گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

seyedmahdi

عضو جدید
-------------------------------
در سر تاسر دهه گذسته،مادهHDPE به صورت چشمگیری بهبود بخشیده شد و اکنون استاندارد های عملکرد سختگیرتری می بینیم،تعدادی از ازمایشات ارزیابی عملکردی که برای یک بار انجام شدنش روزها زمان می برد اکنون با این رزین های امروزی ماها زمان لازم می باشد.یکی از این معیارهای عملکرد هست ESCR.بخاطر روش های ازمون استاندارد برای اندازه گیری ESCRروی پلاستیک ها زمان زیادی (گاهی اوقات ماه ها ) لازم هست تا در مورد قابل قبول بودن کیفیت ماده نظر دهند اگر failure time از یک حد معینی تخطی کند.
خیلی از دفعات ازمون قبل از یک زمان شکست محاسبه شده پایان می یابد.بخاطر این زمان ازمون طولانی ، استاندارد های و ازمون های جدید توسعه یافته اند به منظور تمایز قرار دادن به اسانی این ماده های بهبود بخشیده شده.
این تکنیک نشریافته به صورت ESC و ESCRو چرا ESCR یک خصوصیت رزینی مهم هست تعریف می شود.
همچنین تعدادی از ازمون های استفاده شده برای اندازه گیری ESCR در HDPE و چگونگی خواص تاثیر گذار رزین ESCR را وصف خواهد کرد.
-----------------------------
من که از موضوع سر در نیاوردم ،باید از موضوع بفهمی تا بتونی خوب ترجمه کنی....
خودم ار ترجمه ام چیزی نفهمیدم:D امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم...
اگه خیلی بد ترجمه کردم ..مسخرم نکنی..فقط از کنارش رد شو:D

سلام.خوب ترجمه میکنید.البته یه مقداری ترجمتون کسالت داره ولی به هر حال خوبه. اگر دوباره ترجمه کنید به چه فاکتورهایی توجه میکنید؟؟؟

7mordad

عضو جدید
سلام.خوب ترجمه میکنید.البته یه مقداری ترجمتون کسالت داره ولی به هر حال خوبه. اگر دوباره ترجمه کنید به چه فاکتورهایی توجه میکنید؟؟؟
با تشکر از شما....
اره توش فعل زیاد بکار بردم .....اینم هست که باید از موضوع چیزی بفهمی تا بتونی قشنگ تر ترجمش کنید....

amiri13

عضو جدید
[h=2][/h]
بچه ها کسی از شهریه هر ترم دانشگاهای تهران خبری داره؟ترمی چند درمیاد؟مخصوصا امیرکبیر و تهران؟
لطفا راهنمایی کنین دوستان
با تشکر:)

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بچه ها کسی از شهریه هر ترم دانشگاهای تهران خبری داره؟ترمی چند درمیاد؟مخصوصا امیرکبیر و تهران؟
لطفا راهنمایی کنین دوستان
با تشکر:)
سلام
تا اینجا که اطلاع دارم اگر تو دانشگاه تهران یه ترم 9واحد بگیرید میشه چیزی حدود یک و نیم میلیون تومن .
ب این حساب احتمالا شهره ثابتش حدود 500 600 تومنه .

amiri13

عضو جدید
سلام
تا اینجا که اطلاع دارم اگر تو دانشگاه تهران یه ترم 9واحد بگیرید میشه چیزی حدود یک و نیم میلیون تومن .
ب این حساب احتمالا شهره ثابتش حدود 500 600 تومنه .
وام هاش چطوره شرایطش؟اطلاعی دارید از نوع و میزانش؟
مرسی از راهنماییتون

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان مهندسی شیمی بدون گرایش چه بدی هایی داره؟
لطفا راهنمایی کنید
سلام
به نظر من زیاد بدی نداره .. ولی خب بعضی جاها دقیق متخصص یک گرایش رو می خوان و طرف باید حتما یک سری درس ها رو پاس کرده باشه که در این صورت چون گرایش ندارید مصلما از هر گرایش یک سری درس ها رو می خونید اینجوری ممکنه بعضی جاها شما رو نخوان ..
یعنی ترجیه اینه که در مقطع ارشد گرایش داشته باشید .. البته اینهم بگم .. اگر منظورتون از نداشتن گرایش در مقطع کارشناسیه !! من بهتون میگم که اصلا مهم نیست .. گرایش توی ارشد اهمیت پیدا می کنه و توی کارشناسی زیاد مهم نیست.

avid.s

عضو

پیشاپیش نوروز رو تبریک میگم و از ته دل آرزو میکنم سال 93 برای همه; سرشار ازتندرستی، لحظات به یاد ماندنی،خاطرات شیرین و

موفقیت های بزرگ
باشه
...

P O U R I A

مدیر تالار
بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک،
شاخه‌های شسته، باران‌خورده پاک،
آسمانِ آبی و ابر سپید،
برگ‌های سبز بید،
عطر نرگس، رفص باد،
نغمۀ شوق پرستوهای شاد
خلوتِ گرم کبوترهای مست

نرم‌نرمک می‌‌رسد اینک بهار
خوش به‌حالِ روزگار

سال نو همگی مبارک:gol:

آخرین ویرایش:

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام صدتا سلام
.
.
.
.
.
مهندسین و دوستان خوبم نوروزتان پیروز...........
نوروزتان مبارک........
انشاله سال آینده سالی پر از خیر و برکت باشه در زندگیتون......
انشاله همه ی هم باشگاهی ها تو سال جدید یعنی 93 معدل الف شن
:D
انشاله اونایی که موازنه رو پاس نکردن در سال جدید ازش 20 بگیرن(خودم رو میگم:دی)
انشاله همه ی دوستان یکیش خودم بتونیم از این سایت خوب بهترین استفاده ها رو برای زندگی ببریم در سال 93
انشاله همه ی پسرها بعد از فارغ التحصیلی به آرزشون برسن میدونید یکی از آرزو های رویایی یک پسر ایرانی چیه؟

سربازی معاف شن انشاله یه طرح بیاد مثلا بگن تمام بچه های عضو باشگاه مهندسان از سربازی معاف هستن طبق بند پ تبصره ه(پ:پارتی.ه:هرکی برای خودش)
اینم دوتا عکس برای اینکه دلتون بسوزه:

مسقره نکنید اینجا ایرانه همه چی تحقق پیدا میکنه اگه یه روز دیدی این کار رو نکردن حالا بیا ببین
مثالش رو بگم؟.........بگم؟.........بگم؟...........بگم؟
بزار فکر کنم.........:w20:
:w05:
.
.
.
.
ولش کن میشه بحث سیاسی بعد میان مارو ول نمیکنن.......خطری داره:w22::evil:
.
.
.
.
.
ولی نشون به اون نشون که برای هر آقا زاده ای یه تبصره درست میکنن
.

.
.
.
میگم بزار نگم شما میگین بگو بیا بحث میخواست سیاسی بشه جلوش رو گرفتم:D
.
.
.
.
.
در هر صورت امشب که سال تحویل میشه و وارد سال آینده شدیم
آرزو میکنم برای همه ی دوستان خوبم در این باشگاه که سال جدید رو بتونن درست برای زندگیشون برنامه ریزی کنن
اونایی که دانشجو هستن محکم بچسبن به درس و معدل الف شن
اونایی که فارغ التحصیل شدن یا میخوان بشن ،اصلا از استخدامی ناامید نشن مرد اونکه بتونه به سختی های روزگار نه بگه و خودش برای خودش کار دست و پا کنه
اونایی که شاغل هستن بیان اینجا تا ما از تجاربشون استفاده کنیم مثلا با چه پارتی رفتن سر کار(شوخی کردم به دل نگیرین پارتی فقط یه دونه است اونم خداست)
زیاد وراجی کردم.....
ببخشید
آهان یه چیزی یاد رفت بگم برای دخترا آرزو نکردم
ایشالا همشون برن سر کار که نمیرن زیاد خودتون رو اذیت نکنید اگه ما رفتیم شما هم میرین ولی دنبال یه شوور خوب و مهندس بگردید زیاده:دی(اینم شوخی بود به دل نگیرین)
13 روز رو بهتون خوش بگذره

قول میدم جای همه ی دوستان امثال تیراندازی کنم:D

دوستون دارم سال نو مبارک.........

:w14::w14::w40::w32::w33::w31::w42::w42:

آخرین ویرایش:

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

سال نو بر همگی مبارک
امیدوارم بهترینها در سال جدید روزیتان باشد

هرروزتان نوروز نوروزتان پیروز

▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀

shams.m

عضو جدید
سلام
زمینه کاری برای خیلی از رشته ها مثل مهندسی شیمی خیلی زیاده ولی چرا اکثر فارغ التحصیلان اینجور رشته ها بیکار هستند یا با حقوق ناچیز مشغول کار کردن برای یک مشت ادم کم سوادند ؟!؟!؟!
فکر می کنید برای حل این مشکل میشه چه کاری انجام داد ؟!؟!؟!
خوشحال میشم در این مورد گفتگویی شکل بگیره و همه بچه ها در اون مشارکت کنن.

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
زمینه کاری برای خیلی از رشته ها مثل مهندسی شیمی خیلی زیاده ولی چرا اکثر فارغ التحصیلان اینجور رشته ها بیکار هستند یا با حقوق ناچیز مشغول کار کردن برای یک مشت ادم کم سوادند ؟!؟!؟!
فکر می کنید برای حل این مشکل میشه چه کاری انجام داد ؟!؟!؟!
خوشحال میشم در این مورد گفتگویی شکل بگیره و همه بچه ها در اون مشارکت کنن.
سلام
خیلی بحث خوبیه . ولی الان دوستان مشغول عید و دید و بازدید های سال نو هستن .. صبر کنید .. در سال بعد قصد داریم گفتگوهایی رو میان اعضا با موضوعات مختلف برگزار کنیم و تبادل نظری با هم داشته باشیم .
موضوع شما هم خیلی خوبه ... بعد عید همین موضوع را در تاپیک جداگانه ای به بحث می گذاریم.

سا نو مبارک/:gol:

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی بحث خوبیه . ولی الان دوستان مشغول عید و دید و بازدید های سال نو هستن .. صبر کنید .. در سال بعد قصد داریم گفتگوهایی رو میان اعضا با موضوعات مختلف برگزار کنیم و تبادل نظری با هم داشته باشیم .
موضوع شما هم خیلی خوبه ... بعد عید همین موضوع را در تاپیک جداگانه ای به بحث می گذاریم.

سا نو مبارک/:gol:
با تشکر خدمت مدیر عزیز پوریا جان.....:D
اولین تاپیک من در سال 1393 خورشیدی
.
.
.
.
بپیشنهادی خوبی رو ارائه دادن منم تایید میکنم، مدیر عزیزم راست میگن الان همه بچه ها مشغول عید دیدنی و تفریح کوه و دشت و جنگل و (تیراندازی) هستن
یکیش خودم .....
عکس دیروزه تفریح ماهم شده این اسباب بازی ها:D
شما سراغ اینا نرین خطرناکه....

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
با تشکر خدمت مدیر عزیز پوریا جان.....:D
اولین تاپیک من در سال 1393 خورشیدی
.
.
.
.
بپیشنهادی خوبی رو ارائه دادن منم تایید میکنم، مدیر عزیزم راست میگن الان همه بچه ها مشغول عید دیدنی و تفریح کوه و دشت و جنگل و (تیراندازی) هستن
یکیش خودم .....
عکس دیروزه تفریح ماهم شده این اسباب بازی ها:D
شما سراغ اینا نرین خطرناکه....

:)
سامان جان .. تفریحات سالم قشنگی داریاااا :D
اره دیگه .. بعد عید تاپیک های جداگانه ای تحت عنوان گفتگوی موضوعی مهندسی شیمی راه می ندازیم و در مورد مسائل مختلف تبادل نظر می کنیم .. شاید همین موضوع دوستمون رو به عنوان اولین موضوع در نظر گرفتیم که هم به ایشون کمک بشه و هم از نظرشون هم استفاده کنیم..

سلام شیمیستای گل .چطور مطورید؟
سلام :)

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
:)
سامان جان .. تفریحات سالم قشنگی داریاااا :D
اره دیگه .. بعد عید تاپیک های جداگانه ای تحت عنوان گفتگوی موضوعی مهندسی شیمی راه می ندازیم و در مورد مسائل مختلف تبادل نظر می کنیم .. شاید همین موضوع دوستمون رو به عنوان اولین موضوع در نظر گرفتیم که هم به ایشون کمک بشه و هم از نظرشون هم استفاده کنیم..

سلام :)
چیکار کنیم دیگه ماهم با این چیزا دلمون خوشه ........
.
.
.
من تا اخرش هستم هرچی بود و میخواد بشه:D
من عاشق تبادل نظر و صحبت کردن در رابطه با این جور بحث ها هستم شغل و بیکاری فارغ التحصیلی و....
اصولا مرد باید در شرایط بسیار بسیار سخت خرجی و نون خودش و خانواده اش رو از زیر سنگ دریا در بیاره و میتونه این کار رو بکنه
پس ابتدا اولین نظر رو من میدم با اجازه بزرگترا:D:
بهترین راه برای اینکه ما کار پیدا کنیم و احساس مسئولیت سختی داشته باشیم اینه که بریم ازدواج کنیم در این صورت به غیرتون بر میخوره و از زیر سنگم شده پول در میاد(ولی این راه الان غیر ممکنه چون دختر به دانشجو یا آدم بیکار نمیدن:()

میتونید از اندوخته های من استفاده کنید.:D
.
.
.شماره تماس من برای گرفتم وقت مشاوره:

222 بقیه اش رو بدوووووووووووووو:biggrin:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
چیکار کنیم دیگه ماهم با این چیزا دلمون خوشه ........
.
.
.
من تا اخرش هستم هرچی بود و میخواد بشه:D
من عاشق تبادل نظر و صحبت کردن در رابطه با این جور بحث ها هستم شغل و بیکاری فارغ التحصیلی و....
اصولا مرد باید در شرایط بسیار بسیار سخت خرجی و نون خودش و خانواده اش رو از زیر سنگ دریا در بیاره و میتونه این کار رو بکنه
پس ابتدا اولین نظر رو من میدم با اجازه بزرگترا:D:
بهترین راه برای اینکه ما کار پیدا کنیم و احساس مسئولیت سختی داشته باشیم اینه که بریم ازدواج کنیم در این صورت به غیرتون بر میخوره و از زیر سنگم شده پول در میاد(ولی این راه الان غیر ممکنه چون دختر به دانشجو یا آدم بیکار نمیدن:()

میتونید از اندوخته های من استفاده کنید.:D
.
.
.شماره تماس من برای گرفتم وقت مشاوره:

222 بقیه اش رو بدوووووووووووووو:biggrin:

شما عکس بی تفنگ و خشونت هم داری؟ماشالله مرد روزهای سخت

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما عکس بی تفنگ و خشونت هم داری؟ماشالله مرد روزهای سخت
من دارم آماده میشم لیسانس رو گرفتم بعد سربازی هم رفتم بعد اگه کار برام نبود با شهر خداحافظی کرده و میشم مرده کوهستان اونجا بهتر میشه زندگی کرد:D
لااقل اونجا هیچ گونه فساد و پارتی بازی و بوققققققققققققق...........نیست......آرامش هست
نه خوشبختانه بیشتر عکسام با اسلحه است
ای بابا چرا هی میگین خشونت؟
مگه اسلحه فقط برا خشونته؟
اصلا بدون اسلحه نمیشه زندگی کرد!!!!

بالا