[ کار در خارج از کشور ]

amin.shabani

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من احساس کردم در مورد شرایط کار در خارج از کشور و یا حتی کشورهای همسایه اطلاعات خاصی نیست
اگر دوستان عزیز که اطلاعات دارند در این مورد نیز اطلاعاتی بذارن متشکر میشیم

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند روز پیش تو یه همایش شرکت کردم که موضوعش همین کار در خارج از کشور بود
بنظر میرسه فعلا کشورهای کانادا وامریکا درهاشون بدجوری محکم کردن و شرایط ویزا خیلی
سخت شده واسه اون کشورا
کشورهای همسایه چون پرداختیشون کمه و اقتصاد خیلی قوی ندارن مناسب نیستن بنظر من...

hadishs

عضو جدید
واقعا موضوع جالبیه!

میشه افرادی که اطلاع دارن بیان بگن چطور میشه خارج از کشور کار پیدا کرد؟ باید چطور با شرکت های خارجی تماس گرفت و همینطور اینکه بدون سابقه هم میشه کار پیدا کرد؟ کلا حداقل هایی که باید داشته باشی تا استخدامت کنن چه چیزهایی هستن؟

امیدی

عضو جدید
من میگم همین ایران یه کاری گیرمون بیاد شکر کنیم!!!
خارج کار نیست برای ما!!!

به نظر من آدم تا یه حدی میتونه بگه اینجا کشورمه اشکالی نداره با این وضعیت کار و حقوق میسازم

توی ایران تنها چیزی که معنا و مفهوم نداره نیروی انسانیه ، بقول یکی از بچه ها این برادران افغانی در

ماه بیشتر از یه مهندس ایرانی توی ایران کار میکنن.در نهایت آقا هر کی از دستش اومد بره کوتاهی نکنه

mehdi_petro

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من آدم تا یه حدی میتونه بگه اینجا کشورمه اشکالی نداره با این وضعیت کار و حقوق میسازم

توی ایران تنها چیزی که معنا و مفهوم نداره نیروی انسانیه ، بقول یکی از بچه ها این برادران افغانی در

ماه بیشتر از یه مهندس ایرانی توی ایران کار میکنن.در نهایت آقا هر کی از دستش اومد بره کوتاهی نکنه
آره مهندس فكر ميكني دليلش چيه رئس نيروي انساني نفت مياد ميگه ما ريزش نيرو زياد داريم.جرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چراشو من ميگم چون دوستان يه مهندس اينجا از همه دلخوشي هاش از جمله زن ،زندگي و .........ميگزره و ميره كار اقماري و تنها دلخوشيش به حقوق و مزاياش هست اول كار يه كم راضي به نظر مياد اما رفته رفته ميبينه نسبت به سختيش اصلا ارزش نداره در نتيجه با يه سابقه كار ميره كشور هاي حاشيه خليج فارس از جمله قطر كه با بهترين حقوق و مزايا دنبال نيروي با سابقه و تجربه ميگردن و اونموقع ميفهمه كه شغل مهندسي اينجا بي گاريه.......

amin.shabani

عضو جدید
خب حالا دوستان نظرتون چیه ؟ من یه جستجوهایی کردم زیاد موثر واقع نشد و خیلی ها هم میگن که واسه خاطر شرایط فعلی کلا قطر ویزا نمیده اما خیلی ها هم دارن میرن و اونجا کار میکنن

mehdi_petro

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حالا دوستان نظرتون چیه ؟ من یه جستجوهایی کردم زیاد موثر واقع نشد و خیلی ها هم میگن که واسه خاطر شرایط فعلی کلا قطر ویزا نمیده اما خیلی ها هم دارن میرن و اونجا کار میکنن
دوست عزيز الان يه مقدار سخت گيري ميكنن واسه پذيرش ايراني ها اما بازم اگه يه رزومه خوب داشته باشي،تجربه و سواد بالا از خداشونه كه واسشون كار كني

يك سايت بهتون معرفي ميكنم كه واسه كاريابي تو خارج خصوصا كشوراي عربي خيلي مفيده و به صورت روزانه آگهي هارو ميزاره

http://www.gulftalent.com/home/jobs-in-Engineering-Chemical-Petrochemical-1.html
شغل هاي مربوط به مهندس شيمي

keyvanm

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز..تاپبک خیلی خوبی رو شروع کردین متشکرم..امیدوارم هر کسی هر اطلاعی داره در اختیار بقیه بزاره .میبیند که دیگه واقعا فقط خودمون هستیم که باید به هم کمک کنیم و گرنه شرایط جوری شده که تا جایی که امکان داره کسانی میرن سرکار که پارتی داشته باشن ولی خوشبختانه بچه های مهندسی شیمی به خاطر هماهنگ بودنشون و با هم بودنشون دارن هرروز به هم کمک میکنن که با تمام این سختیا و نا عدالتی ها به خصوص در مورد استخدام خانوما (هرچندااوضاع اقایونم که واضح هست ونیاز به توضیح نیست) شرایط بهتری برای همه فراهم بشه و ان شاا... مزد زحمات ما هم بی جواب نمی مونه و ان شاا... فقط به پشتوانه وتلاش خودمون بالاخره به نتیجه میرسیم..
امیدوارم همه ما بتونیم جایی بریم وجایی باشیم که قدر تلاشمون و عمری که برای تحصیل گذاشتیم رو بدونن.

پایگاههای اینترنت کاریابی در خارج از کشور

پیوست ها

• p40t41.pdf
    181.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس پس لطفاً از بحث خارج شو!!! چون که اصلاً امیدی نداری.
بهت برنخوره ها، یه بار.

باشه ما از بحث میریم بیرون...:دی:smile:
فقط یه چیزی بگم:
من دوس دارم اول یه شغل داشته باشم تو ایران چون بیرون ایران به هیچ کسی بدون سابقه کار نمیدن!!!
دوست برادرم در شرکت حفاری کار میکنه و 14 روز ایران کار میکنه و 14 روز سلیمانیه عراق!حدودا برجی کلا 12 میلیون کار میکنه!!شایدم بیشتر!
پس شدنیه ولی در صورتی که کار تو ایرانتون اول جور باشه و چند سال سابقه ی کار از یه شرکت معتبر مثه ملی حفاری داشته باشین!!!و الا خودمونم میدونیم تو خارجم به اندازه ی کافی مهندسی شیمی دارن و نیازی به دانش ما ندارن!!!!
ایشالا موفق باشین دوستان همتون...

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط یه چیزی بگم:
من دوس دارم اول یه شغل داشته باشم تو ایران چون بیرون ایران به هیچ کسی بدون سابقه کار نمیدن!!!
دوست برادرم در شرکت حفاری کار میکنه و 14 روز ایران کار میکنه و 14 روز سلیمانیه عراق!حدودا برجی کلا 12 میلیون کار میکنه!!شایدم بیشتر!
پس شدنیه ولی در صورتی که کار تو ایرانتون اول جور باشه و چند سال سابقه ی کار از یه شرکت معتبر مثه ملی حفاری داشته باشین!!!و الا خودمونم میدونیم تو خارجم به اندازه ی کافی مهندسی شیمی دارن و نیازی به دانش ما ندارن!!!!

آها حالا شد مهندس. توضیح بده، تا شفاف بشه قضیه. از دست من ناراحت نشو.
چون یه نفر دیگه رو دیدم، همون اول آیه یاس میخوند. ممنون

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه بابا ناراحت کدومه!!!
میگم همکار داداشم شرکت ملی حفاریه و هم ایران کار میکنه و هم عراق!!!
البته کارمند معمولی نیستا!!!!!؟؟؟؟یه پست خوب داره تو ایران.فک کنم تو ایران حقوقش 3.5 یا 4 باشه شایدم بیشتر!!!و میگفت عراق دقیقا دو برابر بهش پول میدن!!!
ولی دیگه زندگی تعطیل و استراحت تعطیل و ....
پستش کمپانی من بود!خیلی پست خوبیه و به همه کس نمیدنش!!!اصن کسایی که تو آزمون نفت قبول میشن برای حفاری عمرا چنین پستی بهشون بدن!!
فقط عده ای خاص که پارتی دارن بصورت قرار دادی میرن اول شرکت حفاری به عنوان کمپانی من و دو سال دوره میبینن بعدش میشن کمپانی من!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من فک میکنم دوره ی این فکرا و حرفا گذشته!!!!خیلی به ایرانیا در خارج کشور بد میگذره!!!
غیر ازینکه واقعا تجربه ی کاری تو یه شرکت خیلی معتبر مثه حفاری رو داشته باشی که التماست کنن بری براشون کار کنی!
منکه قید این فکرا و چیزا رو زدم!!!فقط دوس دارم یه شغل معمولی و یه زندگی معمولی تو ایران داشته باشم!همینشم خوبه...
ماهم خیلی پیگیر این چیزا بودیم فایده نداره!!!
اول باید تو ایران سرکار برین همه ی کسایی که میخواین برین اونور سرکار بعدش که کار یاد گرفتین برین.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آها، ببین به دودلیله که اصرار دارم خوبه:
1. ارزش دلار در مقایسه با ریال
2. همکاری شرکتها با کمپانیهای معروف آمریکایی (به هر حال باید قبول کرد که کمپانیهای آمریکایی تجربه بسیار بالایی در زمینه نفت و گاز دارن، هر چند بحث بومی سازی و تعصب ملی رو نباید فراموش کرد!!!)

eng_chemist

عضو جدید
فقط یه چیزی بگم:

سلام..ممنون که وقت میذارین و جواب میدین.این دوست برادرتون رشتش نفته؟چطور به اونجا لینک شدن؟فک کنم برا مهندسی شیمی پیدا کردن کار راحتتر باشه اونجا؟اینطور نیس؟

ooskarim

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز.دوستایی که میگن اینجا باید کار کرد و بعدش رفت میتونن راهنماییم کنن تا توجیه شم؟من الان لیسانس مهندسی شیمی گرفتم و سربازی بیش نیستم.ارشد تهران جنوب هم نرفتم به دلایلی!تصمیم هم دارم که برم از مملکت...بعد سربازی شما میگین من برم جنوب یه تعهد امضا کنم واسه چند سال که اونجا کار یاد بگیرم ؟یا دوباره ارشد بخونم و همون ماجرا هاااا؟مردیم از بلا تکلیفی.ممنون میشم راهنماییم کنین

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیز.دوستایی که میگن اینجا باید کار کرد و بعدش رفت میتونن راهنماییم کنن تا توجیه شم؟من الان لیسانس مهندسی شیمی گرفتم و سربازی بیش نیستم.ارشد تهران جنوب هم نرفتم به دلایلی!تصمیم هم دارم که برم از مملکت...بعد سربازی شما میگین من برم جنوب یه تعهد امضا کنم واسه چند سال که اونجا کار یاد بگیرم ؟یا دوباره ارشد بخونم و همون ماجرا هاااا؟مردیم از بلا تکلیفی.ممنون میشم راهنماییم کنین
داداش پیدا کردن همون کار تو حنوب ایران از همه چیز سخت تره!!!تووی خارج کشور باید حتما سابقه کار داشته باشی تا بهت کار بدن.
سلام..ممنون که وقت میذارین و جواب میدین.این دوست برادرتون رشتش نفته؟چطور به اونجا لینک شدن؟فک کنم برا مهندسی شیمی پیدا کردن کار راحتتر باشه اونجا؟اینطور نیس؟

والا نمدونم رشتش چیه ولی خودشون بهش میگن مهندس!ازونجایی که پست کمپانی من در خفاری رئ اکثرا میدن به مهندسی شیمی و گاهی هم مهندسی مکانیک پس ما فک میکنیم مثلا مهندسی شیمی باشه.فرقی هم نداره واقعا!!
تووی شرکت حفاری افراد زیادی هستن که اینجوری کار میکنن!!حتما همکارای باسابقه ترشون معرفیشون میکنن!!
اول باید تووی ایران تووی یه شرکت معتبر مثه حفاری کار کرد چند سال بعدش رفت!!
داداش خودم چنتا پیشنهاد کار از شرکتای خارجی داشته اما چون متأهله نرفت!!خودش که میگه فقط حغاری ایران بذای شرکتای خارجی دارای استاندارده جذبشون میکنن!!!

ooskarim

عضو جدید
دوست عزیز در مورد تعهداتی که شرکت نفت یا... میگیرن از کجا اطلاع کسب کنم؟مثل باید چند سال کار کنیم و ....ممنون

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دوبی شرایط برای یک مهندس شیمی خیلی بهتره و با مقداری هزینه میتونی هم اقامت بگیری هم شرکت فنی مهندسی تاسیس کنی.
البته باید بعد از فارغ تحصیلی مدتی داخل ایران کار کرد و رزومه جمع کنی .مخصوصا کار با نرم افزارها

ChemicEng

عضو جدید
تو دوبی شرایط برای یک مهندس شیمی خیلی بهتره و با مقداری هزینه میتونی هم اقامت بگیری هم شرکت فنی مهندسی تاسیس کنی.
البته باید بعد از فارغ تحصیلی مدتی داخل ایران کار کرد و رزومه جمع کنی .مخصوصا کار با نرم افزارها

میشه در این مورد یه کم بیشتر توضیح بدهید؟
ممنون

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه در این مورد یه کم بیشتر توضیح بدهید؟
ممنون

من اطلاعات تخصصی و جامعی در رابطه با این موضوع ندارم.....
اما یه تاپیک قدیمی هست که میتونی بری اونجا و اطلاعات خوبی کسب کنی....در مورد تاسیس شرکت در دوبی....
آدرس:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رای-تاسیس-شرکت-مهندسین-مشاور-در-دوبی-و-امارات

بالا