آیا با آزادی حجاب در ایران موافقید ؟

آیا با آزادی حجاب در ایران موافقید ؟

• بله

رای: 72 61.5%
  • خیر

رای: 45 38.5%

• مجموع رای دهندگان
    117
وضعیت
موضوع بسته شده است.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان موجودی مختار ذاتا آزادی خواه حجاب ینی محدودیت من با اجبار مخالفم هر کس محجبه بودنو دوس داره انجام بده هر کسم باعثه آزارشه اون طور که راحت تره تو پوشش لباس بپوشه.هر چیزی از رو جبر درست نیس هر چیزی که فک کنی.اجتماع باید توش آزادی دینی باشه نه جبر دینی

اگه اینجوره پس قانون چرته دیگه اره؟

هر که هرجور دوست داشت رانندگی کنه هر جور دوست داشت بخوره هر جور دوست داشت بپوشه هر جور دوست داشت راه بره.هرکه رو دوست داشت بکشه. تو خونه هر که دوست داشته بره؟

خوبه والا جنگله دیگه؟

sky walker1

عضو جدید
اگه اینجوره پس قانون چرته دیگه اره؟

هر که هرجور دوست داشت رانندگی کنه هر جور دوست داشت بخوره هر جور دوست داشت بپوشه هر جور دوست داشت راه بره.هرکه رو دوست داشت بکشه. تو خونه هر که دوست داشته بره؟

خوبه والا جنگله دیگه؟
فرزندم خوشگل شهر داشتن یا نداشتن حجاب بمنو تو ضربه نمیزنه خسارت وارد نمیکنه کاری که باعث آزارواذیت دیگری بشه باس براش محدودیت ایجاد کرد یا انجامشو منع کردو براش مجازات گذاشت

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرزندم خوشگل شهر داشتن یا نداشتن حجاب بمنو تو ضربه نمیزنه خسارت وارد نمیکنه کاری که باعث آزارواذیت دیگری بشه باس براش محدودیت ایجاد کرد یا انجامشو منع کردو براش مجازات گذاشت

نه دیگه نشد داری حرف اولتو نقض می کنی .

گفتی چی؟ گفتی انسان موجودی مختاره درسته پس یعنی توی همه زمینه ها مختاره باید زاد باشه هر کاری دلش می خواد بکنه.

در ضمن تو مطمئنی ازادی حجاب مشکلی ایجاد نمی کنه ؟مثلا یکی لخت مادرزاد بیاد تو خیابون تو با زن بچه ت بخوای رد شی مشکلی نیست؟

sky walker1

عضو جدید
نچ هرکسی با رفتارش نشون دهنده شخصیتشه هیچ جامعه ای هم بدون مشکل نیس همه جور آدم تو هر جامعه ای پیدا میشه وقتی آزادی پوشش باشه ای مسایل عادی میشه تازه میشه قانوون وضع کرد که شخصه انجام دهنده چنین کاری مجازات بشه چون باعث آزار اجتماعی میشه
من حرفه اولم رو نقض نکردم خوشگله پسر گفتم تو کارایی مختاره که قانون منع نکرده باشه معلوم هس با حرفات میخوای چیو برسونی خو آی کیو هر کسی میدوونه انسان مختاره ولی تو بعضی کاره توسط قانون منع شده کسی اجازه جنایتو آزار اجتماعی نداره باشه بابایی من اشتباه میکنم تو درس میگی درود بر تو

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
نچ هرکسی با رفتارش نشون دهنده شخصیتشه هیچ جامعه ای هم بدون مشکل نیس همه جور آدم تو هر جامعه ای پیدا میشه وقتی آزادی پوشش باشه ای مسایل عادی میشه تازه میشه قانوون وضع کرد که شخصه انجام دهنده چنین کاری مجازات بشه چون باعث آزار اجتماعی میشه
من حرفه اولم رو نقض نکردم خوشگله پسر گفتم تو کارایی مختاره که قانون منع نکرده باشه معلوم هس با حرفات میخوای چیو برسونی خو آی کیو هر کسی میدوونه انسان مختاره ولی تو بعضی کاره توسط قانون منع شده کسی اجازه جنایتو آزار اجتماعی نداره باشه بابایی من اشتباه میکنم تو درس میگی درود بر تو

اولا اگه به سن و سال باشه من جای پدر بزرگ تو هستم. از تجربه هم دیگه جای جد تو حساب میشم.

