Phd هوا-فضا در بلاد کفر !!

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام

بیاید با همدیگر تجربیات خودمون در باب PHD در بلاد کفر به اشتراک بگذاریم !!

خوب مثلا برای اپلای شدن چه گرایش های و با چه عنوان پایان نامه های به نظر شما خوبه ؟

چه دانشگاه های بهتر ؟؟

کدوم کشور ها راحتر و اینده شغلی بهتری داره ؟؟ (آمریکا (شیطان بزرگ !!!!!!)، کانادا ، انگلیسی ، استرالیا و .... )

تجربیات دیگر دوستان و اشنایان خودتون بیان کنید و ...

rozeh

عضو جدید
چرا بلاد كفر؟ اگه بلاد كفرخ چرا مي خواي بياي درس بخوني؟ :surprised:

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
چرا بلاد كفر؟ اگه بلاد كفرخ چرا مي خواي بياي درس بخوني؟ :surprised:

سلام

چون لذت بخش بلاد کفر ، و کفار در این علم زیاد پیشرفت کردن ..

تازه هیچی نباشه بلاد کفره دیگه ؟ مگه نمیدونی ؟؟

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
كي؟
من راست گفتم؟
والله ما يه دوستي داريم به اسم روح الامين. گفت بيام اينجا چون دوستش سوال داره در مورد درس خوندن تو خارج كشور.

سلام

شما کجا و چی می خوانید ؟

من روسیه یا اکراین یا حتی استرالیا و ... منظورم نیست ! منظورم اول شیطان بزرگ ( آمریکا جان خوار !! ) و همچنین عیادی مزدور آن ( کاندا ) است .

من پذیرش کمپلت !! از دانشگاه های خوب استرالیا (آدلاید) برای مکانیک دارم اما اصلا حال نمی کنم ، بیشتر عاشق هوا فضا هستم آن هم بخش طراحی !

روسیه و بلوک شرق هم کلا خط خطی چون با چف دیزاینر های روسی کار کردم اصلا حال نکردم باهاشون و ...

بیشتر هومن شیطان بزرگ مد نظر آن هم نه دانشگاههای ... بلکه دانشگاه با پدر مادر دار ، تازه میخواهم از این مدل ریسرچ باشه نه اینکه برم کرس پاس کنم چون اصلا حس کرس پاس کردن ندارم !

آخه رفیق فابریکم رفته من تو کف موندم !! من ISI از تعداد انگشت های دست پام بیشتر ولی ان فقط دوتا مقاله ISI داره که فقط کد نویسی !!

rozeh

عضو جدید
سلام

شما کجا و چی می خوانید ؟

من روسیه یا اکراین یا حتی استرالیا و ... منظورم نیست ! منظورم اول شیطان بزرگ ( آمریکا جان خوار !! ) و همچنین عیادی مزدور آن ( کاندا ) است .

من پذیرش کمپلت !! از دانشگاه های خوب استرالیا (آدلاید) برای مکانیک دارم اما اصلا حال نمی کنم ، بیشتر عاشق هوا فضا هستم آن هم بخش طراحی !

روسیه و بلوک شرق هم کلا خط خطی چون با چف دیزاینر های روسی کار کردم اصلا حال نکردم باهاشون و ...

بیشتر هومن شیطان بزرگ مد نظر آن هم نه دانشگاههای ... بلکه دانشگاه با پدر مادر دار ، تازه میخواهم از این مدل ریسرچ باشه نه اینکه برم کرس پاس کنم چون اصلا حس کرس پاس کردن ندارم !

آخه رفیق فابریکم رفته من تو کف موندم !! من ISI از تعداد انگشت های دست پام بیشتر ولی ان فقط دوتا مقاله ISI داره که فقط کد نویسی !!

سلام.
من دانشگاه كلمبيا و گرايش پيشرانش مي خونم.
دانشگاه هاي استراليا بنظر من خوب نيست. اصلا من تا حالا نديدم كه كاري كرده باشه اين كشور. اصلا آدماي
عجيبي داره. يه رفراندم گذاشتن كه اگه مي خوان از زير نظر انگليس بيان بيرون، بيشترشون راي منفي دادن.
روسا هم كه نمي ذارن چيزي ياد بگيري. همش تو كلكن و اينكه چطوري فقط مال خودشون باشه!
خيلي خوبه كه ISI داري.
دانشگاه ما تا موقعي كه رنكينگش رو نگاه كردم تو دنيا دوم يا سوم بود. به احتمال زياد سوم. اگه درست ديده باشم
دم در دانشگاه زده كه تا حالا 73 نفر فارق التحصيل داشته كه جايزه نوبل گرفتن. پس خيالت راحت. ببين مسائل
تحقيقاتي هست تا دلت بخواد.
ولي فقط به اين مسائل نگاه نكن. من كه تموم كردن فلنگو ok مي كنم ميام كشور خودمون. اينجا تا يه چيزي مي سازي
يهو شركت بغلي بخاطر اينكه از رده به درت كنه ميره ازت شكايت ميكنه كه مثلا كپي يا الگو برداري كردي.
تازه تا بخواي بياي مثلا يه كاري رو خوب انجام ديدي شركت بغلي تو پله صدمه ولي تو هنوز اول. اينقده سريع
رشد مي كنن. كشور خودمون توش كسي هنوز اينكارا رو انجام نمي ده. بخاطر همين خييييييلي راحت كارتو انجام
مي دي.
راستي اينجا هم كه اومدي بايد يه مقدار مذهبي بازي رو تعطيل كني. يه رفيق داشتيم مي رفت مسجد. خدا مي دونه
چقده مسلمونا رو اذيت مي كنن. يهو FBI مي ريزه تو خونه بعد مي زننت. به يكي از رفقاي ما اينكارو كردن.
خيلي جالبه مي دوني چي ازش پرسيده بودن؟
اينكه مثلا اگه جنگ بين ايران و امريكا بشه طرف امريكاس يا ايران! كلا اينايي كه خوب مذهبي هستن يه مقدار زجر
مي كشن. منم سعي مي كنم كه كمتر اين مسائل رو تو مردم نشون بدم(تو خونه انجام مي دم). البته آدم تا آدم داريم. مثلا اگه از امريكا دعوت نامه
داشته باشي عاليه!
هر كاري دلت مي خواد بكن. ولي اگه خودت بياي زجر اين دوستمون رو مي كشي. تازه اقامت گرفتن يا گرين كات و... كه جاي خود داره.
ولي اگه دعوت نامه داشته باشي عاليه.
مقالاتت رو كجا چاپ كرده بود؟
تو ايران يه مجله از اعضاي سازمان ISI نيست. فقط الان فكر كنم تو اين سايت ديدم كه دانشگاه امام حسين داره يه نشريش رو عضو مي كنه.
معمولا اگه تو ناشنال جئوگرافيك چاپ كنن خيلي خوبه.

احمدعلي من گفتم پيغام خصوصي بده يا بيا پست بده؟
حالا اسممو چرا گفتي. تو فضاي مجازي اسممو نيار ديگه!
چيكار كنم. نمي دونم پيغام خصوصي كجاست.

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز

سلام.
من دانشگاه كلمبيا و گرايش پيشرانش مي خونم.
دانشگاه هاي استراليا بنظر من خوب نيست. اصلا من تا حالا نديدم كه كاري كرده باشه اين كشور. اصلا آدماي
عجيبي داره. يه رفراندم گذاشتن كه اگه مي خوان از زير نظر انگليس بيان بيرون، بيشترشون راي منفي دادن.
روسا هم كه نمي ذارن چيزي ياد بگيري. همش تو كلكن و اينكه چطوري فقط مال خودشون باشه!
خيلي خوبه كه ISI داري.
دانشگاه ما تا موقعي كه رنكينگش رو نگاه كردم تو دنيا دوم يا سوم بود. به احتمال زياد سوم. اگه درست ديده باشم
دم در دانشگاه زده كه تا حالا 73 نفر فارق التحصيل داشته كه جايزه نوبل گرفتن. پس خيالت راحت. ببين مسائل
تحقيقاتي هست تا دلت بخواد.
ولي فقط به اين مسائل نگاه نكن. من كه تموم كردن فلنگو ok مي كنم ميام كشور خودمون. اينجا تا يه چيزي مي سازي
يهو شركت بغلي بخاطر اينكه از رده به درت كنه ميره ازت شكايت ميكنه كه مثلا كپي يا الگو برداري كردي.
تازه تا بخواي بياي مثلا يه كاري رو خوب انجام ديدي شركت بغلي تو پله صدمه ولي تو هنوز اول. اينقده سريع
رشد مي كنن. كشور خودمون توش كسي هنوز اينكارا رو انجام نمي ده. بخاطر همين خييييييلي راحت كارتو انجام
مي دي.
راستي اينجا هم كه اومدي بايد يه مقدار مذهبي بازي رو تعطيل كني. يه رفيق داشتيم مي رفت مسجد. خدا مي دونه
چقده مسلمونا رو اذيت مي كنن. يهو FBI مي ريزه تو خونه بعد مي زننت. به يكي از رفقاي ما اينكارو كردن.
خيلي جالبه مي دوني چي ازش پرسيده بودن؟
اينكه مثلا اگه جنگ بين ايران و امريكا بشه طرف امريكاس يا ايران! كلا اينايي كه خوب مذهبي هستن يه مقدار زجر
مي كشن. منم سعي مي كنم كه كمتر اين مسائل رو تو مردم نشون بدم(تو خونه انجام مي دم). البته آدم تا آدم داريم. مثلا اگه از امريكا دعوت نامه
داشته باشي عاليه!
هر كاري دلت مي خواد بكن. ولي اگه خودت بياي زجر اين دوستمون رو مي كشي. تازه اقامت گرفتن يا گرين كات و... كه جاي خود داره.
ولي اگه دعوت نامه داشته باشي عاليه.
مقالاتت رو كجا چاپ كرده بود؟
تو ايران يه مجله از اعضاي سازمان ISI نيست. فقط الان فكر كنم تو اين سايت ديدم كه دانشگاه امام حسين داره يه نشريش رو عضو مي كنه.
معمولا اگه تو ناشنال جئوگرافيك چاپ كنن خيلي خوبه.

چيكار كنم. نمي دونم پيغام خصوصي كجاست.

سلام

خوب از اینکه پاسخ دادید متشکرم !

منم گفتم که خوشم نمیاید برم استرالیا ، اگر میخواستم تا حالا رفته بودم ،روسا هم واقعا هیچی نم پس نمیدن (این خیلی خیلی جدی می گویم) ، گفتم که با سر طراح هواپیما های .... روسی کار کردم طرف چیز های ساده را هم نمی گفت . ضمنا من مذهبی نیستم آنچنان (دین ایمون دارم ) ، اینم که میگم بلاد کفر بیشتر از روی ... کردن دیدگاه های عده ای خاص است تا اعتقادات خودم .

زیاد نگران ویزام نیستم چون فکر میکنم می توانم حلش کنم ، دعوت نامه هم میتوانم داشته باشم ، اما ترجیح میدهم ان آخرین ترفندم باشه ....

اما چند تا سوال دارم ، ان ها را هم لطف کن جواب بدید عالی میشود ...

1- شما در چه مقطعی دارید درس میخوانید ؟ ( Bachelor یا Master یا PDH هستید )

2- تحصیل با هزینه خودتون یا Fund دارید ؟ ( این آدلایدی میگفت کل هزینه من پرداخت میکنه دانشگاه (تحصیل / مسکن / خوراک / تحقیقات و... ) ( Full Fund ) فقط من باید هفته ای چند ساعت کمک استاد باشم !! من گفتم منتظر باش تا بیام .... )

3- اگر هزینه خودتون پرداخت میکنید ؟ ، هزینه مقطع PHD چه مقداره/حدودش منظورم ؟ اگر هزینه ای اینجوری هزینه تحقیقات خودمون باید بدیم و ...

4- به پیش زمینه هم نگاه میکنند ، برایشون (منظورم دانشگاه) مهم که بفهمند در ایران پروژه نظامی انجام دادی یا نه ؟؟

5- چه سالی بلاد کفر رفتید ، ویزا دانشجوی گرفتید یا کلا سیتیزن انجا هستید .... ( شیوه رفتن هم اگر دوست داشتید بیان کنید )

6- اگر ایران کارشناسی یا ارشد گرفتید چه دانشگاهی درس خوندید و گرایش چی بود معدل و مقاله و ... داشتید ...

7- به نظر شما 5 تا از بهترین دانشگاه که دانشجوی خارجی برای ارشد در مقطع دکترا (مدل ریسرچ) برای هوافضا ( ترجیحا گرایش های آیرو ) میگیرد کدام ها هستند ؟ (یک سری رنکینگ دیدم ولی میخواهم از کسی که انجا است بشنوم )

8- چرا میخواهی برگردی ؟ آینده شغلی نداری یا کلا همون مشکلاتی که بیان کردی ... (خیلی برام عجیب چرا میخواهید بر گردید ؟؟ آخه اینجا هوافضا زمینه کاری زیادی نداره یا بهتر بگم اصلا نداره )

9- آدم چه قدر آنجا میتواند آینده شغلی داشته باشه (مدل هوافضایی) ، زمینه پیشرفت داره یا نه ...

10 - نظرت درباره Embry-Riddle Aeronautical University چی؟؟ - چرا می گویند بهترین دانشگاه آمریکا است در زمینه هوا فضا ، واقعا اینجوری ؟

11 - شما کار هم میکنید ؟ ساعتی چه قدر معمولا میدهند 10/20/30 یا ... معمولا چه کارهای وجود داره که دانشجو ها انجام میدهند ؟

12- حداقل درآمد برای زندگی ساده چه قدر است ( هزینه مسکن / خورد خوراک و ... ) میدونم کاندا حول هوش 1000 دلار ماهانه برای سطح کف زندگی لازم است ؟ و یک کار ساده که تغریبا 20 ساعت در هفته انجام بدهید 800 چوق درآمد داره که کمه .

13- این که میگنند خروجی های دانشگاه آریزونا شانس خیلی بیشتری برای استخدام در صنایع هوافضا دارند درسته ؟

14 - کلا برای آمدن و PHD گرفتن و یپدا کردن کار چه توصیه دارید (در زمینه انتخاب زمینه فعالیت و دانشگاه و استاد و ... )

پیش آپیش تشکر برای جواب های شما .
--------------------------------------------------------
از اقای mr.rohalamin تشکر میکنیم به خاطر این که دوستشون به این تاپیک آوردن .

موفق باشید

rozeh

عضو جدید
جواب ها رو كه روح الامين بهت رسوند.
فقط مي خواستم بگم كه لازم نيست كه زياد به حرف هاي من توجه كني. يهو ديدي اوضاع درست شد. من خودم اميدم جنرال موتور بود كه ديدي اوضاعش چطوري شد. الان سعي دارم يه مقدار دور و بر شركت هاي زيمنس و پرات اند ويتي و ... بگردم. بلكم اونجاها كارم درست شد.
بحر حال اميدت به خدا باشه. الانم بخاطر روح الامين ديگه اينجا نميام. چون به اينجا اعتراض داشت. اگه كاري داشتي بيا اينجا

و از اون بپرس تا بهم بگه و جوابت رو بدم.
پس اگه كاري داشتي قرار ما اونور.