[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

JYH6656

عضو جدید

ببین دوست عزیز کمیسیون هر روز تشکیل میشه.میتونی به بیمارستان زنگ بزنی و جوابو بگیری .و می تونی به شرکت زنگ بزنی و جوابو بگیری البته اگه به دستشون رسیده باشه

دست شما درد نکنه
من به خاطر جراحی که قبلا داشتم فرستادم پیش متخصص و اون نوشت که من مشکلی ندارم و لی پزشک طب صنعتی من رو فرستاد کمسیون ، به نظر شما مشکلی پیش نمیاد خدای نکرده؟

roseperfume2007

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همه

خوبید دوستان؟

بچه ها من باید دو هفته قبل از اینکه برم آموزشی از شغل فعلی انصراف بدم

من نفت و گاز پارس هستم.کسی خبر جدیدی نداره که از کی میریم ماهشهر؟

آخه اگه الان انصراف بدم نمیشه مگمن بود که اول خرداد میریم.شاید بشه تیرماه.اونجوری حقوق یک ماهم میپره.

لطفا دوستانی که اگاهی دارن راهنمایی کنن.

مرسی

hasan_dalir

کاربر فعال
دست شما درد نکنه
من به خاطر جراحی که قبلا داشتم فرستادم پیش متخصص و اون نوشت که من مشکلی ندارم و لی پزشک طب صنعتی من رو فرستاد کمسیون ، به نظر شما مشکلی پیش نمیاد خدای نکرده؟
سلام دوست عزیز
نه هر چی متخصص بنویسه همونه
فقط واسه این میاد کمیسیون چون باید پزشک صنعتی مهر و نظریه پزشک رو تایید کنه . همین اگه متخصص نوشته که مشکلی نیست یعنی نیست و نمیخاد پیگیری کنی چون برای افرادی که کمیسیون ردشون میکنه زنگ زده میشه و مطلعشون میکنن
با آرزوی موفقیت ایشالا که همه دوستان صاحب کار و زندگی بشن

JYH6656

عضو جدید
سلام دوست عزیز
فقط واسه این میاد کمیسیون چون باید پزشک صنعتی مهر و نظریه پزشک رو تایید کنه . همین اگه متخصص نوشته که مشکلی نیست یعنی نیست و نمیخاد پیگیری کنی چون برای افرادی که کمیسیون ردشون میکنه زنگ زده میشه و مطلعشون میکنن

سلام
آقا دست شما درد نکنه که جواب دادین ،، ان شاالله که به حق همین شب های عزیز دعاتون مستجاب بشه و خودتون هم موفق باشین در همه زمینه ها

hiby

عضو جدید
عزیز من ببرش تو لیست سیاه ، من از روزی که اینکارو کردم خیالم راحته !

کلا این آقا چیزه چیز :D

منم بردمش تو بلک لیست....اما هنوز خیالم ناراحته !!!

چون دوستان پست های این آقا رو نقل قول میکنن :mad: و ما بطور غیر مستقیم مستفیض میشیم...

اینو دیگه نمیشه کاریش کرد

Mo.Samady121

عضو جدید
سلام دوست عزیز

سلام آقای مهندس فکر کنم شما برا پالایشگاه تبریز بودین خبری از شروع و دعوت به کار شده؟
من از بندرعباسم. خبری از قراردادا و حقوقا دارین؟

FAMINE RIAN

عضو جدید
دوستان من امروز با یکی از دوستام بودم تو فاز 14 کار میکنه
گفت اگه بهتون گفتن 14-14 احتمال داره بیفتین سکو و چون نفت و گاز پارس چندین جا کار میکنه معلوم نیست عسلویه باشین , و خبری از پارس شمالی نیست چون تاسیسات اونجا زیاد نیست و احتمالش کمه نیرو به اونجا بدن و اسم از لاوان و خارگ برد و میدان گلشن گفت کار پارس محدود به عسلویه نیست
و توصیه کرد حتما شلوار کتان و لباس های تمام نخی بپوشیم و از لی و پارچه تا مدتی خ,د داری کنی چون اذیت میشین

hasan_dalir

کاربر فعال
آقایون‏ ‏ببخشید‏ ‏اینقدر‏ ‏از‏ ‏موضوع‏ ‏اصلی‏ ‏خارج‏ ‏شدید‏ ‏که‏ ‏حتی‏ ‏کسی‏ ‏حاضر‏ ‏نیست‏ ‏جواب‏ ‏سوال‏ ‏منو‏ ‏بده‏ ‏آقایون‏ ‏من‏ ‏پرسید‏م ‏اگر‏ ‏کسی‏ ‏توی‏ ‏طب‏ ‏مشکل‏ ‏نداشته‏ ‏باشه‏ ‏چند‏ ‏روز‏ ‏بعد‏ ‏جواب‏ ‏قبولی‏ ‏رو‏ ‏به‏ ‏شرکت‏ ‏میدن‏ ‏لطفا‏ ‏جواب‏ ‏بدید‏ ‏در‏ ‏ضمن‏ ‏بنده‏ ‏نفت‏ ‏و‏ ‏گاز‏ ‏پارس‏ ‏بودم
سلام دوست عزیز
اگه مشکلی نداشته باشی منتظر میمونی تا واسه شروع بکار دعوتتون کنن واگه مشکل داشته باشی خودشون بهت زنگ میزنن
بدرود

hasan_dalir

کاربر فعال
سلام آقای مهندس فکر کنم شما برا پالایشگاه تبریز بودین خبری از شروع و دعوت به کار شده؟
من از بندرعباسم. خبری از قراردادا و حقوقا دارین؟
سلام دوست عزیز
فعلا فقط بچه های پالایشگاه اراک شروع بکار کردن و از دوستان من هم اونجا هستن
فعلا حقوقی دریافت نکردن بمحض اولین خبر در مورد حقوق مطلعتون میکنم
ولی فعلا که میگفت خوب پذیرایی میکنن
به 4 نفر یک واحد مسکونی دادن و فعلا در حال طی دوره آموزش هستن

hasan_dalir

کاربر فعال
بچه ها سایت اعلام نتایج بعد از حمله هکر ها ساعت 22:45 امشب دوباره راه اندازی شد ولی چیز جدیدی نداره
بنظر من اگه تا اعلام تکمیل ظرفیت همین جوری معلق میموند بهتر بود تا اینکه اینجوری بدون مطلب جدید و اطلاعیه باشه

.:LOW GEAR:.

عضو جدید
یه سوال از دوستان گل فلاتی بی زحمت یه آمار از کروکی (نزدیکترین ایستگاه مترو ، اتوبوس و ...) مسیری که برا گرفتن معرفی نامه رفتین بدین برا همه طرفای پارک وی دیگهیه چیز دیگه اگه سابقه عمل جراحی داشته باشیم با خودمون ببریم یا نه؟

davood253

عضو جدید
یه سوال از دوستان گل فلاتی بی زحمت یه آمار از کروکی (نزدیکترین ایستگاه مترو ، اتوبوس و ...) مسیری که برا گرفتن معرفی نامه رفتین بدین برا همه طرفای پارک وی دیگهیه چیز دیگه اگه سابقه عمل جراحی داشته باشیم با خودمون ببریم یا نه؟

براي اينكه بري ارك وي و كوچه خاكزاد ساختمان 12 بايد بري اول ميدان راه آهن و از اونجا با اتوبوس واحد بري تا سر كوچه خاكزاد .
برگشتنه با تاكسي دربست برو بيمارستان تا زود برسي
اونجا مسير مترو نداره

bahramps

عضو جدید
آقای نسبتا محترم bahramps اولا که ایشون مطالبش سیاسی نبوده و خیلی از مطالبش آموزنده است اگه دوست نداری میتونی نخونی.دوما خوب نیست اینقدر به التماس مدیریت محترم بیفتی سوما همفکری بچه های خوب.مگه شما مسئول گزینشی که بچه های خوب رو انتخاب کردی و باهاشون همفکری کردی؟تاپیک که مال شما نیست .

آقا یا خانوم تقریبا محترم MBNMBNتو وکیل کسی هستی ؟ اصلا میفهمی سیاست چیه ؟
کاهش ۴۰ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران ماهیگیری اعراب از تحریم نفت ایران در کره
ادعای یک نشریه آلمانی:
آلمان هند را برای قطع واردات نفت از ایران متقاعد کرد رویترز: نیمی از نفتکش‌های ایران به انبار نفت تبدیل شده‌اند
سریلانکا به جای ایران از عمان نفت می‌خرد
4 پالایشگاه ژاپن قرارداد خرید نفت ایران را تمدید نمی‌کنند
تهاتر پتروشیمی ایران با کالاهای اساسیخوب والا برگشتیم به قرون وسطی این دیگه چه جور معامله است
آقا جان پس این حرفهایی که در مورد تحریم وعدم تحویل ارز حاصل از فروش نفت می زنند همه اش کشک است

مطالب این آدم سیاسی نیست؟ التماس میفهمی چیه؟ درخواست با التماس فرق داره ،مطالبش اونقدر آموزندس که اکثر بچه ها دنبال اینن که چطور black list کنن این آدمو و به هم آموزش میدن چطور black list کنن این علی بیگی رو؟
آقا جان پس تکمیل ظرفیت چی شد... این جمله رو 200 مرتبه هر روز توی تاپیکی میذاره که هیچ ربطی به این مساله نداره!
مگه ارث پدر کسیه اینجا که هرکار غیرقانونی خواست بکنه بعد بگه نمیخوای نخون !!من طبق قانون حق اعتراض دارم وقتی کسی غیرقانونی رفتار میکنه شماهم سرتو تو هر سوراخی نکن !

آخرین ویرایش:

aa313

عضو جدید
بچه های با مرام و خونگرم!

بچه های با مرام و خونگرم!

سلام دوستان،
دیدم فضای تایپیک خیلی سرده، و همه از هم دلگیر، این شد که یه سری زدم به پستای قدیمی که یکمش را با هم مرور می کنیم؛

با سلام به همه ی مهندسای گل بویژه بچه هایی که واسه مصاحبه اماده میشن....
این تایپیکو ایجاد میکنیم تا بشه پاتوقی واسه بچه هایی که قراره توی خان سوم رستم (مصاحبه) شرکت کنن....
اشکالات و سوالاتتون رو بپرسین ایشالا که با تجربه ها و بچه هایی که اطلاعات دارند کمک کنند...
اگه کسی فکر میکنه که مطلبی مهمه واسه مصاحبه بگه تا بچه ها مطالعه داشته باشن و اگه مطلب مفید یا جزوه ایی در این زمینه دارین بذارین لطفا...

سلام
آقا من میگم این همه انرژی واقعا داره هدر میره،
بهتره این انرژی تو یه مسیر درست صرف بشه، مثلا یه نامه الکترونیکی یا استشهاد یا طومار الکترونیکی طراحی کنیم خطاب به رئیس جمهوری، وکیلی، وزیری یا بریم و تو سایتشون پیغام های مکرر بزاریم یا اگه کسی ایمیلی ازشون داره، در حد اسپم! براشون میل بزنیم که همه را قبول کنن یا ظرفیت را بیشتر کنن!
جدا اگه نتیجه نده ضرر هم نداره!
یا حداقل با گینس هماهنگ کنیم که رکورد 100 صفحه ای این تاپیک را شاهد باشن و ثبتش کنن!
یا علی مدد
موفق باشید

اقا راست میگه ها،اگه بعد از چند ماه قبول نشیم که نابود میشیم،خدایی بیاین یه کاری کنیم همه قبول شن،حالا ما که مصاحبه عقیدتیم رفتیم بیشتر امیدوارشدیم،اگه قبول نشیم نابود میشیم :(

گل گفتی ،آخه الان تمام محله و همسایه ها هم میدونن ما میخوایم بریم سرکار،تازه اگه رد هم بشیم میگن حتما یه مشکلی داشته که تو گزینش ردش کردن، از نابود شدن میگذره

:biggrin:

وای خدا مردم از خنده . چه سوژه خنده ای شده این استخدامی ما

فکر کنم تاریخ سایتو مستقیم متصل کردن به قیمت نفت و دلار تا تو بازار بالا و پایین میره این تاریخم عوض میشه.

همین الان 15 بود ها دوباره شد 25
بذار بینم الان 15
نه25
نهنه همون15
نه شد دوباره 25
اههههههههههه شد باز شد15

واین داستان ادامه دارد........................
:biggrin:

بعد از 6 ماه تازه میگند قبول نشدی. کاش از اول این آزمون رو شرکت نمیکردم.:cry:

کد رهگیری شما :

آقای

با كمال مسرت به اطلاع مي رساند جنابعالي در مصاحبه هاي استخدامي شركت ملي نفت مورد پذيرش واقع گرديده ايد.

• لازم به ذكر است كه متعاقباً از طريق شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب
    جهت ساير تشريفات استخدامي (گزينش، طب صنعتي و ...) دعوت خواهيد شد. بديهي است شروع بكار جنابعالي منوط به انجام فرآيندهاي فوق الاشاره و موفقيت در اين مرحله مي باشد.

با كمال مسرت به اطلاع مي رساند جنابعالي در مصاحبه هاي استخدامي شركت ملي نفت مورد پذيرش واقع گرديده ايد.
  • لازم به ذكر است كه متعاقباً از طريق شركت نفت مناطق مركزي - شيراز/آغار/كنگان
    جهت ساير تشريفات استخدامي (گزينش، طب صنعتي و ...) دعوت خواهيد شد. بديهي است شروع بكار جنابعالي منوط به انجام فرآيندهاي فوق الاشاره و موفقيت در اين مرحله مي باشد.

انسان اگر چيزي را مفت بدست بياره قدرش را نميدونه و زود از دستش ميده
براي اين كار همه ما سختي و انتظارهاي طولاني كشيديم و هنگامي كه بهش برسيم هم قدرش را ميدونيم و هم به اين راحتي از دستش نميديم.
و شيريني خاص خودشا داره .
و يه روزي ميرسه كه به اين صفحات سر ميزنيم و تجديد خاطره ميشه
عيد را پيشاپيش بهتون تبريك ميگم و اميدوارم سال بعد سال پركار و متفاوتي براي شما دوستان باشه:gol:

سلام دوستان منم قبول شدم مهندسی برق بندر عباس :) خیلی خوشحالم کلا پالایش و پخش 25 نفر برق گرفته!!! با وجود تاخیر در اعلام نتایج اما انصافا پالایش و پخش خیلی بهتر از نفت عمل کرد کل نمرات (اعم از کتب و مصاحبه و سهمیه و معدل و ...) توی یک فایل بصورت شفاف برای همه در دسترسه
درضمن دقیقا 50درصد قبول شدن

خاطره ی این تاپیک و دوستان گلی که به این تاپیک سر می زنن و اطلاعات ، احساسات ، ترس ها و امیدهامونو با همدیگه قسمت کردیم هیچ وقت فراموش شدنی نیست .
خیلی خوب میشه اگه بتونیم ارتباطمونو با همدیگه حفظ کنیم و این دوستی ها رو تقویت کنیم ! :gol::gol::gol:

سلام به همگی.
من برای فروردین سال دیگه طب صنعتی دارم.
اما خیلی می ترسم،آخه دو بار سابقه عمل جراحی دارم.
شکستگی ساق پا.

میتونین بهم بگین جکار کنم؟ یعنی ردم می کنن بعد از این همه زحمت؟؟؟

منطقه ویژه ماهشهر من مناطق نفت خیز قبول شدم

آقایون دیگه داره حالم به هم می خوره:mad:
زنگ زدم61623400 گفتم بخاطر تحریم ها اعلام نمی کنین گفتن:نه کارای اداریه
می شه بگین کی اعلام می کنین
به ما گفتن بگین هفته بعد اگر مشکلی پیش نیومد

سلام بچه ها
دیروز اومده بودند محل ما برای تحقیقات محلی
من پالایشگاه شازند را انتخاب کرده بودم

باور کنید اون قد رو تردمیل دویدم این روزا بعد طب صنعتی از طرف شرکت نفت باید منو ببرن مسابقات دو

دوستانی که قبول شدن لطف کنن بگن از کدوم دانشگاه مدرک گرفتن ببینیم نوع دانشگاه تاثیر داشته یا نه.

بچه ها من صفحات اولیه تاپیک خونده بودم،اما مدت ها بود دنبالش نمی کردم و تو یه تاپیک از یه سایت دیگه بودیم که اونم تا سیصد و خورده ای جلو رفت و خیلی از بچه های همین تاپیکم اونجا بودن و کامنت میذاشتن،بگذریم خیلی خوشحالم تعداد صفحات اینجا داره به 500 میرسه و میدونم بچه ها تو این هشت_ نه ماه چیا کشیدن،خیلیا مثل ماها که الان خوشحالیم خوشحال بودن با بیم امید منتظر برای نتیجه مصاحبه فنی که اگه یادتون باشه تا نتایج مشخص شد چه فیلمی داشتیم چقدر امروز فردا کردن........بعضی ها قبول شدن بعضی ها نه که بخدا واسه قبول نشده ها به اندازه یه دنیا ناراحتم چون تا نصف شب خیلی از کامنتاشونو می خوندم بعد که می خواستن خداحافظی کنن خدا می دونه با اینکه واسه خودم خوشحال بودم اما گریه کردم کاش همه قبول می شدیم..........ببخشید مثل یه نامه طولانی شد

این تاپیک داره 200 صفحه میشه ولی تکلیف استخدام هیچکس معلوم نشده تا حالا

خداکنه این همه انتظار نتیجه ای مثبتی داشته باشه خدایا خودت کمک کن به این بنده هات.

خوش به حالت من توی نتايج و بحث موندم :(((((استادت کيه ؟ رو چی کار ميکردی؟ تز راجع به سنتز کاربيد تنگستن نداری واسم بفرستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا جان پس این نتایج تکمیل ظرفیت چی شد خو

عجب، این قافله عمر عجب می گذرد ..... به قول شریعتی لحظه ها را گذراندیم تا به خوشبختی برسیم، غافل از اینکه لحظه ها همان خوشبختی بودن ...!!
دوستان جداً معلوم نیست تا کی زنده ایم، امروز گذرم افتاد قبرستون، همینطوری که می گشتم، قبر چندتا از دوستان را که تا چند وقت پیش کلی باهام شوخی و خنده و گاهی اختلاف داشتیم را دیدم، خیلی قابل تامله، نه اونا و نه من احتمال می دادیم که ممکنه تا چند وقت دیگه یکیمون نباشه!!:redface:
چرا قدر هم را ندونیم و از هم دلگیر باشیم و خدای ناکرده تو همین شرایط همدیگه را از دست بدیم؟
یکی از دوستان از فرهنگ خارجیها گفتن (تشکر، استفاده کردیم) ولی مطمئنم ما ایرانیها خیلی باحال تریم! شاید یکم زود رنج باشیم و زود عصبانی بشیم و همدیگه را ناراحت کنیم، ولی واقعاً نمیتونیم ناراحتی هم دیگه را تحمل کنیم و زود پشیمون میشیم!! مگه نه؟! یا من اشنباه می کنم؟
خوب دیگه، حالا بلند شید سریع هم دیگه را ببوسین و دست بدین ......
ایول کارتون درسته دیگه!

(خداییش دیگه چشام دراومد
با این سرعت دایال آپ این پستا را یافتم
، بهتره قدر این نعمت ها را بدونیم و دیگه هم دیگه را اذیت نکنید و مهربون باشید، از بقیه هم که نقل قول نکردم ببخشید دیگه زورمون نرسید)

یا علی مدد:gol:

آخرین ویرایش:
22نفر از کسانی که بعنوان پیش قراول استخدام به لاوان فرستاده شدند و یک هفته اونجا دوره اموزش خودشون رو سپری کردند به علت امتناع از امضای اقرار نامه ی انصراف از استخدام فردا با اولین پرواز به تهران دیپورت میشن !! لطفا هرکس رو میشناسید اعم از پالایش بندرعباس و در لاوان اطلاع بدین که مرتکب اشتباه امضای این اقرار نامه ی غیر قانونی نشوند !!

bahramps

عضو جدید
سلام دوستان،
دیدم فضای تایپیک خیلی سرده، و همه از هم دلگیر، این شد که یه سری زدم به پستای قدیمی که یکمش را با هم مرور می کنیم؛

عجب، این قافله عمر عجب می گذرد ..... به قول شریعتی لحظه ها را گذراندیم تا به خوشبختی برسیم، غافل از اینکه لحظه ها همان خوشبختی بودن ...
دوستان جداً معلوم نیست این خط زندگیمون (ایناها این خط رو می گم ) کی ممکنه صاف بشه دیگه!
چرا قدر هم را ندونیم و از هم دلگیر باشیم و خدای ناکرده تو همین شرایط همدیگه را از دست بدیم؟
یکی از دوستان از فرهنگ خارجیها گفتن (تشکر، استفاده کردیم) ولی مطمئنم ما ایرانیها خیلی باحال تریم! شاید یکم زود رنج باشیم و زود عصبانی بشیم و همدیگه را ناراحت کنیم، ولی واقعاً نمیتونیم ناراحتی هم دیگه را تحمل کنیم و زود پشیمون میشیم!! مگه نه؟! یا من اشنباه می کنم؟
خوب دیگه، حالا بلند شید سریع هم دیگه را ببوسین و دست بدین ...... file:///C:/DOCUME~1/a/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.giffile:///C:/DOCUME~1/a/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.gif
ایول کارتون درسته دیگه!
(خداییش دیگه چشام دراومد file:///C:/DOCUME~1/a/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.gifبا این سرعت دایال آپ این پستا را یافتم، بهتره قدر این نعمت ها را بدونیم و دیگه هم دیگه را اذیت نکنید و مهربون باشید، از بقیه هم که نقل قول نکردم ببخشید دیگه زورمون نرسید)

یا علی مدد:gol:

مرسی مهندس فقط یه چیز یادت رفت پست های مشعشع حضرت علیبیگی رو نذاشتی از 700صفحه راحت 200 صفحش مال ایشونه با مضمونه :آقا جان پس این تکمیل ظرفیت چی شد خو آقاجان!!

سلام دوست عزیز
فعلا فقط بچه های پالایشگاه اراک شروع بکار کردن و از دوستان من هم اونجا هستن
فعلا حقوقی دریافت نکردن بمحض اولین خبر در مورد حقوق مطلعتون میکنم
ولی فعلا که میگفت خوب پذیرایی میکنن
به 4 نفر یک واحد مسکونی دادن و فعلا در حال طی دوره آموزش هستن[/

سلام مهندس اگه ممکنه شماره موبایلتونو برام پیام خصوصی بذارین تا در مورد این اتفاقات استخدامی صحبت کنیم

aa313

عضو جدید
مرسی مهندس فقط یه چیز یادت رفت پست های مشعشع حضرت علیبیگی رو نذاشتی از 700صفحه راحت 200 صفحش مال ایشونه با مضمونه :آقا جان پس این تکمیل ظرفیت چی شد خو آقاجان!!
داداش زود خوندی پستو، اصلاحیه شده شو بخون !

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا جان من شماها که استخدام شدین حالا اقای blackberry چه خبر بذاره چه نذاره.در هر صورت واقعیت اینه که اوضاع کشور مساعد نیست در مورد نفت و تحریماشم همینطور.ولی نترسید شما بیکار نمیشید گیر ندین انقد به این بنده خدا.

arash3566

عضو جدید
کاربر ممتاز
(خداییش دیگه چشام دراومد
با این سرعت دایال آپ این پستا را یافتم
، بهتره قدر این نعمت ها را بدونیم و دیگه هم دیگه را اذیت نکنید و مهربون باشید، از بقیه هم که نقل قول نکردم ببخشید دیگه زورمون نرسید)

مهندس جان دستت (چشمات) درد نکنه ، واقعاً نوستالژیک بود. ولی زشته ، دیگه شرکت نفتی شدی،پس فردا بگی با دایل آپ کانکت میشم واست حرف درمیارن. :w15: :biggrin:

همین شنبه برو یه ADSL بگیر که اینقدر اذیت نشی ...;)

roseperfume2007

عضو جدید
دوستان من امروز با یکی از دوستام بودم تو فاز 14 کار میکنه
گفت اگه بهتون گفتن 14-14 احتمال داره بیفتین سکو و چون نفت و گاز پارس چندین جا کار میکنه معلوم نیست عسلویه باشین , و خبری از پارس شمالی نیست چون تاسیسات اونجا زیاد نیست و احتمالش کمه نیرو به اونجا بدن و اسم از لاوان و خارگ برد و میدان گلشن گفت کار پارس محدود به عسلویه نیست
و توصیه کرد حتما شلوار کتان و لباس های تمام نخی بپوشیم و از لی و پارچه تا مدتی خ,د داری کنی چون اذیت میشین

ما که خیلی مشتاقیم بریم سکو.

اما به همه گفتن 14-14 هست.حتی به اونایی که مدیریت و حسابداری هستن و مطمنن اونا رو واسه سکو نمی خوان.فعلا که فقط باید منتظر بمونیم ببینیم چی میشه

blackberry35

اخراجی موقت
صفحه اصلی
مشاهده نتایج آزمون
خروج
پایگاه اطلاع رسانی آزمون استخدامی شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران

** قابل توجه داوطلبانی که به مرحله مصاحبه استخدامی راه یافته اند **

* اطلاعیه مهم در خصوص اعلام نتایج شركت پالایش و پخش *

<<<
جهت اطلاع از نتیجه مصاحبه از لینک "مشاهده نتایج آزمون" استفاده کنید >>>

داوطلبان شرکت کننده در مصاحبه های استخدامی شرکت ملی پالایش و پخش، جهت کسب هر گونه اطلاع، پرسش و ... صرفا
با نشانی ذیل مکاتبه نمايند :
تهران - خیابان آیت اله طالقانی - روبروی ساختمان مرکزی بنیاد شهید
نبش کوچه خوشبختی - تامین نیروی انسانی شزکت ملی پالایش و پخش

توضيحات درباره نتايج داوطلبان شركت ملي نفت ايران:
1. رتبه هاي اعلام شده بر اساس مجموع نمرات آزمون كتبي و مصاحبه استخدامي داوطلبان مي باشد.
2. پردازش نمرات پس از كسر سهميه 25 درصد بنياد شهيد، بر اساس سهميه هاي چهارگانه (5 درصد ايثارگران - 50 درصد بومي خوزستان - 50 درصد بومي بوشهر - آزاد ) بوده است. بر اين اساس هر داوطلب در صورت دارا بودن سهميه، ابتدا در سهميه مورد نظر پردازش گرديده و در صورت عدم قبولي پس از كسر امتيازات مربوط به سهميه اوليه به ساير گروه ها منتقل گرديده و مجددا نمرات پردازش مي گردد.
3. طبق ضوابط كسب نمره مصاحبه زير 40 بمنزله مردود قطعي داوطلب خواهد بود.
4. اعلام تکمیل ظرفیت در برخی از رشته ها در دست بررسی می باشد. تكميل ظرفيت استخدامي بر اساس سهميه هاي 4 گانه فوق بوده و در صورت وصول لیست نهائی، نتایج متعاقبا از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.
5. هرگونه اطلاع رساني در خصوص وضعيت داوطلبان صرفا از طريق همين پايگاه اينترنتي بوده لذا خواهشمند است از هرگونه مراجعه حضوري و تماس تلفني خودداري گردد.

اداره تامين نيروي انساني شركت ملي نفت ايران

شرکت ملی نفت ایران - اداره تامین نیروی انسانی (واحد کامپیوتر)
تکمیل ظرفیت همچنان در هاله ای از ابهام
حسن1391/01/24 پرسش : باسلام و خسته نباشی اقای اسماعیل امیری شرایط تکمیل ظرفیت شرکت پخش وپالایش رو گفتن خردادماه اعلام میشن چرا مسئولین شرکت نفت هیچ پاسخی در مورد تکمیل ظرفیت ارائه نمیدن لطفا تقاضا دارم این مورد رو پیگیری نمایید با تشکر
پاسخ : با سلام
در سايت آزمون شركت ملي نفت در يكي از مواردي كه درخصوص آزمون استخدامي توضيح داده شده است عنوان شده است : اعلام تکمیل ظرفیت در برخی از رشته ها در دست بررسی می باشد. تكميل ظرفيت استخدامي بر اساس سهميه هاي 4 گانه فوق بوده و در صورت وصول لیست نهائی، نتایج متعاقبا از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.
با تشكر
زمان اعلام تکمیل ظرفیت همچنان در... داوطلبان آزمون نفت از نگرانی‌های خود می‌گویند:
۱۳۹۱/۱/۲۶

زمان اعلام تکمیل ظرفیت همچنان در هاله‌ای از ابهام 10:06

با وجود گذشت حدود 9 ماه از برگزاری آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران و طرح موضوع تکمیل ظرفیت‌ برخی رشته‌های آزمون استخدامی همزمان با اعلام نتایج قبول شدگان در روزهای پایانی دی سال گذشته، هنوز توضیحاتی راجع به روند تکمیل ظرفیت، زمان اعلام اسامی و رشته‌های مورد نظر بیان نشده است.

به گزارش خبرنگار پانا نیوز، باوجود سوالات مکرر داوطلبان در خصوص اعلام زمان جرئیات تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی نفت و گذشت حدود سه ماه از اعلام نتایج قبول شدگان نهایی، زمان احتمالی اعلام تکمیل ظرفیت‌ها و چگونگی اجرای آن در هاله‌ای از ابهام است.

در این رابطه برخی کاربران پانا نیوز، در یادداشت‌های مختلفی بر پیگیری‌های مکرر خود درخصوص اعلام زمان تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی شرکت ملی نفت که بی‌نتیجه مانده است، تاکید کرده‌اند.

این داوطلبان با اشاره به اهمیت این موضوع توضیح داده‌اند که: "اطلاع از زمان و قانون‌های تکمیل ظرفیت به داوطلبانی که در مرحله نخست نمره کامل را کسب نکرده‌اند ولی باتوجه به کارنامه آزمون، به پذیرفته شدن در مرحله تکمیل ظرفیت امیدوارند، کمک خواهد کرد تا با اطلاعات و واقع‌بینی بیشتر به موضوع آزمون استخدامی نفت بپردازند.

به طور مثال بسیاری از داوطلبان شرکت کرده در آزمون استخدامی نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی که همزمان در تیر سال گذشته برگزار شد، به طور موازی برای اشتغال در شرکت‌های دیگر هم تلاش کرده‌اند که اولویت خود را استخدام در صنعت نفت می‌دانند، در نتیجه طولانی‌شدن اعلام نتایج نهایی آزمون پس از برگزاری مصاحبه تخصصی و آزمون روانشناختی از یکسو و بی‌خبری در خصوص زمان اعلام تکمیل ظرفیت‌ها از طرف دیگر موجب شده گزینه‌های دیگر یکی پس از دیگری از دست بروند.

همچنین با توجه به اهمیت نتیجه این آزمون بر سرنوشت شغلی داوطلبان موجب شده بسیاری از تصمیم‌گیری‌های مهم در زندگی داوطلبان منوط به نتیجه آزمون معطل بماند که از همه بدتر انتظار در شرایط مبهم از نظر اطلاع‌رسانی است.

اگرچه مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به تازگی با اعلام زمانی برای تکمیل ظرفیت و ارائه اطلاعاتی هرچند مختصر داوطلبان این شرکت را از نگرانی و سردرگمی خارج کرده است ولی باید تاکید کنیم که از حدود پنج هزار نفری که در این مرحله قرار است جذب شوند، 587 نفر مربوط به پالایش و پخش بوده، پس انتظار اینست که مدیران توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت نیز با احترام به داوطلبان این آزمون حداقل اطلاعات اولیه را در اختیار داوطلبان بگذارند."

به گزارش پانا نیوز، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش در خصوص تکمیل ظرفیت مجوز استخدامی گفته بود که چنانچه به‌دلیل عدم نظر مثبت طب صنعتی و هسته گزینش و همچنین انصراف، افرادی از چرخه استخدام خارج شوند، بر اساس اولویت و تقدم امتیازات از نفرات ذخیره جهت تکمیل ظرفیت استفاده خواهد شد که در خرداد ماه سال جاری در صورت نیاز موضوع از طریق سایت ثبت نام اعلام خواهد شد.

بازگشت به اخبار چاپ

نظر مخاطبان:

محمد
۱۳۹۱/۲/۶
بتو را خدا یه فکری به حال تکمیل ظر فیت کنید

محمد
۱۳۹۱/۲/۶
باتوجه به این که آخرین رتبه قبولی 2 بوده و اینجانب رتبه 3 شدم امید به تکمیل ظرفیت هست

مجید
۱۳۹۱/۲/۴
با تشکر از پانا نیوز

بدون نام
۱۳۹۱/۲/۴
آقا آرش میشه بگید به چه کسانی زنگ زدن گفتن بیاین برای تکمیل ظرفیت

ایمان
۱۳۹۱/۲/۳
از پانا نیوز به خاطر پیگیری تکمیل ظرفیت بسیار بسیار بسیار متشکرم.

امیر
۱۳۹۱/۲/۳
ممنون پانا نیوز

مسود
۱۳۹۱/۲/۲
از پانانیوز به خاطر پیگیری تکمیل ظرفیت تشکر میکنم

یونس
۱۳۹۱/۱/۳۱
سلام. لااقل بگن تکمیل ظرفیت درکدوم رشته ها ست شاید از رشته برق قدرت نباشه که ما خودمون رو الاف نکنیم.فکر کنم این کار زیاد مشقت باری نباشه

الیاس
۱۳۹۱/۱/۳۱
سلام به پانا نیوز لطفا نذارید کار ما خبر ما کمرنگ بشه گفتن اخر هفته از اخر وقت اداری پنجشنبه هم گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد

با سلام
۱۳۹۱/۱/۳۱
لطفاً پیگیری کنید... با تشکر.

ارکان ثالث
۱۳۹۱/۱/۳۱
با سلام و تشکر از پانا نیوز.لطفا از وزارت خواسته ما را بخواهید خواهش میکنیم.در زمان آقای نوذری نیروهای ارکان ثالث که در آزمون شرکت کردند و نمره علمی هم نیاوردند ولی بالای 5 سال سابقه داشتند ، رسمی شدند البته به دستور ایشان .الان هم با بازدهی عالی مشغول کارند.لطفا مقامات برای ما که در آزمون علمی قبول شدیم هم کاری انجام دهند به خدا ضرر نمی کنند ما هم توانش را داریم هم به سیستم و کارمان علاقه مندیم .ومن الله توفیق

محسن
۱۳۹۱/۱/۳۰
سلام چرا برای استخدام شرکت نفت استان کهگیلویه و بویر احمد بومی حساب نمیشه

عری
۱۳۹۱/۱/۳۰
سلام رتبه من 71 شده و رتبه آخرین نفر قبول شده 70 هستش و در اولویت آزادم هستم به نظر شما در تکمیل ظرفیت قبول میشم؟بخدا اگه قبول نشم خیلی بی انصافیه خیلی تروخدا از مسئولان یه جواب درست واسمون بگیرید.ممنونم.

آرش
۱۳۹۱/۱/۲۹
با سلام و تشکر از پانا نیوز ظاهرا یه عده از اونهایی رو که قبول نشده بودند رو بهشون تلفن زدن گفتن بیاین تکمیل ظرفیت. با این وجود به نظر میرسه همه ما سر کاریم. خدایا

علی
۱۳۹۱/۱/۲۹
سلام نگذارید نتیجه پیگیریهای ما در باب تکمیل ظرفیت به هدر رود.

ابراهیم
۱۳۹۱/۱/۲۹
صمیمانه تشکر میکنم از زحماتتون.اگه میشه تیتر خبری مارو پررنگتر کنید زودتر جوابارو بزنن دیگه خسته شدیم دیگه

علی کنکوری
۱۳۹۱/۱/۲۸
اینجانب علی کنکوری معروف به بدبخت از سال 87 تا اکنون در آزمونهای استخدامی گاز و نفت شرکت کرده هر بار بدلیل عدم اتصال به حبل المتین ناکام بوده ام شما الکی منتظر نتایج تکمیل ظرفیت هستید.

سامی
۱۳۹۱/۱/۲۸
ما تا آخر ایستادیم،چون تنها نیستیم، پانا نیوز با ماست.

سامی
۱۳۹۱/۱/۲۸
دوستان پانا نیوز، ممنون،دلگرممون کردید از اینکه صدای مارو شنیدید.

سامان
۱۳۹۱/۱/۲۸
اینها دکتر م رو لحظات آخر عوض کردند و لحظات آخر قبل از اعلام نتایج دکتر س رو آوردند و همه چیزو عوض کردند. ظرفیت هارو به خاطر تحریم نفت کم کردند و صداشم در نیوردن .خدا شاهد من یکی اگر از زندگیم بزنیم تا آخر قضیه رو دنبال می کنم.

سامان
۱۳۹۱/۱/۲۸
دوستانی که منتظر تکمیل ظرفیت هستید،ما باید از حقمون دفاع کنیم. اینها قرار بود 4907 نفر پذیرش کنند که این کار رو نکردند و خیلی کمتر گرفتند و یک سال مارو از این شهر به آن شهر کشوندند.الان هم دارن باز هم از نخبه ها مصاحبه می گیرن. ما باید با پیگیری خودمون مجبورشون بکنیم که به تعهدشون عمل کنند و در تکمیل ظرفیت ما بقی ظرفیت رو پذیرش کنند

سامان
۱۳۹۱/۱/۲۸
پانا نیوز خدا قوت. پیگیری شما به ما قوت قلب می دهد.

ماهان
۱۳۹۱/۱/۲۸
تمنا می کنم نگذارید حق ما ضایع شود.تکمیل ظرفیت رو پیگیری کنید.نگذارید مشمول مرور زمان بشه.

از بوشهر
۱۳۹۱/۱/۲۸
اون از وضعیت اعلام نتایج اولیشون که چنبار تاریخشو عوض کردن_اون وضعیت ردی ها و قبول شده ها_اینم از وضعیت اعلام تکمیل ظرفیت که فکنم دیگه اینو فراموش کردن بیخیال شدن_واقعا جای تحسین داره..

چشم انتظار
۱۳۹۱/۱/۲۸
شما رو بخدا بهشون بگید نتایج اونایی رو که قبول شدن وتمام مراحل گزینش وطب صنعتی رو انجام دادن بدن ,بخدا مردیم از چشم انتظاری.ای خدا گناه ما چه بوده

جواد
۱۳۹۱/۱/۲۸
لطفا تکمیل ظرفیت ازمون شرکت نفت را اطلاع رسانی کنید چون من هم شرکت کردم ازمون خوب دادم اما قبول نشدم خیلی امید دارم در تکمیل ظرفیت اسمم باشد زمان انرا دقیقا اعلام کنید

مهدی
۱۳۹۱/۱/۲۸
با سلام خدمت شما فقط میتونم بگم خدا خیر دنیا و آخرت نصیب شما کنه از اینکه پیگیر کار ما شهرستانی ها هستید

...
۱۳۹۱/۱/۲۸
کارمون شده هرروز سر زدن به niocهیچ خبری هم نیست ..یکی نیست بگه فکر ما هم هستین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الاف شرکت نفت
۱۳۹۱/۱/۲۸
با سلام چه دل خجسته ای دارید که منتظر تکمیل ظرفیتید هنوز تکلیف ما که قبول شده نهایی و گزینش و طب صنعتی رو رفتیم معلوم نیست ببا خودمون میگیم سر کاریم شما توچه فکرین . هیچ کسی هم نیست شکواییه مارو پیگیری کنه که بابا 150000نفر ضرب 5000تومان پول ثبت نام تیر ماه 90 به عبارتی کلی پول که سودش و بردیم و...

ارمان
۱۳۹۱/۱/۲۸
ما تا کی باید منتظر باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی دیگه میخوان نتایجو بزنن

احسان
۱۳۹۱/۱/۲۸
سلام و عرض خسته نباشید دارم خدمتتون و تشکر ویژه از پیگیری کار ما.ولی واقعا تا کی باید صبر کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی دیگه میخوان تکلیف مارو روشن کنن........

آرش
۱۳۹۱/۱/۲۸
آقا جان ما که فسیل شدیم کسی نمی خواد نتایج را اعلام کند

مدیر
۱۳۹۱/۱/۲۷
اعتمادمردم به شرکت نفت بااین وضعیت استخدام دچارآسیب های جدی شد

منتظر
۱۳۹۱/۱/۲۷
با سلام و عرض ادب به شما پانانیوزیهای،خیلی خوشحال شدم از اینکه می بینم پیگیر کار ما تکمیل ظرفیتی ها هستید،واقعا به پیگیری شما نیازمندیم،از بس از شهرستان برای گرفتن جوابی به تهران آمدیم و دست از پا درازتر برگشتیم خسته شدیم.

امیر
۱۳۹۱/۱/۲۷
لطفا با جدیت پیگیری کنید،نگذارید حق ما ضایع شود.با تشکر

امیر
۱۳۹۱/۱/۲۷
سلام خدمت دوستان عزیز در پانا نیوز،با تشکر از اینکه به پیام های ما توجه می کنید .به امید پاسخ گویی منطقی مسئولین شرکت ملی نفت

یونس
۱۳۹۱/۱/۲۷
سلام .مسئولان شرکت نفت یک همتی به خرج بدن و شرایط تکمیل ظرفیت رو اعلام کنند

mohsen
۱۳۹۱/۱/۲۷
با سلام و خسته نباشید .لطفا از مسئولین بپرسید زمان دقیق اعلام تکمیل ظرفیت شرکت ملی نفت کی میباشد و به چه صورت اطلاع رسانی میشود

آرش
۱۳۹۱/۱/۲۶
والا به خدا دیگه خسته شدیم! پس کی قراره نتیجه تکمیل ظرفیت نفت رو اعلام کنن!!! ما اول امیدمون به خداست و بعد به شما که پیگیر این قضیه باشن. با تشکر

محسن
۱۳۹۱/۱/۲۶
با سلام و خسته نباشید از بهمن ماه منتظر اعلام نتایج تکمیل ظرفیت هستیم ولی خبری نیست تا به کی باید صبر کنیم مگر ما عمر حضرت نوح داریم

علی
۱۳۹۱/۱/۲۶
با سلام. می خواستم بدونم من فارغ التحصیل ارشد نفت از دانشگاه آزاد شیراز هستم. از دانشجویان ممتاز و دارای کارت پایان خدمت می باشم.و 28 سال سن دارم. می خواستم بدونم که امکان استخدام در شرکت نفت را دارم؟ در صورت امکان بیشتر راهنمایی فرمایید. ضمنا زمان اعلام تکمیل ظرفیت کی است؟ با تشکر علی

امیدوار
۱۳۹۱/۱/۲۶
باسلام از پانا نیوز به خاطر پیگیری های مجدانه قدردانی می نماییم.من از نیروهای ارکان ثالث هستم با بیش از 8 سال سابقه واقا مفید برای سیستم .در آزمون مصاحبه اولین رزرو هستم واقعا باید امید داشته باشم یانه به خانواده ام چه جوابی بدهم ؟

ایمان
۱۳۹۱/۱/۲۶
با تشکر از پانانیوز لطفا پیگیر این مسئله باشید

چشم انتظار
۱۳۹۱/۱/۲۶
ای هوار ما که بقولی تمام مراحل رو طی کرده و مشکلی نداشتیم هنوز چیزی دستگیرمون نشده وای بحال تکمیل ظرفیت ها .خواهشمنیم کاری بکن ,اطلاعی بگیر لطفا.چون همیشه پیگیری های شما جواب میده.تور

آخرین ویرایش:

roseperfume2007

عضو جدید
سلام به همه

بابا این نفت و گاز پارس هم دیگه شورشو در آورده

به همه جدول حقوق و مزایا دادن جز به ما.تازه معلوم نیست برنامشون چیه.محل کارمون کجاست.حقوقش چقدره.تازه وقتی زنگ میزنی و میگی یه سوال درباره ی استخدام دارم قطع میکنن گوشی رو

حالا ما که میخواییم از یه جا استعفا بدیم باید توجیه کامل بشیم واسه شغلمون

اصلا همه باید توجیه بشن.اینجوری خیلی ها حق دارن که بعد از مدتی میزارن میرن.چون شرایط حقوقی و کار و... رو از قبل نمیدونن و فقط حرف هایی هست که از بقیه شنیدن یا توی نت خوندن و بعد میرن میبینن شرایط زمین تا اسمون تفاوت داره

من واسه یه شرکت وابسته به سپاه میخواستم تست بدم طرف همه جا منو برد و کل محیط کار و خوابگاه و فیش حقوقی و....هم نشون داد و بعد مصاحبه کردن باهام(البته نرفتم).انتظار ندارم مثل سپاه باشه نفت چون تعداد زیاده.اما حداقل یه اطلاعاتی بدن به کسانی که الان 10 ماهه منتظرن و 5 مرحله رو پشت سر گذاشتن و سه مرتبه از بوشهر رفتن تهران که فقط پول هواپیما چیزی حدود 540000 شده.حق داریم بدونیم
.......حرف دلم ادامه داره اما خوب الکی طولانی میشه...

خواهش میکنم جواب بدین اونایی که نفت و گاز پارس هستن تا به نتیجه برسیم

آخرین ویرایش:

blackberry35

اخراجی موقت
سلام به همه

بابا این نفت و گاز پارس هم دیگه شورشو در آورده

به همه جدول حقوق و مزایا دادن جز به ما.تازه معلوم نیست برنامشون چیه.محل کارمون کجاست.حقوقش چقدره.تازه وقتی زنگ میزنی و میگی یه سوال درباره ی استخدام دارم قطع میکنن گوشی رو

حالا ما که میخواییم از یه جا استعفا بدیم باید توجیه کامل بشیم واسه شغلمون

اصلا همه باید توجیه بشن.اینجوری خیلی ها حق دارن که بعد از مدتی میزارن میرن.چون شرایط حقوقی و کار و... رو از قبل نمیدونن و فقط حرف هایی هست که از بقیه شنیدن یا توی نت خوندن و بعد میرن میبینن شرایط زمین تا اسمون تفاوت داره

من واسه یه شرکت وابسته به سپاه میخواستم تست بدم طرف همه جا منو برد و کل محیط کار و خوابگاه و فیش حقوقی و....هم نشون داد و بعد مصاحبه کردن باهام(البته نرفتم).انتظار ندارم مثل سپاه باشه نفت چون تعداد زیاده.اما حداقل یه اطلاعاتی بدن به کسانی که الان 10 ماهه منتظرن و 5 مرحله رو پشت سر گذاشتن و سه مرتبه از بوشهر رفتن تهران که فقط پول هواپیما چیزی حدود 540000 شده.حق داریم بدونیم
.......حرف دلم ادامه داره اما خوب الکی طولانی میشه...

خواهش میکنم جواب بدین اونایی که نفت و گاز پارس هستن تا به نتیجه برسیم

بابا مهندس نگران چی هستی توینفت وگاز پارس هستی هم فردا توی شهرک جم خونه گیرت میاید هم حقوق دومیلیونی تازه اگه حقوقتم کم بود بعد چند سال می ری قطر ازعربا حقوق دلاری می گیری ما چه کار کنیم که قبول نشدیم.

blackberry35

اخراجی موقت
مذاکرات هسته‌ای قیمت جهانی نفت را ۱.۵ دلار کاهش داد​
به دنبال مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 و کاهش نگرانی ها در مورد تشدید تنش ها در خاورمیانه قیمت جهانی نفت امروز ۱.۵۸ دلار کاهش یافت و به 120 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش شبکه خبری صنعت نفت (اویل نیوز) به نقل از بیزینس ویک، دومین روز پس از برگزاری مذاکرات هسته ای ایران و 6 قدرت جهانی در استانبول، که پس از 15 ماه وقفه برگزار شد و دو طرف توافق کردند در ماه می مجددا با هم به گفتگو بنشینند، بهای نفت در بازارهای جهانی سقوط کرد.
از ابتدای سال 2012 میلادی و در نتیجه سیاست تحریم غرب علیه ایران قیمت جهانی نفت حدود 20 درصد افزایش یافته بود که این مسئله فشار زیادی را به مصرف کنندگان اروپایی و آمریکایی وارد آورده بود. از زمان مطرح شدن موضوع مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 تاکنون قیمت نفت 6 دلار کاهش یافته است.
بر این اساس، در بازار نیویورک بهای نفت پس از کاهش 0.5 درصدی هفته گذشته، بار دیگر با 0.7 درصد افت روبرو شد. به گفته کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل مرکب از آمریکا، انگلیس، چین، فرانسه و روسیه به اضافه آلمان قرار است در دور بعدی مذاکرات 23 می در بغداد با ایران در خصوص برنامه هسته ای این کشور به گفتگو بنشینند. بهای نفت امسال بر اثر نگرانی ها در خصوص تنش بر سر برنامه هسته ای ایران وبروز اختلال در عرضه نفت، روندی صعودی را شاهد بوده است.
دیوید لنوکس، از تحلیلگران مسائل بین المللی اظهار داشت: «فضای این گفتگوها کمی مثبت تر از گفتگوهای گذشته به نظر می رسید.» وی افزود، بدون در نظر گرفتن موضوع ایران، بهای 90 تا 100 دلار در هر بشکه برای نفت وست تگزاس اینترمدییت بهایی عادلانه است.
بر اساس این گزارش امروز در بازار نیویورک، بهای نفت خام برای تحویل در ماه می با 75 سنت کاهش به 102.08 دلار در هر بشکه رسید.
همچنین بهای نفت برنت نیز در بازار لندن با 1 دلار و 58 سنت، معادل 1 درصد کاهش مواجه بود و به بشکه ای 120دلار رسید. شکاف قیمتی بین نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز به 17 دلار و 85 سنت رسید، در حالی که این شکاف در 13 آوریل، به 19 دلار رسیده بود.
گفتگوهای استانبول که 10 ساعت به طول انجامید، از سوی دو طرف سازنده توصیف شد

بالا