كارنامه و رتبه هاي كارشناسي ارشد معماري 89

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Himan ghaderi

عضو جدید
اسکیس معماری و معماری اسلامی مشترکه... معماری اسلامی ارشد معماری اسلامی نیست در واقع... دروس کاملا مشترکن فقط پایان نامش اسلامیه بقیه مراحلش همون به سبک مسیحیه:D
برای انتخاب رشته احتمالا تا یه هفته فرصت داریم... کسی میدونه دقیقا تا کیه؟ :gol:
جناب فرشید خان، دروس دوره کارشناسی ارشد معماری اسلامی جداست؛ مثلاً طرح های معماریشون مسجده، یا دروسی مانند "حکمت و هنر اسلامی" رو دارن.

tur

عضو جدید
بچه ها سلام امیدوارم همتون یه جای خوب قبول شید
من ترم 2 ام4 سال مونده تا تموم شه اما از اونجایی که الاد دانشگاه خوبی نمیرم دلم میخواد ارشدمو یه جای خوب قبول شم پس میخوام از حالا برم دنبالش
میشه لطفی کنیدو بهم اسم دروس و منابعی که توی کنکورتون دادید بهم بگید؟ تورو خدا
ازتون یه دنیا ممنون میشم دعاتون میکنم

• Like
واکنش ها: MEG

farshid_hashemi

عضو جدید
جناب فرشید خان، دروس دوره کارشناسی ارشد معماری اسلامی جداست؛ مثلاً طرح های معماریشون مسجده، یا دروسی مانند "حکمت و هنر اسلامی" رو دارن.
حکمت رو هر دوتاشون دارن....طرح مسجدو دارن ولی در کل جفتشونم یکین استاداشونم یکیه... مثلا حجت طرح هر دو رشته رو تدریس میکنه.
منظورم اینه که... اگه کسی اسلامی قبول شد زیاد ناریحت نشه :D . به عنوان سوپاپ اطمینان انتخاب کنین... من تایید میکنمش. :gol: :gol:

• Like

farshid_hashemi

عضو جدید
دوست عزیز سال اول و آخر نداره که...
اصلا نمی شه گفت سال بعد رتبه آدم بهتر میشه یا نه... من چند نفرو میشناسم که سال قبل 500 600 بود رتبشون امسال مجاز نشدن.
در ضمن سال قبل نفر 12 و 44 و 72 و ... که قبول هم شدن از همکلاسی های من بودن. تصمیم گرفته بودن که قبول شن که همون سال اول قبول شدن.
سال اول آخر نداره ... شما هم که 181 شدی مطمینا خوندی دیگه:D مگه 2 ماه خوندن حساب نمیشه؟!
رتبت عالیه ... تبریک تبریک:gol::gol::gol::gol:[/QUOTE]

• Like

MAHRAZ

عضو جدید
تبریک ودرخواست کمک

تبریک ودرخواست کمک

آقای فرشید هاشمی بهتون تبریک میگم،خیلی درصداتون عالی بود;)من رتبه منظرم400 شده میدونم خوب نیست ولی دیگه....متاسفانه حتی نمیدونم اسکیس منظر در چه رابطه ای سوال میدن:cry:خواستم ازتون خواهش کنم اگر امکانش هست راهنمایی کنید

farshid_hashemi

عضو جدید
آقای فرشید هاشمی بهتون تبریک میگم،خیلی درصداتون عالی بود;)من رتبه منظرم400 شده میدونم خوب نیست ولی دیگه....متاسفانه حتی نمیدونم اسکیس منظر در چه رابطه ای سوال میدن:cry:خواستم ازتون خواهش کنم اگر امکانش هست راهنمایی کنید
خیلییی ممنون... رتبت 400 شده... میانگینتم حدودا 42 میشه احتمالا... خوبه;)
یه اسکیس 60 میخوای واسه نهران... تبریز و شیرازم با 50% حللللله
منظرو من دقیقا نمی دونم چون سال قبلم نرفتم اسکیسش... موضوعاتش معمولا طراحی فضای سبز شهریه... مثلا طراحی میدان عمومی یا پارک و ... ایشالا قبول میشی:gol:

• Like

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تبریک به دوستان

تبریک به دوستان

:gol:به همه دوستانی که تو ارشد رتبه اوردن تبریک میگم و امیدوارم مرحله بعدی رو هم با موفقیت سپری کنن
یه سوالی داشتم تو باشگاه کسی نیست که مدیریت پروژه مجاز شده باشه؟(کسی میدونه اخرین رتبه مجاز مدیریت و تکنولوژی و انرژی چنده؟)

