کی موافقه خدااااااااااااااا عادل هست؟؟؟

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
براتون متاسفم.
واقعا متاسفم.
در مقابل سخن های جسته و گریخته و بی منطق شما .که همه چی رو با هم قاطی میکنیید
و حاضر به تامل هم نیستین و
اتفاقا اینقدر کودکانه هست ادعاتون که بهتره در مقابل همچین افکار بی منطق و کودکانه ای سکوت کرد.
نه اینکه پاسخی نداریم.

الان این حرف شما چه کمکی به بحث کرد؟ شما هم که می گید نمی فهمید و ... .خب شما بگو کجا ها سفسطه می کنه تا ما هم بفهمیم؟ شاید واقعا دارن بهونه تراشی میکنن. نه اینکه توهین کن. این بحث رو منحرف می کنه.:gol:

رهایی و هجرت

عضو جدید
الان این حرف شما چه کمکی به بحث کرد؟ شما هم که می گید نمی فهمید و ... .خب شما بگو کجا ها سفسطه می کنه تا ما هم بفهمیم؟ شاید واقعا دارن بهونه تراشی میکنن. نه اینکه توهین کن. این بحث رو منحرف می کنه.:gol:

من توهین نکردم
اوشون گفتند بچه گانه هست.
منم گفتم حرف شما بچه گانه هست.
حالا صبر کنید ببینم میتونم یه کاری کنم که وقت بذارم.
اخه میدونم کش پیدا میکنه و این قدر زیاد وقت ندارم.
واقعا میگم.الانم دارن کم کم شاکی میشن که کلی وقت پشت سیستم نشستم.:smile:

waffen

اخراجی موقت
براتون متاسفم.
واقعا متاسفم.
در مقابل سخن های جسته و گریخته و بی منطق شما .که همه چی رو با هم قاطی میکنیید
و حاضر به تامل هم نیستین و
اتفاقا اینقدر کودکانه هست ادعاتون که بهتره در مقابل همچین افکار بی منطق و کودکانه ای سکوت کرد.
نه اینکه پاسخی نداریم.
خوب اگر اینقدر ساده و بچه گانه هست جواب بدید و مارو از اشتباه دربیارید.

• Like
واکنش ها: YuMi

waffen

اخراجی موقت
خداوند بی نهایت است به اندازه ی نیاز تو گسترده میشود و به اندازهی ایمان تو کارگشا می گردد
عجب دلایل زیبایی داره این خدا و این دین.
ما که مات موندیم.
اگر این دین و این خدا تونست یه بار یه کار درست انجام بده و یه بار یه حرفی رو مستقیم بزنه من دیگه هیچی از این دنیا نمی خوام.

mamad kh

عضو جدید
لطفا معنی عدالت و مساوی بودن رو با هم اشتباه نگیرین .
عدالت یعنی هر چیزی در جا ومحل خودش قرار گیرد و هر موجود مستحق به حق خود برسد وهدف از بعثت تمام انبیا برقراری قسط وعدالت در جامعه بوده است ولی مساوات ان است که همه مردم به یک چشم دیده شوند وفرقی بین عالم وجاهل و.....گذاشته نشود در حالی که برقراری مساوات در جامعه گاهی ظلم خواهد بود اگر جامعه ای بین عالم وجاهل این نوع مساوات ظلم است .خوب دقت کنید .
;)

waffen

اخراجی موقت
عدالت یعنی هر چیزی در جا ومحل خودش قرار گیرد و هر موجود مستحق به حق خود برسد وهدف از بعثت تمام انبیا برقراری قسط وعدالت در جامعه بوده است ولی مساوات ان است که همه مردم به یک چشم دیده شوند وفرقی بین عالم وجاهل و.....گذاشته نشود در حالی که برقراری مساوات در جامعه گاهی ظلم خواهد بود اگر جامعه ای بین عالم وجاهل این نوع مساوات ظلم است .خوب دقت کنید .
;)
سوال اصلی رو جواب ندادید.

در ضمن اگر عدالت رو از دید شما ببینیم هم خدا و هم پیامبران در کار خودشون شکست خوردند.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من توهین نکردم
اوشون گفتند بچه گانه هست.
منم گفتم حرف شما بچه گانه هست.
واقعا میگم.الانم دارن کم کم شاکی میشن که کلی وقت پشت سیستم نشستم.:smile:

شما مگه وقتي اين بحث رو شروع كرديد نمي دونستيد كه بايد براش وقت بذاريد ؟؟؟ :surprised:

بنظر من حرفها و دلايل شما بچه گانه است نه حرفهاي ان دوستان ! ( البته با عرض معذرت ) :razz: چون هر وقت بحث تازه گرم ميشه و گسترش پيدا ميكنه شما عقب مي كشيد كه البته تعجبي هم نداره .

mamad kh

عضو جدید
عجب دلایل زیبایی داره این خدا و این دین.
ما که مات موندیم.
اگر این دین و این خدا تونست یه بار یه کار درست انجام بده و یه بار یه حرفی رو مستقیم بزنه من دیگه هیچی از این دنیا نمی خوام.
سلام داداش من میتونی یکی از اون سوالاتتو از من بپرسی

waffen

اخراجی موقت
سلام داداش من میتونی یکی از اون سوالاتتو از من بپرسی
آیا این عدالت خداست که یک بچه باید با سرطان به دنیا بیاد ؟؟
آیا این عدالت خداست که صدها هزار نفر شب بخوابند و صبحی براشون نباشه ؟؟؟
آیا این عدالت خداست که فردی به این جهان بیاد بدون خواست خودش و بعد بخاطر کارهایی که کرده بدون خواست خودش تا ابد در آتش جهنم بسوزه ؟؟؟

آیا این بهتر نیست که بگیم خدایی وجود نداره و جهان خودمون رو باید خودمون بسازیم ؟؟؟

رهایی و هجرت

عضو جدید
شما مگه وقتي اين بحث رو شروع كرديد نمي دونستيد كه بايد براش وقت بذاريد ؟؟؟ :surprised:

بنظر من حرفها و دلايل شما بچه گانه است نه حرفهاي ان دوستان ! ( البته با عرض معذرت ) :razz: چون هر وقت بحث تازه گرم ميشه و گسترش پيدا ميكنه شما عقب مي كشيد كه البته تعجبي هم نداره .

ببخشید لطفا دقیقا بفرمایین کجا عقب کشیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن این بحث رو علمی واستون میذارم به NYUهم گفتم .
این بحث یه مبحث مسخره نیست که برقی بذارم.دارم رو کاغذ میارم.در ضمن توهین نکنیید من هدفم کمک هست برا روشن شدن حقیقت واسه دوستان. دشمنی هم ندارم با کسی .اگه وقت بذارم هم لطف میکنم چون بچه هارو دوست دارم و دلم نمیخواد اشتباه فکر کنند.وگرنه میگفتم خب به درک که قبول ندارن .به من که لطمه ای نمیخوره.
حالا دوست من بفرمایین من کجا پاسخ ندادم؟بهتره به پست هایی که اینجوری فکر کردیم در مورد من .سری بزنیید.

رهایی و هجرت

عضو جدید
در ضمن زیگفرید گرامی. من سوال کردم
که خدا عادل هست یا نه؟ نگفتم میخوام وجود خدارو اثبات کنم.
اما دیدم بعضا تو وجود خود خدا کلا مشکل دارن حالا دیگه صفت هاش بماند .
و به در خواست دوستان تصمیم گرفتم که اصلا در مورد "وجود" خدا صحبت کنم.
که این خیلی خیلی وقت میبره.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظور من اين پست شما بود :

واقعا میگم.الانم دارن کم کم شاکی میشن که کلی وقت پشت سیستم نشستم

:surprised:

رهایی و هجرت

عضو جدید
;)

محمد جان این سوال ها که ایشون پرسیدن "اون بالا" رو میگم کلا سفسطه هست .
حالا کمی صبر کنید خودم براشون خدا رو علمی ثابت میکنم عزیز.

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین چیه من کاری به این حرفا ندارم فقط معتقدم خدا برای هر کس همونقدر وجود داره که اون به خدا اعتقاد داره. خدای بعضیا حتی قادر نیست یه سرما خوردگی رو خوب کنه ولی خدای یکی دیگه غیر ممکنا رو ، ممکن که چه عرض کنم به راحتی آب خوردن حل میکنه.
هر کدوم از ما خداست ولی هنوز به خدا بودنمون نرسیدیم. من وتو وتو و....... باهم این دنیا رو ساختیم.ولی به ترتیب میاییم و میریم. انگار بعد ساختن یه کشتی که برا همهجا نیست تو صف وایسادیم وبه ترتیب میریم تو مبینیم وبعد میایم بیرون.هر کس کشتی رو خراب یا کثیف کرده باشه باید وقتی اومد بیرون خسارتشو بده.

:gol::gol::gol:;)

رهایی و هجرت

عضو جدید
منظور من اين پست شما بود :

واقعا میگم.الانم دارن کم کم شاکی میشن که کلی وقت پشت سیستم نشستم

:surprised:

دوست گرامی شما فرمودین { چون هر وقت بحث تازه گرم ميشه و گسترش پيدا ميكنه شما عقب مي كشيد كه البته تعجبي هم نداره .}
هر وقت یعنی فقط این پست؟؟؟؟؟؟؟ بعدشم در مورد وقت هم جوابتون رو دادم عزیز.پیام قبلی.

mamad kh

عضو جدید
آیا این عدالت خداست که یک بچه باید با سرطان به دنیا بیاد ؟؟
آیا این عدالت خداست که صدها هزار نفر شب بخوابند و صبحی براشون نباشه ؟؟؟
آیا این عدالت خداست که فردی به این جهان بیاد بدون خواست خودش و بعد بخاطر کارهایی که کرده بدون خواست خودش تا ابد در آتش جهنم بسوزه ؟؟؟

آیا این بهتر نیست که بگیم خدایی وجود نداره و جهان خودمون رو باید خودمون بسازیم ؟؟؟[/QUOTE
من کار به کسی ندارم دارم برداشت خودمو از سوالاتت میگم واسه سوال اولی که پرسیدی هر چقدر فکر کردم بجایی نرسیدم اخه هیچ ربطی به معنی عدالت نداره شما که تو هر تایپیکی میگین با فهم ترین خودمم یکم دقت کنین شاید من اشتباه کنم
واسه سوال دوم یبار دیگه بخونش این صد ها هزار نفر چی شدن؟بهترین دانشمندان دنیا روی مهم ترین اجزای بدن برسی کردن پی بردن که اگر این اجزا به کار خودشون در بهترین وضعیت ادامه بدن بدن به عمر خود ادامه میدهد مگر اینکه به این اجزا اسیبی برسد که اون روال خود را ادامه نمی دهد پس هر کسی یه عمری داره و نمیتونه بگه من چرا میمیرم ولی واسه سوال سوم بنظر تو انسان کاری میکند بدون خواست خودش است که میگی بخاطر کارهایی که کرده بدون خواست خودش در جهنم بسوزه ؟داداش من بعد مگه نمگی خدایی نیست پس چرا از جهنم خدا میترسیبازم میگم من فقط نظرم رو گفتم داداش ببخش

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جان این سوال ها که ایشون پرسیدن "اون بالا" رو میگم کلا سفسطه هست .
حالا کمی صبر کنید خودم براشون خدا رو علمی ثابت میکنم عزیز.

البته طبيعيه كه شما و همفكرانتون خيلي چيزا رو سفسطه بدونيد چون جوابي براش نداريد .

كمي صبر مي كنيم تا دلايل علمي شما رو بشنويم ولي لطفا واقعا علمي باشه و نه از اين داستانهاي اخوندي

از اينكه براي اين بحثها وقت ميگذاريد تشكر ميكنم . :gol:

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عدالت خدا رو به معنای تساوی همه چیز بین همه و به یه شکل قبول ندارم.گاهی حتی میپرسم از خودم خب...خدا که خودش عدالت رو رعایت نکرده چطور از ما انسانها انتظار برقراری عدالت رو داره؟!....
اما خدا و وجود خدا رو قبول دارم چون خدارو یه نیروی مافوق میدونم و حتی اگه خدا اون خدای دینی ما نباشه و شکل و شمایل خدای ابراهیم رو نداشته باشه به هر حال یه قدرت لایتناهیه که از نظر معنوی و روحی آدم فکر میکنه که باید باشه.که حالا حتی ممکنه این قدرت ،با تمرکز و نیروی خود انسان برای لحظه های نیاز اونهم وقتی واقعا حس حضور داشته باشیم پدیدار بشه اما هست .
حس نیاز انسان به یه قدرت مافوق دنیوی و لایتناهی و دیگر هیچ

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به تمامی دوستان
به نظرم دوستان در مورد وجود خدا مشکل دارند(خوشبینانه)
اول بیایم بگیم خدایی هست یا نه!
خواهشا این بحثها رو هم بزارید کنار
اگر کسی تونست ثابت کنه خدا وجود نداره شخصا اعلام می کنم
ولی اگر نه به این نتیجه برسیم که خدایی وجود داره و می تونیم بریم سراغ سوالات بعدی!

رهایی و هجرت

عضو جدید
با سلام به تمامی دوستان
ولی اگر نه به این نتیجه برسیم که خدایی وجود داره و می تونیم بریم سراغ سوالات بعدی!

سلام .منظورتون این هست که { هر کی ادعا داره خدا وجود ندااااااااااااااااااره و اون بیاد ادعاش رو ثابت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟}
راستی قبلی هارو خوندیین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahla2009

عضو جدید
شما معنی عدالت رو در این می بینی که همه آدم های بد توی این دنیا به سزای اعمالشون برسن؟
ولی عدالت که این نیست و قرار نبوده هم که این باشه
مفهوم واقعی عدالت توی دنیای بعدی معنا میشه و همه ادیان هم همینو میگن
در ضمن فکر کن اگر همه توی این دنیا به سزای عملشون میرسیدن بعد از یه مدت اصلا کسی دیگه گناه می کرد؟
اصلا آزمایشی وجود داشت؟
اصلا آفریده شدن ما دیگه توجیهی داشت؟
يه جوري صحبت ميكني آدم فكر ميكنه آخوند جلوش نشسته
كي ميگه دنياي ديگه اي هست؟
يا اصلا چرا من بايد تو اين دنيا بيچاره باشم به اين اميد كه شايد حقمو دنياي ديگه اي بهم ميدن؟
من 1بار زندگي ميكنم و ميخوام لذت ببرمتو همين دنيا
نميخوام نقدو بدم نسيه رو بچسبم

waffen

اخراجی موقت
من کار به کسی ندارم دارم برداشت خودمو از سوالاتت میگم واسه سوال اولی که پرسیدی هر چقدر فکر کردم بجایی نرسیدم اخه هیچ ربطی به معنی عدالت نداره شما که تو هر تایپیکی میگین با فهم ترین خودمم یکم دقت کنین شاید من اشتباه کنم
واسه سوال دوم یبار دیگه بخونش این صد ها هزار نفر چی شدن؟بهترین دانشمندان دنیا روی مهم ترین اجزای بدن برسی کردن پی بردن که اگر این اجزا به کار خودشون در بهترین وضعیت ادامه بدن بدن به عمر خود ادامه میدهد مگر اینکه به این اجزا اسیبی برسد که اون روال خود را ادامه نمی دهد پس هر کسی یه عمری داره و نمیتونه بگه من چرا میمیرم ولی واسه سوال سوم بنظر تو انسان کاری میکند بدون خواست خودش است که میگی بخاطر کارهایی که کرده بدون خواست خودش در جهنم بسوزه ؟داداش من بعد مگه نمگی خدایی نیست پس چرا از جهنم خدا میترسیبازم میگم من فقط نظرم رو گفتم داداش ببخش

چطور ربطی به عدالت نداره ؟؟؟؟ این چه عدالتی هست که هر مخلوق خدا نباید دارای امکان زندگی باشه ؟؟؟ آیا این سوال نامفهومه ؟؟؟ میگم اون بچه ای که مادرزادی با سرطان به دنیا میاد و میمیره آیا اون همون میزان شانس زندگی داشته که شما داری ؟؟؟ آیا این عدالت خداست ؟؟؟ چرا باید یک بچه ای در برمه به دنیا بیاد در خانواده ای فقیر و از مشکلات سوئ تغذیه خیلی زود بمیره ؟؟؟ اینها کجاش بی ربط به عدالت خداست ؟؟؟ خیلی هم ربط داره.

در ضمن من نمیدونم من تا حالا کجا گفتم که از همه داناتر هستم. شاید شما خودتون به این نتیجه رسیدید. لطف کنید اون پستی رو که من در اون این حرف رو زدم و گفتم "من از همه داناتر هستم" رو بیارید و من از همه ی بچه ها به شکل رسمی بخاطر این بی شخصیتی و بی ادبی خودم و این خودخواهی و خود بزرگ بینی عزر خواهی خواهم کرد و لینکش رو همین جا میزارم.

منظور مرگ طبیعی نبود. مشخص هست که هر کسی باید روزی بمیره. مسئله اونهایی هستند که برای مثال در بم مردند. در زلزله ی بم. اونهمه زن و کودک . آیا این عدالت خداست ؟؟؟ آیا انسان روی این مسائل تاثیری داره ؟؟؟

خیر انسان کارها رو بدون خواست خودش نمی کنه ولی اگر شما برای یک لقمه نان گرسنه باشید و هیچ راهی برای امرار معاش نباشد آیا مجبور به دزدی نمی شوید ؟؟؟
اگر شما میدونستید که با سرطان به دنیا خواهید آمد و قدرت انتخاب اینکه به دنیا بیاید یا نه رو داشتید آیا انتخاب میکردید که به این جهان بیاید ؟؟ ما بدون اختیار اومدیم و بدون اختیار میریم و برای کارهامون مجازات میشیم. و این به هیچ شکلی عدالت نیست .

بنده اصلا خدا وجود خدا رو قبول ندارم چه برسه که به جهنم اعتقاد داشته باشم و از آتش جهنم بترسم. شما از کجا به این نتیجه رسیدی که من از آتش جهنم وحشت دارم ؟؟؟ لطف کن بگو چون من یادم نمیاد چنین حرفی رو زده باشم. من دارم فلسفه ی خدای ابراهیمی شما رو تحلیل میکنم و مشکلات اون رو میگم. وگرنه من به اینها اصلا کوچکترین اعتقادی ندارم.

waffen

اخراجی موقت
البته طبيعيه كه شما و همفكرانتون خيلي چيزا رو سفسطه بدونيد چون جوابي براش نداريد .

كمي صبر مي كنيم تا دلايل علمي شما رو بشنويم ولي لطفا واقعا علمي باشه و نه از اين داستانهاي اخوندي

از اينكه براي اين بحثها وقت ميگذاريد تشكر ميكنم . :gol:
دقیقا همینه . هرچی رو نمیدونند و نمی تونند جواب بدند میگند سفسطه و مغلطه هست.

تشکر ندارم.
:gol::gol::gol::gol::gol:

waffen

اخراجی موقت
با سلام به تمامی دوستان
من میگم خدا وجود نداره و دلیلم هم تمام سوالات بی جوابی هست که در مورد خدا و در تمام ادیان وجود داره.
چرا اگر ما نتونیم ثابت کنیم که خدا نیست پس به این نتیجه میگیرم که خدا هست ؟؟؟؟؟؟ نه چنین چیزی نیست. شما باید بیای ثابت کنی که خدا هست و بعد ما میتونیم به بحث ادامه بدیم .

mahla2009

عضو جدید
در ضمن این بحث رو علمی واستون میذارم به NYUهم گفتم .
این بحث یه مبحث مسخره نیست که برقی بذارم.دارم رو کاغذ میارم.در ضمن توهین نکنیید من هدفم کمک هست برا روشن شدن حقیقت واسه دوستان. دشمنی هم ندارم با کسی .اگه وقت بذارم هم لطف میکنم چون بچه هارو دوست دارم و دلم نمیخواد اشتباه فکر کنند.وگرنه میگفتم خب به درک که قبول ندارن .به من که لطمه ای نمیخوره.
حالا دوست من بفرمایین من کجا پاسخ ندادم؟بهتره به پست هایی که اینجوری فکر کردیم در مورد من .سری بزنیید.
خب حالا چرا دعواش ميكني؟
شما خودشانو ناراحت نكنين
اي مهمترين موضوعه يره:biggrin:

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش در جهان ذره ای عدالت بود

گفت روزی به من خدای بزرگ
نشدی از جهان من خشنود
این همه لطف ونعمتی که مراست
چهره ات را به خنده ای نگشود
این هوا این شکوفه این خورشید
عشق این گوهر جهان وجود
این بشر این ستاره این هوا
این شب وماه و آسمون کبود
این همه دیدی و نیاوردی
همچو شیطان سری به سجده فرود
در همه عمر جز ملامت من
جگوش من از تو صحبتی نشنود
.........................
جای اینها که بر شمردی
از نظر من خدا خیلی بزرگ تر از اونه که ما بشناسیمش قادر و توانا اما من میگم هیچ عدالتی توی جهان نیست
یه دختره با ما دانشجو بود که ساعت دستش بالای 100 هزار تومن بود 206 مشکی داشت بعد من یه نفر رو میشناسم که پدرش گاری داره و تمام لذت دنیا تو اینه که پدرش میوه هاشو بفروشه و برگشتن اون سوار گاری باباش بشه .....................هیچی نگم بهتر
تازه این نمونه کوچیکی بود که من دیدم کجای جهان ما عدالت داره
خداوندا
اگر روزی بشر گردی
زحال بندگانت با خبر کردی
پشیمان می شوی از قصه خلقت ، از این بودن از این بدعت
خداوندا تو مسئولی
خداوندا تو می دانی که انسان بودن و ماندن
در این دنیا چه دشوار است
چه رنجی می کشد انکس که انسان است و از احساس سرشار است

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفت روزی به من خدای بزرگ
نشدی از جهان من خشنود
این همه لطف ونعمتی که مراست
چهره ات را به خنده ای نگشود
این هوا این شکوفه این خورشید
عشق این گوهر جهان وجود
این بشر این ستاره این هوا
این شب وماه و آسمون کبود
این همه دیدی و نیاوردی
همچو شیطان سری به سجده فرود
در همه عمر جز ملامت من
جگوش من از تو صحبتی نشنود
.........................
جای اینها که بر شمردی
از نظر من خدا خیلی بزرگ تر از اونه که ما بشناسیمش قادر و توانا اما من میگم هیچ عدالتی توی جهان نیست
یه دختره با ما دانشجو بود که ساعت دستش بالای 100 هزار تومن بود 206 مشکی داشت بعد من یه نفر رو میشناسم که پدرش گاری داره و تمام لذت دنیا تو اینه که پدرش میوه هاشو بفروشه و برگشتن اون سوار گاری باباش بشه .....................هیچی نگم بهتر
تازه این نمونه کوچیکی بود که من دیدم کجای جهان ما عدالت داره

اون جمله تون كاملا درسته :gol:

قادر و توانا :gol:

و خداوند خيلي بزرگتر از افسانه هايي است كه اديان در داستانهايشان به او نسبت ميدهند .

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون جمله تون كاملا درسته :gol:

قادر و توانا :gol:

و خداوند خيلي بزرگتر از افسانه هايي است كه اديان در داستانهايشان به او نسبت ميدهند .
دقیقا موافقم وهمین داستانها ویا به قولی افسانه هاست که باعث شده ما خدامون رو خوب نشناسیم
خداوند قدرت بی منتهاست وحتما خودش چیزی میدونسته که اینجوری خلق کرده موجودات رو

بالا