اقا زشته یاد بگیر چطور می خوای بحث کنی بعد بیا بحث کن. این که نشد هر وقت کم میاری یا نظر مخالف می شنوی توهین کنی.

توهین رو همه بلدن از بچه 2 ساله بگیرررررررررررر تا مرد 100 ساله
ادبه که همه کس بلد نیست.

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اين مردم بي جنبه....جوابم خير هست....منظورم همه ي مردم نيست

Mar mari

عضو جدید
یاد بگیریم بحث کنیم!نه توهین وجنجال الکی

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
نه دیگه نشد داری حرف اولتو نقض می کنی .

گفتی چی؟ گفتی انسان موجودی مختاره درسته پس یعنی توی همه زمینه ها مختاره باید زاد باشه هر کاری دلش می خواد بکنه.

در ضمن تو مطمئنی ازادی حجاب مشکلی ایجاد نمی کنه ؟مثلا یکی لخت مادرزاد بیاد تو خیابون تو با زن بچه ت بخوای رد شی مشکلی نیست؟

خیلی مثال خوبی زدی!خیلی!

h@med_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک می کنم اگه هرکس آزاد باشه هرجور که دوس داره(باتوجه به اعتقادات و طرز تفکر خودش) چیزی رو انتخاب کنه خیلی تاثیر خوبی داره

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
ببخشید ولی این نظرسنجی ممکنه نتیجه واقعی رو نده!
آخه خیلیا ممکنه هنوز این تاپیک رو ندیده باشن!
فقط هر کی میخاد بیاد توی گفتگوی ازاد،ممکنه متوجه این تاپیک بشه!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
بذارید موضوع رو یه جور دیگه عنوان کنم که واسه عزیزان به خصوص موافقان ازادی حجاب روشن تره شه.

دوستانی که می فرمایی انسان ازاده ازاده و مختاره هر طور خواست زندگی کنه به این نکته دقت کنین که ازادی مطلق نه تو ایران بلکه تو هیج جای کره زمین وجود نداره چون اصلا ازادی مطلق معنایی نداره. بالاخره ازادی یه جایی باید محدود شه .حد و مرز داشته باشه چرا؟
تا هرج و مرج نشه قانون جنگل نشه. لزوم بوجود امدن قانون همینه دیگه.

قانون اومده تا ازادی های بدون حد و حصر رو یه جاهایی محدود کنه.

همین غرب و به خصوص امریکایی که به قول دوستان اخرت و end ازادیه می دونید اولین اصل قانون اساسیش چی میگه؟

می گه هر شهروندی ازاده هر عملی رو انجام بده به شرطی اینکه ازادی فرد دیگه ای رو محدود نکنه.

به شرط دقت کنید: همه مون مهندسیم شرط یعنی همون محدودیت پس اینجاست که میگم ازادی مطلق بی معناست.

پس هی نگید انسان مختاره هر جور هر طور که خواست زندگی کنه نه عزیزان 100 درصد مختارم نیست.

خوب حالا دین ما اسلامه تو اسلام هم دقیقا همینطوره انسان تو زندگیش ازاده تا جایی که ازادی دیگری رو محدود نکنه تا جایی که ضررش به فرد دیگه ای نرسه.

و اسلام تشخیص داده که حجاب لازمه نه تنها واسه خانم واسه اقایون هم لازمه چون فهمیده اگه رعایت نشه ضررش به اجتماع و افراد دیگه ای میرسه.

memar_w

عضو جدید
اول باید فرهنگ سازی بشه بعد.
الان شرایط ایران برای پذیرش بی حجابی مساعد نیست.
احتمالا بعد 3یا 4 دهه بشه همچین کاری کرد

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
بذارید موضوع رو یه جور دیگه عنوان کنم که واسه عزیزان به خصوص موافقان ازادی حجاب روشن تره شه.