MAHRAZ

عضو جدید
خیلییی ممنون... رتبت 400 شده... میانگینتم حدودا 42 میشه احتمالا... خوبه;)
یه اسکیس 60 میخوای واسه نهران... تبریز و شیرازم با 50% حللللله
منظرو من دقیقا نمی دونم چون سال قبلم نرفتم اسکیسش... موضوعاتش معمولا طراحی فضای سبز شهریه... مثلا طراحی میدان عمومی یا پارک و ... ایشالا قبول میشی:gol:
مرسی،اولین کسی بودی که اینقدربهم روحیه داده:redface: یه خورده اعتماد به نفسم بالا رفت:)
امیدوارم همیشه وهمیشه موفق باشیییییییییییی
:gol:

farshid_hashemi

عضو جدید
بچه ها سلام امیدوارم همتون یه جای خوب قبول شید
من ترم 2 ام4 سال مونده تا تموم شه اما از اونجایی که الاد دانشگاه خوبی نمیرم دلم میخواد ارشدمو یه جای خوب قبول شم پس میخوام از حالا برم دنبالش
میشه لطفی کنیدو بهم اسم دروس و منابعی که توی کنکورتون دادید بهم بگید؟ تورو خدا
ازتون یه دنیا ممنون میشم دعاتون میکنم
برای شما خیلیییییییییییییییی زوده فکر ارشد باشی:D
ولی یه راهنمایی جزیی میکنم...
دروسی که ازش امتحان میاد به شرح زیره
زبان (عمومی+تخصصی)
تاریخ (مبانی نظری+ معماری اسلامی+ معماری معاصر+ معماری کهن(غیر معاصر))
فنی (مصالح+ساختمان+ایستایی(محاسبات+نظری)+اقلیم+تاسیسات+آکووستیک و نور)
درک عمومی (باید درکت بالا باشه:D منبع مطالعاتی خاصی نداریم)
منظر
کتابای مهم هر درس:
زبان عمومی... هیچی:D باید زبانت خوب باشه... از الان هر چی سریال خارجی هست بگیر ببین... از DEXTER شروع کن:D
زبان تخصصی... ENGLISH FOR ARCHITECTURE STUDENTS رستگار پور + فرهنگ بصری معماری

تاریخ: مبانی نظری...زیبایی شناسی کافیه معماری اسلامی...معماری اسلامی پیرنیا+سبک شناسی پیرنیا+جزوه ی متدین و ...
معاصر: از زمان و معماری منوچ مزینی(مهم)+ مبانی معماری معاصر غرب قبادیان(خیلی مهم) +فضا زمان معماری گیدیون(یکم مهم)+ جستجوی اینترنتی. ... +تقویم معماری
معماری کهن: هنر در گذر زمان هلن گاردنر+ گذری بر تاریخ معماری ابراهیم زارعی+ سرچ اینترنتی

فنی:
مصالح : مقررات ملی بخش مصالح + مصالح ساختمانی سام فروتنی(خیلی خیلی مهم و کافی)
ایستایی: کل کتاب های گلابچی... درک رفتار سازه ها+سازه در معماری+سازه های فضاکار و ...
اقلیم : جزوه دانشگاه تبریز(فرزین حق پرست)+ سایت اکوتکت
آکووستیک : آکووستیک معماری (قیابگلو) + جزوه ی عباس غفاری
درک : زیبایی شناسی معماری گروتر+ نویفرت+ حواست باید سر کلاسای طرح جمع باشه

منظر: زیاد مهم نیست هر چی بخونی از یه چیز دیگه سوال میاد:D ولی اینا بد نیستن: باغ ایرانی بازتابی از بهشت+کتاب باغسازی غزاله روحانی+ مقاله ی پیرنیا در مورد باغ ایرانی+ باغ ایرانی و ...

امید وارم مفید بوده باشه... به امید موفقیت همه:gol:

farshid_hashemi

عضو جدید
:gol:به همه دوستانی که تو ارشد رتبه اوردن تبریک میگم و امیدوارم مرحله بعدی رو هم با موفقیت سپری کنن
یه سوالی داشتم تو باشگاه کسی نیست که مدیریت پروژه مجاز شده باشه؟(کسی میدونه اخرین رتبه مجاز مدیریت و تکنولوژی و انرژی چنده؟)
سلام دوست عزیز...
آخرین رتبه ی مجازو رو کارنامه نوشته
آخرین رتبه مجاز مدیریت=127
تکنولوژی=78
انرژی=74

