تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

nafise05

عضو جدید
سلام دوستان

نفیسه خانوم تو تایپیک قبای ی ادرس سایتی رو دادن که توش مشخصات کابلها برای نام گذاری داشت.

از دیروز خیلی دنبال کردم ولی پیدا نکردم
کسی اون ادرس سایته رو بلده ؟

یا میدونه صفحه چند تایپیک قبلیه؟
:gol:
سلام، همینه که دوستمون گذاشتن، http://www.simiacable.com/fa/index.php/products/
مخصوصا بخش اطلاعات فنی رو ببینید خیلی اطلاعات خوبی داره

m_mab2004

عضو جدید
سلام دوستان<کسی میتونه درباره سوال 55 آزمون آذر 90 توضیح کوتاهی بده؟جوابش چی میشه؟

nafise05

عضو جدید
سلام دوستان<کسی میتونه درباره سوال 55 آزمون آذر 90 توضیح کوتاهی بده؟جوابش چی میشه؟
سلام، گزینه ج درسته، اول این که جریان اتصال کوتاه هر ترانسفورماتور 16 کیلوآمپره، بعدش در مورد کلیدهای 4 و 5و 6 باید در نظر بگیریم حداکثر جریان اتصال کوتاهی که میشه سرشون بیفته چیه، که میشه جریان اتصال کوتاه هر سه ترانس با هم، پس 48 کیلوآمپر، یا میشه اینطوری گفته که چون سه تا ترانس موازی میشن امپدانس هاشون با هم موازی میشن و امپدانس کل میشه 1/3 امپدانس هر ترانس، پس جریان اتصال کوتاه سه برابر میشه، برای کلید 1و 2و 3، من فک می کنم به این دلیل که هر کدوم به هر کدوم از این کلیدها دوتا ترانس می تونن جریان بدن میشه دوبرابر، یعنی 32 کیلو آمپر، البته کتاب حل دکتر فروغی نوشته به خاطر جریان های هجومی دو برابر میگیریم، اما به نظرمن به خاطر این که مثلا کلید 1 رو می تونه هم ترانس 2 و هم ترانس 3 بهش جریان بده، دوبرابر جریان اتصال کوتاه ترانس رو باید بتونه تحمل کنه

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه مهندساااااااااااااااااااا
بابا یکم سرتونو از رو کتابا وردارین.حالا یه نفس عمیق بکشین.حالا یکم لبخند بزنید.بابا همه قبولیم انشالله.اگه خدا بخواد.پس اصلا" نگران نباشین.:D;) :)
خوب حالا دوباره سرتونو ببرین تو کتابا و بگین چرا تو سوال 50 شهریور91با وجود اینکه 29 آمپر بدست اومده جواب رو 40 آمپر انتخاب کرده؟
ببخشید اگه شوخی می کنمو اینجوری سوال می پرسم دوستان.:smile:

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام به همه مهندساااااااااااااااااااا
بابا یکم سرتونو از رو کتابا وردارین.حالا یه نفس عمیق بکشین.حالا یکم لبخند بزنید.بابا همه قبولیم انشالله.اگه خدا بخواد.پس اصلا" نگران نباشین.:D;) :)
خوب حالا دوباره سرتونو ببرین تو کتابا و بگین چرا تو سوال 50 شهریور91با وجود اینکه 29 آمپر بدست اومده جواب رو 40 آمپر انتخاب کرده؟
ببخشید اگه شوخی می کنمو اینجوری سوال می پرسم دوستان.:smile:

سلام همشهری
اومده از فیوز نرم شده استفاده کرده ، جدول 10-4 نشریه 110 رو نگاه کن میبینی

kuchuluuu

عضو جدید
;)
دو جلد هست، تو قسمت شماره نشریه بنویس 110 (فقط مواظب باش نگیرنت :biggrin: :
http://bpms.mporg.ir/Portal/View/Vi...hboardId=cf271f81-bb08-4b64-89b0-ac690b57bc93
آقا دیدمش.ممنون.پس یعنی باید این جدولم با خودمون بیاریم سر جلسه.دیگه چه جدولایی از این نشریه رو لازمه که بیاریم .راستی سالار این K,T,کند تند که نوشته چیه؟

