رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
مبانی سازه در معماری......البته خلاصه ای که atrali جان گذاشتن رو میخونم....

ستاره جان اگه خط بالاييش رو بخوني متوجه ميشي.اين فرايند مثل زلزله است كه نيروي افقي.اين فرايند هاي صنعتي نيروهاي ثقلي ايجاد نميكنند

atrali

کاربر ممتاز
زلزله که هک نیروی افقی داره هم عمودی هرچند ناچیزه
درسته ولي بيشتر نيروي افقيش مد نظره البته تو شكل هم واضح مثلا ارتعاش...خط بالايي همون پاراگراف رو يه بار ديگه با دقت بخون...
در ضمن خط آخر تصويري رو هم كه قاصدك جون گذاشته رو بخون

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس حل شد دیگه من نپرسمش؟
راستی جزوه دکتر متدین جونو سفارش دادم براتونا حالا هی بشینین بگین سحر بده سحر بده:w42:
خب امروز سحر خانوم چی داره براتون؟ برین تو تاپیک مطالعات گروهی دارم اپ میکنم

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
زلزله که هم نیروی افقی داره هم عمودی هرچند ناچیزه
نیروی عمودی زلزله لزوما ناچیز نیست (تا اونجایی که یادم میاد موج عمودی زلزله خیلی هم مخربه) ولی نادره.به همین علت بیشتر با همون افقی شناخته میشه.

atrali

کاربر ممتاز
خب پس حل شد دیگه من نپرسمش؟
راستی جزوه دکتر متدین جونو سفارش دادم براتونا حالا هی بشینین بگین سحر بده سحر بده:w42:
خب امروز سحر خانوم چی داره براتون؟ برین تو تاپیک مطالعات گروهی دارم اپ میکنم
بابا سحر خانوم............دمت گرم..............

atrali

کاربر ممتاز
نیروی عمودی زلزله لزوما ناچیز نیست (تا اونجایی که یادم میاد موج عمودی زلزله خیلی هم مخربه) ولی نادره.به همین علت بیشتر با همون افقی شناخته میشه.
منم منظورم همينه.................

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ولي بيشتر نيروي افقيش مد نظره البته تو شكل هم واضح مثلا ارتعاش...خط بالايي همون پاراگراف رو يه بار ديگه با دقت بخون...

....بچه ها توکتاب ص 32 به جای افقی نوشته حرارتی؟

"به علاوه فرایند های صنعتی می توانند دمای محل را کاهش یا
افزایش داده و بارهای عملکردی حرارتی را ایجاد کنند."

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این جمله به نظرتون درسته :"نیروییکه لازم است توده خاک را خارج از زاویه شیب طبیعی اش پایدار نگه دارد برابر است با همان مقدار خاکی که باید باشد تا شیب طبیعی را ایجاد کند."به نظر من غلطه....از خلاصه مبانی سازه

atrali

کاربر ممتاز
بچه ها این جمله به نظرتون درسته :"نیروییکه لازم است توده خاک را خارج از زاویه شیب طبیعی اش پایدار نگه دارد برابر است با همان مقدار خاکی که باید باشد تا شیب طبیعی را ایجاد کند."به نظر من غلطه....از خلاصه مبانی سازه
منم به نتيجه اي نرسيدم..........................

atrali

کاربر ممتاز
من جسارت نکردم بابا. فقط داشتم همزمان با شما جواب میدادم. واسه همین جوابتونو ندیدم.
نه خواهش.خوشحال شدم .ما اينجاييم تا از هم ياد بگيريم.سوال بعدي ستاره رو نفهميدم........شما چي؟

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظر من درسته.1.jpg

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم به نتيجه اي نرسيدم..........................

کاش بیشتر توضیح بدید.............
فکر کنم داره میگه که نیرویی که مثلا دیوار حائل برای نگه داشتن خاک پشت اون تحمل میکنه برابر خاک اون مثلث کچیکست که رنگ کردم.
(البته این جمله به این صورت تو کتاب نیومده برداشت من اینه)

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم داره میگه که نیرویی که مثلا دیوار حائل برای نگه داشتن خاک پشت اون تحمل میکنه برابر خاک اون مثلث کچیکست که رنگ کردم.
(البته این جمله به این صورت تو کتاب نیومده برداشت من اینه)

عزیزم ....میدونستیم داره اینو میگه ....پرسیدم این حرفش درسته یا غلط ؟ به نظر من منطقی نیس

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم ....میدونستیم داره اینو میگه ....پرسیدم این حرفش درسته یا غلط ؟ به نظر من منطقی نیس

ببین به مثال میزنم: ما تو یه سری از خاکها واسه اینکه وزن ساختمان را تحمل کنه اندازه وزن ساختمان خاک برداری میکنیم و ساختمان را روی آون قرار میدیم.
به نظر من سوال شما هم میتونه مثل این باشه.(بازم اعلام میکنم که این برداشت منه)

معمارباشی

عضو جدید
این جمله درسته
ببینید ... خاک تا موقعی که شیب طبیعی داره نمی ریزه ... یا بهتر بگم هی خاک می ریزیم می ریزیم تا از حالت مایل به سمت حالت عمود پیش می ریم کم کم می بینیم خاک ها رو هم غل می خورن می ان پایین اون وقت می گیم خاک از زاویه طبیعیش خارج شده و قسمت اضافی که غل می خوره میاد پایین در حقیقت سعی می کنه خاک رو به شیب طبیعیش برگردونه ... مثل شکل پایین مثلت 1 غل می خوره می شینه جای مثلث 2 ... این جوری بر می گرده به حالت با شیب طبیعی و پایدار می شه ...
حالا فکر کنین می خواهیم نزاریم این توده ی خاک بیاد پایین !!! چکار باید بکنیم ؟ خوب غیر از مثلث 1 که بقیه خاک ها پایدارند ! پس مشکل همون توده ی 1 هست ! این توده ی یک هم که همون میزانی بود که باید میاومد پایین تا خاک برگرده به شیب پایدار ... پس ما باید با وزن این توده فقط غلیه کنیم و اونو خنثی کنیم کافیه ...

ببیخشید بلد نیستم خوب توضیح بدم شرمنده ...Untitled-1.jpg

بالا