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کسی نمیدونه من چرا هر سری میام این تاپیک کلی استرس میگیرم؟؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهراز میگه رتبه منظرم 400 شده، فرشید میگه 50 بزنی شیراز و تبریز قبولی:D آقا فرشید مرمت منم 300 شده، چند بزنم برا تکنولوژی فهرج کفایت میکنه؟ :thumbsup2:

با توصیه های فرشید، آسوده خاطر غیر مجاز شوید
بنیاد نشر اشعار توسکان :tooth:

farshid_hashemi

عضو جدید
مرسی،اولین کسی بودی که اینقدربهم روحیه داده:redface: یه خورده اعتماد به نفسم بالا رفت:)
امیدوارم همیشه وهمیشه موفق باشیییییییییییی
من فکر کردم رتبه معماریت 400 شده:D حتما رتبه معماریت بالاتر از منظره که بهش اشاره نکردی...:D حمزه راست میگه ...شرمنده:eek: پستتو کامل نخونده بودم... اگه میانگینت زیر 40 باشه یه اسکیس 60 برا تبریز باید بزنی..;)

royafshp

عضو جدید
سلام دوستان رتبه ی من 600 شده با درصد های زیر:

زبان 30%
فن 40%
تاریخ 55.17%
درک 50.88%
درک منظر 20.08%

بنظرتون نباید رتبم یکم بهتر میشد؟ :w20:درصدام با اونایی که از کلید سوالا حساب کرده بودم خییییییییلی فرق میکرد.:w06: اصلا انتظار نداشتم رتبم انقدر افتضاح بشه:crying2: شماها هیچکدومتون اعتراض نکردین؟
به نظرتون واسه شب تهران شانسی دارم؟ اسکیسم باید حدودا چقدر بشه؟:w26:

farshid_hashemi

عضو جدید
سلام دوستان رتبه ی من 600 شده با درصد های زیر:

زبان 30%
فن 40%
تاریخ 55.17%
درک 50.88%
درک منظر 20.08%

بنظرتون نباید رتبم یکم بهتر میشد؟ :w20:درصدام با اونایی که از کلید سوالا حساب کرده بودم خییییییییلی فرق میکرد.:w06: اصلا انتظار نداشتم رتبم انقدر افتضاح بشه:crying2: شماها هیچکدومتون اعتراض نکردین؟
به نظرتون واسه شب تهران شانسی دارم؟ اسکیسم باید حدودا چقدر بشه؟:w26:
زیاد غم رتبتو نخور... رتبه104 میانگینش 46 شده با تو 4-5% ناقابل اختلاف داره... تو اسکیس می تونی جبران کنی.:cool: شب تهران قبولی ایشالا... آدرس بدم شیرنی بفرستی؟:gol:

MAHRAZ

عضو جدید
من فکر کردم رتبه معماریت 400 شده:D حتما رتبه معماریت بالاتر از منظره که بهش اشاره نکردی...:D حمزه راست میگه ...شرمنده:eek: پستتو کامل نخونده بودم... اگه میانگینت زیر 40 باشه یه اسکیس 60 برا تبریز باید بزنی
..;)
:D
شرمنده چرا،دوراز جون،خودم میدونم که رتبم خوب نیست و با این رتبه قبولی خیلییییییییی سخت،ولی همین که میگی 60،70%اسکیس بزنی حللله آدم کیف میکنه ،جوگیر میشیم که باید60،70بزنیم،یه جورایی ایجاد انگیزه است دیگه:redface: در هر صورت بازم ممنون:gol:از دونفیدلو هم بابت دقت بالاش تشکر میکنم ،حواسش جمع جمع ها:cool:

royafshp

عضو جدید
زیاد غم رتبتو نخور... رتبه104 میانگینش 46 شده با تو 4-5% ناقابل اختلاف داره... تو اسکیس می تونی جبران کنی.:cool: شب تهران قبولی ایشالا... آدرس بدم شیرنی بفرستی؟:gol:
مرسی از انرژی مثبتتتتتتتتتتتتت!! اگه تهران قبول بشم که حتما شیرینی میدم! البته شما هم شیرینی مارو محفوظ بدار!!! ایشاا... شما هم با رتبه خوبتون تهران روز قبولین دیگه . . .

mahsa11

عضو جدید
harki gharar bashe emsal bere arshad bekhoneh mireh...omidetono az dast nadid doostan:)man ke khodam khob khondeh bodam vali kharab kardam:(ishala azad ghabol misahm....bacheha rasti nemidonid baraye azad bayad dar che dododi bashe darsada?

tiny memar

عضو جدید
به همه دوستاني كه رتبشون خوب شده تبريك ميگم :gol:
موفق باشيد انشالا تاپيك بعد از اسكيس هم خوب باشه و بياين قبوليتون را اينجا اعلام كنيد و ما را هم درشادي خودتون شريك بدانيد :w23:

saie.n

عضو جدید
سلام بچه ها :smile:. من تازه واردم.

درسته كه امسال معدل20% تاثير داشته؟؟؟
نظرتون در مورد رتبم با اين درصدا چيه؟؟

زبان 12.22
فني20.69
تاريخ 60.92
درك 52.63
منظر 40.00

معماري :834
منظر: 389

اميدي هست؟؟؟؟

mohsenplasma

عضو جدید
ظرفیت ها! هو هو!

ظرفیت ها! هو هو!

سلام.دفترچه انتخاب رشته رسید.هر چند 20% همه رشته شهر ها به سهمیه رزمندگان و بسیج اختصاص پیدا کرده اما انصافاً ظرفیت ها خیلی رفته بالا.دانشگاه ایلام هم حذف شده به جاش زنجان اومده فکر کنم.ظرفیت ها طبق شمارش من

معماری:
روزانه 155
شبانه 42
غیر انتفاعی 15
بین المللی 30

منظر:
روزانه 23
شبانه 19

اسلامی:
روزانه 15

مطالعات:
روزانه 20
شبانه 2
بازسازی 10

داخلی:
روزانه 7
شبانه 3

در کل 341 نفر! خیلی زیاد شده ها. پارسال حدود 200 نفر بود یا حتی کمتر. مثلن علم و صنعت و شهید بهشتی دقیقن ظرفیت ها رو دوبرابر کردن!
دمشون گرم. فرشید خان حالا درصدای جدید پیشنهاد بدید واسه اسکیس

m.alinejadian

عضو جدید
سلام.دفترچه انتخاب رشته رسید.هر چند 20% همه رشته شهر ها به سهمیه رزمندگان و بسیج اختصاص پیدا کرده اما انصافاً ظرفیت ها خیلی رفته بالا.دانشگاه ایلام هم حذف شده به جاش زنجان اومده فکر کنم.ظرفیت ها طبق شمارش من

معماری:
روزانه 155
شبانه 42
غیر انتفاعی 15
بین المللی 30

منظر:
روزانه 23
شبانه 19

اسلامی:
روزانه 15

مطالعات:
روزانه 20
شبانه 2
بازسازی 10

داخلی:
روزانه 7
شبانه 3

در کل 341 نفر! خیلی زیاد شده ها. پارسال حدود 200 نفر بود یا حتی کمتر. مثلن علم و صنعت و شهید بهشتی دقیقن ظرفیت ها رو دوبرابر کردن!
از این تعداد10تا آموزش وپرورشه+30تا بین المللی+15غیر انتفاعیدر نتیجه میمونه285تا ظرفیت عادی

farshid_hashemi

عضو جدید

معماری:
روزانه 155
شبانه 42
غیر انتفاعی 15
بین المللی 30

منظر:
روزانه 23
شبانه 19

اسلامی:
روزانه 15

مطالعات:
روزانه 20
شبانه 2
بازسازی 10

داخلی:
روزانه 7
شبانه 3

بقول اون طرفدار تراکتور ... ظرفیت ها بالا رفته ولی نه اینجوری:D
مثلا 12 تا ظرفیت تبریز و 10 تا ظرفیت ایلام کلا پریده... عجیبه ها تبریز با این همه وسعت و سابقه تاریخی :Dدر حال حاضر معماری ارشد نداره. :cool:
اینو فقط donfidelio بخونه:D(اینم یکی از اعتراضات بچه ها به سازمان سنجش ... چرا وقتی سایت نشون میداد درصدو آقای توکلی میخند؟:eek:)
البته من دقیق نمیدونم ظرفیت سال پیش چقدی بوده... شما که میگین زیاد شده لابد شده دیگه;)
این معادله چند مجهولی برای محاسبه % اسکیسه ورژن1.02
آبدیت شدس...:D
11M-720=5.3S
M=میانگین دروس
S=%مورد نیازتون ;)
این فرمول برای دانشگاه قزوین تنظیم شده:D این فرمول DEMO هستش :cool:
برادری یا خواهری که میانگینت 40 شده 52.8% اسکیس بزنی 100% قزوین قبولی.

آخرین ویرایش:

مه نگار

عضو جدید

معماری:
روزانه 155
شبانه 42
غیر انتفاعی 15
بین المللی 30

منظر:
روزانه 23
شبانه 19

اسلامی:
روزانه 15

مطالعات:
روزانه 20
شبانه 2
بازسازی 10

داخلی:
روزانه 7
شبانه 3

همچين دلتون رو صابون نزنين.روزانه فقط 14 نفر زياد شده.ظرفيت هاي پارسال رو ميذارم خودتون مقايسه كنين.:eek:
راستي منم با فرشيد خان موافقم.اين يه فاجعه اس كه ظرفيت تبريز دود شده رفته هوا............
ظرفيت هاي پارسال
معماري:
روزانه 131 شبانه 53 بين الملل 27

منظر:
روزانه 22 شبانه 6

داخلي
روزانه 5 شبانه 7

اسلامي
11

مطالعات
روزانه 20 شبانه 5

سانحه 10
:mad:حالا تو بگو خييييييييييييييييلي زياد شده:warn:
در ضمن شهيد بهشتي پارسال 20 نفر روزانه گرفته امسال هم تو دفترچه ما كه 20 نفر نوشته مال شما رو نمي دونم.
علم و صنعت دهم 5 تا 6 نفر مي گرنته كه امسال لطفشون مستدام شده 5تا 10 نفر.قانع نشدي بازم بگم............

آخرین ویرایش:

mohsenplasma

عضو جدید
همچين دلتون رو صابون نزنين.روزانه فقط 14 نفر زياد شده.ظرفيت هاي پارسال رو ميذارم خودتون مقايسه كنين.:eek:
راستي منم با فرشيد خان موافقم.اين يه فاجعه اس كه ظرفيت تبريز دود شده رفته هوا............
ظرفيت هاي پارسال
معماري:
روزانه 131 شبانه 53 بين الملل 27

منظر:
روزانه 22 شبانه 6

داخلي
روزانه 5 شبانه 7

اسلامي
11

مطالعات
روزانه 20 شبانه 5

سانحه 10
:mad:حالا تو بگو خييييييييييييييييلي زياد شده:warn:
در ضمن شهيد بهشتي پارسال 20 نفر روزانه گرفته امسال هم تو دفترچه ما كه 20 نفر نوشته مال شما رو نمي دونم.
علم و صنعت دهم 5 تا 6 نفر مي گرنته كه امسال لطفشون مستدام شده 5تا 10 نفر.قانع نشدي بازم بگم............

جدی؟ من فکر می کردم خیلی زیاد شده ذوق کردم که دیدم علم و صنعت یهو 50 تا روزانه می گیره. اما حواسم به ظرفیت معماری تبریز نبود.حق با شماست. راستی پارسال زنجان هم بود؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظرفیتا هم عین کنکورشون بود. من که اعصابم در نطفه خفه شد اینارو دیدم. بده اون مسواکو برادر :tooth:
پارسال ایلام بود ولی چون در سطح اروپا اونجا تدریس میشد، جمعش کردن بجاش زنجان گذاشتن که احتمالا اساتیدش مستقیما از امریکا میان:thumbsup2: اینا چین معماری میذارن آخه. باز مشهدی، کرمونی جایی بذاره...زنجان! بجای اینکه علم و سنگک زیاد کنه ظرفیتشو کاش هنرای زیبا زیاد میکرد. نسبت به هر رشته ای بگیرید ظرفیت معماری دهشتناک کمه. اگه طراحی شهری خونده بودیم زرتی قبول بودیم :(

فرشید پادگان عجب شیر پرطرفدارترترترین...جای... دنیاست ! :smoke:

M

marieh_

Guest
بچه ها اولویت دانشگاه ها رو نسبت به هم میدونید؟؟؟!!!
مثلا"بین شیراز ، یزد ، رشت و زنجان؟!

بعدش جریان این رشته هایی که نوشته شده آموزش محور چیه؟ کسی میدونه؟!

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
آموزش محور، پایان نامه نداره. بعد از فوق لیسانس هم نمیتونی ادامه بدی. بدرد کسی میخوره که فقط میخواد ارشد بگیره و دنبال دکترا نیست.
اولویت که متر خاصی نداره بین شهرستانا ولی بالطبع شیراز بین اینا بهتره. هم شهرش هم دانشگاهش معتبرتره. زنجان هم که اسمش روشه. به هرحال وقتی میگی زنجان، توفیر داره با شیراز. بین یزد و رشت من هم تردید دارم کدومو اول بزنم. یزد دانشگاهشو دیدم، واقعا خوب نبود. رشت هم یکی از دوستان رفته بود میگفت چیزی بنام سطح علمی ندارن کلا...

راستی جلوی هنر اصفهان نوشته خوابگاه خودگردان! چجوریه؟ مثل زندان سونا تو پاناماست؟ :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا