کسی نبود مرام بگذاره و من رو در مورد این مدار جوجه کشی راهنمایی کنه

ekf2000

عضو جدید
با سلام من یک مدار کنترل ماشین جوجه کشی رو از اینترنت دانلود کردم اما چون که رشته من شیمی هست و نقشه این مدار رو با برنامه پرتئوس ساخته شده من نتوانستم از نقشه اون چیز دقیقی بفهمم اگر میشه من رو در این موارد راهنمایی کنید 1. این یک مدار کنترل دیجیتال و قطع و وصل جریان برق میباشد که دما و رطوبت و زمان چرخش موتور رو تنظیم و نمایش میده با این حال من هرچی مدار رو چک کردم نتوانستم سنسور رطوبت و دما رو در اون پیدا کنم میخواستم بدونم کدوم قطعه کار سنسور رو انجام میده؟ و کجا قرار میگیره 2. محل قرار گیری قطعه ای که برق 220 ملت دستگاه های متصل شونده (هیتر و رطوبت ساز و ...) روقطع و وصل میکنه کجاست؟ 3.محل ورودی جریان به مدار و میزان ولتاز اون چقدر میبشد؟ و قطب های مدار چگونه هستند؟ 4. به نظر شما چقدر احتمال داره که این مدار درست کار بده؟داخل برنامه شبیه ساز که دما و رطوبت فرضی رو نشان میداد ممنون میشوم اگر هرچه سریعتر راهنمایی کنید اگر امکان داره نقشه مدار چاپی ان راهم برام قرار بدهید این هم فایل مدار http://www.omidravanro.com/files/outo.rar

آخرین ویرایش:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام من یک مدار کنترل ماشین جوجه کشی رو از اینترنت دانلود کردم اما چون که رشته من شیمی هست و نقشه این مدار رو با برنامه پرتئوس ساخته شده من نتوانستم از نقشه اون چیز دقیقی بفهمم اگر میشه من رو در این موارد راهنمایی کنید 1. این یک مدار کنترل دیجیتال و قطع و وصل جریان برق میباشد که دما و رطوبت و زمان چرخش موتور رو تنظیم و نمایش میده با این حال من هرچی مدار رو چک کردم نتوانستم سنسور رطوبت و دما رو در اون پیدا کنم میخواستم بدونم کدوم قطعه کار سنسور رو انجام میده؟ و کجا قرار میگیره 2. محل قرار گیری قطعه ای که برق 220 ملت دستگاه های متصل شونده (هیتر و رطوبت ساز و ...) روقطع و وصل میکنه کجاست؟ 3.محل ورودی جریان به مدار و میزان ولتاز اون چقدر میبشد؟ و قطب های مدار چگونه هستند؟ 4. به نظر شما چقدر احتمال داره که این مدار درست کار بده؟داخل برنامه شبیه ساز که دما و رطوبت فرضی رو نشان میداد ممنون میشوم اگر هرچه سریعتر راهنمایی کنید اگر امکان داره نقشه مدار چاپی ان راهم برام قرار بدهید این هم فایل مدار http://www.omidravanro.com/files/outo.rar

با سلام
1- U3 یا همون قطعه SHT11 سنسور رطوبت می باشد. مطمئناً داخل دستگاه جوجه کشی نسب میشه
2- دوست عزیز، این طراحی که من میبینم، بخش کنترلی نداره، یا فقط یک مدار تمرینی هست که کار ماشین جوجه کشی رو شبیه سازی می کنه، یا نمایش دهنده وضعیت این دستگاه هست، و هیچ امکان کنترلی نداره.
3- دوست عزیز در مدارات میکرو کنترلی از جریان DC با ولتاژ زیر 10 ولت و جریان در حد میلی آمپر استفاده میشه که توسط خود میکرو کنترلر ایجاد میشه. اگه لازم باشه برای کنترل دستگاه های مکانیکی از رله استفاده بشه باید از طریق درایورها جریان رو بالاتر ببرید. قطب مثبت و منفی با توجه به ورودی و خروجی های میکرو قابل شناسایی هست.
4- این مدار، مدار شبیه ساز هست و قابل اجرا نیست.

موفق باشد

ekf2000

عضو جدید
با سلام ممنون از راهنمایی و توجه شما
من خودم از ساخت این مدار پشیمون شدم چون قیمت سنسور سری sht بسیار گرون هست و بستگی به دقت و اطمینان بین 50تا120هزار تومن هست
فعلا دنبال یک مدار با سنسور مجزای دما و رطوبت و با قیمت کم هستم
مثل سنسور دمای lm35
اگر همچین مداری رو سراغ دارید خواهشا راهنمایی و معرفی کنید
این شرایط که کنترل باید روی انها اعمال بشن عبارتند از
دما
رطوبت
زمان سنج چرخش موتور حدود دو تا چهار ساعت یکبار به مدت 30ثانیه تا 2دقیقه وصل جریان برق به موتور(بازه قابلیت تغییر )
اتصال فن که دایما کار می کنه
اگر کسی بتونه چنین مداری رو طراحی و ارایه کنه به تعداد زیادی از افراد که میخوان جوجه کشی خانگی بسازن و بودجه کمی دارند کمک میکنند
که میتونه به کمک اونها در زمینه مالی و علمی بیاد
در ضمن همچین مداری در گلخانه هم کاربرد زیادی داره
ولی قیمت اماده اون بین 200هزار تا500هزار تومان هست
با تشکر ممنون میشم اگر دست به کار ساخت بشوید

طناز خانمی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا دیدم موضوع تاپیک مرامه. دیدیم ما که زیاد داریم بیایم یه کمی مرام بزاریم . البت از مدار جوجه موجه چیزی سرمون نمی شه .:D

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام ممنون از راهنمایی و توجه شما
من خودم از ساخت این مدار پشیمون شدم چون قیمت سنسور سری sht بسیار گرون هست و بستگی به دقت و اطمینان بین 50تا120هزار تومن هست
فعلا دنبال یک مدار با سنسور مجزای دما و رطوبت و با قیمت کم هستم
مثل سنسور دمای lm35
اگر همچین مداری رو سراغ دارید خواهشا راهنمایی و معرفی کنید
این شرایط که کنترل باید روی انها اعمال بشن عبارتند از
دما
رطوبت
زمان سنج چرخش موتور حدود دو تا چهار ساعت یکبار به مدت 30ثانیه تا 2دقیقه وصل جریان برق به موتور(بازه قابلیت تغییر )
اتصال فن که دایما کار می کنه
اگر کسی بتونه چنین مداری رو طراحی و ارایه کنه به تعداد زیادی از افراد که میخوان جوجه کشی خانگی بسازن و بودجه کمی دارند کمک میکنند
که میتونه به کمک اونها در زمینه مالی و علمی بیاد
در ضمن همچین مداری در گلخانه هم کاربرد زیادی داره
ولی قیمت اماده اون بین 200هزار تا500هزار تومان هست
با تشکر ممنون میشم اگر دست به کار ساخت بشوید

دوست عزیز طراحی و ساخت همچین مداری خیلی پیچیده نیست، چون شما پارامترهای کمی رو بعنوان ورودی می گیرید و خروجی های کمی هم دارید، پس بنظر شخصی من خودتون باید شروع بکار کنید چون احتمال اینکه کسی حاضر بشه وقت بزاره و برای شما اینکار رو انجام بده، خیلی کمه، چون حداقل چند روزی وقت خواهد برد تا طراحی، برنامه نویسی و اجرای اون انجام بشه.

بالا