کدام سالم ترند،زنان شاغل یا خانه دار؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

محققان دانمارکی دریافتند: که اضطراب و استرس در محل کار، خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی را در زنان کمتر از 50 سال افزایش می دهد. بر اساس این مطالعه این اثرات تخریبی به ویژه در پرستاران مشاهده می شود.

استرس های شغلی برای مردان نیز زیان آور است اما به‌ دلیل شیوع بیشتر اضطراب در میان زنان شاغل، عوارض قلبی در آنها شایع تر است.

برای انجام این پژوهش وضعیت کار و سلامتی بیش از 12 هزار پرستار بیمارستان به مدت 15 سال مورد بررسی قرار گرفت.در طی این دوره زمانی، 580 نفر از این پرستاران به‌ دلیل ابتلا به نارسایی قلبی، 369 نفر از آنان به ‌دلیل ابتلا به آنژین صدری و 138 نفر دیگر به ‌دلیل بروز سکته قلبی در بیمارستان بستری شدند.

نتایج نشان داد زنانی که در معرض فشار و استرس های کاری هستند 35 درصد بیشتر از سایر زنان در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار می‌ گیرند.همچنین مشخص شد که عوارض و بیماری ‌های قلبی ناشی از استرس های شغلی، زنان 50 سال و کمتر را بیشتر تهدید می ‌کند. در حقیقت می توان گفت فشارهای کاری، تاثیرات مخرب‌ تری بر وضعیت سلامت زنان جوان دارد.

استرس جزیی جدای ناپذیر از زندگی روزمره است اما موارد شدید آن سلامتی افراد به ویژه زنان را تهدید می کند.
همچنین علاوه بر افزایش خطر بیماری های قلبی- عروقی، موجب اختلال در تعادل هورمونی زنان شده و بی نظمی در عادات ماهانه و حتی ناباروری را به همراه دارد.

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلن کار خارج از خونه برای زن مناسب نیست برای زنهایی خوبه که مثل مردها هستن

venus4164

عضو جدید
تنظیم کارا خونه با وجود شاغل بودن خیلی خیلی سخته جوری که همیشه در حال فعالیتی اما همیشه هم کم میاری

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلن کار خارج از خونه برای زن مناسب نیست برای زنهایی خوبه که مثل مردها هستن

کار برای بعضی از خانمها وسیله ای است که استقلالشونو با اون به دستن میارن وقتی برنامه ریزی داشته باشی سخت نیست کار خارج از منزل

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب شاید مبهم باشد ازین باب ک هر دوحالت امکان نبود کرامت یا کمبودش وجود دارد
ولی بر این اساس ک زن جنس تحریک کننده اس میشه گفت ک زن خانه تا تا حدودی سالم تر { کرامت بیشتر} ست

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب شاید مبهم باشد ازین باب ک هر دوحالت امکان نبود کرامت یا کمبودش وجود دارد
ولی بر این اساس ک زن جنس تحریک کننده اس میشه گفت ک زن خانه تا تا حدودی سالم تر { کرامت بیشتر} ست

:cool:......
آدم سالم هر جا باشه یا بره سالمه...آدم ناسالمم هر جا باشه ناسالمه..خونه و بیرون نداره..
حرفتو پس بگیر..زود

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
:cool:......
آدم سالم هر جا باشه یا بره سالمه...آدم ناسالمم هر جا باشه ناسالمه..خونه و بیرون نداره..
من ک اولش گفتم جواب مبهمه / اینیم ک گفتم فقط بخار عده ای که جنبه و کلا توان همزیستی در جامعه بصورت سالم رو ندارن بود:smile:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ک اولش گفتم جواب مبهمه / اینیم ک گفتم فقط بخار عده ای که جنبه و کلا توان همزیستی در جامعه بصورت سالم رو ندارن بود:smile:

اگرم حرف از جنبه باشه این مردا هستن که جنبشو ندارن..البته در بیشتر موارد..
نمیخوام از خانوما طرفداری کنم ولی مردا واقعا ظرفیتشون خیلی کمه!بضیاشون!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه زمانی ازدواج کنم نه بیرون کارمیکنم نه خونه نه هیج جای دیگه...
همینی هم که هست..
:D

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این دورو زمونه پر از مشکل مجبوری بیرون از خونه کار کنی....پای خیلی چیزا که وسط باشه کی به سلامتی فک میکنه:w18:

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرم حرف از جنبه باشه این مردا هستن که جنبشو ندارن..البته در بیشتر موارد..
نمیخوام از خانوما طرفداری کنم ولی مردا واقعا ظرفیتشون خیلی کمه!بضیاشون!!
موافقم ، ولی نه این که یک جنیست رو بی جنبه تر معرفی کنم ، موافقم چون واقعا ظرفیت ها و دیدگاههای نسل کنونی به نسبت نسل های قبل خیلی عقب مانده تره
ولی خب درین میان همیشه استثنا هم وجود داره و خواهد داشت

jamnaj

عضو
کدام زن کدام اجتماع در چه شرایطی
در اصل و در یک زندگی سالم در خانواده ای فهیم و بدون مشکل خاص اقتصادی و اجتماعی با مردمی منطقی ؛؛؛؛ جواب دادن لازم نیست پاسخ روشن است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما در اجتماع ما شرمنده من حرفی نزنم بهتر است چرا که بنده تخصصی در وصله پیله تکه تکه های زندکی سرتا پا اشکال اکثر متمدنین ندارم:wallbash::weirdsmiley::whistle::w37:-----------------------------------------------home.gif

آخرین ویرایش:

bbaran

عضو جدید
زنان شاغل به نظر من موفق ترند چون با بیرون از خونه در ارتباطند البته خانم ها روحیه خیلی حساس دارنو زود خسته و پیر میشن پس باید کار بیرون از خانه مطابق روحیشون باشه و عاشق کارشون باشن البته دوست داشتن کار برا مرد و زن فرق نمیکنه همه باید کارشونا دوست داشته باشن تا روحیه خوبی داشته باشند ولی خانوما جون حساسترند روشون زودتر تاثیر میذاره خانومای خانه دار کاراشون یکنواخت و کسل کننده میشه زود افسرده میشن

zohreh91

عضو جدید
زنان شاغل به نظر من موفق ترند چون با بیرون از خونه در ارتباطند البته خانم ها روحیه خیلی حساس دارنو زود خسته و پیر میشن پس باید کار بیرون از خانه مطابق روحیشون باشه و عاشق کارشون باشن البته دوست داشتن کار برا مرد و زن فرق نمیکنه همه باید کارشونا دوست داشته باشن تا روحیه خوبی داشته باشند ولی خانوما جون حساسترند روشون زودتر تاثیر میذاره خانومای خانه دار کاراشون یکنواخت و کسل کننده میشه زود افسرده میشن

من با bbaran جون موافقم:w12: