پذیرش بدون ازمون پیام نور ؟

apadana34

عضو جدید
سلام . پذیرش بدون ازمون دانشگاه پیام نورکه ثبت نامش از 18 دی شروع می شه
چیه ؟ چه فرقی با فراگیر یا ورود از طریق سراسری داره خصوصا از نظر اعتبار
مدرک ؟
اگر کسی با داشتن معافیت تحصیلی یه رشته فراگیر را بخوانه می تونه کنارش در یه
رشته دیگه از این طریق وارد بشه و دو رشته همزمان بخوانه ؟

vesal.sadeghi

عضو جدید
سلام
من عضو جدیدم
امروز دفترچه هاشو لود کردم فکر میکنم تفاوتش با فراگیر اینه که اگه شما فراگیر رو قبول بشی بهمن ماه ترم 2 رو شروع میکنی اما از طریق بدون آزمون شما بهمن تازه ترم 1 رو شروع میکنی ضمن اینکه شما از طریق بدون آزمون نمیتونید دیگه تغییر رشته بدین.

.
.
.
اما سوال خودم اینه که کاردانی غیرانتفاعی بهتره یا کارشناسی فراگیر ؟

reza.mech2012

عضو جدید
برای سیستم آموزشی این مملکت متاسفم که تا این حد مدرک گرایی و اشتیاق کاذب به گرفتن مدرک رو بورس کرده.
مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه.
پیام نور رو با درصدهای پایین هم میشد توی کنکور قبول شد، بدون کنکور شدنش چی بود.
فاتحه هرچی لیسانس و فوق هست توی این کشور خونده شده.

منتظرم تا فاتحه مدرک دکترا هم خوانده شود.

دوستانی هم که میگن چه فرقی میکنه و کدوم بهتره، هیچ فرقی ندارند، همشون یکی هستند.
اگر سراسری در 6 الی 7 تا دانشگاه تاپ ایران رفتین میتونه سکوی پرتابی باشه، بقیه فقط عین مدرسه میمانند.

apadana34

عضو جدید
برای سیستم آموزشی این مملکت متاسفم که تا این حد مدرک گرایی و اشتیاق کاذب به گرفتن مدرک رو بورس کرده.
مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه.
پیام نور رو با درصدهای پایین هم میشد توی کنکور قبول شد، بدون کنکور شدنش چی بود.
فاتحه هرچی لیسانس و فوق هست توی این کشور خونده شده.

منتظرم تا فاتحه مدرک دکترا هم خوانده شود.

دوستانی هم که میگن چه فرقی میکنه و کدوم بهتره، هیچ فرقی ندارند، همشون یکی هستند.
اگر سراسری در 6 الی 7 تا دانشگاه تاپ ایران رفتین میتونه سکوی پرتابی باشه، بقیه فقط عین مدرسه میمانند.

برای کسی که می خواد مستقیم از ارشد یه رشته فنی و مهندسی شروع نکنه و نمی خواد در کنکور سراسری و از ان طریق وارد لیسانس ان رشته فنی و مهندسی بشه چطور؟
یعنی کارشناسی رشته فنی و مهندسی مورد نظرش را مثلا با فراگیر پیام نور شروع کنه و حتما ارشد همان رشته را در یه دانشگاه تاپ ادامه بده . این روش یا برنامه خوبه ؟

reza.mech2012

عضو جدید
برای کسی که می خواد مستقیم از ارشد یه رشته فنی و مهندسی شروع نکنه و نمی خواد در کنکور سراسری و از ان طریق وارد لیسانس ان رشته فنی و مهندسی بشه چطور؟
یعنی کارشناسی رشته فنی و مهندسی مورد نظرش را مثلا با فراگیر پیام نور شروع کنه و حتما ارشد همان رشته را در یه دانشگاه تاپ ادامه بده . این روش یا برنامه خوبه ؟

فکر میکنید پایه درسیتون در پیام نور به قدری در لیسانس قوی بشه که برای ارشد شانسی داشته باشید؟

apadana34

عضو جدید
من از پیام نور تنها و تنها مدرکش که گفته بشه کارشناسی فلان رشته مهندسی است را می خوام . می دانید که در استخدامی ها هم معتبر است . اما به هیچ وجه از نظر فنی و علمی روی پیام نور حساب باز نمی کنم و دنبال راهکارهای خارج از دانشگاه مثل کلاسهای تخصصی شریف هستم . یا مطالعه خودم هستم.

vesal.sadeghi

عضو جدید
بچه ها توی تکمیل فرم ثبت نام من یه مشکلی دارم .
بند 15 فرم شامل من نمیشه وقتی خالی میذارم پیغام میده که تکمیلش کنم چکار باید کرد ؟

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ،در مورد دانشگاه پیام نور لازم است بگوییم بسیار دانشگاه خوبی است و امتحاناتش خیلی خیلی سخت است و شما باید واقعا تلاش بکنیدو خیلی درس خوان باشید تا بتونید درسها رو پاس کنید من خودم هم در دانشگاه ازاد درس خوندم و هم پیام نور اما پیام نور یک چیز دیگه است خیلی سطح علمیش بالاست شما در این دانشگاه با جزوه 50 و100 صفحه نمیتونی درس رو پاس کنی کتابها ی پیام نور کم کمش 300 صفحه است که باید کتاب رو جویده باشی تا بتونی قبول شی اونم معلوم نیست پاس کنی یانه ،من خودم خیلی درس میخونم در دانشگاه ازاد تمام تلاشم بود معدلم از 19 پایینتر نیاد اما حالا در پیام نور انقدر امتحاناش سخته که خدا میدونه و دیگه انقدر معدل برام مهم نیست مثلا یه درس رو باید دودفعه بخونی که پاس کنی ،بعضی وقتها امتحاناش واقعا مثل کنکور سراسری و تست هوش میمونه دوستان اگه واقعا اهل تلاش و درس خوندن هستید به دانشگاه پیام نور وارد شوید وگرنه میمونید ،موفق و موید باشید

*ستاره آسمان*

عضو جدید
من از پیام نور تنها و تنها مدرکش که گفته بشه کارشناسی فلان رشته مهندسی است را می خوام . می دانید که در استخدامی ها هم معتبر است . اما به هیچ وجه از نظر فنی و علمی روی پیام نور حساب باز نمی کنم و دنبال راهکارهای خارج از دانشگاه مثل کلاسهای تخصصی شریف هستم . یا مطالعه خودم هستم.

خوبدیگه اشکالکارتون همینجاست شما باید از نظری تئوری وفنی مهارت پیدا کنید حالا هر دانشگاه که میخواد باشه شما اگر تونستید تو پیام نور معدل با18 بگیرید ارشد که اسونه دکترا هم قبولید

apadana34

عضو جدید
خوبدیگه اشکالکارتون همینجاست شما باید از نظری تئوری وفنی مهارت پیدا کنید حالا هر دانشگاه که میخواد باشه شما اگر تونستید تو پیام نور معدل با18 بگیرید ارشد که اسونه دکترا هم قبولید

اشتباه نشه من منظورم این نبود که حالا یه مدرکی با یه معدل بدرد نخور بگیرم. بلکه منظورم این بود که اگه کارشناسی پیام نور با حداکثر معدلی که می تونم بگیرم داشته باشم و بعدش انتظار داشته باشم که کارمناسبی پیدا کنم بدون اینکه مهارت فنی داشته باشم . یعنی منظورم این بود به هرحال در استخدام تو هرچی هم مهارت داشته باشی ان مدرک را ازت می خوان . این مدرک پیام نور حداقل کاری که می کنه انجا را پوشش می ده . وگرنه می دانم که چقدر سخته در پیام نور معدل بالا بیاری .