کنترل کیفیت آماری

forme1200

عضو جدید
:)سلام مهندسان محترم صنایع
من واسه پروژم میخوام روی قسمت کنترل کیفیت کار کنم و همچنین کارآموزیم
لطفا اگه میتونین به منم کمک کنین
در مورد کنترل کیفیت اگه مقاله دارین برام بزارین
ممنون میشم از لطفتون:gol::gol::gol:

forme1200

عضو جدید
کمک کنین دیگه حداقل بگین از کجا شروع کنم
مهندس باید به مهندس بعد از این کمک کنه ها
تو رو خدا
نزارین کم بیارم

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
من هم مثل شما این ترم تازه برداشتم
و چیزی نمی دونم .
لطفا اگر کسی چیزی در مورد این درس میدونه بگه !

forme1200

عضو جدید
وااااااااای پس ما چیکار کنیم؟؟؟
آقای sed ali اگه شما به نتیجه ای رسیدین به منم کمک کنیدا
مهندسان صنایع به ما هم کمک کنید این مدرک رو بگیریم دیگه

Candyman

کاربر فعال
:)سلام مهندسان محترم صنایع
من واسه پروژم میخوام روی قسمت کنترل کیفیت کار کنم و همچنین کارآموزیم
لطفا اگه میتونین به منم کمک کنین
در مورد کنترل کیفیت اگه مقاله دارین برام بزارین
ممنون میشم از لطفتون:gol::gol::gol:

سلام.
رویه های اجرایی بخش کنترل کیفیت رو بخون.

رویه اجرایی برخورد با محصولات خارج از کنترل
رویه اجرایی هزینه های کیفی
اگر FMEA دارند که فرمهاشونو نگاهی بکن.
طرح کنترلشون رو یک چک بکن

forme1200

عضو جدید
ممنون از توجهتون
من باید نرم افزار خاصی بلد باشم واسه پروژم
اینو توجه داشته باشین که من پیام نوریم یعنی اطلاعاتم نسبت به بچه های دانشگاههای دیگه کمتر
اگه یه مقاله ای دارین بزارین نه اینکه کپی پیست کنما نه ولی میخوام بدونم چه کارهایی باید انجام بدم
این درس پروژه واسه ما اختیاریه ولی من جوگیر شدم این درس رو گرفتم
کمک کنین آبروم نره

بهبود

عضو جدید
ميگن بهترين راه خدا شناسي از خودشناسي حاصل ميشه. ابتدا خوب زير و بم نحوه توليد محصول، خود محصول و نحوه نمونه گيري و كنترلهاي خط توليد را بررسي كنيد تا به خط توليد و محصول مسلط شويد.

forme1200

عضو جدید
ممنون از توجهتون
من نرم افزار خاصی رو نباید به کار ببرم توی پروژه کنترل کیفیت؟
و همچنین یه پروژه نت هم دارم اون چه نرم افزاری میخواد؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

Candyman

کاربر فعال
ممنون از توجهتون
من باید نرم افزار خاصی بلد باشم واسه پروژم
اینو توجه داشته باشین که من پیام نوریم یعنی اطلاعاتم نسبت به بچه های دانشگاههای دیگه کمتر
اگه یه مقاله ای دارین بزارین نه اینکه کپی پیست کنما نه ولی میخوام بدونم چه کارهایی باید انجام بدم
این درس پروژه واسه ما اختیاریه ولی من جوگیر شدم این درس رو گرفتم
کمک کنین آبروم نره

در بخش کنترل کیفیت نرم افزار Minitab بکار میره.استاد مربوطه شما طرح درسی نداره که از شما چی میخواد؟
طبق گفته جناب بهبود ابتدا فرایند تولید محصول رو یاد بگیرید.اگر کارخانه دارای سیستم درست باشه شما میتونید نحوه کنترل هر مرحله رو از روی
Control Plan میتونید همه چیز رو متوجه بشید.نحوه نمونه گیری هم در رویه اجرایی کنترل محصولات حتما نوشته شده.در ضمن کی گفته اطلاعات پیام نوری ها کم هست و یا اون شخصی که دانشگاه شریف خونده خیلی بارش هست؟هیچ وقت خودتون رو ضعیف نشون ندید.شما برای اینکه با صنعت مورد نظرتون اشنا بشید کافی هست 6 ماه بطور مدام و با علاقه کار کنید کم کم فرقهاتون رو با گذشته احساس میکنید.آبروی شما هم نمیره.مقاله هم در مورد کنترل کیفیت میتونید در گوگل سرچ کنید.اگر خیلی دوست دارید یک پروژه درست و حسابی تحویل بدید برای شما کم کم میگم چکار کنید.

forme1200

عضو جدید
ممنون از توجهتون امروز که رفتم با استادم صحبت کنم واسه پروژه بهم گفت روی موضوع نقش It در کنترل کیفیت کار کن این پروژه رو با دوستم با هم کار میکنیم برای همین هم یه جورایی دو تا موضوع بهمون داه هم it هم کنترل کیفیت تا با هم ادغامش کنیم ممنون میشم ما رو راهنمایی کنین.

forme1200

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون
ولی موضوع پروژم نقش it در سیستم های کنترل کیفیت فکر هم نکنم به نرم افزار نیاز داشته باشم...
MINI TAB هم کم کم دارم یاد میگیرم

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی دراه در کدام بخش کنترل کیفیت بخواهی کار بکنی
بسیاری از کارهای minitab رو با خود نرم افزار excel و توابع آماری آن می توانی انجام دهی تازه یک سری add in های مخصوص به اون می تونی انجام بدهی
دامنه کار در کنترل کیفیت آماری بسیار گسترده است از کارهای spc ,six sigma تا کارهای مدیریت جامع کیفیت TQM زمینه کاری وجود دارد
در مرحله اول فراگیری اصول اولیه این مباحث است که نیاز به نرم افزار خاصی ندارد
در مراحل بعدی استفاده از Minitab و به خصوص نرم افزار SPSS توصیه می شود . برای پروژه ای که شما در حال کردن هستید نیاز به نرم افزار خاصی ندارید و بیشتر نیاز به دریافت اصول اولیه کنترل کیفیت دارید - هر چند که فکر کنم در اینجا نقش دانش iT پر رنگ تر به نظر می رسد و نیازمند داشتن اطلاعات در این زمینه هم دارید -

forme1200

عضو جدید
ممنونم
آره مشکل منم تقریبا همینجاست توی مطالب مربوط به it نمیتونم اطلاعات مناسبی رو از اینترنت بدست بیارم نه اینکه نباشه یعنی دقیقا نمیدونم چیا از it توی پروژم لازمه که باشه و طرف چه مبحثایی نرم!!!!!!!!!
امیدوارم یه پروژه ی قابل تحملی از آب در بیاد!
بازم ممنونم دوستان

mohsenjoon

عضو جدید
ممنون از توجهتون
من نرم افزار خاصی رو نباید به کار ببرم توی پروژه کنترل کیفیت؟
و همچنین یه پروژه نت هم دارم اون چه نرم افزاری میخواد؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

ببينيد در هر صنعتي يك سري دستگاها و نرم افزارهاي خاصي وجود داره كه كنترل كيفيت رو انجام مي ده مثلا من خودم تو كارخونه نساجي هستم اونجا ديگه لازم نيست طرف مثلا 20 نمونه 40 متري نخرو بگيره اونا هر روز وقتي مي خوان يك دستگاه رو كنترل كنن يك نمونه چند متري رو زا كنار دستگاه ميارن و از يك سر نمونه(نمونه نخ يا فيتيله پنبه) رو تو دستگاه قرار ميده بعد نرم افزار مخصوص اتوماتيك نمونه رو كامل بررسي مي كنه و به اونا درصد انحراف معيار مي ده(cv%) + نمودار كنترلي و هيستوگرام و...و اونا اگر انحراف معيار بدست امده از نمونه با انحراف معياري كه اونا از استاندارد اوستر(استاندراد جهاني نخ) مشخص كردن بزرگ بود خطا رو به واحد فني ارجا مي دن .
در كل مي خوام بگم نميشه گفت يك نرم افزار خاص براي SPC وحود داره هر صنعتي بنا به شرايط خودش ا;)يك سري دستگاها و نرم افزارهاي خاص خودش استفاده مي كنه

forme1200

عضو جدید
ببينيد در هر صنعتي يك سري دستگاها و نرم افزارهاي خاصي وجود داره كه كنترل كيفيت رو انجام مي ده مثلا من خودم تو كارخونه نساجي هستم اونجا ديگه لازم نيست طرف مثلا 20 نمونه 40 متري نخرو بگيره اونا هر روز وقتي مي خوان يك دستگاه رو كنترل كنن يك نمونه چند متري رو زا كنار دستگاه ميارن و از يك سر نمونه(نمونه نخ يا فيتيله پنبه) رو تو دستگاه قرار ميده بعد نرم افزار مخصوص اتوماتيك نمونه رو كامل بررسي مي كنه و به اونا درصد انحراف معيار مي ده(cv%) + نمودار كنترلي و هيستوگرام و...و اونا اگر انحراف معيار بدست امده از نمونه با انحراف معياري كه اونا از استاندارد اوستر(استاندراد جهاني نخ) مشخص كردن بزرگ بود خطا رو به واحد فني ارجا مي دن .
در كل مي خوام بگم نميشه گفت يك نرم افزار خاص براي SPC وحود داره هر صنعتي بنا به شرايط خودش ا;)يك سري دستگاها و نرم افزارهاي خاص خودش استفاده مي كنه
ممنونم

بهبود

عضو جدید
موفق باشید

موفق باشید

سلام
همونطور كه قبلاً من و يكي از دوستان گفيتم لازمه انجام هر پروژه اي در هر زمينه اي شناخت خوب از داشته ها و اهداف هست. به نظر من شما مي تونيد از فن آوري اطلاعات در اين زمينه براي انتقال سريع، درست و مطمئن اطلاعات چه در حال و چه در آينده براي بروز رساني و تحليل و تصميم گيري استفاده كنيد. براي نمونه يكي از كارهايي كه ما انجام داديم كاهش اثر شلاقي در مديريت زنجيره تامين با استفاده از فن آوري اطلاعات بود كه شما هم مي تونيد تقريبا در كنترل كيفيت كه يكي از پايه هاي اون ثبت، جمع آوري و استفاده از اطلاعات درست است از فن آوري اطلاعات استفاده كنيد.

forme1200

عضو جدید
سلام
همونطور كه قبلاً من و يكي از دوستان گفيتم لازمه انجام هر پروژه اي در هر زمينه اي شناخت خوب از داشته ها و اهداف هست. به نظر من شما مي تونيد از فن آوري اطلاعات در اين زمينه براي انتقال سريع، درست و مطمئن اطلاعات چه در حال و چه در آينده براي بروز رساني و تحليل و تصميم گيري استفاده كنيد. براي نمونه يكي از كارهايي كه ما انجام داديم كاهش اثر شلاقي در مديريت زنجيره تامين با استفاده از فن آوري اطلاعات بود كه شما هم مي تونيد تقريبا در كنترل كيفيت كه يكي از پايه هاي اون ثبت، جمع آوري و استفاده از اطلاعات درست است از فن آوري اطلاعات استفاده كنيد.
سلام
ممنونم شما میتونید یه منبع خوب بهم معرفی کنید
موفق باشید

f_azar1365

عضو جدید
کنترل کیفیت آماری

سلام صنایعی ها...
کنترل کیفییت آماری:gol:

پیوست ها

• control-keyfiyat-amari-[www.prozhe.com].zip
    914.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4