دوستانی که می فرمایی انسان ازاده ازاده و مختاره هر طور خواست زندگی کنه به این نکته دقت کنین که ازادی مطلق نه تو ایران بلکه تو هیج جای کره زمین وجود نداره چون اصلا ازادی مطلق معنایی نداره. بالاخره ازادی یه جایی باید محدود شه .حد و مرز داشته باشه چرا؟

همین غرب و به خصوص امریکایی که به قول دوستان اخرت و end ازادیه می دونید اولین اصل قانون اساسیش چی میگه؟

می گه هر شهروندی ازاده هر عملی رو انجام بده به شرطی اینکه ازادی فرد دیگه ای رو محدود نکنه.

به شرط دقت کنید: همه مون مهندسیم شرط یعنی همون محدودیت پس اینجاست که میگم ازادی مطلق بی معناست.

پس هی نگید انسان مختاره هر جور هر طور که خواست زندگی کنه نه عزیزان 100 درصد مختارم نیست.

خوب حالا دین ما اسلامه تو اسلام هم دقیقا همینطوره انسان تو زندگیش ازاده تا جایی که ازادی دیگری رو محدود نکنه تا جایی که ضررش به فرد دیگه ای نرسه.

و اسلام تشخیص داده که حجاب لازمه نه تنها واسه خانم واسه اقایون هم لازمه چون فهمیده اگه رعایت نشه ضررش به اجتماع و افراد دیگه ای میرسه.

عالی بود
مرسییییی

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با ازادی حجاب در ایران مخالفم نه اینکه خیلی آدم خشک و مذهبی باشم فقط به این خاطر که ما به زور با لا سرمون عادت کردیم و جنبه نداریم
اگه تو دانشگاها اعلام کنن هر جور دوست دارین بیاین با قیافه های عجیبو غریب مواجه میشیم و با حجابای ناجور
تو کشورای دیگه اینطور نیست و هرکسی میدونه هر لباسی مناسب چه مکانیه اما تو ایران مثلا فکر میکنن لباس شب مناسب اومدن به یه مکان علمیه و این درست نیست

raminbabak

اخراجی موقت

قصه شب نگو
مي دونيم آزادي هيچ جا نيست به طور مطلق
ولي تو اروپا به طور مثال يا در تركيه مسلمان يا پاكستان مسلمان يا لبنان مسلمان هم حجاب اجباري نيست

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان موافق حجاب بجنبید "بله" ‌ها زد جلو :)
آقا شوخی‌ کردم... من گفتم " موافقم " ولی‌ کلا " دیگه " فرقی‌ واسم نداره

sonya.b

عضو جدید
منم با آزادي حجاب كاملا موافقم هيچ چيز اجباري جوا نميده اما منظورم آزادي مطلق نيست بقول دوستمون كافيه فرهنگ حجاب رو به آدما ياد بديم خودشون ميدونن هرجايي چه جور لباسي بپوشن واقعا براي اونايي كه ميگن مخالفن متاسفم اونا فكرشون بيماره كه با ديدن موي يه دختر وسوسه ميشن!!! والا اگه آزادي حجاب ما دخترا در حد آقايون بود كه ديگه غمي نداشتيم بيشتر از اين كه نميخايم. خودتون اگه توي گرماي تابستون ميخاستين مانتو و روسري بپوشين ميفهميدين چي ميگم

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری ندارما اما ما هزار تا مشکل تو مملکت داریم میچسبن به حجاب انگار فقط بی حجابی ایرانو تهدید میکنه

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هرکس ازادی اینو داشته باشه که حجاب رو انتخاب کنه یا نه خیلی خوبه ...
لاقل با حجاب از بی حجاب شناخته میشه ...
الان مثلا همه تو ایران با حجابن ... طرف اون یه تیکه پارچه رو از سرش برداری که سنگینتره ...
اینجوری بدتر حجاب رو هم زیر سوال میبرن ...

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با آزادي حجاب كاملا موافقم هيچ چيز اجباري جوا نميده اما منظورم آزادي مطلق نيست بقول دوستمون كافيه فرهنگ حجاب رو به آدما ياد بديم خودشون ميدونن هرجايي چه جور لباسي بپوشن واقعا براي اونايي كه ميگن مخالفن متاسفم اونا فكرشون بيماره كه با ديدن موي يه دختر وسوسه ميشن!!! والا اگه آزادي حجاب ما دخترا در حد آقايون بود كه ديگه غمي نداشتيم بيشتر از اين كه نميخايم. خودتون اگه توي گرماي تابستون ميخاستين مانتو و روسري بپوشين ميفهميدين چي ميگم

راهی‌ که توی ایران رفته شده دیگه قابل برگشت نیست الان هم که دارن کتاب‌های دبستان رو دخترونه و پسرونه می‌کنن
با یک ذره آزادی همه چی‌ به هم میریزه ...باید فرهنگ سازی بشه که فکر نکنم به سنّ من و شما قد بده

اره والا قبول دارم من اونوقت‌ها دلم واسه خانومم خیلی‌ میسوخت توی گرمای تابستون با اون روسری و مانتو یه کمی‌ هم که می‌خواست آزاد باشه یا باید مواظب چشمای خبیث یه عده بود یا مامورای انتظامی

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز

كاملا تاييد ميشه

*سهیلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهی‌ که توی ایران رفته شده دیگه قابل برگشت نیست الان هم که دارن کتاب‌های دبستان رو دخترونه و پسرونه می‌کنن
با یک ذره آزادی همه چی‌ به هم میریزه ...باید فرهنگ سازی بشه که فکر نکنم به سنّ من و شما قد بده

اره والا قبول دارم من اونوقت‌ها دلم واسه خانومم خیلی‌ میسوخت توی گرمای تابستون با اون روسری و مانتو یه کمی‌ هم که می‌خواست آزاد باشه یا باید مواظب چشمای خبیث یه عده بود یا مامورای انتظامی

شدیدا موافقم...............تفکیک 2 جنس فقط باعث حریص تر شدن میشه.

Mehdi_M_A

عضو جدید
با حفظ شئونات صد در صد موافقم
آقایون چون قرار نیست خودشون رعایت کنن موافق حجابن وگرنه اگه برعکس بود ینی آقایون حجاب میکردن نه خانوما تا الان نمیذاشتن حجابی در کار باشه
چقدر جنسیت گرا!!
اه اه اه....

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
قصه شب نگو
مي دونيم آزادي هيچ جا نيست به طور مطلق
ولي تو اروپا به طور مثال يا در تركيه مسلمان يا پاكستان مسلمان يا لبنان مسلمان هم حجاب اجباري نيست

خوب برو تو یکی از همین کشورا زندگی کن مجبورت که نکردن ایران بمونی.

sky walker1

عضو جدید
خوب برو تو یکی از همین کشورا زندگی کن مجبورت که نکردن ایران بمونی.
اولا که عزیزه دل من هیچ گونه بی احترامی به روح لطیفت نکردم ثانیا جز عزیزم و دلبرمو ...خطابت نمیکردم بعدشم فرزندم اگر پول ایران پشیزی ارزش داشت مطمین باش خیلیا نمیموندن

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که عزیزه دل من هیچ گونه بی احترامی به روح لطیفت نکردم ثانیا جز عزیزم و دلبرمو ...خطابت نمیکردم بعدشم فرزندم اگر پول ایران پشیزی ارزش داشت مطمین باش خیلیا نمیموندن

دیگه اینو باید بری با پدر جانت در میون بذاری که چرا اوایل انقلاب که پول ایران خیلی ارزش داشت مثه خیلی ها نرفت.
تا تو هم الان خارجکی می شدی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا