GLX G1 اولین گوشی آندروید دار ایرانی

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز یک خبر با جزئیاتی از اولین گوشی آندرویدی برند داخلی جی ال ایکس روی خروجی قسمت اخبار سایت جدید این شرکت قرار گرفت .

مشخصات این گوشی که تا به حال مشخص شده :
4.1 inch capactive touchscreen
Android 2.3 Gingerbread
3G Support
Front camera with Video calling support
5 MP Rear Camera
GPS With Navigation
Wifi support
هم چنین این گوشی به صورت پیشفرض مارکت ایرانی بازار را شامل میشود.
پشتیبانی کامل از زبان فارسی از دیگر ویژگی های این گوشی است.

پیش از این این شرکت از تولید قریب الوقوع یک مدل گوشی 2 سیم کارت اندرویدی با قیمت پایین به نام PC700 خبر داده بود.
این شرکت به تازگی دومین خط تولید خود را در شهر خرمشهر تاسیس کرده است.

_____________________________.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دمشون گرم . ولی این گوشی هیچیش ساخت ایران نیست !!! حتی طرحش هم کپیه !
البته من اگه پول دستم بیاد حتما میخرمش !!!

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
ولی بعید می دونم بتونه به خوبیه ال جی باشه. چه برسه دیگه به سونی اریکسونو و اچ تی سی. ولی اگه شرکت پشتکار داشته باشه و کاراشو دنبال کنه امید هست.

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زیاد جدی نگیرین تا جایی که من تحقیق کردم گوشیهای جی ال ایکس کیفیت آنچنانی نداره/ یکی از دوستام هم میگفت توش 3 تا ic بیشتر ندره

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
زیاد جدی نگیرین تا جایی که من تحقیق کردم گوشیهای جی ال ایکس کیفیت آنچنانی نداره/ یکی از دوستام هم میگفت توش 3 تا ic بیشتر ندره
لطف کنید با منبع موثق و علمی صحبت کنید
ممنون

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید دوستان هر چی هم باشه از آشغال ها و بنجول های چینی که بهتره همه چی هم ساپورت میکنه من که همین روزا یکی میگیرم قیمتشم حدود 300 هزارتومن ولی به نظر من می ارزه

Major Geologist

کاربر ممتاز
ببینید دوستان هر چی هم باشه از آشغال ها و بنجول های چینی که بهتره همه چی هم ساپورت میکنه من که همین روزا یکی میگیرم قیمتشم حدود 300 هزارتومن ولی به نظر من می ارزه
جدی 300 تومانه؟ بنده خدا htc wide fire s و sony ericsson xperia mini بگیری که بهتره! من سامسونگ یه بار تو عمرم گرفتم پشیمون شدم. (ماه دیگه هم می خوام بفروشمش.) چه برسه به جی ال ایکس.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی 300 تومانه؟ بنده خدا htc wide fire s و sony ericsson xperia mini بگیری که بهتره! من سامسونگ یه بار تو عمرم گرفتم پشیمون شدم. (ماه دیگه هم می خوام بفروشمش.) چه برسه به جی ال ایکس.
سونی اریکسون ها که صفحه شون کوچیکه HTC که خوشم نمیاد اینا عالین شما چون جنس ایرانیه جلوش جبهه میگیرید دارن آشغالای چینی بهتون میدن دلتون خوشه تموم برندهایی که تو ایران جنس های دسته چندم چینیه از نوکیا بگیر تا سونی اریکسون و الی آخر.....

Major Geologist

کاربر ممتاز
سونی اریکسون ها که صفحه شون کوچیکه HTC که خوشم نمیاد اینا عالین شما چون جنس ایرانیه جلوش جبهه میگیرید دارن آشغالای چینی بهتون میدن دلتون خوشه تموم برندهایی که تو ایران جنس های دسته چندم چینیه از نوکیا بگیر تا سونی اریکسون و الی آخر.....
عزیز من اولا که جی ال ایکس کاملا ایرانی نیست. خدا می دونه از کدوم شرکت حق امتیاز گرفتن. یعنی از سامسونگ بهتره؟ چرا راجع به cpu اطلاعاتی نمیدن؟ همه دارن تاچ خازنی میسازن اینا حرارتی زدن. بعدش هم این برندهایی که گفتم تحت لیسانسه. الآن حتی اپل هم داده به چین. از نمایندگی رسمی خرید کن احتمال اینکه دست چندم چینی باشه کمتره.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من اولا که جی ال ایکس کاملا ایرانی نیست. خدا می دونه از کدوم شرکت حق امتیاز گرفتن. یعنی از سامسونگ بهتره؟ چرا راجع به cpu اطلاعاتی نمیدن؟ همه دارن تاچ خازنی میسازن اینا حرارتی زدن. بعدش هم این برندهایی که گفتم تحت لیسانسه. الآن حتی اپل هم داده به چین. از نمایندگی رسمی خرید کن احتمال اینکه دست چندم چینی باشه کمتره.
توی صحبت هاتون چند گانگی وجود داره ببنید ما باید از جنس ایرانی حمایت کنیم یا نه؟ کار نداریم امتیازش مال کجاست . در مورد تحت لیسانس این حرفها واسه اینه که جنساشون رو آب کنن این حرفها رو میکنن تو گوش ما که بخریم شما یه جوری صحبت میکنید انگار تا حالا تو بازار دور نزدید ببینید چه خبره......

Major Geologist

کاربر ممتاز
توی صحبت هاتون چند گانگی وجود داره ببنید ما باید از جنس ایرانی حمایت کنیم یا نه؟ کار نداریم امتیازش مال کجاست . در مورد تحت لیسانس این حرفها واسه اینه که جنساشون رو آب کنن این حرفها رو میکنن تو گوش ما که بخریم شما یه جوری صحبت میکنید انگار تا حالا تو بازار دور نزدید ببینید چه خبره......
به هر حال من 300 هزار ریسک نمی کنم. اصلا ورژن آندروییدش چنده؟

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال من 300 هزار ریسک نمی کنم. اصلا ورژن آندروییدش چنده؟
ببینید دوست عزیز هیچ کس از این شرکت انتظار رقابت با برندهای خارجی رو نداره. اینم توجه کنیم که حتی شرکت نوکیا اغلب قطعاتشو خودش تولید نمیکنه! glx گوشیایی که زده نسبت به قیمتشون بد نبودن فروششونم خوب بوده پس باید با دید مثبت به این قضایا نگاه کرد. شرکت های زیادی از ایران وارد این عرصه شدن که همه پس کشیدن جز glx. ما در همین حد ازشون ممنونیم امیدواریم با کپی، مونتاژ یا هر چی موفق باشن. میدونی مشگل چیه؟ ما ایرانی ها همیشه دوست داریم برند هر لوازم و یا هر چیزی که در داخل تولید میشن رو تخریب کنیم!!!بیایم یکمی به برند ایرانی احترام بزاریم و بهش بها بدیم،هر چند اگر مشکلات و نواقصی داشته باشه.کدوم یکی از دوستانی که انتقاد کردند تا حالا گوشی های جی ال ایکس رو تو دستشون گرفتن؟؟که اینجا از گوشی جدیدی که ساخته شده ایراد میگیرن؟؟؟این گوشی جدید هم به نظرم چیزی از گوشی های دیگه کم نداره و باید بهش ارزش بدیم. در مورد آندرویدش هم بزار تحقیق کنم بهت میگم.......

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خوبه دیگه گفتم که نباید زیاد ازش توقع داشته باشی

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوست گلم صفحه نمایش این گوشی Capacitive یا همون خازنیه !!!!
این از اطلاعات ناقصشون هست که میگن صفحه نمایش حرارتی !
اصلا ما صفحه نمایشی به اسم حرارتی نداریم !!!
---------------------------------------------------------------------------
یکی از دوستانم که تو کار قطعات موبایل هست میگفت متاسفانه کیفیت قطعات به کار رفته در گوشی در حد همین گوشیهای چینی هستش !!! این گوشی همه چیزش چینیه !
حتی یکی از دوستانم که توی شرکت GLX رفت و آمد داره میگه برنامه نویسشون هم یه جوون چینیه !

در کل بازم میگم به محض اینکه پول دستم بیاد میخرمش !!!!

hormozdi

عضو جدید
ببنید ما باید از جنس ایرانی حمایت کنیم یا نه؟ کار نداریم امتیازش مال کجاست .

حرف از حمايت زديد ياد بسته رويايي سيم كارت اعتباري همراه اول افتادم كه همراهشون گوشي سامسونگه!!! اما در مورد وظيفه براي حمايت از جنس ايراني: من شما رو نمي دونم، ولي من اونقدر پول ندارم كه فقط بخاطر حمايت جنس بنجل بخرم. البته شايد اين گوشي خوب از آب در بيايد، ولي بنظر من محض ايراني بودن دليل خوبي براي خريدن چيزي نيست. بهتره اول يكم تحقيق و مقايسه كنيم و بعد دست بكار بشيم.

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگه یه جنسی رو تو دست بگیرین حداقل میشه فهمید که کیفیت ساختش چطوره
حالا قیمت ها رو هم در نظر بگیرین اصلا روی امکانات نمیشه حساب کرد
یه گوشی با یه مشخصات در برندهای مختلف قیمت های متفاوتی داره مثلا تو برند اول 100 تمنه تو یه برند دیگه 200 تمنه ولی امکاناتشون یکیه اونی که 200 تمنه طول عمرش بیشتره

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گوشی با امکانات A در برند سامسونگ 300 تمنه همون گوشی با همون امکانات تو برند اپل 1000000 تمنه تو برند نوکیا 800 تمنه ولی از لحاظ کیفیت زمین تا آسمون با هم فرق دارن

HaMiD.TcI

مدیر تالار
گوشی با امکانات A در برند سامسونگ 300 تمنه همون گوشی با همون امکانات تو برند اپل 1000000 تمنه تو برند نوکیا 800 تمنه ولی از لحاظ کیفیت زمین تا آسمون با هم فرق دارن
چرا 3 تا پست پشت سر هم ارسال میکنید؟!
مگه اینجا چت رومه؟
اگه یه دفعه ی دیگه تکرار بشه باهاتون شدیدا" برخورد میکنم.
این 4 امین اخطاریه که بهتون دادم

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
دوستان یه بار کل \ستهای این بخشو بخونید میبینید هرکسی یه چیزی در مورد قطعات و کیفیت این گوشی گفته منظورم اینه که حرفو حدیث زیاده هیچکدوم هم موثق نیست
به نظر من باید صبر کردو دید که این گوشی اونجوری که ازش انتظار میره جواب میده بعد بریم بخریم
حالا اگه قیمتش یخورده بیشتر هم بود عیبی نداره ولی در حال حاضر برای قضاوت خیلی زوده مخصوصا که همه ی مشخصاتش هنوز معلوم نشده

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا 3 تا پست پشت سر هم ارسال میکنید؟!
مگه اینجا چت رومه؟
اگه یه دفعه ی دیگه تکرار بشه باهاتون شدیدا" برخورد میکنم.
این 4 امین اخطاریه که بهتون دادم
ببخشید فکر کردم چت رومه :biggrin:

HaMiD.TcI

مدیر تالار
امروز تبلیغشو توی تلویزیون دیدم.
احتمالا" باید عرضه شده باشه

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
من که ۳تا پست پشت سرهم نفرستادم چرا به من اخطار میدید؟:(

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درووووود دوستان

بنظرم همین که توی اوایل کارش به سمت آندروید کشیده شد ، خودش خیلی با ارزش و مهمه!

رزلوشن صفحه ش که خدایی خوبه ولی اگه این رزلوشن رو روی سایز کوچکتری از صفحه نمایش پیاده میکرد خیلی بهتر بود!
جدای از بحث، اینطوری که منابع میگن بهترین سایز برای جایگیری در دست انسان برای پوشش کامل صفحه توسط یک انگشت از بالاترین نقطه تا پایین ترین نقطه در یک دست ، همون سایز 3.5 اینچ یا حداکثر 3.7 اینچ هست! (من که خیلی قبول دارم این حرف!)

دوستان اگه اطلاعات فنی کاملی ازش دارید بزارید!
مخصوصا پردازنده و چیپ ست گرافیکی...

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
درووووود دوستان

بنظرم همین که توی اوایل کارش به سمت آندروید کشیده شد ، خودش خیلی با ارزش و مهمه!

رزلوشن صفحه ش که خدایی خوبه ولی اگه این رزلوشن رو روی سایز کوچکتری از صفحه نمایش پیاده میکرد خیلی بهتر بود!
جدای از بحث، اینطوری که منابع میگن بهترین سایز برای جایگیری در دست انسان برای پوشش کامل صفحه توسط یک انگشت از بالاترین نقطه تا پایین ترین نقطه در یک دست ، همون سایز 3.5 اینچ یا حداکثر 3.7 اینچ هست! (من که خیلی قبول دارم این حرف!)

دوستان اگه اطلاعات فنی کاملی ازش دارید بزارید!
مخصوصا پردازنده و چیپ ست گرافیکی...
مجتبی جان اتفاقا به نظر من کار جالبی نبود !!!! گوگل الان مارو تحریم کرده و برای اینکه به اندروید مارکت سر بزنیم باید چیز پی ان داشته باشیم !!! حالا شما فکرشو بکن این گوشی چه طور میخواد آپدیت بشه ؟!؟!!؟ اصلا فکر نمیکنم آپدیت بشه !
مسئله بعدی سخت افزار این گوشیه !!! فعلا در حال حاضر فقط خدا میدونه پردازنده و GPU این گوشی چیه !!! :D

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
دوستان من طبق روایات ناموثقی شنیدم cpu:800mgh
هست
در مورد تعداد رنگ صفحه ی گوشی هم اطلاعات نداریم

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوستان من طبق روایات ناموثقی شنیدم cpu:800mgh
هست
در مورد تعداد رنگ صفحه ی گوشی هم اطلاعات نداریم
دوست گلم خودشون گفتن پردازنده 1 گیگاهرتزی !
احتمال میدم از soc های کوالکام استفاده کرده باشن !