بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

eng.esmail

اخراجی موقت
واقعاً:eek:
تعداد سوالا ثابت مونده؟:wallbash:
سلام روشن فکر جوان عزیز خودمون
خوبی؟؟؟؟
تعداد سوالای کنکور هم کمتر شده
به جز زبان که 30 تا سوال داره، بقیه هر کدوم 20 سوال
در مجموع برای حرارت و سیالاتیا 110 سوال داره با 140دقیقه فرصت پاسخ گویی

mohaa

عضو جدید
سلام،کتاب مکانیک انتشارات ارکان اصفهان که مجموعه سوالات ارشد 10سال گذشته کنکوره، 2 ساله که چاپش تموم شده و دیگه تجدید چاپ نشده،تو بازارم نمیشه پیداش کرد.کتاب مشابه ای کسی سراغ نداره که هر مجموعه کنکورو بصورت کامل آورده باشه؟

khoshdel

عضو جدید
:surprised:با سلام
دوست عزيز شما كدام كتاب مجموعه تستهاي ارشد مكانيك را توصيه ميكنيد
خوبی؟؟؟؟

coriolis

عضو جدید
دوستانی که سوالات پارسه های سالهای قبل را دارند لطف کنند به من pm بزنند .
خریدارم

NAV!D

عضو جدید
سلام .
میخواستم درباره شرایط تغییر رشته از کاردانی به کارشناسی اطلاع کسب کنم(از رشته متالوژی و مواد (جوشکاری)/کاردانی-به رشته مکانیک(سیالات یا جامدات)/کارشناسی).
و آیا امکان این هست که در کنکور دانشگاه آزاد برای تغییر رشته شرکت کرد یا تنها دولتی میشود؟
همچنین اگر زحمتی نیست اون درس هایی که باید جبرانی بخوانیم برای تغییر رشته رو نیز ذکر کنید.
با تشکر فراوان.

hamin913

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
بچه ها من این ترم درس کنترل دارم .اگه فقط این کتاب انتشارات ازاده رو بخونم کافیه؟از اول تمامی مفاهیمو گفته؟لطفا کسایی که این کتابو خوندن راهنماییم کنن.ممنونم.
این کتاب کتاب عالیه خیلی بهتر از کتابهای مرجع است

jamal212

عضو جدید
خوبی؟؟؟؟
سلام.باید عرض کنم که تعداد سئوالات همونطور که فرمودید کم شده و به 110 سئوال برای سیالاتیا کاهش پیدا کرده ولی وقت آزمون همون 3 ساعت یعنی 180 دقیقه است.من از اون جایی میگم که پارسال هم امتحان ارشد دادم عزیز.

jamal212

عضو جدید
دوستان سلام.
انتشارات راهیان ارشد یه کتاب واسه مقاومت مصالح داره نوشته دکتر فنایی.
البته روی جلد کتاب نوشته برای گروه عمران.
ولی من که تست هاشو نگاه می کردم خیلی تست های عجیب و غریبی داشت.اصلا در حد کنکور نیستن.
دوستان چه کتابی رو پیشنهاد میدن واسه تست زدن؟

hrb

عضو جدید
دوستان سلام.
انتشارات راهیان ارشد یه کتاب واسه مقاومت مصالح داره نوشته دکتر فنایی.
البته روی جلد کتاب نوشته برای گروه عمران.
ولی من که تست هاشو نگاه می کردم خیلی تست های عجیب و غریبی داشت.اصلا در حد کنکور نیستن.
دوستان چه کتابی رو پیشنهاد میدن واسه تست زدن؟

کتاب مقاوت مصالح دکتر نایی انتشارات پوران پژوهش واقعا کتاب خوبیه ;)هم تست های رشته مکانیک و هم تست های مقاومت عمران را دارد

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام.باید عرض کنم که تعداد سئوالات همونطور که فرمودید کم شده و به 110 سئوال برای سیالاتیا کاهش پیدا کرده ولی وقت آزمون همون 3 ساعت یعنی 180 دقیقه است.من از اون جایی میگم که پارسال هم امتحان ارشد دادم عزیز.
ببخشید
آره.. درست میفرمایید
اشتباه لپی بود
ببخشید
180 دقیقه درسته

am2mk

عضو جدید
سلام

سلام

ممنون از جميع دوستان براي پاسخ به سوالم
پس وقت كنكور 180 دقيقه(3 ساعت) هست.
ولي مگه اين زمان براي همه گرايشها نيست؟ چرا ميگين سيالات و انرژي فقط؟

برام دعا كنين . مشغول خوندنم .كم ميام نت . ايشالا همه نتيجه دلخواهمونو بگيريم

يا علي

eng.esmail

اخراجی موقت
ممنون از جميع دوستان براي پاسخ به سوالم
پس وقت كنكور 180 دقيقه(3 ساعت) هست.
ولي مگه اين زمان براي همه گرايشها نيست؟ چرا ميگين سيالات و انرژي فقط؟

برام دعا كنين . مشغول خوندنم .كم ميام نت . ايشالا همه نتيجه دلخواهمونو بگيريم

يا علي
آره..
چون در اون صورت سوالای ساخت و تولید هم هست که اصلا نمی دنم چی هستن و چندتا هستن
فقط میدونم به سیالاتیا ربطی نداره;)
ان شاالله همه ما نتیجه بگیریم
موفق باشید

hrb

عضو جدید
آره..
چون در اون صورت سوالای ساخت و تولید هم هست که اصلا نمی دنم چی هستن و چندتا هستن
فقط میدونم به سیالاتیا ربطی نداره;)
ان شاالله همه ما نتیجه بگیریم
موفق باشید

وقت کنکور برای کل گرایشها 180 دقیقه است ، کسانی که ساخت تولید هستن معمولا از وقت درسهای دیگه که ضریب کمتری دارند مثل سیالات و دینامیک برای پاسخ به سوالات ساخت که 20 سوال استفاده می کنند:smile:

mohsen-66

عضو جدید
برای زبان عمومی و تخصصی چه کتابی باید خوند لغت های زبان عمومی تو سال های مختلف تکرار میشند یا نه

vahidsiasia86

عضو جدید
برای زبان عمومی و تخصصی چه کتابی باید خوند لغت های زبان عمومی تو سال های مختلف تکرار میشند یا نه
اگه میخوای زبان بخونی و براش وقت بذاری ، به نظر من ، واسه زبان عمومی یا کتاب بابک رستمی که فکر کنم واسه انتشارات سیمیا باشه یا کتاب دو جلدی مهرداد امیری که واسه پورن پژوهشه، مناسب هستن
زبان تخصصی هم متن های تخصصی رو باید بخونی؛ به عنوان مثال :کتاب زبان تخصصی مکانیک سمت و کتاب زبان فنی مهندسی مکانیک نشر طراح ...

pink83

عضو جدید
سلام ....خسته نباشید جمیعا"
من یه درخواستی کردم گفتم بیایم از هر درسی فصلای مهم رو مشخص کنیم ....کسی تحویل نگرفت چرا !!!!!!
من از راهیان ارشد سیالات رو خوندم ولی به نظرم کافی نیست مطالب فصل استاتیک سیالاتش فصل دوم .....مجبور شدم برم مرجع بخونم ........به نظرم مطالب کتاب راهیان جامع نیست (فصل دو که اینجوری بود امیدوارم بقیه بهتر باشه .....ما خودمون از fox خونده بودیم .......
به نظرم دینامیک هم خیلی مفهومیه .......
شما ترمو دینامیک از چی می خونید ...من راهیان گرفتم ...ولی باز رفتم سنجل خوندم ....جلد دومش رو ندارم ....الان چاپ شده ؟...میگن ترمو یک مهمتر از ترمو دو ...ترمو دو به مراتب راحت تره ....ترمو یک مفهومیه ....

vahidsiasia86

عضو جدید
پیشنهادتون خیلی خوبه.ولی باید اونایی که خوندن راهنمایی کنن.
ترمو 2 راهیان هم چاپ شده ولی نویسندش خداکرمی نیست. جزوه پارسه هم به نظر دوستان مناسبه.

tanha60

عضو جدید
پیشنهادتون خیلی خوبه.ولی باید اونایی که خوندن راهنمایی کنن.
ترمو 2 راهیان هم چاپ شده ولی نویسندش خداکرمی نیست. جزوه پارسه هم به نظر دوستان مناسبه.

من کتاب ترمو راهیان ارشد(دو جلد)دارم وخوندم.و هر دو خدا کرمی وکامل.عجیبه!شما از سر فصلا می خونید یا کل کتابارو؟به نظر من کتاب سیالات راهیان کامله(دو جلدی)بعضی از فصلاش ناقص به نظر میاد ولی عجله نکنید.تو فصلای بعدی توضیح داده شده .کامله وبی نقص.البته با توجه به سرفصلایی که برای آزمون سراسری معرفی شده;)

tanha60

عضو جدید

دوست عزیز من رو زبا ن سرمایه گذاری کردم و سعی میکنم حد اقل روزی 1 تا 2 ساعت زبان بخونم.هزینه هم زیاد کردم وکتابای زیادی هم تهیه کردم. ولی با توجه به سوالات سالهای گذشته باید در حد آزمون تافل لغت بلد باشی.بهترین وکاملترین مرجع برای این کار استفاده از نرم افزار تافل نارسیسه.با روزی 15 دقیقه کار کردن با این نرم افزار:
1)تمام لغات رو نهایتا 60 روزه حفظ میکنید
2)مطمئن میشید که لغاتو تا مدت طولانی فراموش نمی کنید(جعبه لایتنر)
برای زبان تخصصی هم از کتاب زبان تخصصیراهیان ارشد برای رشته مکانیک استفاده کنید
10 تا متن تخصصی
چکیده کاربردی ترین نکات گرامری
14 متن تمرینی و قوی
وازه نامه تخصصی
مطالبیه که تواین کتاب هست.برای زبان عمومی از کتاب زبان عمومی مدرسان شریف استفاده کنید.
در ضمن نسخه ی آزمایشی تافل نارسیسو میتونید از سایت نارسیس دانلود کنید.موفق باشید.;)

آخرین ویرایش:

crane

عضو جدید
بچه ها کسی مثل من ترم هفتمی هست؟درسهای این ترمو چی کار کنیم؟

crane

عضو جدید
بچه ها این کتاب راهیان طراحی که فقط کتاب شیگلی رو کپ زده.من که احساس پوچی بهم دست داد بعده خوندن این کتاب.هیچگونه برجسته سازی مطالب نکرده.:mad::(:cry::surprised:

crane

عضو جدید
جلد اول راهیان ترمو خلاصه ای از شاپیرو و سینجله ولی جلد دوم راهیان خلاصه ی سینجل بودالبته من فصل تهویه مطبوع و سیکل گازی خوندم از جلد دوم.

tanha60

عضو جدید
بچه ها این کتاب راهیان طراحی که فقط کتاب شیگلی رو کپ زده.من که احساس پوچی بهم دست داد بعده خوندن این کتاب.هیچگونه برجسته سازی مطالب نکرده.:mad::(:cry::surprised:

برا طراحی اجزا کتاب مدرسان از راهیان خیلی خیلی بهتره;)

mammad.mechanic

عضو جدید
1-امكان رزرو رتبه براي يك سال بعد در كنكور ارشد هست يا نه؟
2-ثبت نام كنكور ارشد دقيقا كيه؟ اينترنتي هست يا دستي؟ چه مداركي نيازه؟
3-به طور متوسط چند ماه و روزي چند ساعت براي كسب رتبه زير 600 مطالعه لازمه؟
ممنون .
رزرو رتبه که نه ولی موقع پر کردن برگه ثبت نام یه قسمتی هست که می پرسه کنکور ارشد رو به عنوان المپیاد علمی می خوای بدی یا نه که اگه به عنوان المپیاد علمی بری و کنکور قبول بشی و انتخاب رشته کنی و دانشگاه قبول بشی ولی هنوز از کارشناسی فارغ نشدی میتونی تو دانشگاه ثبت نام کنی و وقتی کارشناسیت تموم شد...اون دانشگاه ازت یه امتحان ورودی میگیره که در صورت قبولی میتونی ارشد رو تو همون دانشگاه ادامه بدی:w16:

am2mk

عضو جدید
سلام

سلام

سلام ....خسته نباشید جمیعا"
من یه درخواستی کردم گفتم بیایم از هر درسی فصلای مهم رو مشخص کنیم ....کسی تحویل نگرفت چرا !!!!!!
من از راهیان ارشد سیالات رو خوندم ولی به نظرم کافی نیست مطالب فصل استاتیک سیالاتش فصل دوم .....مجبور شدم برم مرجع بخونم ........به نظرم مطالب کتاب راهیان جامع نیست (فصل دو که اینجوری بود امیدوارم بقیه بهتر باشه .....ما خودمون از fox خونده بودیم .......
به نظرم دینامیک هم خیلی مفهومیه .......
شما ترمو دینامیک از چی می خونید ...من راهیان گرفتم ...ولی باز رفتم سنجل خوندم ....جلد دومش رو ندارم ....الان چاپ شده ؟...میگن ترمو یک مهمتر از ترمو دو ...ترمو دو به مراتب راحت تره ....ترمو یک مفهومیه ....
اره من هم گفتم ولي كسي نظر نداد
تنها چيزي كه من ميدونم اينه كه سيالات فصل كانال باز و توربوماشين مهم نسيتن اينم از رو تعداد تستاش ميگم(راستي چرا تربو ماشين راهيان هيچي تست نداره ؟:biggrin: )
ترمو من از پارسه ميخونم قابله قبوله ولي تستاي ترمو واقعا سنگينه به نظر من البته من فعلا ترمو 1 ميخونم آخراشم)
كتاب سيالات هم راهيان كفايت ميكنه به نظرم من فصل 2 هستم الان ولي چون سريع ميره سر اصل مطلب يه كم حس ميكني كمه آخه تو دانشگاه اينقد كش ميدن كه مثلا مفهومي باشه (ماهيت سيال چيست؟ :biggrin:) اونجوري عادت كرديم.حتي بعضي جاها زيادي ميگه مثلا سيالات غير نيوتني وابسته به زمان ...نيازي نبود البته شايد
ديناميك هم شروع نكردم هنوز:(.

am2mk

عضو جدید
رزرو رتبه که نه ولی موقع پر کردن برگه ثبت نام یه قسمتی هست که می پرسه کنکور ارشد رو به عنوان المپیاد علمی می خوای بدی یا نه که اگه به عنوان المپیاد علمی بری و کنکور قبول بشی و انتخاب رشته کنی و دانشگاه قبول بشی ولی هنوز از کارشناسی فارغ نشدی میتونی تو دانشگاه ثبت نام کنی و وقتی کارشناسیت تموم شد...اون دانشگاه ازت یه امتحان ورودی میگیره که در صورت قبولی میتونی ارشد رو تو همون دانشگاه ادامه بدی:w16:
من ترم هفت هستم و ميخوام ارشد شركت كنم چي بايد پر كنم؟ بايد كنكور ارشد بزنم ديگه؟ چون ايشالا تا اون موقع فارغ التحصيل ميشم

am2mk

عضو جدید
دوست عزیز من رو زبا ن سرمایه گذاری کردم و سعی میکنم حد اقل روزی 1 تا 2 ساعت زبان بخونم.هزینه هم زیاد کردم وکتابای زیادی هم تهیه کردم. ولی با توجه به سوالات سالهای گذشته باید در حد آزمون تافل لغت بلد باشی.بهترین وکاملترین مرجع برای این کار استفاده از نرم افزار تافل نارسیسه.با روزی 15 دقیقه کار کردن با این نرم افزار:
1)تمام لغات رو نهایتا 60 روزه حفظ میکنید
2)مطمئن میشید که لغاتو تا مدت طولانی فراموش نمی کنید(جعبه لایتنر)
برای زبان تخصصی هم از کتاب زبان تخصصیراهیان ارشد برای رشته مکانیک استفاده کنید
10 تا متن تخصصی
چکیده کاربردی ترین نکات گرامری
14 متن تمرینی و قوی
وازه نامه تخصصی
مطالبیه که تواین کتاب هست.برای زبان عمومی از کتاب زبان عمومی مدرسان شریف استفاده کنید.
در ضمن نسخه ی آزمایشی تافل نارسیسو میتونید از سایت نارسیس دانلود کنید.موفق باشید.;)
سايتشو لطفا لينك كن ممنون

بالا