بوسیدن در انظار عمومی زشت تر است یا اعدام در ملا عام؟

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا پخش تصاویر خشونت بار و فیلم کشتن افراد زشت و کریه نیست ولی پخش صحنه ای که دو نفر بخاطر محبت و دوست داشتن همدیگر را می بوسند یا به آغوش می کشند مستهجن است و بد آموزی دارد؟ اگر کودکان و بزرگسالان دوست داشتن را یاد بگیرند بهتر است یا خشونت و قتل؟ چرا دیدن تصاویر زد و خورد در فیلم ها که هر روز هم تقریبا پخش می شود باعث انحراف نمی شود ولی دیدن بوسیدن و در آغوش کشیدن (به شرط ابراز محبت) موجب انحراف است؟ آیا همانگونه که بچه هایمان را به صحنه اعدام می بریم که عبرت بگیرند؛ به جایی که عشق را هم یاد بگیرند می بریم؟ به نظر من خوبی و بدی به آموزش ما بستگی دارد. بستگی دارد که به ما یاد بدهند که چه چیز خوب است و چه چیز بد.
نظر شما چیست؟

نقل از : braintrigger.wordpress.com

آخرین ویرایش:

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرف جامعه....!!؟؟
مگه عرف جامعه رو کی می سازه؟
مگه جامعه کیه؟
ما خودمون جامعه هستیم ......
ولی
برای خیلی کارها زود جا می زنیم....
می ترسیم......
نمی دونم از چی؟ از کی؟
..........شما بگین...

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه همینه که من به جای لذت بردن از جوونیم گوشه اتاق نشستم فقط کتاب میخونم و فکر میکنم اینقدر فکر کردم که بعضی وقتا که ناهار میخورم یا تلویزیون نگا میکنم یکدفعه یاد سیاستای تزار میفتم بعد وسط اون افکار میرم تو تفاوت احزاب بعدش قاطی میکنم همه فک کردن من یک چیزیم هست که همش تو خودمم نمیفهمن من به چی فک میکنم اره راست میگی ما از چی میترسیم من میخواستم اینجا یک بخشی بزنم یک تاپیکی که در مورد نه تنها اعدام و این مسایل نه اصلا در مورد تاریخ سیاسی نهاد ها و حزب ها گفتم ولش کن بابا یادمه یک حایی همین سایت شخصی به اسم ادمک اومدو گفت بهم واسه کسی تب کن که برات بمیره که البته فک کنم برعکس گفته بود راستم میگه ولی من اگه روزی کاری انجام بدم بخاطر خودم و عقایدم شمامیاسین جان از این صحبتا نتیجه برات حاصل نمیشه من شنیدم یک جایی هست به ایم بنیاد عبدالرحمن .....که برای جلوگیری از اعدام و این حرفاست یک سایتی هم داره که ادرسشو نمیدونم اگه پیدا کردم بهت میگم
شایدم کسی نترسه
دیگه خون پاک نیست ایرانیا غیرتشونو از دست دادن بیشتریا سرگرم مسایل الکی هستن و گرنه که جایگاه ما اینجا نیست و همینطور مشکل بعدی تفرقه که بین دولت و ملت هست امیدوارم حل شه که جریان رومانفا پیش نیاد در ایران

pashe_naz2001

عضو جدید
شریف جان کتاب خوندن هم نوعی دوری از گناهه
اما عرف ما بر اساس دینمون شکل گرفته که این هم خودش یه نعمت بزرگیه

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما عرف ما بر اساس دینمون شکل گرفته که این هم خودش یه نعمت بزرگیه

متاسفانه اشکال همینجاست که عرف ما بر اساس دین ما نیست.
اگر نمونه یک جامعه اسلامی این هست چس جامعه ای که امام علی از اون حرف می زنه کجایه؟
البته من نمی گم همین الان ایران بشه مدینه فاظله و دیگه همه چی بر وفق مراد باشه و همه فقیر ها به زندگی شون برگردند و .... بلکه مسیری که الان چه خود ما و چه دولت داره پیش می بره نه بر اساس موازین اسلام هست نه بر اساس موازین دیگر ی که بتواند وضع این جامعه را بهتر کند.

شکایت من از این هست؟

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
منم موافق این تاپیکم اما با یکمیم احتیاط.عرف رو خود ما تعریف می کنیم .اما همیشه در هر جامعه ای نه افراط جواب داده نه تفریط.متاسفانه تو جوامع ماها همه کاراشون از زیره و نه اینکه بوس نکنن بلکه بدتر از اونو دور از چشم هم میکنن که ادم افسوس می خوره. :(

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته منم با نظر mahtabi عزیز موافقم.
البته من یکم در بیان و انتخاب عنوان برای تاپیک تند روی کردم و به قول معروف داغ کردم .
می دونید واسه چی داغ کردم : یه خبری خوندم که از قول یکی از سرداران پلیس تهران به این مضمون که نوشته بود که زن وشوهر ها در خیابان دست هم را نگیرند .
از این بابت خیلی کفری شدم.

من خودم مخالف اعدام این افراد اراذل نیستم و به نظر من کار خوب وپسندیده ای بود و چه بهتر که ادامه پیدا کنه
ولی همون که mahtabi گفت نباید افراط و تفریط داشته باشیم همون طور که دین ما دین میانه روی است

roya_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كامل و صد در صد با ياسين موافقم....
نشون ميده خوب درك ميكني........
پشه همه چيو قاطي نكن.......ربطي به دين نداره....
به حرف ياسين گوش كن و روش فكر كن.......زود همه چيو نزن به دين...بحث رو منحرف ميكني.......
اااااااااااااااه از اين بحثا بدم مياد كه زود ميزنيدش به دين و ايمون و اسلام.........
بحث زشتي كاره....زشتي عمله.......از دست شماها.........
ياسين جان اينا قاط ميزنن.........بي خيال

PostModern

عضو جدید
چرا در این شک دارین که عرف کذای این جامعه به هیچ وجه نه تنها با شرع بلکه خیلی جاها با عقل هم در تضاده ؟! این که خیلی واضحه و نیاز به توضیح نداره !

بعد هم تو رو خدا اسلام حقیقی و حکومت حضرت علی (ع) رو با این جماعت مقایسه نکنین . حتی بردن اسم اینها کنار هم بی انصافیه . بی معرفتیه . اینها از اسلام یک مترسک درست کردن تا بذارن سر زمین و محصولاتش رو تاراج کنن و هرجور که میخوان با جماعت تا کنن . همون حکومت چندهزارساله ظلم و ستم در این سرزمین اما ایندفعه به یک اسم جدید !

ببینم جماعت . شما حتما اون جزوه کوچیک اما بی نهایت زیبا و عمیق دکتر شریعتی رو خوندین ؟ آری اینچنین بود برادر . اگر هم نخوندین حتما بخونین . به نظر من از صدها کتاب تاریخ تمدن و ... کاملتره و از همه مهمتر حقیقی و راسته . نه دروغ و تفسیر . قصه ما هم شده مثل برده های قرون قبل . زیر شلاق ستم جماعتی که هربار به رنگی نو و قالبی جدید به ما حمله میکنن . یک روز ساواکی . یک روز حراستی . یک روز ...

PATRIOT

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا در این شک دارین که عرف کذای این جامعه به هیچ وجه نه تنها با شرع بلکه خیلی جاها با عقل هم در تضاده ؟! این که خیلی واضحه و نیاز به توضیح نداره !

بعد هم تو رو خدا اسلام حقیقی و حکومت حضرت علی (ع) رو با این جماعت مقایسه نکنین . حتی بردن اسم اینها کنار هم بی انصافیه . بی معرفتیه . اینها از اسلام یک مترسک درست کردن تا بذارن سر زمین و محصولاتش رو تاراج کنن و هرجور که میخوان با جماعت تا کنن . همون حکومت چندهزارساله ظلم و ستم در این سرزمین اما ایندفعه به یک اسم جدید !

ببینم جماعت . شما حتما اون جزوه کوچیک اما بی نهایت زیبا و عمیق دکتر شریعتی رو خوندین ؟ آری اینچنین بود برادر . اگر هم نخوندین حتما بخونین . به نظر من از صدها کتاب تاریخ تمدن و ... کاملتره و از همه مهمتر حقیقی و راسته . نه دروغ و تفسیر . قصه ما هم شده مثل برده های قرون قبل . زیر شلاق ستم جماعتی که هربار به رنگی نو و قالبی جدید به ما حمله میکنن . یک روز ساواکی . یک روز حراستی . یک روز ...

دوست عزيز از مطرح كردن مسايل سياسي جدا خودداري كنيد.:mad:

PostModern

عضو جدید
سیاسی ؟ بیشتر عقلانی و اعتقادی بود تا سیاسی ! چون سیاست بیشتر از اینکه یک حقیقت مسلم یا حریم مقدس باشه یکجور بازی کودکانه ست که حرفهای حق رو با انگ اون کمرنگ جلوه بدن و صاحبان عقل رو مجرم ! ازش نترس و اخم هم نکن وگرنه ...

pashe_naz2001

عضو جدید
در کل به نظر من شاید عرف ما مشکل داشته باشه اما درصد اشتباهش از درستش کمتره
اما عرف هم از دین وهم از جامعه منشاء گرفته ولی متاسفانه این غرب گرایی نسل جدید بدون
هیچ مطالعه و تحقیقی صورت گرفته که من این غربگرایی رو اصلا قبول ندارم
چرا ما به پیشینه طولانی خودمون نگاه نمی کنیم ؟ و فقط حال رو میبینیم من که به گذشته ایرانی بودن و آریایی بودن خودم افتخار می کنم و همچنین به دینی که ازش پیروی میکنم
چرا ما فققط به موضوعات علمی غربیها نگاه نمی کنیم و فقط دنبال مد نابهنجار اونا هستیم
پس نگید عرف به دین ربطی نداره و فقط به صورت سطحی به موضوعات نگاه می کنیم
در ضمن حکومت حضرت علی رو ما نمی تونیم ایجاد کنیم باید ببینیم که تقوا و شجاعت مردانگی
ایثار و... ما هم مانند آن بزرگ مرد 2 عالم هست یا نه اول ما این قضیه رو برای خودمون روشن کنیم بعد دم از حکومت علوی بزنیم

PostModern

عضو جدید
مساله اینجاست که گاهی اوقات عرف ما خیلی با شرع اسلام تفاوت داره . و اتفاقا خیلی از نارضایتیهای مردمی که چندان با قلب شریعت آشنایی ندارن و سطحی به اون نگاه میکنن از دین و مذهب بابت همینه . من مطمئن هستم اگر حتی گوشه ای از تعالیم اصیل اسلام در این جامعه اجرا میشد وضع زندگی مردم از هر لحاظ بسیار بهتر از الان بود . از طرف دیگه اعتقاد دارم که دین محمد (ص) کاملترین دین آفرینشه و هیچ خطایی در اون وجود نداره . بنابراین اگر حقیقت این دین به مردم معرفی بشه مسلما کسی به سراغ ادیان ساختگی و مکاتب غرب و شرق نمیره !

pashe_naz2001

عضو جدید
من هم قبول دارم که در بعضی مواقع عرف با دین فرق داره دلیل تفاوتشم هم در همن غربگرایی و آگاهی نداشتن از دینمون. در کل من نظرم رو گفتم اما خودم هم انسان کاملی
نیستم و به این موضوع اعتراف میکنم هر کسی دارای یه کمی و کاستی هست که با نگاه
درست می تونه اونو تصحیح کنه
در ضمن حرف سیاسی نزنیم بهتره

Matrix

عضو جدید
فكر ميكنم حرفي باقي نمونده باشه . با توجه به محدوديتهاي سايت هم كه شده ، هر چند خود من خيلي دوست داشتم تو اين بحث شركت كنم ولي بهتره و به صلاحه كه اين تاپيك قفل شه .
هدف اين سايت رسوندن خدمات علمي هست پس بيشتر به اون بها داده ميشه !

ممنون از توجه دوستان .

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
فكر ميكنم محدود كردن تا اين حد دور از منطق باشه. اي مباحث رو بايد بشه همه جا بحث كرد چه برسه به اينترنت. تا جايي كه بحث منطقي پيش بره سعي ميكنيم تاپيك ها رو باز نگه داريم.

«به درخواست ماتريكس عزيز باز شد».

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظرات و بحث هایی که کردین ممنون.

از ماتریکس گله دارم که این تاپیک رو قفل کرد البته شاید بهتر بود که قفل بشه تا کار به بر و بچ اطلاعات نکشه:D
باز از ماتریکس و همچنین از ادمین ممنونم که باز کردن تا بقیه نظراتشون رو بدن.

فکر می کنم من حرف نزنم بهتره چون طبق آماری که من در پیشینه کار در اینترنت من هست چندین سایت و وبلاگ ***** شده هست البته نه به خاطر خلاف شرع بلکه به خاطر خلاف حرف های .... شاید بشه گفت سیاسی . اقتصادی . اجتماعی ..............نمی دونم.

این جوون های گذشته (بابا و مامان های خودمون رو می گم) هر کار خواستن کردن .
اعتراضشون رو کردن . تظاهراتشون رو کردن . هر بحثی داشتن کردن . نظر های خودشون راجع به مسایل سیاسی اقتصادی اجتمایی دینی و هر چی که بگی در زمان حکومت اون زمان انجام دادن . توپشون رو ترکوندن . تیرشون رو در کردن . سفارت امریکا رو اشغال کردن ................... ولی
حالا که نوبت به ما رسیده
نمی زارن اعتراض کنیم نمی زارن تظاهرات کنیم نمی زارن بحث کنیم نمی زارن در مورد این حکومت یک کلمه حرف بزنیم. (انگار که اینها مامورین الهی هستند وحرفشون حرف خدا و عملشون عمل پیامبر)
حتی نمی زارن در مقابل سفارت انگلیس در راه منافع این جامعه و در تظاهرات علیه ایرانیان وطن فروش دعوت شده به مهمانی تولد ملکه انگلیس شرکت کنیم (کتک کاری دختران دانشجو توسط یک لباس شخصی)

نمی دونم.
به قول استاد عالمی مجری سینما ماورا نمی خواستم حرف بزنم ولی مجبورم می کنن که بگم........................................................

mahtabi

مدیر بازنشسته
بابا اینجا چه خبره؟!

بابا اینجا چه خبره؟!

با سلام :
بابا اینجا چه خبره؟!
من با نظر ادمین جان موافقم اما از طرفی هم ماتریکس راست میگن بهتره به مطالب با دید باز جواب بدیم و سعی کنیم یه سری چیزا رو با منطق کامل بپذیریم.
با تشکر

Titan

عضو جدید
حتی نمی زارن در مقابل سفارت انگلیس در راه منافع این جامعه و در تظاهرات علیه ایرانیان وطن فروش دعوت شده به مهمانی تولد ملکه انگلیس شرکت کنیم (کتک کاری دختران دانشجو توسط یک لباس شخصی)

منظورتون همين تظاهراته؟!!:D

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگر عرف ما رو کی ساخته خودمونیم که میسازیمش
چرا مانباید محبت کردن رو بیاموزیم چرا ما اینقدر بیچاره شدیم که فقط تو فیلمها وسریال هامون مرگ ونداری و زد وخورد رو میبینیم از نظر من آزادی کامل لازم نیست اما ما میتونیم پا رو کمی فراتر ببریم ودر فیلم هامون کمی محبت کردن به هم رو نشان بدیم

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نوع بوسه بستگی داره که چجور باشه و کیا همدیگه را بوس کنند;)
اعدام در ملا عام هم معمولا برای افرادی با جرایم سنگین و زیاد و برای عبرت دیگران هست و مشکلی نداره
ولی به نظر من چرا شما محبت را فقط در بوسه می دونید؟ باید محبت هایی را بیشتر عرف کنیم که ضررش کمتر باشه مثل گفتن کلمات زیبا ، هدیه دادن ، کمک کردن و ...:redface: