plc-s7

omidvarshoei

عضو جدید
شما برای اینکه یه وسیله انالو گ به plc وصل کنید نیاز به این دارین که در قسمت hardware ورودی خود را بر اساس ولتاژ و جریان در ai تعریف کنین مثلا 10 تا 20 امپر یا 0 تا 10 ولت وبرنامه به شکلی که دوست دارین بر اساس i0.0 ,... مینویسین
چیز خاص دیگه ای نداره

• Like
واکنش ها: sh85

omidvarshoei

عضو جدید
دوست من توضیح دادن قسمت AO در PLC یک مقدار مشکله
ولی سعی میکنم مطلبمو بهتون برسونم
اگه در قسمت HARDWARE وارد شوید و یک AO انتخاب کنید با دوبار کلیک بر روی AO وارد قسمت CONFIG میشوید
در قسمت CONFIG سه قسمت GENERAL / ADDRESSو INPUT وجود دارد
در قسمت INPUT در بخش MESSURMENT یک سری مقدار به صورت ولتاژ جریان یا ترانسدیوسر یا مقاومت وجود دارد که باید تنظیم شود که بسته به اینکه در ورودی از چه نوع سنسوری استفاده میکنین این کمیتها را انتخاب میکنیم که بهترین راه استفاده از کاتالوگ و نوع سنسور است
در زیر اینها قسمتی با عنوان CODING KEY SETTING وجود دارد که بسته به مقادیر بالا تغییر میکند این کدهای ABCD چی هست و برای چه کاری هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر به ماژول ورودی نگاهی بندازیم در قسمت کناری (سمت راست) چهار ماژول مربعی وجود دارند که حروف ABCD در چهار طرفش نوشته شده که این ماژولها بر اساس مقداری که در CODING KEYE SETTING هست تنظیم میشود با استفاده از این کدها هماهنگی لازم بین ماژول وبرنامه ایجاد میشود که چه نوع سیگنالی در ورودی ایجاد شده است
برای درک بهتر این کطالب پیشنهاد میکنم به کتاب مثلث نارنجی مهندس ماهر بخش انالو مراجعه کنید که همراه عکس و خیلی کاملتر همراه با بیان نوع سنسورها وچگونی اتصال انها را بیان کرده

omidvarshoei

عضو جدید
دستورات ورودی PIW
دستورات خروجی PQW
توجه شود که ادرسش از مقدار 256 شروع شود
درضمن ورودی ها به صورت WORD هیتند یعنی بین ورودی ها 16تا اختلاف باید وجود داشته باشد

• Like
واکنش ها: sh85
بالا