گمبیت

ssordi

عضو جدید
سلام بچه ها برای ایجاد هندسه ی شکل زیر در گمبیت نوع مش رو چی باید انتخاب کنیم؟DSC01237.jpg

Armin jalalizad

عضو جدید
سلام
با توجه به نوع شكلي كه داريد اگه ساب تركت هات رو درست انجام داده باشي،‌پيشنهاد من مش بندي از نوع مثلثي هستش

ssordi

عضو جدید
سلام
با توجه به نوع شكلي كه داريد اگه ساب تركت هات رو درست انجام داده باشي،‌پيشنهاد من مش بندي از نوع مثلثي هستش

ممنونم .
چرا مش مثلثی؟
ترک ها رو من می خام تو فلوئنت تعریف کنم ، در شرایط مرزی محیط روporous بگیرم. شما می گید که اول باید ترک مشخص بشه؟یعنی تو گمبیت ؟ چجوری؟

Armin jalalizad

عضو جدید
جسارتا ميدونم كه اين حرفا براتون تكراري هست و قصد درس دادن ندارم اما بايد ياد آور بشم كه:
هدف از مش بندي،‌تقسيم كردن جسم مورد نظر مون به تيكه هاي كوچيك تر و بررسي اثر پارامتر ها روي المان هايي هست كه ايجاد كرديم
حالا، اگه مش بندي طوري بشه كه باقيمانده داشته باشه ( يعني با توجه به شكل مش هاي ايجاد شده ، قسمت هايي از حجم مورد نظر مش نخورن، يا اينكه نرم افزار مجبور به انتخاب مش هاي كوچيكتر بشه ) يقيينا نتيجه نهايي تون خطاي غير عادي خواهد داشت.
معمولا مش بندي مثلثي چون حداقل باقيمانده رو داره ( بجز در حجم هاي مربعي و مستطيلي) انتخاب بهتري هست
در خصوص ساب تركت ها و ايجاد ترك ( درواقع كانال عبور سيال) بايستي از منوي sub tract استفاده بشه. و حتما بايد اينكار توي گمبيت بشه چون در فلوئنت نميشه اين شرايط رو ايجاد كرد.

ssordi

عضو جدید
ممنون نه برای من تکراری نیست چون تازه دارم یادمیگیرم . یه سوال دیگه دارم جند تا مثال شبیه سازی گیر آوردم اما باز نمیشن پسوند فایلش msh هست.چیزهایی هم که خودم سیو می کنم. بعدن باز نمیشه و میگه can not locate interop translator under C:\Fluent.Inc\gambit2.3.16 نمیدونم نسخه ای از استادمون گرفتم اشکالی داره یا درست نصب نشده؟

Armin jalalizad

عضو جدید
فرمت استاندارد گمبيت واسه ذخيره dbs هست ولي فلوئنت نميتونه اين فرمت رو باز بكنه واسه همين فايل ها واسه اينكه توي فلوئنت باز بشن بايستي با فرمت msh ذخيره بشن
در خصوص پيام خطاي سيستم تا حالا بهش برنخوردم، چك ميكنم اگه پيداش كردم اطلاع ميدم

ssordi

عضو جدید
یعنی وقتی میخام یه فایل رو سیو کنم باید به file export mesh رو بزنم؟ اگه یه وقت دیگه بخام با اون فایل کار کنم(تو گمبیت) از کجا بای اونو بیارم؟ وبرای فلونت چطور؟
برای اینکه یک ترک رو ایجاد کنم:
میشه از گوشه شروع کنم و منشور سه وجهی رو ا مکعب کم کنم؟
میشه دو صفحه با فاصله کم عبور بدم و فضای بینش رو ازحجم کل کم کنم ؟اما صفحه ها در دو بعد تعریف شدن و نمیدونم صفحه اریب رو چطور ایجاد کنم؟ وقتی rotate میزنم فقط توهمون دوبعد چرخیده میشه.

ssordi

عضو جدید
سلام اگه شکلش و مش بندی اش انجام شد بعد اگه بخواهیم توی فلوئنت اثر افت فشار بر سرعت سیال و سرعت متوسط بدونم و نمودارشو رسم کنم باید چکار کنیم؟ یعنی مرحله به مرحله بگین؟من باید افت فشار رو فقط برای ترک ها شرط مرزی تعریف کنم اما نمیدونم چجوری؟

sorush_65

عضو جدید
به نظر من چون هندستون زوایای 90 داره بهتره از مش map یا submap استفاده کنید.