Masoud_IEC

عضو جدید
آقا دیدمش.ممنون.پس یعنی باید این جدولم با خودمون بیاریم سر جلسه.دیگه چه جدولایی از این نشریه رو لازمه که بیاریم .راستی سالار این K,T,کند تند که نوشته چیه؟

منم متوجه نشدم چی هستن ، یه سری جداول دیگه هم داره مثل جدول انتخاب فشنگ و پایه فیوز که سوال ازش اومده ، درجه حفاظتی یا همون آی پی و انتخاب جریان کلید قطع موتور که امکان داره سوال بیاد ازشون

سلام دوستان
من از هرجا پرسیدم کتاب شایقیو نداشتن :( :cry: کسی فایل این کتابو داره؟ یا اصلا کسی حل تشریحی سوالای دو سال آخرو داره ؟

متاسفانه فایلی موجود نیست ازش ، یه سری به نظام مهندسی شهرتون بزنید میگن احتمالا دارن ، ولی خوب واقعا دقیقه 90 هست

p_farahbakhsh

عضو جدید

متاسفانه فایلی موجود نیست ازش ، یه سری به نظام مهندسی شهرتون بزنید میگن احتمالا دارن ، ولی خوب واقعا دقیقه 90 هست
[/QUOTE]

اولین جایی که رفتم نظام مهندسی بود. اما نیستش! تبریز هرچی کتابفروشی معروف داشتو رفتم نبود :(

kuchuluuu

عضو جدید

اولین جایی که رفتم نظام مهندسی بود. اما نیستش! تبریز هرچی کتابفروشی معروف داشتو رفتم نبود :([/QUOTE]
سلام دوست من.هیچ نگران نباش.مگه دوستات مردن؟بابا لبخند بزن.خودم نوکرتم.فعلا" اینا رو داشته بش تا بعد . اسفند 91 ;)

مشاهده پیوست 184366

مشاهده پیوست 184365

آخرین ویرایش:

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
اولین جایی که رفتم نظام مهندسی بود. اما نیستش! تبریز هرچی کتابفروشی معروف داشتو رفتم نبود :(
سلام دوست من.هیچ نگران نباش.مگه دوستات مردن؟بابا لبخند بزن.خودم نوکرتم.فعلا" اینا رو داشته بش تا بعد . اسفند 91 ;)

مشاهده پیوست 184366مشاهده پیوست 184365[/QUOTE]

آقا دمت گرم.منم جواب سوالات تا سال 89 رو دارم:(.اگه ميتوني جواب دو سال آخر رو واسم بذاري هميشه دعات ميكنم.

kuchuluuu

عضو جدید
Photo3787.jpgPhoto3788.jpg

اولین جایی که رفتم نظام مهندسی بود. اما نیستش! تبریز هرچی کتابفروشی معروف داشتو رفتم نبود :([/QUOTE]

اینم 2 تای دیگه
نمی دونم چجوری میشه همشو بفرستم تقریبا" همش میشه 3M

kuchuluuu

عضو جدید
Photo3790.jpgPhoto3789.jpg
دوستان چک کنید ببینید از آزمون اسفند 91 کدوماش نیست تا بعدا" بفرستم.اگرم میشه یه راهی بهم بگین تا بتونم کل عکسارو با هم بفرستم.اینجوری زمان بر میشه.
لبخند یادتون نره.بهم دیگه انرژی بدین.:D

p_farahbakhsh

عضو جدید
دوست من میتونی همه عکسارو زیپ کنی بعد قسمت اینسرت ایمیج / فرام کامپیوتر رو بزنی بعدش چوز فایلو بعد فایل زیپو انتخاب کنی. فک کنم جواب میده.

بازم ممنون بابت لطفی که میکنی

nafise05

عضو جدید
سلام دوستان، خداقوت
من نشریه 110 جلد یک رو تقریبا خلاصه کردم، گفتم بذارم اگه خواستید استفاده کنید، البته یه مقدار زیاده روی کردم، شما می تونید جاهایی که فک می کنید مهم نیست رو پاک کنید
البته من جدول IP و کدگذاری کنتاکتورها و نامگذاری کابلها توی VDE و CELENEC رو جدا پرینت گرفته بودم، شما خودتون بهش اضافه کنید

پیوست ها

• 110.rar
    6.1 مگایابت · بازدیدها: 0

nafise05

عضو جدید
درود
خانم مهندس شما سوال 48 سال 90 رو حل کردید درسته ؟ جواب 556.63 شد ؟
زیگماها رو چکار کردید؟
سلام، بله، سیگماها رو امپدانس کلشون رو حساب کردم شد 0.36، بعد با امپدانس کابل 4*70 صدمتری که 0.033 در میاد جمع کردم، شد 0.39، 220 بر این عدد میشه 556 آمپر، نکته اش اینه که هادی حفاظتی توی سیگماها در نظر گرفته شده، البته میدونم عجیبه!

tyler

عضو جدید
دوستان سوال 40 و 44 سال 90 چه جوری حساب میشه؟

سوالهای 40 و 43 راحته حلش ولی وقتی این عبارت "با فرض حداکثر فاصله مجاز بین چراغها برای داشتن یکنواختی نور مناسب" میاد،کار پیچیده میشه.

setare7031

عضو جدید
سلام به همگی خدا قوت
بچه ها مگه ups از طریق ژنراتور تغذیه نمیشه؟تو ساختمونای بزرگ چطور؟
شهریور 91 سوال 30 مگه اصلا قطع هادی خنثی در سیستمهای IT توسط وسایل حفاظتی لازمه؟
سوال 41: جایی در مورد پستها توضیح داده؟میشه بگید سوال 55 کجای راهنما توضیح داده؟

tyler

عضو جدید
سلام دوستان
سوال 37 سال 90 آیا نباید جریان نامی موتور را در 1.25 ضرب کرد؟

فک کنم با توجه به جدول 5-2 صفحه 107 نشریه 110 جلد اول،این مقدارو حساب کرده و منظورشم همون بیمتال بوده.

تو جدول گفته تنظیم آمپر بیمتال 44 باشه که بین همون 40 تا 50 آمپره.

دوستان اگه اشتباه میگم اصلاح کنید.

tyler

عضو جدید
سلام به همگی خدا قوت
بچه ها مگه ups از طریق ژنراتور تغذیه نمیشه؟ خیر
تو ساختمونای بزرگ چطور؟ خیر
شهریور 91 سوال 30 مگه اصلا قطع هادی خنثی در سیستمهای IT توسط وسایل حفاظتی لازمه؟ بله،در سیستمهای IT با خنثی توزیع شده لازمه(صفحه 377 راهنمای مبحث 13)
سوال 41: جایی در مورد پستها توضیح داده؟ وب رو سرچ کنید
میشه بگید سوال 55 کجای راهنما توضیح داده؟ صفحه 177 راهنم ا

راهنما بایستی به دقت خوانده شود.

elham218

عضو جدید
سلام، بله، سیگماها رو امپدانس کلشون رو حساب کردم شد 0.36، بعد با امپدانس کابل 4*70 صدمتری که 0.033 در میاد جمع کردم، شد 0.39، 220 بر این عدد میشه 556 آمپر، نکته اش اینه که هادی حفاظتی توی سیگماها در نظر گرفته شده، البته میدونم عجیبه!

سلام دوستان
از همه شما ممنونم ک اینقد سخاوتمندانه اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه میزارید

برای همین سوال 48-90 نمیخاد امپدانس B تا c را 2 بار حساب کنیم؟ چون تو سوال 27 خرداد 91 امپدانس ترانس و فاز و نول رو باهم ب عنوان امپدانس اتصال کوتاه گرفته؟

کلا همه جا باید امپدانس نول یا حفاظتی رو د رمحاسبه امپدانس اتصال کوتاه حساب کرد؟

بالا