همایش ها و کنفرانس های معماری

امن آباد

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همگی
من سال 85 فارغ التحصیل شده ام

میخواستم برای ارشد معماری بخونم از کجا شروع کنم ؟
لطفا اگه منابع مفید سراغ دارید معرفی کنید؟

اريايي

عضو جدید
سلام
منظورت فوق ديپلمه ديگه ؟؟؟
من فارق التحصيل شدم الانم دارم براي كارشناسي مي خونم زياد نگران نيستم اميد دارم رجايي قبول شم بگو ايشا الله ......... اگر سوالي در مورد منابع و كلاس و از اين جور چيزا دارين بپرسين ...

چوبین

عضو جدید
میگم که به طراحان سوال هم جایزه میدین؟!
من که به هیچکدوم از سوال ها نرسیدم که...!!!

سوال 28
3 اثر مهم معماری در میدان ونیز و هر کدام متعلق به چه دوره ای میباشد؟؟؟

-کلیسای سن مارک ونیز (بیزانس)
-کلیسای سن جورجو ماجوره (رنسانس)
-قصر دوگاله (گوتیک)

سـعید

مدیر بازنشسته

raha

مدیر بازنشسته
چرا مهر تاییدیه به جواب من نمیزنید پس...!!!:w05: یه سوال دیگه بیشتر تا اختتامیه ی مسابقه نمونده............. :w16::w17:

سـعید

مدیر بازنشسته
چرا مهر تاییدیه به جواب من نمیزنید پس...!!!:w05: یه سوال دیگه بیشتر تا اختتامیه ی مسابقه نمونده............. :w16::w17:
این مسابقه اختتامیه نداره دوست عزیز....
منظور من از اعلام نتایج برای یک سری جمع بندی بود...
این مسابقه تا وقتی که کاربران در اون شرکت کنند پابرجاست..

سـعید

مدیر بازنشسته
برگزاری نشست تخصصی معماری ایرانی اسلامی

پیرو تشکیل دبیرخانه "نقش اسلام در معماری و شهرسازی ایران"، به گفته مدیرکل معماری و شهرسازی شهرداری تهران اولین نشست تخصصی معماری ایرانی اسلامی توسط این تشکل، شنبه آینده 26 اردیبهشت ماه در تالار ایران زمین شهرداری تهران برگزار خواهد شد.

سـعید

مدیر بازنشسته
برنامه هاي معماری خانه ي هنرمندان، ارديبهشت ماه

يکشنبه بيستم - معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/ مخصوص ثبت نام شدگان/ انجمن مفاخر معماري ايران/ تالار بتهوون - ساعت : 20-17

سه شنبه بيست و دوم - كارگاه طراحي معماري معاصر ايران / دفتر انديشه ايرانشهر / مخصوص ثبت نام شدگان / تالار اميرخاني - ساعت : 13-9

يکشنبه بيست و هفتم - معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/ مخصوص ثبت نام شدگان/ انجمن مفاخر معماري ايران/ تالار بتهوون - ساعت : 20-17

سه شنبه پانزدهم - نقد فضاي شهري/ جامعه مهندسان معمار/تالار ناصري - ساعت : 20-17

سه شنبه بيست و نهم - كارگاه طراحي معماري معاصر ايران / دفتر انديشه ايرانشهر / مخصوص ثبت نام شدگان / تالار اميرخاني - ساعت : 13-9

سـعید

مدیر بازنشسته
برنامه هاي معماری خانه ي هنرمندان، ارديبهشت ماه

يکشنبه بيستم - معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/ مخصوص ثبت نام شدگان/ انجمن مفاخر معماري ايران/ تالار بتهوون - ساعت : 20-17

سه شنبه بيست و دوم - كارگاه طراحي معماري معاصر ايران / دفتر انديشه ايرانشهر / مخصوص ثبت نام شدگان / تالار اميرخاني - ساعت : 13-9

يکشنبه بيست و هفتم - معرفي فناوري هاي نوين معماري و ساختمان/ مخصوص ثبت نام شدگان/ انجمن مفاخر معماري ايران/ تالار بتهوون - ساعت : 20-17

سه شنبه پانزدهم - نقد فضاي شهري/ جامعه مهندسان معمار/تالار ناصري - ساعت : 20-17

سه شنبه بيست و نهم - كارگاه طراحي معماري معاصر ايران / دفتر انديشه ايرانشهر / مخصوص ثبت نام شدگان / تالار اميرخاني - ساعت : 13-9

سـعید

مدیر بازنشسته
نمایشگاه عکس با موضوع معماری و خاک

بهمن جلالي مجموعه عكس‌هايش را با عنوان «خاك» از معماري خاكي و كويري ايران در نگارخانه راه ابريشم به نمايش گذاشته است.
بهمن جلالي به تازگي نمايشگاهي از عكس‌هاي خود را با عنوان « با خاك» در نگارخانه راه ابريشم برپا كرده است كه اين آثار حاصل فعاليت‌هاي اين عكاس درباره معماري كويري ايران است و طي سفر به مناطق مختلف ايران طي سال‌هاي 1356 تا دهه 70 عكاسي كرده است.
جلالي در اين عكس‌ها به معماري مناطق مختلف ايران از جمله شهر يزد پرداخته است كه مجموعه كوچكي از آن‌ را در قالب 14 قطعه عكس بزرگ اكنون به نمايش گذاشته است.
جلالي سالهاست كه روي معماري خاكي و كويري ايران كار كرده است و بخش‌هايي از عكس‌هاي اين پژوهش را در قالب نمايشگاه‌هاي مختلف خارجي خود از جمله بارسلون و اتريش به نمايش گذاشته است.
اين عكس‌ها در ابعاد 100 در 100 و 100 در80 سانتي‌متر روي ديوار نگارخانه راه ابريشم است.
اين نمايشگاه كه از روز گذشته در اين نگارخانه گشايش يافته است تا 22 ارديبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت وعلاقه‌مندان براي بازديد از اين آثار مي‌توانند از ساعت 11 تا 19 به نگارخانه راه ابريشم واقع در فرمانيه، جنب فروشگاه شهروند، شماره 49 مراجعه كنند.

nimaart

کاربر بیش فعال
همايش ملي معماري فضاهاي کتابخانه اي
National Congress of Library Architecture
انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران (شاخه اصفهان)
04 آذر 1388 الي 05 آذر 1388
اصفهان - ايران

محل برگزاری : مرکز برگزاری همایش های علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
آخرین مهلت ارسال مقاله :30/4/88
جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و ارسال مقاله به سایت زیر مراجعه کنید .

raha

مدیر بازنشسته
سوال 30
خانه های سبک پریری( prairie house) فرانک لوید رایت ملهم ازمعماری کجاست.؟ ویژگی اصلی فضای این خانه ها رو هم بگین لطفا...؟!

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال

سوال

سلام مدیر جان
من یه تاپیکی درست کرده بودم که شعرایی رو که بصورت گرافیکی نوشته بودم توش میزاشتم!!!
نمیدونم چی شده!!!!!!!!!!!!
هرچی میگردم پیداش نمیکنم!!!!!!!!!!
یعنی پاک شده؟!
سرچم که میکنم جواب نمیده!!!
میتونین کمکم کنین ؟1

raha

مدیر بازنشسته
سلام استاد...
نمیدونم چرا تا به حال این تاپیک رو ندیده بودم ... الان که پست های شما وسایر بچه ها رو خوندم متوجه قوانین باشگاه و یه سری مسائل شدم که تا حالا بهشون توجه نکرده بودم و به این نتیجه رسیدم که خیلی از پست هایی که دادم در حقیقت اسپم محسوب میشن ...

پیشنهادم اینه که ترتیبی داده بشه که کسانی که تازه عضو باشگاه میشن بتونن قبل از هر فعالیتی با قوانین باشگاه... کاربران فعال و اقداماتشون و خیلی از بحث هایی که همینجا مطرح شده و من خودم با اینکه بیشتر از 2 ماهه که عضو هستم اولین باره که خوندمشون آشنا بشن و توی جو کار قرار بگیرن ... اون موقع فکر میکنم خیلی از این مشکلات برطرف بشه . مثلا خود من واقعا یه سری از پست هایی که دادم از سر ناآگاهی بوده و قطعا خیلی از تازه واردها هم مشکلاتی که ایجاد میکنند از سر نااگاهیه نه از روی قصد یا مثلا کسب امتیاز... مسلما پیش گیری خیلی بهتر از درمان هست...

نمیدونم چطور ولی اگه بشه ایده ای داد که همه ی اونهایی که تازه عضو میشن به شناختی که الان من بعد از 2-3 ماه بهش رسیدم .همون ابتدای فعالیتشون برسن ... کمتر مشکل برای شما و نظم تالار ها ایجاد میکنند.
یه ایده ای که من به نظرم میرسه اینه که قوانین تالار ها ی معماری و شرایطی که خود شما در نظر گرفتید موقع ثبت نام اعضا به صورت اتوماتیک مثل همین پیام خوش امدگویی به همراه لینک همین تاپیک مدیریت تالار معماری برای اعضا فرستاده بشه(کسانی که به عنوان مهندس معمار ثبت نام میکنند) تا کاربر قبل از هر اقدامی متوجه باشه که داره وارده چه محیطی میشه. هدفش چیه و طرف حسابش کی هست ... چه انتظاراتی ازش میره و چه زحماتی برای نظم بخشیدن به این تالار ها صورت میگیره... مدیر کی هست... کاربر فعال تعریفش چیه....
(میدونم که شاید همه اینها توی تالار راهنمای کاربران تازه وارد اومده .اما کمتر کسی به اونجا سرمیزنه .من خودم 2 بار خواستم برم ولی این ERROR 500 سروکله اش پیدا شد دیگه اصلا بیخیالش شدم... و هنوزم وارد اون تالار نشدم...)

درمورد تاپیکی هم که زدم ... میخواستم اگر امکانش هست اون تاپیک فعلا پاک بشه تا بعد از آزمون اسکیس سراسری جدی تر و با یه برنامه حساب شده از نو شروعش کنم. که اینطورنیمه کاره نباشه... ممنون از زحماتتون
اگه درس هاتو خوندی !!! بیا تا یه بار باهم مرور کنیم

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام استاد...
نمیدونم چرا تا به حال این تاپیک رو ندیده بودم ... الان که پست های شما وسایر بچه ها رو خوندم متوجه قوانین باشگاه و یه سری مسائل شدم که تا حالا بهشون توجه نکرده بودم و به این نتیجه رسیدم که خیلی از پست هایی که دادم در حقیقت اسپم محسوب میشن ...

پیشنهادم اینه که ترتیبی داده بشه که کسانی که تازه عضو باشگاه میشن بتونن قبل از هر فعالیتی با قوانین باشگاه... کاربران فعال و اقداماتشون و خیلی از بحث هایی که همینجا مطرح شده و من خودم با اینکه بیشتر از 2 ماهه که عضو هستم اولین باره که خوندمشون آشنا بشن و توی جو کار قرار بگیرن ... اون موقع فکر میکنم خیلی از این مشکلات برطرف بشه . مثلا خود من واقعا یه سری از پست هایی که دادم از سر ناآگاهی بوده و قطعا خیلی از تازه واردها هم مشکلاتی که ایجاد میکنند از سر نااگاهیه نه از روی قصد یا مثلا کسب امتیاز... مسلما پیش گیری خیلی بهتر از درمان هست...

نمیدونم چطور ولی اگه بشه ایده ای داد که همه ی اونهایی که تازه عضو میشن به شناختی که الان من بعد از 2-3 ماه بهش رسیدم .همون ابتدای فعالیتشون برسن ... کمتر مشکل برای شما و نظم تالار ها ایجاد میکنند.
یه ایده ای که من به نظرم میرسه اینه که قوانین تالار ها ی معماری و شرایطی که خود شما در نظر گرفتید موقع ثبت نام اعضا به صورت اتوماتیک مثل همین پیام خوش امدگویی به همراه لینک همین تاپیک مدیریت تالار معماری برای اعضا فرستاده بشه(کسانی که به عنوان مهندس معمار ثبت نام میکنند) تا کاربر قبل از هر اقدامی متوجه باشه که داره وارده چه محیطی میشه. هدفش چیه و طرف حسابش کی هست ... چه انتظاراتی ازش میره و چه زحماتی برای نظم بخشیدن به این تالار ها صورت میگیره... مدیر کی هست... کاربر فعال تعریفش چیه....
(میدونم که شاید همه اینها توی تالار راهنمای کاربران تازه وارد اومده .اما کمتر کسی به اونجا سرمیزنه .من خودم 2 بار خواستم برم ولی این ERROR 500 سروکله اش پیدا شد دیگه اصلا بیخیالش شدم... و هنوزم وارد اون تالار نشدم...)

درمورد تاپیکی هم که زدم ... میخواستم اگر امکانش هست اون تاپیک فعلا پاک بشه تا بعد از آزمون اسکیس سراسری جدی تر و با یه برنامه حساب شده از نو شروعش کنم. که اینطورنیمه کاره نباشه... ممنون از زحماتتون
اگه درس هاتو خوندی !!! بیا تا یه بار باهم مرور کنیم

سلام به شما دوست خوبم

قبل از هر چیز از محبت و لطف شما و همچنین احساس مسئولیتتون سپاسگزاری می کنم .
در مورد تازه وارد ها باید بگم مهم نیست که بعضی از دوستان به محض ورود چقدر باعث به هم ریختگی نظم تالار میشن . چون تجربه من میگه هر کسی به محض ورود ذوق و شوق فعالیت داره و اگه باهاش برخورد بشه ممکنه کمی ناراحت وبشه و رقبتش برای فعالیت کم بشه . بنابر این من ترجیح می دم که دوستان رو در اینجا بیشتر همراهی کنم تا هدایت !! به هر حال هر کاربری بعد از یه مدت خودش به نحوه کار آشنا میشه و میتونه فعالیت مثبت و مثمر ثمری داشته باشه .
موضوع دیگه هم اینه که دوستان ما قریب به اتفاق اصلا آگهی های ابتدایی رو نمی خونن و این آطلاعات حین ثبت نام یه موضوع روتین به حساب میاد . پس تاثیری هم نداره و هر چقدر هم که تلاش بشه این موضوع برای دوستان تازه وارد جا نخواهد افتاد مگر با صرف زمان و انرژی .

در مورد تاپیکتون باید بگم من موافق پاک کردنش نیستم . چون مطالب عالی و خوبی رو در اون دیدم . باید بگم درگیر تغییر تحولات تالارم و اصلا دلم نمی خواد تاپیکهای مفید اینچنینی به راحتی از بین بره . توصیه من اینه که کارتون رو ادامه بدید و مطمئن باشید که این کار پایان بسیار خوبی خواهد داشت . با این حال اگه تصمیمتون رو قطعی گرفتید بهم بگید تا انجامش بدم . :gol:

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام دومان جان.برای یک پله بالاتر من میتونم سوالات دانشگاه ازاد رو بذارم؟البته مثل همیشه باید راهنماییم کنین:redface:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دومان جان.برای یک پله بالاتر من میتونم سوالات دانشگاه ازاد رو بذارم؟البته مثل همیشه باید راهنماییم کنین:redface:

سلام آبجی عزیز .
اگر به من اجازه بدی ، الگوهای مربوط به تالار رو بذارم و تاپیکها رو مرتب بسازم و بعد منتظر فعالیت خوب شما هستم. اتفاقا خیلی فکر عالی ای هست و امیدوارم بتونی اونها رو با فرمت pdf برای دانلود به صورت فایل ضمیمه و به ترتیب بذاری . در ضمن باید حتما واتر مارک باشگاه مهندسان هم داشته باشه تا همه بدونن مرجعش کجاست و برای گرفتن اطلاعات بیشتر بیان و به اینجا سر بزنن.

raha

مدیر بازنشسته
ممنونم دومان جان....
چشم... همون روندو ادامه میدم اما میره واسه بعد از آزمون اسکیس ... چون در حال حاضر فرصتشو ندارم .خودتون که میدونید دیگه:w41:
در رابطه با تاپیک یک پله بالاتر. من آزمون های آزمایشی مرکز معماری را دارم اگر لازم باشه به صورت pdf درشون میارم و میزارم برای استفاده ی بچه ها... در ضمن سوال های کنکور تکنولوژی در معماری 88 رو هم دارم واسه سالهای قبلو هم میتونم تهیه کنم... اگه لازم باشه البته...:)

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنونم دومان جان....
چشم... همون روندو ادامه میدم اما میره واسه بعد از آزمون اسکیس ... چون در حال حاضر فرصتشو ندارم .خودتون که میدونید دیگه:w41:
در رابطه با تاپیک یک پله بالاتر. من آزمون های آزمایشی خانه عمران را دارم اگر لازم باشه به صورت pdf درشون میارم و میزارم برای استفاده ی بچه ها... در ضمن سوال های کنکور تکنولوژی در معماری 88 رو هم دارم واسه سالهای قبلو هم میتونم تهیه کنم... اگه لازم باشه البته...:)

این عالیه ... :gol::gol::gol:
می دونم که سرت تا اسکیس شلوغه ولی به هر حال منتظر تمام این کارهای خوبی که گفتی هستم . مطمئنا یک آرشیو بسیار عالی با کمک شما خواهیم ساخت .
باز هم به خاطر قبول ادامه اون کار و همچنین کارهای دیگه ای که قراره انجام بدی ازت ممنونم . :gol:

• Like
واکنش ها: raha