گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

hesam engineer

عضو جدید
دوستان کمک میکنید این نمودار لعنتی رو بکشم!!! گیر کردم اساسی ..........یه سوال: می شه با اکسل نمودار کشید؟یعنی نقطه بدیم بعد نقطه ها رو بهم وصل کنه بعد نمودار رو بکشه.؟مشکل اصلی اینه که محور xش فقط عدد 1 2 3 4 هستن من میخوام محور xهم اعدادیی که بهش میدم بگیره

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کمک میکنید این نمودار لعنتی رو بکشم!!! گیر کردم اساسی ..........یه سوال: می شه با اکسل نمودار کشید؟یعنی نقطه بدیم بعد نقطه ها رو بهم وصل کنه بعد نمودار رو بکشه.؟مشکل اصلی اینه که محور xش فقط عدد 1 2 3 4 هستن من میخوام محور xهم اعدادیی که بهش میدم بگیره
نقطه هات رو بده با matlab برات بکشمش با اکسل گمون نکنم بشه

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماه من غصه نخور همه كه دشمن نميشن
همه كه پرغم و مثله تو و من نميشن
ماه من غصه نخور مثله ماها فراوونه
خيلي كم پيدا ميشه كسي رو حرفش بمونه
ماه من غصه نخور زندگي بي غم نميشه
اوني كه غصه نداشته باشه آدم نميشه
ماه من غصه نخور خيلي ها تنهان مثه تو
خيلي ها با زخماي زندگي آشنان مثه تو
ماه من غصه نخور زندگي خوب داره واسه عشق
خدا را چي ديدي شايد فردامون باشه بهشت
ماه من غصه نخور دنيا را بسپار به خدا
هردومون دعا كنيم تو هم جدا منم جدا

hesam engineer

عضو جدید
دوستان کامپوتر بلد سلام علیکم ورحمت الله جاتون خالی !!!یه سری نقطه دارم(بامختصات xو y)میخوام اکسل اینارو وصل کنه بشه نمودار...اما وقتی عددای x رو میزارم تو ستون Aبعد عددای y رو میزارم توستونB اکسل برای من 2تا نمودار میکشه!!!! چه خاکی بگیرم به سرم؟ یعنی ستون aرویک سری داده حساب میکنه که xهاش 1 2 3 ... هستن میشه یه نمودار که yهاش عددای ستون aهستن . برای ستون bهم این ستون رو میکنه yو xهارو 1 2 3 ... میده در نهایت میشه 2 نمودار ولی من یه نمودار میخوااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کامپوتر بلد سلام علیکم ورحمت الله جاتون خالی !!!یه سری نقطه دارم(بامختصات xو y)میخوام اکسل اینارو وصل کنه بشه نمودار...اما وقتی عددای x رو میزارم تو ستون Aبعد عددای y رو میزارم توستونB اکسل برای من 2تا نمودار میکشه!!!! چه خاکی بگیرم به سرم؟ یعنی ستون aرویک سری داده حساب میکنه که xهاش 1 2 3 ... هستن میشه یه نمودار که yهاش عددای ستون aهستن . برای ستون bهم این ستون رو میکنه yو xهارو 1 2 3 ... میده در نهایت میشه 2 نمودار ولی من یه نمودار میخوااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا

بردار گرامی اقا حسام مشکلتو اینجا بگو حتما رسیدگی میشه

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...مهندسي-شيمي-فقط-در-اینجا-مطرح-شود●•▪·/page885

chemblog

عضو جدید
سلام دوست عزیز وقتی اعدادت رو تو دو تا ستون نوشتی هر دو ستون رو با هم انتخاب کن بعد از منوی insert گزینه scatter رو انتخاب کن و شکل نموداری که می خوای رو انتخاب کن معمولا نوع smooh رایج تر است
موفق باشی

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin:خیلی جالب بود مرسی;)

خواهش

سلام دوستان............
سلام داش رضا............
سلام آرش جون..........
صبحتون بخیر...........

دمت گرم خیلی باحال بود:biggrin::biggrin::biggrin:

سلام داش محسن
ممنون

chemblog

عضو جدید

chemblog

عضو جدید
اگه گفتین کدوم عنصر جدول تناوبیه که حاظره اسمش از جودل پاک بشه ولی کنار کربن (C) نشینه؟

بالا