کی موافقه خدااااااااااااااا عادل هست؟؟؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اول باید واژه عدلو معنا کنیم
اگه اینه که هر چی من دارم تو هم داشته باشه هرچی من میخورم تو هم بخوری نه اینطوری نمیشه قضاوت کرد .....
فرضا خدا همه رو به یک اندازه غنی کنه ....تو این نسل یکی از موقعیت ها بیشتر استفاده میکنه .....درنتیجه واسه نسل بعدی توازن از بین میره

rambod-g

عضو جدید
من زیاد موافق نیستم که خدا عادله ، دلیل دارم !

خیلی وقته که یه سوال تو ذهنمه که به عدالت خدا شک میکنم !

سوال من اینه که : چرا قراره یه روزی بخاطر گناه ها ویا خطاهایی که مرتکب شدم مجازات بشم ، درحالیکه خودم نخواستم بیام تو این دنیا ! ! ! خودِ خدا منو به این دنیا آورده .

مثل این میمونه من شمارو به یه مهمونی ببرم ( درصورتیکه خودت راضی به اومدن نیستی ) و حتی برات خط و نشون هم بکشم که اگه خطایی ازت سر بزنه چنین و چنان میکنم ،

آیا این عدالته ؟ ؟ ؟

آخرین ویرایش:

mehrshad53

اخراجی موقت
من زیاد موافق نیستم که خدا عادله ، دلیل دارم !

خیلی وقته که یه سوال تو ذهنمه که به عدالت خدا شک میکنم !

سوال من اینه که : چرا قراره یه روزی بخاطر گناه ها ویا خطاهایی که مرتکب شدم مجازات بشم ، درحالیکه خودم نخواستم بیام تو این دنیا ! ! ! خودِ خدا منو به این دنیا آورده .

مثل این میمونه من شمارو به یه مهمونی دعوت کنم ( درصورتیکه خودت راضی به اومدن نیستی ) و حتی برات خط و نشون هم بکشم که اگه خطایی ازت سر بزنه چنین و چنان میکنم ،

آیا این عدالته ؟ ؟ ؟

سنی ها به عدالت خدا اعتقاد ندارند.
توحید-معاد-نبوت
اونا از ما جلو ترن!

roya.b

عضو جدید
میدونین چیه من کاری به این حرفا ندارم فقط معتقدم خدا برای هر کس همونقدر وجود داره که اون به خدا اعتقاد داره. خدای بعضیا حتی قادر نیست یه سرما خوردگی رو خوب کنه ولی خدای یکی دیگه غیر ممکنا رو ، ممکن که چه عرض کنم به راحتی آب خوردن حل میکنه.
هر کدوم از ما خداست ولی هنوز به خدا بودنمون نرسیدیم. من وتو وتو و....... باهم این دنیا رو ساختیم.ولی به ترتیب میاییم و میریم. انگار بعد ساختن یه کشتی که برا همهجا نیست تو صف وایسادیم وبه ترتیب میریم تو مبینیم وبعد میایم بیرون.هر کس کشتی رو خراب یا کثیف کرده باشه باید وقتی اومد بیرون خسارتشو بده.

error.ok4u

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین چیه من کاری به این حرفا ندارم فقط معتقدم خدا برای هر کس همونقدر وجود داره که اون به خدا اعتقاد داره. خدای بعضیا حتی قادر نیست یه سرما خوردگی رو خوب کنه ولی خدای یکی دیگه غیر ممکنا رو ، ممکن که چه عرض کنم به راحتی آب خوردن حل میکنه.
هر کدوم از ما خداست ولی هنوز به خدا بودنمون نرسیدیم. من وتو وتو و....... باهم این دنیا رو ساختیم.ولی به ترتیب میاییم و میریم. انگار بعد ساختن یه کشتی که برا همهجا نیست تو صف وایسادیم وبه ترتیب میریم تو مبینیم وبعد میایم بیرون.هر کس کشتی رو خراب یا کثیف کرده باشه باید وقتی اومد بیرون خسارتشو بده.
معركه بود دختر . دمت درست !

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
موریس مترلینگ میگه:از تصاویر و اشکال مختلف خداوند یگانه شکلی که تا اندازه ای به فهم ما نزدیک می باشد بی پایان بودن اوست و ما از صفات خداوند فقط همین یکی را تا اندازه ای می فهمیم و باقی صفات و اشکال او برای ما مجهول می باشد !!!

forsha

عضو جدید
چه سوال سختی من میگم آدم وقتی میخواد راجع به خصوصیات کسی نظر بده اول باید خوب بشناستش یعنی شما خدا خوب میشناسید؟

roya.b

عضو جدید
ببخشید یه نظری دارم. میگم قبل اینکه بگین خدا عادل هست یا نه اول مشخص کن خدا کیه. کاری هم به اینکه دین چی میگه ندارم. منظورم برداشت خودتونه ولی بدون دخالت دادن دین بخصوص اسلام. چون به مغایرت میرسین.مثلآ مهرشاد عزیز بگو تعریف خودت از خدا چیه ؟ بعد بگو اون تعریف تو عادل هست یا نه. هر چند خود عدلو نمیشه به همین راحتی تعریف کرد.
خلاصه اینکه ما باید طور دیگه یی ببینیم .و حرف چند نفر (ملا) نباید برا ما حجت باشه.چون اونا هم درسشو خوندن. مثل ما. منتها شما مهندسی خونیدین من حسابداری اونا هم معارف و.... +

لاوي

عضو جدید
به سوال بالا جواب بدین تا باقیشو بگم عزیزان.
:smile::gol::gol::gol:
من موافق نيستم ..ما همه ميترسيم كه مورد خشم خدا واقع بشيم چرا كه ممكنه در مورد خدا دروغ گفته باشيم اما دوستان من اگه غير از اينه به من بگين... ما همه شاهد بي عدالتيهاي زيادي بوديم هر وقت هم به بزرگان دين خودمون(شيعه)اعتراض كرديم جواب شنيديم كه شما نميفهميد اين صلاح و مصلحت خداوند است .. اين چه صلاح و مصلحتيست كه ما تا آخر عمرمان از آن سردر نمياريم..مثلا فلان شخص آدم بديه ،كلاهبرداره ، پدر هزار نفر رو در آورده اونوقت روز به روز اوضاع بهتري بدست مياره به نظر شما حكمت اين چي ميتونه باشه؟؟؟؟؟؟;)

waffen

اخراجی موقت
من موافق نيستم ..ما همه ميترسيم كه مورد خشم خدا واقع بشيم چرا كه ممكنه در مورد خدا دروغ گفته باشيم اما دوستان من اگه غير از اينه به من بگين... ما همه شاهد بي عدالتيهاي زيادي بوديم هر وقت هم به بزرگان دين خودمون(شيعه)اعتراض كرديم جواب شنيديم كه شما نميفهميد اين صلاح و مصلحت خداوند است .. اين چه صلاح و مصلحتيست كه ما تا آخر عمرمان از آن سردر نمياريم..مثلا فلان شخص آدم بديه ،كلاهبرداره ، پدر هزار نفر رو در آورده اونوقت روز به روز اوضاع بهتري بدست مياره به نظر شما حكمت اين چي ميتونه باشه؟؟؟؟؟؟;)
جواب تمام این حرف ها این هست که خدایی نیست و یه عمره سرمون کلاه گذاشتند و ازمون سو استفاده کردند.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سنی ها به عدالت خدا اعتقاد ندارند.
توحید-معاد-نبوت
اونا از ما جلو ترن!

شما این استدلال رو از کجا آوردی؟
لطفا در مورد چیزی که ازش اطلاعی نداری صحبت نکن

آخرین ویرایش:

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز

شما معنی عدالت رو در این می بینی که همه آدم های بد توی این دنیا به سزای اعمالشون برسن؟
ولی عدالت که این نیست و قرار نبوده هم که این باشه
مفهوم واقعی عدالت توی دنیای بعدی معنا میشه و همه ادیان هم همینو میگن
در ضمن فکر کن اگر همه توی این دنیا به سزای عملشون میرسیدن بعد از یه مدت اصلا کسی دیگه گناه می کرد؟
اصلا آزمایشی وجود داشت؟
اصلا آفریده شدن ما دیگه توجیهی داشت؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب تمام این حرف ها این هست که خدایی نیست و یه عمره سرمون کلاه گذاشتند و ازمون سو استفاده کردند.

خير وافن عزيز :gol:

البته كه خدا وجود داره و خالق اين جهان بي كرانه . :gol:

منتهي اشكال از اين اديان و مذاهبه كه هزار رقم افسانه و داستان رديف كردند و به پاي خدا نوشتند .

sufia89

عضو جدید
ذهنم رو این مسئله خیلی درگیره،فقط فعلا همینو بگم به نظر من عدل یعنی این که هرچیزی سرجای خودش قرار بگیره در غیر این صورت مکان قرارگیری آن عادلانه نیست، حالا اجازه بدید رو بقیه مسائل به یک نتیجه واحد برسم نظرمو میگم

با این تعریف مشکل دارید؟؟

waffen

اخراجی موقت
خير وافن عزيز :gol:

البته كه خدا وجود داره و خالق اين جهان بي كرانه . :gol:

منتهي اشكال از اين اديان و مذاهبه كه هزار رقم افسانه و داستان رديف كردند و به پاي خدا نوشتند .
خوب تعریف جدید شما از خدا چی هست ؟؟؟
آیا شما خدایی غیر از خدای ابراهیم رو میپرستید ؟؟؟

waffen

اخراجی موقت
شما معنی عدالت رو در این می بینی که همه آدم های بد توی این دنیا به سزای اعمالشون برسن؟
ولی عدالت که این نیست و قرار نبوده هم که این باشه
مفهوم واقعی عدالت توی دنیای بعدی معنا میشه و همه ادیان هم همینو میگن
در ضمن فکر کناگر همه توی این دنیا به سزای عملشون میرسیدن بعد از یه مدت اصلا کسی دیگه گناه می کرد؟
اصلا آزمایشی وجود داشت؟
اصلا آفریده شدن ما دیگه توجیهی داشت؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=162234

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر مادرزاد ناقص آفریده شده باشید . اگر یک کودک گرسنه افریقایی باشید که در کودکی از گرسنگی در حال مرگ باشید. اگر در کشورهایی مانند برمه و کره شمالی متولد شده باشید. اگر در کودکی یتیم باشید. اگر در کودکی کارتن خواب و آواره خیابان باشید. و اگر قربانی یکی از هزاران بلایاهایی که انسانها هیچ نقشی در پیدایش آن ندارند شده باشد. آنگاه بیشتر به عدالت خدایی که میپرستید وافق خواهید بود

YuMi

اخراجی موقت

ادیان و مذاهب رو هم خود خدا مگه نفرستاده؟

-----------------------------------------------------

چرا یه بچه باید اینجوری باشه؟

هنوز که به سن بلوغ نرسیده دینشو انتخاب کنه که بعد عذاب ببینه

waffen

اخراجی موقت
وقتی در این باره ها بحث میشه نمیان جواب بدن.
چون جوابی ندارند. تئوری وجود خدا و خالق جهان به قدری بچه گانه و بی معنی هست که اصلا نمیشه جمعش کرد.

وقتی آدم به این بحث ها میرسه و میبینه چقدر این تئوری بچهگانه هست این جمله ی فوق العاده زیبای داکینز یادش میاد که : بزرگترین دشمن خدا خود خداست.

waffen

اخراجی موقت
اگر مادرزاد ناقص آفریده شده باشید . اگر یک کودک گرسنه افریقایی باشید که در کودکی از گرسنگی در حال مرگ باشید. اگر در کشورهایی مانند برمه و کره شمالی متولد شده باشید. اگر در کودکی یتیم باشید. اگر در کودکی کارتن خواب و آواره خیابان باشید. و اگر قربانی یکی از هزاران بلایاهایی که انسانها هیچ نقشی در پیدایش آن ندارند شده باشد. آنگاه بیشتر به عدالت خدایی که میپرستید وافق خواهید بود
ما هم دقیقا همین رو میگیم.:gol::gol::gol:

رهایی و هجرت

عضو جدید
وقتی در این باره ها بحث میشه نمیان جواب بدن.
چون جوابی ندارند. تئوری وجود خدا و خالق جهان به قدری بچه گانه و بی معنی هست که اصلا نمیشه جمعش کرد.

وقتی آدم به این بحث ها میرسه و میبینه چقدر این تئوری بچهگانه هست این جمله ی فوق العاده زیبای داکینز یادش میاد که : بزرگترین دشمن خدا خود خداست.

براتون متاسفم.
واقعا متاسفم.
در مقابل سخن های جسته و گریخته و بی منطق شما .که همه چی رو با هم قاطی میکنیید
و حاضر به تامل هم نیستین و
اتفاقا اینقدر کودکانه هست ادعاتون که بهتره در مقابل همچین افکار بی منطق و کودکانه ای سکوت کرد.
نه اینکه پاسخی نداریم.

بالا