزش‏مندى: امام صادق(ع) فرمود: «من با نفس خود هیچ موجودى را برابر نمی‏کنم، جز پروردگارم. تمام دنیا و غیر خدا را با این گوهر نفیس برابر نمىیکنم».

۲ - خودشناسى:گر در طلب گوهر کانى، کانى‏
ور در پى جست و جوى جانى، جانى‏
من فاش کنم حقیقت مطلب را
هر چیز که در جستن آنى، آنى‏

۳ - خودپنداره مثبت: در اصطلاح روان شناسان، ارزیابى کلى فرد از شخصیت خود را خود پنداره مى‏ گویند که ممکن است مثبت یا منفى باشد.

۴ - خوداتکایى: انسان نباید به امید معجزه و دیگران باشد، بلکه باید خود معجزه گر شود. این امر جز با قطع امید از دیگران حاصل نمیگردد. امام سجاد(ع) مى ‏فرماید: «تمامى خیر و سعادت را در این دیدم که انسان به آن چه در دست مردم است، چشم طمع نداشته باشد».

۵- رویارویى با مشکلات: . هیچ تمرینى مفیدتر از تلاش براى غلبه بر مشکلات نیست.

۶ - تلقین درمانى: ژاگو مى‏ گوید: تا وقتى فکر مى‏ کند که نمى ‏توانید و داراى ظرفیت نیستید، احتمال موفقیت کم است. اگر درخشان‏ترین شایستگى ‏ها را داشته باشید، خاموشش مى‏ کنید، ولى فردى که از نظر هوش و قابلیت، متوسط، ولى به خود اطمینان کامل داشته باشد که موفق خواهد شد، او موفق مى ‏شود.

۷ - تمرین در تصمیم‏ گیرى : بعضى مى‏ گویند:ما از اتخاذ تصمیم عاجزیم، چون بارها برخلاف تصمیم خود عمل کرده‏ایم. در پاسخ باید گفت: بیایید از نو تصمیم بگیرید و مطمئن باشید که شکستن تصمیم به معناى از بین رفتن همه آثار آن نیست.

۸ - فراگیرى مهارت‏هاى زندگى: امام على(ع) مى‏ فرماید: «هرگاه سختى به اوج و نهایت خود رسید، باز باید امید گشایش و پیروزى داشت».

۹ - کسب تجارب موفقیت ‏آمیز: موفقیت در انجام مهارت‏هاى مختلف، موجبات تقویت انگیزه و رغبت افراد براى ادامه کار و تلاش را چندبرابر مى ‏سازد.

10-مطالعه زندگى افراد موفق: آشنایى با زندگینامه بزرگان و نام آوران عرصه‏هاى علم و اندیشه و ادب و هنر از دو جهت، اعتماد به نفس انسان را بیش‏تر مى ‏کند، چون از یک سو، راه و روشى را مى‏ نمایاند که دیگران رفتند و به مقصود رسیدند.

۱۱ - به دست آوردن تکیه گاه معنوى: رسیدن به اعتماد به نفس در حد عالى که توان ایستادگى در برابر امواج سهمگین مشکلات را در انسان افزایش دهد، در گرو تکیه بر عنصر ایمان و توکّل به خداوند است. در سایه توکل و ایمان عمیق مذهبى، انسان احساس مى‏کند که دیگر تنها نیست، بلکه همیشه خدا را در کنار خود مى‏ بیند، براین اساس امام على(ع) درباره مؤمن مى‏ فرماید: "روح شخص با ایمان از سنگ خارا شکست ناپذیرتر است".

از مجموع مطالب یاد شده رعایت نکات ذیل ضرورى به نظر مى‏رسد:

۱ - خودتان را آن طورى که هستید بپذیرید.
۲ - توانایى ‏هاى خود را شناسایى کنید و آن‏ها را فهرست نمایید.
۳ - نقاط ضعف خود را فراموش کنید.
۴ - براى زندگى روزمره، یک برنامه دقیق و منطقى تهیه کنید و مطابق آن عمل نمایید.
۵ - تصمیم‏گیرى را تمرین کنید و به نتیجه تصمیم خود فکر نکنید.
۶ - از به زبان آوردن واژه‏هاى مأیوس کننده مانند «نمى ‏توانم و خراب مى ‏شود» اجتناب کنید.
۷ - براساس توان خود عمل کنید، نه براساس خواسته دیگران‏
۸ - به انگیزه قضاوت دیگران، کارى را ترک نکنید
۹ - مهارت‏هاى موفقیت‏آمیز و زودبازده را کسب نمایید و از کارهاى کوچک شروع کنید
۱۰ - زندگینامه افراد موفق را مطالعه کنید و از رفتار آن‏ها الگو بردارى کنید

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان الان موندم تو 2 راهی
من کنکور وزارت بهداشت هم دارم که خرداد هست .
یعنی موندم چجوری شروع کنم به خوندن . اصلا خیلی گمراه و بی انگیزه شدم .
دلم میخواد بخونم ولی نمیتونم . دقت و تمرکز لازم ندارم متاسفانه .

مشکل دیگه ای که دارم اطرافیان و دوستانم هستن . خیلی عذاب میدن . همش فاز منفی میدن . همش حرفهای نا امید کننده .

llvll.asoud

کاربر ممتاز
درود

مشکل دیگه ای که دارم اطرافیان و دوستانم هستن . خیلی عذاب میدن . همش فاز منفی میدن . همش حرفهای نا امید کننده .

تیمم منم والا اگه هی چپ و راست ببازه و از کورس قهرمانی عقب بیفته گمراه و بی انگیزه میشم خب ;)
به نظر من تا عید چیزی نمونده استراحت کن از 5ام 6 ام فروردین شروع کن به خوندن.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تیمم منم والا اگه هی چپ و راست ببازه و از کورس قهرمانی عقب بیفته گمراه و بی انگیزه میشم خب ;)
به نظر من تا عید چیزی نمونده استراحت کن از 5ام 6 ام فروردین شروع کن به خوندن.

اون که داغونم کرده . کاش فقط باخت بود . مشکل خیلی پیچیده تره

Paydar91

کاربر ممتاز
درود

سلام عرفان جان...من کلا بحثی ندارم راجب وزارت بهداشت و.. ولی راجب درس خوندن و گفتی بقیه بهت فاز منفی میدن و...
خواستم بگم کاش به من هم فقط فاز منفی میدادند !!! منو مسخره هم میکنند !! البته خیلی ها نه به طور مستقیم ولی با خنده کنایه نگاهشون تا تهش میشه خوند ...حتی خوشحالی اونا از نتیجه نگرفتن من !! فقط خونوادم بودند که به معنای واقعی از عدم موفقیت من ناراحت شدند ولی هیچ دوستی حتی صمیمی هم ندیدم ناراحت شه !!
و اتفاقا خیلی ها رو دیدم خوشحال شدند !! انگار منتظر چنین لحظه ای بودند...

من تمام این خشمی که از این برخورد ها بهم دست میده رو جمع میکنم و سعی میکنم با انگیزه بیش تر ادامه بدم و از این نیروی به ظاهر منفی برای پیش بردن خودم به حرکت رو به جلوم استفاده کنم ..تمام تام عصبانیتم رو جمع میکنم که تند تر به هدفم برسم...پیشنهاد میکنم تو هم همین کارو بکن... نشون بده بهشون که شکست ناپذیر هستیم حتی اگر مقطعی نتیجه نگیریم..

عرفان جان من و تو و امثال من و تو به فرق بزرگی با خیلی ها که تازه میخوان شروع کنند دارند و این هستش که ما خیلی از مشکلات رو نداریم مثلا خلاصه نویسی چطوری بکنیم..نمیدونم درسا رو چطوری بخونیم..نمیدونم میدونیم چقدر توانایی درس خوندن رو داریم..کلی از مباحث رو درسشو بلدیم و ضعف ما جاهای دیگه بوده و اینا رو خوب میشناسیم...از همه مهم تر ما تا کمتر از یه ماه پیش روزی بالای چند ساعت درس میخوندیم خیلی ها تا بخوان راه بیفتند و به اون مرز برسند باید خواه یا نخواه زمانی رو صرف کنند مثلا من خودم سه ماه اول روزی بیش از 3 یا 4 ساعت نهایتش نمیتونستم درس بخونم مفید !!!..

به نظرم موارد مثبتت رو در نظر بگیر و از این شکست به ظاهر قبلی بیا با درس گرفتن از از نقاط ضعف مون و استفاده از تجربه های خوب دوستانی که نتیجه گرفتند یه نتیجه ی خوب رو به قول ارمین که چند روزه هم ازش خبری نیست بزنیم..
(راستی من هر روز این قدر پر انرژی نیستم روزای نامیدی من یادت باشه بهم روحیه بدی :))

haMed nosratii

اخراجی موقت

سلااااااااممممم . دوستان پس کجایین ؟؟؟؟
آهای اونایی که امسال کنکور اصلیشون بود اما ******** نشد که بشه و میخوان برای ۹۴ زحمت بکشن
آهای اونایی که امسال سیاهی لشگر بودن و فقط خواستن توو جو باشن و میخوان بککککوب بخونن برای ۹۴
بیاین اینجا
دیگه وقتشه ما هم یواش یواش از دوستامون تجربه کسب کنیمو شروع کنیم
زوده؟ خونه تکونی دارین؟ خرید عید دارین؟ من که نگفتم بیاین روزی ۳۰ ساعت درس بخونیم
بیاین با هم آشنا شیمو یه شروعه خوب داشته باشیم
نه مثل اون خرگوشه که آخرش خسته میشه
مثه اون لاک پشته که تا ته مسیر آهسته و پیوسته جلو میره
از کجا شروع کنیم؟با چه منابعی؟ شما استارتو بزنین همه چیز اوکی میشه
یه چیزی که از بچه های اینجا خوب یاد گرفتم اینه که همیشه بهم کمک میکنن چون میدونن وقتی چیزیو به کسی یاد میدی، هم برای خودت جا میوفته هم اشتباهاتت معلوم میشه
بیاین درکنار هم این راهو هموار کنیم
۹۴ ای ها دستا بالااااااااااا
یا علی

آخرین ویرایش:

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان عزیز
من حدود دو سه سالی هست عضو باشگاهم و اولین باره که تو مباحث شرکت می کنم! تا حالا فقط خواننده بودم می خواستم بگم شدیدا با نظر جناب نصرتی موافقم و امیدوارم که دوستان عزیز همانند هر سال ما کنکوری های سال بعد رو هم از تجربیاتشون بی نصیب نذارند گرایش من قدرته و خیلی خوشحالم که در کنار شما عزیزان هستم
به امید موفقیت و سلامتی همه شما عزیزان

A3MO0ON

عضو جدید
شاید خنده دار باشه اما من اولین برنامه م اینه که تا عید یه سری از عادت های غلطمو برطرف کنم
مثل
: ۱/ شب زود خوابیدن به امید صب زود بیدار شدن با اینکه هیچ وقت نشد صب زود پاشم ( که مطمئنم خیلی ها مثه منن و باید برای کنکور این عادتو ترک کنیم)

۲/ اعتیادم به سریالای خارجی. خیلی خیلی برام سخته اما میخوام ترک کنم
۳/ نداشتن تمرکز توو چند مدل موقعیت. من به شخصه بیشتر وقتم توو مترو میگذره که همشم غیر مفیده. وقتی هم که سروصدا باشه نمیتونم درس بخونم. توو کتابخونه که عمرا درس بخونم. بعد از خوردن غدا هم تمرکز ندارم. صبح ها هم همین طور. پس کی درس بخونم؟
خب دیگه میخوام تا عید هرچی باعث عدم تمرکز میشه رو از خودم دوور کنم
۴/ زوود ناامید میشم. باید خیلی رووی خودم کار کنم
شاید ۲ یا ۳ درسو کلاس برم(هنوز ۲ دلم)
کنکور چندتا (نه همشو) ثبت نام میکنم
لیست کتاب تستای خوبو از مصاحبه های بچه ها پیدا کردم
میخوامم فعلا با روزی ۱ یا ۲ ساعت شروع کنم
بچه ها شماها چی؟

aminvo

عضو جدید
شاید خنده دار باشه اما من اولین برنامه م اینه که تا عید یه سری از عادت های غلطمو برطرف کنم
مثل
: ۱/ شب زود خوابیدن به امید صب زود بیدار شدن با اینکه هیچ وقت نشد صب زود پاشم ( که مطمئنم خیلی ها مثه منن و باید برای کنکور این عادتو ترک کنیم)

