چرا دخترای نجیب دیگه به چشم نمی یان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب جوابش معلومه برای اینکه خیلی کمن انقدر کم که بیشتر مواقع اصلا به چشم نمیان البته اگر نخوایم بگین همه مواقع...

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
واقعا چرا داره
جای بحث داره
اما اینجا اگه قرار باشه بحث بشه همه بر اساس تفکرات درست یا غلط خودشون یه باورهایی رو به بقیه تحمیل میکنن

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ها هم فقط توهم نجیب بودن رو دارند. با ده ها پسر دوستند و با هیچکدوم دوست نیستند ! ده ها داداش دارند بعد ادعای نجابت هم می کنند. با اجازه از خوب ها و پوزش ازشون اما باید بگم اینجور دخترها فاحشه های ذهنی هستند که از فاحشه های جسمی به مراتب بدتر هستند.
میگم من پول ندارم این حرفاتو طلا بگیرم ...ولی حرف دل زدیا دمت گرم

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میخام نظر خودمو بگم و به نظر کسی کار ندارم

یه سوال دارم از استارتر اینکه میخام بدونم شما تعریفت از نجیب بودن چیه؟

البته من تاپیکو نخوندم اما این انصاف نیست بگی به چشم نمیان! من خودم اگه همچین دخترایی ببینم کفاره میدم والا:دی

وای بحالم به چشمم هم بیاد :hate: اونا وضشون معلومه اینجور موجودات اصن ادم نیستن

اگه تعریف شما این باشه که هر کی گوشه گیر باشه خونه نشین باشه یا مثلا ی شعر معروف هس که میگه:

توپ تانک دسته بیل دختر فقط با سیبیل :d اگه تعریفت این باشه من مخالفم... که اره فقط اینا خوبن و بقیه.....

یا مثلا اگه طرف مانتویی باشه بگیم که اره این حتما ی ریگی تو کفششه ( قصد توهین ندارم ) یا مثلا این ادم ارایش میکنه یا به ظاهرش اهمیت میده

حتما حتما رابطه داشته این تفکر غلطیه شما از کجا میدونی دختر های نجیب به چشم نمیان؟! رفراندم گرفتی؟ پرسشنامه؟مصاحبه؟ امار؟

شما فقط یه چیزی تو ذهنت بوده اومدی پیاده ش کردی! هیچ سند و مدرکی نداره حرفتون

که ظاهرا عنوان تاپیکتون همین باشه! عنوان تاپیک مورد داره عزیز :d

گاهی وقتا نمیشه به سادگی تاپیک نوشت /

mech.shima

کاربر ممتاز

البته من تاپیکو نخوندم اما این انصاف نیست بگی به چشم نمیان! من خودم اگه همچین دخترایی ببینم کفاره میدم والا:دی

اگه تعریف شما این باشه که هر کی گوشه گیر باشه خونه نشین باشه یا مثلا ی شعر معروف هس که میگه:

توپ تانک دسته بیل دختر فقط با سیبیل :d اگه تعریفت این باشه من مخالفم... که اره فقط اینا خوبن و بقیه.....

یا مثلا اگه طرف مانتویی باشه بگیم که اره این حتما ی ریگی تو کفششه ( قصد توهین ندارم ) یا مثلا این ادم ارایش میکنه یا به ظاهرش اهمیت میده

حتما حتما رابطه داشته این تفکر غلطیه شما از کجا میدونی دختر های نجیب به چشم نمیان؟! رفراندم گرفتی؟ پرسشنامه؟مصاحبه؟ امار؟

این نیز حرفیست
البته استارتر که نفرمودن همه
اما باقی حرفاتون قابل تامله

عرفان 444

عضو جدید
کاربر ممتاز

عالی گفتی...............;)

منم دقیقا همینو میگم.........منم دخترای نجیب و ترجیح میدم.........یعنی با حجاب باشه ........اخلاقشم بد نباشه......

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب دخترای نجیب به واسطه نجابت و تواضعشون به چشم نمیان. چون این یه پارادکس هستش که کسی هم نجیب و اصیل باشه و هم با خودنمایی بخاد به چشم بیاد.
اصولا دخترایی که تو این سن و سال تو چشم ما پسرا میان بواسطه چیزای دیگه هست تا نجابتشون یعنی اصولا ما به همه چیزشون دقت میکنیم جز نجابت البته متاسفانه
ا

mech.shima

کاربر ممتاز
خب دخترای نجیب به واسطه نجابت و تواضعشون به چشم نمیان. چون این یه پارادکس هستش که کسی هم نجیب و اصیل باشه و هم با خودنمایی بخاد به چشم بیاد.
اصولا دخترایی که تو این سن و سال تو چشم ما پسرا میان بواسطه چیزای دیگه هست تا نجابتشون یعنی اصولا ما به همه چیزشون دقت میکنیم جز نجابت البته متاسفانه
ا

به نظرتون دخترای نجیب به چشم نیان در حقشون به عنوان درستکاری ظلم نمیشه؟

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتون دخترای نجیب به چشم نیان در حقشون به عنوان درستکاری ظلم نمیشه؟
نه اگه هدفشون از این نجابت رضایت خداست پس نباید از مردم چشم داشتی داشته باشن.از این گذشته من متوجه نشدم منظورتون از ظلم چی هست؟ چه ظلمی به خانومای نجیب میشه که به بقیه خانوما نمیشه؟

عرفان 444

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا

نه عباد جان...........ببین بعضیا نجیب و خوبن ولی آیتمای دیگه که یکم مهمه ندارن ببخشید اینارو میگم ولی یا از لحاظ زیبایی کم دارن یا تحصیلات یا خونواده خوب........که البته قیافه و قد و هیکل خیلی برا آقا پسرا مهمه اگه برا پسرا مهم نباشه برا مادره پسرا هست..........من خودم با هرکدوم از دوستام صحبت میکنم میگن باحجاب ولی اکثریت اون ایتمارو ندارن وگرنه شک نکنین بیشتر از همه تو چشمن برا ازدواج.......

mech.shima

کاربر ممتاز
نه اگه هدفشون از این نجابت رضایت خداست پس نباید از مردم چشم داشتی داشته باشن.از این گذشته من متوجه نشدم منظورتون از ظلم چی هست؟ چه ظلمی به خانومای نجیب میشه که به بقیه خانوما نمیشه؟

ببینید من میگم قرار نیست تعریفمون از خانوم نجیب این باشه حتی الامکان تو چشم نباشه
البته تو چشم بودن هم خودش تعاریفی داره
یه خانوم میتونه مدیر یه شرکت اما نجیب باشه و توچشم باشه
99درصد خانومایی که ادامه تحصیل ندادن خیلی از موقعیت ها رو تجربه نکردن که ببینن از پس این چیزا برمیان یانه
من میگم تو چشم بودن یا نبودن
مانتویی بودن یا نبودن
آرایش کردن یا نکردن
چادری بودن یا نبودن
نمازخون بودن یا نبودن
خوش رو و خوش اخلاق بودن یا نبودن
خلاصه ذات وجودی آدما و پاکی و نجابتشون رو نمیشه با این استدلالهای ساده سنجید

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه عباد جان...........ببین بعضیا نجیب و خوبن ولی آیتمای دیگه که یکم مهمه ندارن ببخشید اینارو میگم ولی یا از لحاظ زیبایی کم دارن یا تحصیلات یا خونواده خوب........که البته قیافه و قد و هیکل خیلی برا آقا پسرا مهمه اگه برا پسرا مهم نباشه برا مادره پسرا هست..........من خودم با هرکدوم از دوستام صحبت میکنم میگن باحجاب ولی اکثریت اون ایتمارو ندارن وگرنه شک نکنین بیشتر از همه تو چشمن برا ازدواج.......
خب هرکسی یه اولویتایی داره من خصوصیات ظاهری برام مهمه ولی اولین چیزی که بهش میپردازم مطمئنا نجابت و رفتار هستش. حالا اگه چهره زیادم تاپ نبود حتی معمولی ام بود میشه باهاش کنار اومد ولی با اخلاق بد نمیشه

ببینید من میگم قرار نیست تعریفمون از خانوم نجیب این باشه حتی الامکان تو چشم
البته تو چسم بودن هم خودش تعاریفی داره
یه خانوم میتونه مدیر یه شرکت اما نجیب باشه و توچشم باشه
99درصد خانومایی که ادامه تحصیل ندادن خیلی از موقعیت ها رو تجربه نکردن که ببینن از پس این چیزا برمیان یانه
من میگم تو چشم بودن یا نبودن
مانتویی بودن یا نبودن
آرایش کردن یا نکردن
چادری بودن یا نبودن
نمازخون بودن یا نبودن
خوش رو و خوش اخلاق بودن یا نبودن
خلاصه ذات وجودی آدما و پاکی و نجابتشون رو نمیشه با این استدلالهای ساده سنجید
منظور من از نجابت به هیچ عنوان حضور فیزیکی تو جامعه نیست خب خیلی خانوما به واسطه شرایط کاری و تحصیلی شون زیاد تو جامعه هستن .منظور من از نجابت حجاب اسلامی و چادر هم نیست . نجابت یه خصوصیت اخلاقیه نه ویژگی ظاهری. چیزایی که شما بالا گفتی مثل حجاب آرایش و.... شاید اثرات نجابت باشه ولی خود نجابت نیست

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مولانا در "فیه ما فیه" می گوید:
پیلی را آوردند بر سر چشمه ای که آب خورَد. خود را در آب می دید و می رمید. او می پنداشت که از دیگری می رمد، نمی دانست که از خود می رمد.
همه ی اخلاق بد _ از ظلم و کین و حسد و حرص و بی رحمی و کبر _ چون در توست نمی رنجیٍ؛ چون آن را در دیگری می بینی، می رمی و می رنجی.

در این تمثیل، مولانا به زیبایی مفهوم سایه را بیان می کند. مفهوم سایه (shadow) شاید از زمان یونگ به طور رسمی وارد ادبیات علم روانشناسی شد. در تعریف سایه آورده اند:
هر آنچه در ساختار روان ما خارج از حوزه ی آگاه و هوشیار باشد، در درجه های متفاوتی از تاریکی قرار دارد و سایه یا شادو نامیده می شود. یکی از مهمترین شادوها، آنیما و آنیموس است.
در روانشناسی یونگ، محتوای شادوها به دو بخش تقسیم می شود؛ یکی آنها که هم از نظر خود ما و هم از نظر سایرین غیرقابل قبول هستند و ما این افکار، اعمال، عادات و عواطف را مخفی نگه می داریم، و حتی گاهی از خودمان نیز پنهانشان می کنیم. هر هویتی که ما برای خود بسازیم یا تعریف کنیم، نقطه مقابل آن را به شادو تبدیل کرده ایم.
با این وصف، اندیشه یونگ درباره شادو، شامل سایه های مثبت هم می شود، یعنی عوامل بالقوه ی مثبتی که به سطح آگاهی نیامده اند. در واقع این همان شاخ فراوانی، غنا و ثروت زیرزمینی روان انسان را تشکیل می دهد.

در واقع در دو سطح می توان به سایه در روان انسان نگاه کرد:

از یک طرف ویژگی های منفی شخصیتی خودمان است که وجود آن را انکار می کنیم، ولی با دیدن آن در دیگری عکس العمل های تند نشان می دهیم و از آن فرد منزجر می شویم. در صورتی که از خصوصیات منفی خودمان است که منزجر می شویم. ما تحمل دیدن آنها را در خود نداریم برای همین با نشان دادن دیگری به نوعی می خواهیم خود را مبرّا کنیم. البته این فرآیند کاملاً ناخودآگاه صورت می گیرد و از وجود آنها بی خبر هستیم
.
از طرف دیگر خصوصیاتی که با دیدن آن در دیگری به شدت مجذوب آن می شویم، به این دلیل است که آن خصوصیت به صورت بالقوه در ما موجود است ولی از آن بی خبریم و با مشاهده آن در دیگری آنها را فرافکنی می کنیم. به همین علت است
طرفداران فراوانِ دانشمندان، فیلسوفان، هنرمندان، ورزشکاران و ... . در حقیقت ما به خاطر خود آنها نیست که مجذوبشان می شویم بلکه برای آن ویژگی های بالقوه خودمان است که در آنها به صورت بالفعل می بینیم.
همه ی افرادی که در زندگی با انها سر و کار داریم بخشی از وجود خود ما را منعکس می کنند، و گویی که هر لحظه در حال مشاهده خود در آیینه ی دیگری هستیم.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
واس اینکه دوره زمونه 180 درجه چرخیده! باور نداری برو یه چرخی تو اجتماع بزن!!:cool:

mech.shima

کاربر ممتاز
خب هرکسی یه اولویتایی داره من خصوصیات ظاهری برام مهمه ولی اولین چیزی که بهش میپردازم مطمئنا نجابت و رفتار هستش. حالا اگه چهره زیادم تاپ نبود حتی معمولی ام بود میشه باهاش کنار اومد ولی با اخلاق بد نمیشه

منظور من از نجابت به هیچ عنوان حضور فیزیکی تو جامعه نیست خب خیلی خانوما به واسطه شرایط کاری و تحصیلی شون زیاد تو جامعه هستن .منظور من از نجابت حجاب اسلامی و چادر هم نیست . نجابت یه خصوصیت اخلاقیه نه ویژگی ظاهری. چیزایی که شما بالا گفتی مثل حجاب آرایش و.... شاید اثرات نجابت باشه ولی خود نجابت نیست

من یه سوال دارم دستگاه نجابت سنج داریم؟چطوری نجیب رو از غیر نجیب تشخیص میدین؟البته این حرفم با همه ست نه فقط شما (سوتفاهم نشه)

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

میدونی یه عده هسن فکر می کنن فقط خودشون خوبن و خودشون بنده خوبه خدا هستن همین که میبینن یه دختر مانتوییه و آرایش داره میگن دختره خرابه
منظورم استارتر نبود کلی گفتم

mech.shima

کاربر ممتاز
میدونی یه عده هسن فکر می کنن فقط خودشون خوبن و خودشون بنده خوبه خدا هستن همین که میبینن یه دختر مانتوییه و آرایش داره میگن دختره خرابه

به نظرم همونقدر که تفکرات عوض شده باید واقع بین تر بشیم
گاهی انتظاراتی از یه خانومی داریم که پدر پدربزرگ من از دخترش داشته:cool:

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم دستگاه نجابت سنج داریم؟چطوری نجیب رو از غیر نجیب تشخیص میدین؟البته این حرفم با همه ست نه فقط شما (سوتفاهم نشه)
من ندارم ولی مادرم مطمئنا داره اگه قرار باشه روزی تشکیل خانواده بدم فکر میکنم مادرم بهترین گزینه باشه برا اینکه یه همسر نجیب برام پیدا کنه

mech.shima

کاربر ممتاز
من ندارم ولی مادرم مطمئنا داره اگه قرار باشه روزی تشکیل خانواده بدم فکر میکنم مادرم بهترین گزینه باشه برا اینکه یه همسر نجیب برام پیدا کنه

امیدوارم واقعا داشته باشن
گاهی یه موجوداتی چندرو پیدا میشه که باید یه هم نسل اونو بشناسه که بفهمه داره نقش بازی میکنه امیدوارم منظورم رو متوجه بشید

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

:|.................

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

نجابت یعنی اینکه اگه خانوم تو فضای مردونه هم کار کنه حد و حدود خودشو حفظ کنه ...حجابشو رعایت کنه ...حجاب فقط ظاهر نیست ..نحوه رفتار بگو بخند بیش از حد با اطرافیان مرد و.وو.
نحوه رفتار یک خانوم نشانگر خیلی چیزاست کاری هم به پوشش ندارم

من پسر بعد از این همه سال دیگه میدونم دختر چند مرده حلاجه

چون فیلم بازی کردن خیلی ها دیگه واقعن تابلو شده

abdcef

عضو جدید
نجابت یعنی اینکه اگه خانوم تو فضای مردونه هم کار کنه حد و حدود خودشو حفظ کنه ...حجابشو رعایت کنه ...حجاب فقط ظاهر نیست ..نحوه رفتار بگو بخند بیش از حد با اطرافیان مرد و.وو.
نحوه رفتار یک خانوم نشانگر خیلی چیزاست کاری هم به پوشش ندارم

من پسر بعد از این همه سال دیگه میدونم دختر چند مرده حلاجه

چون فیلم بازی کردن خیلی ها دیگه واقعن تابلو شده

درسته ولی خییییلیا نجابتو تو ظاهر تعریف میکنن نه تو رفتار...با این طرز تفکر باید چه کرد؟؟؟؟

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ولی خییییلیا نجابتو تو ظاهر تعریف میکنن نه تو رفتار...با این طرز تفکر باید چه کرد؟؟؟؟

هم ظاهر مهمه هم باطن ...یعنی طرف بیاد بی حجاب بگرده بعد بیاد بگه خیلی چادری ها هستن که از بی حجابا هم بدترن این توجیه خنده داره یا بگن دل پاک باشه این درست نیست ... ...تو خودت حجاب اخلاق داشته باش هم پوشش و هم نحوه رفتارتو تو جامعه درست کن ..تو منظورم شما نبود کلی میگم

دوختر بلا

عضو جدید
کاربر ممتاز

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون مردم دنبال نجابت نیستن دنبال خوشگلی و ظاهران تازه جدیدا مد شده پسرا خواستگاری دخترای نجیب هم میرن همون روز اول میگن اگه میخوای زن من شی چادر کنار ارایش هم باید بکنی پای ارگ هم باهم برقصی ،دور زمونه بدجور عوض شده باور کنید خودم ادم سراغ دارم که توی خواستگاری این ها را به دختر گفته

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون مردم دنبال نجابت نیستن دنبال خوشگلی و ظاهران تازه جدیدا مد شده پسرا خواستگاری دخترای نجیب هم میرن همون روز اول میگن اگه میخوای زن من شی چادر کنار ارایش هم باید بکنی پای ارگ هم باهم برقصی ،دور زمونه بدجور عوض شده باور کنید خودم ادم سراغ دارم که توی خواستگاری این ها را به دختر گفته
وای چه پسرای باحالی ...همینه که میگن در و تخته باید چفت باشه ...حالا یه چی تو همین مایع هاست دیگه درست نمیدونم .... ولی خاک بر سر اون پسری که به زنش بگه باید چادر و بذاری و کنار و حتمن کنار ارگ باید باهم برقصی حالا تاکیدش حتمن رو ارگ بوده ؟عود ،گیتار ،جاز اینا ملاک نبوده ...هی روزگار

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا