گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کاش دوباره برمیگشتم به اون دورانی که تموم شدن امتحانات باعث خوشحالیم میشد :cry:

chem-engm

اخراجی موقت
کاش دوباره برمیگشتم به اون دورانی که تموم شدن امتحانات باعث خوشحالیم میشد :cry:

بله ، کاشکی من هم به آن دوران بر می گشتم ، افسوس و صد افسوس که باید به گذشته ها و روزهای خوب افوسوس خورد ... باز هم افسوس ....

آخرین ویرایش:

علیرضا ل

عضو جدید

به نيستی نمی انديشم. چون نيست.

حتی لوك خوش شانس هم آخرش تنهايی می رفت سمت غروب
با اينكه لوك بود
با اينكه خوش شانس بود

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
میخوام صد سال برنگردم
ولی برای ما که دوران خوبی بود فکر راحتی داشتیم شب که میخواستیم سر رو بالش بزاریم زود خوابمون میبرد الان باید کلی اول به مشکلاتمون فکر کنیم بعد خوابمون ببره از خستگی فکر

mataa

کاربر فعال
شاید شرایط شما فرق کنه.ولی من دلم برای اون روزایی که بدون دغدغه ی زندگی و فکرای دیگه فقط مشغول تحصیل بودم تنگ شده...

وحید جان ، متاسفانه از دبیرستان به بعد دیگه روزهای بدون دغدغه ای وجود نداره .
هر چه جلوتر میری ، دغدغه بیشتری داری !
مخصوصا تو ایران . وحید فکر کنم خودمون از شدت فکر و دغدغه توی 35/40 سالگی سکته مغزی / قلبی چیزی کنیم و راحت شیم .

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وحید جان ، متاسفانه از دبیرستان به بعد دیگه روزهای بدون دغدغه ای وجود نداره .
هر چه جلوتر میری ، دغدغه بیشتری داری !
مخصوصا تو ایران . وحید فکر کنم خودمون از شدت فکر و دغدغه توی 35/40 سالگی سکته مغزی / قلبی چیزی کنیم و راحت شیم .
عماد سلام چطوری؟؟
اولا خداییش این چه آواتاریه؟؟؟
دوما منکه میدونم به 35 هم نمیرسم :)

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
عماد سلام چطوری؟؟
اولا خداییش این چه آواتاریه؟؟؟
دوما منکه میدونم به 35 هم نمیرسم :)
بچه ها چرا ناامید هستین؟؟؟؟؟
ما اگه خودمون بخوایم سخت بگیریم زندگی هم دوبرابرش به همون سخت میگیره پس بهتره با زندگی و تمام سختی هاش سازگاری پیدا کنیم......

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها چرا ناامید هستین؟؟؟؟؟
ما اگه خودمون بخوایم سخت بگیریم زندگی هم دوبرابرش به همون سخت میگیره پس بهتره با زندگی و تمام سختی هاش سازگاری پیدا کنیم......
یادش بخیر همسن توکه بودم دنیارو زیر و رو میکردم...

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
شاید همه از لحاظ سنی جوون باشیم
ولی از بس سختی و مشکلات سر راهمون گذاشتن و از این مغز تفلکی ما هی کار کشیدیم دیگه استهلاکمون خیلی بالاست متاسفانه

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی از بس سختی و مشکلات سر راهمون گذاشتن و از این مغز تفلکی ما هی کار کشیدیم دیگه استهلاکمون خیلی بالاست متاسفانه
اینو درست میگید.......این قدر از دست زندگی ،کار ،درس، این سربازی لاکردار، شغل ،ازدواج ،استرس برامون پیش میاد که عمرمون زیاد نمیشه سر 40 سکته رو زدیم رفتیم:w47:
من که الان 20 سالمه هزارتا دغدغه و استرس برام وجود داره.............خدا بهمون رحم کنه.........

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بلهه .. نظر منم اینجا اینقدر ضشرایط سخته که واقعا ادم رو پیر می کنه ... ولی به نظر من توی این شرایط و حتی بدتر از انها هم میشه زندگی شادی کرد ... به نظرم اگر کمتر نگران آینده باشیم و کمتر غصه گذشته رو بخوریم شرایط خیلی بهتر میشه ..
به نظر من چیزی که همیشه به ادم انرژی میده دوست ادمه !! هر وقت دلم میگیره می رم پیش دوستام و همچی به کل یادم میره !! هر چی هم شرایط سخت باشه ولی اگر ادم رفیقی داشته باشه که همیشه پشتش باشه دیگه هیچ غمی نباید داشته باشه .

P O U R I A

مدیر تالار
اینو درست میگید.......این قدر از دست زندگی ،کار ،درس، این سربازی لاکردار، شغل ،ازدواج ،استرس برامون پیش میاد که عمرمون زیاد نمیشه سر 40 سکته رو زدیم رفتیم:w47:
من که الان 20 سالمه هزارتا دغدغه و استرس برام وجود داره.............خدا بهمون رحم کنه.........
شما دیگه چرا سامان جان .
شما که توی اون منظره های قشنگ و اون اکیپ بحال کوه نوردی و شکار می تونی از زندگی لذت ببری .
غصه گذشته و اینده رو زیاد نخور .. همچی رو بسپور به خدا ..

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما دیگه چرا سامان جان .
شما که توی اون منظره های قشنگ و اون اکیپ بحال کوه نوردی و شکار می تونی از زندگی لذت ببری .
غصه گذشته و اینده رو زیاد نخور .. همچی رو بسپور به خدا ..
سلام پوریا جان
منم تهد تاثیر حرفای دوستان قرار گرفتم دیگه............:D
درسته ما هم همش تو طبیعت و کوه هستیم اما مشکلات خستمون کرده..........از حرفت خیلی خوشم اومد که گفتین باید غصه گذشته رو نخوریم و برای آینده برنامه ریزی کنیم........
و همون طور گفتید واقعا دوست خوب نعمته که موقع ناراحتی فقط میتونی بری پیش اون و شاد باشی........اما دوستای خوب خیلی کم گیر میاد یا اگرم گیر بیاد وقتی قدرشون رو میدونی که از پیشت میرن و تنها میمونی..........

P O U R I A

مدیر تالار
سلام پوریا جان
درسته ما هم همش تو طبیعت و کوه هستیم اما مشکلات خستمون کرده..........از حرفت خیلی خوشم اومد که گفتین باید غصه گذشته رو نخوریم و برای آینده برنامه ریزی کنیم........
و همون طور گفتید واقعا دوست خوب نعمته که موقع ناراحتی فقط میتونی بری پیش اون و شاد باشی........اما دوستای خوب خیلی کم گیر میاد یا اگرم گیر بیاد وقتی قدرشون رو میدونی که از پیشت میرن و تنها میمونی..........

سلام :D
اون که صدالبته .. دوست خوب سخت پیدا میشه .. ولی حتما پیدا میشه !! مهم اینه که بتونی حفظشون کنی و از دستشون ندی ...

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز

می دانی؟
یک وقت هایی باید
روی یک تکه کاغذ بنویسی
تـعطیــل است!

و بچسبانی پشت شیشه ی افـکارت
باید به خودت استراحت بدهی
دراز بکشی
دست هایت را زیر سرت بگذاری
به آسمان خیره شوی
و بی خیال ســوت بزنی

در دلـت بخنــدی به تمام افـکاری که
پشت شیشه ی ذهنت صف کشیده اند
آن وقت با خودت بگویـی:
بگذار منتـظـر بمانند!

حسین پناهی

sarang

عضو جدید
واقعا قبول دارم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا وحید جوری حرف میزنی که انگال 50 سالته..........ماشااله همه جونیم شما از ما جوون تر..........
بیشتر منظورم از سن شرایط کنونی تو بود.
من وقتی دانشجو بودم شادترین و سرحالترین آدم دنیا بودم.با اینکه خیلی کم و کسری داشتم توی زندگیم ولی میگشتم بین دوستام و بهشون روحیه میدادم.
تو از امتحان و درس و نمره مینالی!!!؟؟؟هنوز نمیدونی وقتی درستو و سربازیت تموم شد تازه اول اول اول بدبختیته!!!!
خوش بحال دخترا که شرایط ازدواجشون فقط رسیدن سنشون به 22 و 23 سالگیه!!!!
پسرای بدبخت!!!بخدا عند نامردیه!!!
عاقا جان من یه جوونم در اووج نیاز!!!نه شرایط ازدواج دارم!نه کار دارم!!!نه پدری دارم که حامیم باشه!!!نه پول دارم!!!نه هییییییییییچ!!!درسم تموم شده!مشکل سربازی هم ندارم دیگه!باید چیکار کنم؟؟؟
نمیتونم با روابط مزخرف دوستی و صرفا برای گذران وقت با کسی باشم!!!با این شرایط هم نمیشه کسی رو خواست!!!بخدا نمیدونیم چیکار کنیم!!!خیلیا مشکل منو دارن ولی خب به قول دوستام دوست دختر بهترین گزینست!خود خدا هم برای امثال ما که خوردیم به بدترین شرایط مملکت باید یه سری خطوط قرمزشو پاک کنه!باید تبصره بیاره برای قوانینش!!!
آقا جان من نمیتونم!باید جیکار کنم!!؟؟؟؟
اصن خدایا ما نخوایم ادامه بدیم باید کیو ببینیم؟؟؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام پوریا جان
لابد ما هم دوستان ناباب بودیم که باعث نامیدی شما شدیم:D

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من وقتی دانشجو بودم شادترین و سرحالترین آدم دنیا بودم.با اینکه خیلی کم و کسری داشتم توی زندگیم ولی میگشتم بین دوستام و بهشون روحیه میدادم.
تو از امتحان و درس و نمره مینالی!!!؟؟؟هنوز نمیدونی وقتی درستو و سربازیت تموم شد تازه اول اول اول بدبختیته!!!!
عاقا جان من یه جوونم در اووج نیاز!!!نه شرایط ازدواج دارم!نه کار دارم!!!نه پدری دارم که حامیم باشه!!!نه پول دارم!!!نه هییییییییییچ!!!درسم تموم شده!مشکل سربازی هم ندارم دیگه!باید چیکار کنم؟؟؟
نمیتونم با روابط مزخرف دوستی و صرفا برای گذران وقت با کسی باشم!!!با این شرایط هم نمیشه کسی رو خواست!!!بخدا نمیدونیم چیکار کنیم!!!خیلیا مشکل منو دارن ولی خب به قول دوستام دوست دختر بهترین گزینست!خود خدا هم برای امثال ما که خوردیم به بدترین شرایط مملکت باید یه سری خطوط قرمزشو پاک کنه!باید تبصره بیاره برای قوانینش!!!
بابا دلای پر!!!!!!!
شرایط دخترا هم بهتر از شما نیست
وقتی شما پسرا شرایط ازدواج ندارین مسلما کسی هم نیست بره خواستگاری دخترا اگرهم هست کمه......درسته؟
شرایط بده ولی باید امیدوار بود و راه درست رو انتخاب کرد حالا هر کس با توجه به شرایط خودش
خیلیا این مشکلات رو دارن
پس تنها نیستین شک نکنید

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
لابد ما هم دوستان ناباب بودیم که باعث نامیدی شما شدیم:D
اختیار دارید .........شما تاج سر مایید:king: ناامیدی در همه ی جوون ها ایرانی به وفور یافت میشه........اما باید حلش کرد........خودم هنوز راه حلش رو پیدا نکردم............:D

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا حق با شماست............من که هنوز اول درسم هست از همین الان ناامید هستم چه برسه وقتی سربازیم رو هم تموم کنم.
ولی شما فکر کنم تازه خدمتتون تموم شده هنوز فرصت زیاد دارید............البته هیچ کی نمی تونه در مورد آینده یک نفرپیش بینی کنه و بهش بگه چی بهتره چی بدتره الانه همه ی جوون های ایرانی به هر نوعی در زندگی مشکل دارن یکی درس یکی پول یکی کار یکی دانشگاه و............
در عین ناامیدی باید به پروردگار امید داشته باشیم و خودمون شرایط رو بهتر کنیم راه زیاده ولی سختی داره که باید اون دوره سحتی تموم بشه که ممکنه برای یک نفر مدتی طولانی باشه و برای کسی دیگه سریع حل بشه...........
توکل به خدا............

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا دلای پر!!!!!!!
شرایط دخترا هم بهتر از شما نیست
وقتی شما پسرا شرایط ازدواج ندارین مسلما کسی هم نیست بره خواستگاری دخترا اگرهم هست کمه......درسته؟
شرایط بده ولی باید امیدوار بود و راه درست رو انتخاب کرد حالا هر کس با توجه به شرایط خودش
خیلیا این مشکلات رو دارن
پس تنها نیستین شک نکنید
منکه گفتم خیلیا مثه منن ولی یه راهی برای خودشون دست و پا کردن!حالا شاید نه چندان راه اخلاقی باشه!!ولی خب دیگه!!!
شما دخترا هم آره شرایطتون سخته.ولی یه حسن دارین اونم اینه که تا هروقت بخواین میتونین خونه پدرتون باشین!!!
درک این موضوع براتون ممکن نیست که یه پسر حتی توی خونه ی پدرش هم احساس مهمان بودن داره!!!درسته کسی بهم چیزی نمیگه و خیلی خوب و مهربون باهام برخورد میکنن ولی دقیقا انگار روی میخ میشینم و بلند میشم نه فرش!!!
خوردیم به بدترین شرایط مملکت :( .همه ی درا بستس.
ماکه قطع امید کردیم.اصن نمیخوایم درست بشه.بابا دست از سرمون برنمیداره خدا!!!!والا بخدا!!!آقا جان ما نخواستیم روزای خوش رو ببینیم!باید کی رو ببینیم!تمومش نمیکنه این مسخره بازیو!

بالا