۲/ اعتیادم به سریالای خارجی. خیلی خیلی برام سخته اما میخوام ترک کنم
۳/ نداشتن تمرکز توو چند مدل موقعیت. من به شخصه بیشتر وقتم توو مترو میگذره که همشم غیر مفیده. وقتی هم که سروصدا باشه نمیتونم درس بخونم. توو کتابخونه که عمرا درس بخونم. بعد از خوردن غدا هم تمرکز ندارم. صبح ها هم همین طور. درس بخونم؟
خب دیگه میخوام تا عید هرچی باعث عدم تمرکز میشه رو از خودم دوور کنم
۴/ زوود ناامید میشم. باید خیلی رووی خودم کار کنم
شاید ۲ یا ۳ درسو کلاس برم(هنوز ۲ دلم)
کنکور چندتا (نه همشو) ثبت نام میکنم
لیست کتاب تستای خوبو از مصاحبه های بچه ها پیدا کردم
میخوامم فعلا با روزی ۱ یا ۲ ساعت شروع کنم
بچه ها شماها چی؟

من هم قبل از این شروع کنم، دقیقا مثل شما بودم، سریال خارجی که نمی تونستم نبینم، حداقل د4 بار Friends را دیدم. شب ها 4 یا 5 می خوابیدم و .... . البته هنوز هم فقط جمعه ها دو یا سه قسمت از یک سریال دیگه را می بینم.

هدف و اراده و منابع خوب و برنامه ریزی مناسب 4عنصری هست که به نظر منجر میشه کلا عوض بشی. برای من که این طور بود. برای شب هما هم سعی کن آسمان هم به زمین اومد 11 توی تخت باشی که صبح زود بیدار بشی.

در مورد کلاس، اگه در درسی خیلی ضعیف هستی، کلاس دقیقا مثل کاتالیزور می مونه و سرعت خوندن و یادگیری را بالا می بره و تنها برتریش نسبت به خود خوانی هست، اگه تصمیم گرفتی کلاس بری، کلاس های ترم بهار را برو که هر چقدر دریرتر کلاس بری بیشتر ضرر کردی، به طوری که کلاس های ترم پاییز تقریبا برای کسی که اولین بار می خواد یک درس را بخونه یا خیلی ضعیف هست هیچ فایده ای نداره و بازدهیش خیلی پایین هست. باز هم می گم کلاس هم که بری به تلاش خودت مرتبط هست و بعضی از دوستان ( منظورم شخص شما نیستی) فکر می کنند کلاس معجزه می کنه ولی این طور نیست.

آزمون که زود هست در موردش صحبت بشه ولی به نظر من باید هر 8 مرحله ثبت نام کرد. چون برنامه آزمون ها خیلی به آدم کمک می کنه.

طبق تجربه دوستام و بچه های پارسال به این نتیجه رسیدم که هر وقت شروع کنی دیر هست و بعد ممکن هست پشیمون بشی که چرا دو هفته زود تر شروع نکردم، پس هر چقدر دیرتر شروع کنیم، عقب تر میفتیم.

من خودم شروع کردم، و سرعت نسبتا خوبی هم دارم، میانگین روزی 5 ساعت می خونم. ولی چون کنترل و مغناطیس اصلا پاس نکردم، و تجزیه هم از فصل دو به بعد دفعه اولی خواهد بود که می خوام بخونم فکر می کنم وقت کم میارم. کلا پایه درسی ضعیفی دارم و برای همین چون احتمال میدم که زمان کم بیارم.
نمی خوام استرس به دوستان وارد کنم، ولی نظر من این هست که از همین فردا شروع کنید.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدم بازار روحیه دهی داغه گفتم منم از تجربیاتم بگم.تا جایی که میتونید وقت بذارید روی درسها.من عسلویه کار میکنم با خستگیهای کاری و هوای اینجا امسال داوطلب دکترا بودم قید اضافه کار رو میزدم ساعت 5 میومدم خوابگاه تا درس بخونم .رست ها رو هم خوابگاه میموندم از صبح تا شب میخوندم .همین الان دارم برای آزمون استخدامی نفت خودم رو آماده میکنم آزمونی که هنوز معلوم نیست برگزار بشه یا نه ولی من کار خودم رو میکنم.از طرفی یک مقاله رو هم میخام به انگلیسی برگردونم.خلاصه هدف زیاده ولی انگیزه من زیادتر.در کنار درس سعی کنید تفریحات کوچیک هم در نظر بگیرید. دور از جون همتون هیچکس از درس خوندن زیاد نمرده ....فقط با برنامه ریزی پیش برید.پیروز باشید...:gol:

controlqueen

عضو جدید
سلام عرفان جان...من کلا بحثی ندارم راجب وزارت بهداشت و.. ولی راجب درس خوندن و گفتی بقیه بهت فاز منفی میدن و...
خواستم بگم کاش به من هم فقط فاز منفی میدادند !!! منو مسخره هم میکنند !! البته خیلی ها نه به طور مستقیم ولی با خنده کنایه نگاهشون تا تهش میشه خوند ...حتی خوشحالی اونا از نتیجه نگرفتن من !! فقط خونوادم بودند که به معنای واقعی از عدم موفقیت من ناراحت شدند ولی هیچ دوستی حتی صمیمی هم ندیدم ناراحت شه !!
و اتفاقا خیلی ها رو دیدم خوشحال شدند !! انگار منتظر چنین لحظه ای بودند...

من تمام این خشمی که از این برخورد ها بهم دست میده رو جمع میکنم و سعی میکنم با انگیزه بیش تر ادامه بدم و از این نیروی به ظاهر منفی برای پیش بردن خودم به حرکت رو به جلوم استفاده کنم ..تمام تام عصبانیتم رو جمع میکنم که تند تر به هدفم برسم...پیشنهاد میکنم تو هم همین کارو بکن... نشون بده بهشون که شکست ناپذیر هستیم حتی اگر مقطعی نتیجه نگیریم..

عرفان جان من و تو و امثال من و تو به فرق بزرگی با خیلی ها که تازه میخوان شروع کنند دارند و این هستش که ما خیلی از مشکلات رو نداریم مثلا خلاصه نویسی چطوری بکنیم..نمیدونم درسا رو چطوری بخونیم..نمیدونم میدونیم چقدر توانایی درس خوندن رو داریم..کلی از مباحث رو درسشو بلدیم و ضعف ما جاهای دیگه بوده و اینا رو خوب میشناسیم...از همه مهم تر ما تا کمتر از یه ماه پیش روزی بالای چند ساعت درس میخوندیم خیلی ها تا بخوان راه بیفتند و به اون مرز برسند باید خواه یا نخواه زمانی رو صرف کنند مثلا من خودم سه ماه اول روزی بیش از 3 یا 4 ساعت نهایتش نمیتونستم درس بخونم مفید !!!..

به نظرم موارد مثبتت رو در نظر بگیر و از این شکست به ظاهر قبلی بیا با درس گرفتن از از نقاط ضعف مون و استفاده از تجربه های خوب دوستانی که نتیجه گرفتند یه نتیجه ی خوب رو به قول ارمین که چند روزه هم ازش خبری نیست بزنیم..
(راستی من هر روز این قدر پر انرژی نیستم روزای نامیدی من یادت باشه بهم روحیه بدی :))
سلام مهندس؛ممنون ازروحيه دادناتون ولي واقعا يكي مث من ديكه هركزانكيزه وانرزي كه بارسال اسفندداشتموميخوندموندارم؛ الانم كه ميبينم بارسال اسفندجطورميخوندم اماامسال نميتونم بخونمو سست شدم داره داغونم ميكنه؛فكرنميكنم ديكه اون انرزي رودوباره بيداكنم:‏(‏

jeneral_dj

عضو جدید
سلام مهندس؛ممنون ازروحيه دادناتون ولي واقعا يكي مث من ديكه هركزانكيزه وانرزي كه بارسال اسفندداشتموميخوندموندارم؛ الانم كه ميبينم بارسال اسفندجطورميخوندم اماامسال نميتونم بخونمو سست شدم داره داغونم ميكنه؛فكرنميكنم ديكه اون انرزي رودوباره بيداكنم:‏(‏

سلام !!!!!
چرا اینهمه جو میدین؟؟؟؟/ هنوز که یه ماه نشده از کنکور میگذره و هممون تو آمپاس و دپسردگی پس از کنکور تشریف داریم!!!!!
من خودم کلا انگار به اخر زندگی رسیدم حتی حوصله نفس کشیدنم ندارم!!! تو خودمم و حالم از رفتارهای بعضی از برخوردای دوست و آشناهام به هم میخوره!!!! اما ایشالا عید میاد سال و قصل که نو بشه ما هم یه تکونی میخوریم استارت 94 رو میزنیم!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا