چرا بیشتریامون هدف نداریم؟؟؟

جوجوبا

عضو جدید
فکر میکنم کمتر کسی رو پیداکنید هدف نداشته باشه یعنی اصلا پیدا نمیکنید
بعضیا اهداف کوتاه مدت دارندبعضیا بلند مدت,وچه خوبه اگر جفتشو داشته باشیم
ومهم تراز داشتن هدف پشتکار وروحیه مهم هست
به خاطر یه سری مسائل (سیاسی-اقتصادی-اجتماعی و...)جوانها شور وهیجانشون وازدست دادن همینطور به دلیل پیشرفت روز به روز علم پیچیده ترشدن زندگی یه جورایی خیلیا خودشون روگم کردن یا اصلا هنوزپیدا نکردن
به نظرمن تنها چیزی که میتونه اصلی ترین کمک روبه ما بکنه پشتکـــــــــــــــــاره

hosseinb

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب می خواست درساشو بخونه رد نشه :razz::D

به من می آد و می ره ,ولی به تو می آد و می مونه دادا :razz::biggrin:
برا همین میگم بهت میاد دیگه :d
از هیچی درست حسابی سر در نمیاری

بهت مونده
هنوز نفهمیدی

الان باید برم
با حسین هماهنگ کن یه بار دور هم بشینیم یه اسم خوشجل انتخاب کنیم

bye bye

جوجوبا

عضو جدید
وقتي هدف بزرگي داري
، بايد در كنار اين هدف بزرگ هدف هاي كوچكتر را بدست آورد از آن جا كه آرزوهاي كوچك خود به خود بر آورده مي شود روانشناسان بر اين عقيده هستند كه زماني كه آرزو و هدف بزرگي داريم در واقع بر اطرافيان و اتفاق ها و رويداد هايي كه مي افتد اثر مي گذاريم. از طرفي وقتي همه چيز و همه كس با آرزو و هدف ما همراه مي شوند و به ما كمك مي كنند تا به آن برسيم ما باورمان نمي شود. جالبه كه بدونيد كه از ميان افرادي كه فكر مي كنند موفق مي شوند فقط عده كمي هستند كه به آرزوها و هدفهاي خود مي رسند و بيشتر افراد از اين كه به آرزوهاي كوچك و هدفهايي كه به آن فكر كردند رسيدند خوشحال هستند و آنقدر آرزوها ي كوچك آنها را خوشحال كرده كه ديگر به آرزوي بزرگ فكر نمي كنند و تلاش هم نمي كنند.

به اين خاطر فقط كساني كه تلاش مي كنند و برنامه ريزي دارند و هدفها را هميشه در نظر دارند به آن مي رسند.

با كار هاي زير به هدفهايم رسيدم:

1-كاغذي برداشته و تمام هدفها و آرزوهايم را در آن نوشتم .
2-به ترتيب به سراغ آنها رفتم و كاري كردم تا به آن نزديك شوم حتي گاهي به برخي از انها كه نزديك تر بودم تلاش كردم تا بدستش آورم اگر هدفي دور از دسترس بود صبر كردم تا شرايطي پيش آيد تا بتوانم براي رسيدن به آن تلاش كنم( اگر به زور بخواهيد به چيزي برسيد نا اميد مي شويد.)
3-تجسم كردم كه به آرزو و هدف خود برسم يعني خود را ديدم كه به آن رسيدم.
4-ايمان داشتم كه به هدفم مي رسم . :gol:

ایول خوب گفتی فقط یه پیشنهاد دارم شاید تابحال اسم NLP :Neuto Linguistic Programming برنامه ریزی عصبی کلامی روشنیده باشیدچیز جالبیه درموفقیت ورسیدن به اهدافتون خیلی کمکتون میکنه توی گوگل سرچ کنید

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا همین میگم بهت میاد دیگه :d
از هیچی درست حسابی سر در نمیاری

بهت مونده
هنوز نفهمیدی

الان باید برم
با حسین هماهنگ کن یه بار دور هم بشینیم یه اسم خوشجل انتخاب کنیم

bye bye

باشه بابا ,حالا چرا مثه بچه ها لج می کنی :D اصلا واسه ما مونده ,واسه شما فریز شده :razz: حالا کی می خوای مغزتو از حالت یخ زدگی خارج کنی :biggrin:

قربونت دادا , بای :gol:

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه بحث های مفیدتون میشه برا منم بگید!!!!:دی

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا میره راضی شه از خواب بیدار میشم :(
دوباره از اول باید شروع کنم
بدیش اینه که save هم نمیشه
:surprised:
:d
:surprised:حالا چیه؟
مخ زنی:redface: البته الان تا جایی موفق شدم:D دیگه اخرشه:cool:
مبارکه :D
من فكر كنم ميدونم هدفت كيه:surprised:
نترس برو دارمت
چیه؟؟؟
کاملن مخالفم:razz:
نظر شما چیه؟

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتي هدف بزرگي داري، بايد در كنار اين هدف بزرگ هدف هاي كوچكتر را بدست آورد از آن جا كه آرزوهاي كوچك خود به خود بر آورده مي شود روانشناسان بر اين عقيده هستند كه زماني كه آرزو و هدف بزرگي داريم در واقع بر اطرافيان و اتفاق ها و رويداد هايي كه مي افتد اثر مي گذاريم. از طرفي وقتي همه چيز و همه كس با آرزو و هدف ما همراه مي شوند و به ما كمك مي كنند تا به آن برسيم ما باورمان نمي شود. جالبه كه بدونيد كه از ميان افرادي كه فكر مي كنند موفق مي شوند فقط عده كمي هستند كه به آرزوها و هدفهاي خود مي رسند و بيشتر افراد از اين كه به آرزوهاي كوچك و هدفهايي كه به آن فكر كردند رسيدند خوشحال هستند و آنقدر آرزوها ي كوچك آنها را خوشحال كرده كه ديگر به آرزوي بزرگ فكر نمي كنند و تلاش هم نمي كنند.
به اين خاطر فقط كساني كه تلاش مي كنند و برنامه ريزي دارند و هدفها را هميشه در نظر دارند به آن مي رسند.

با كار هاي زير به هدفهايم رسيدم:
1-كاغذي برداشته و تمام هدفها و آرزوهايم را در آن نوشتم .
2-به ترتيب به سراغ آنها رفتم و كاري كردم تا به آن نزديك شوم حتي گاهي به برخي از انها كه نزديك تر بودم تلاش كردم تا بدستش آورم اگر هدفي دور از دسترس بود صبر كردم تا شرايطي پيش آيد تا بتوانم براي رسيدن به آن تلاش كنم( اگر به زور بخواهيد به چيزي برسيد نا اميد مي شويد.)
3-تجسم كردم كه به آرزو و هدف خود برسم يعني خود را ديدم كه به آن رسيدم.
4-ايمان داشتم كه به هدفم مي رسم .
:gol:
سلام حسین ,می خوای اسم گروهمونو لو بدم
:D

تو چی میگیی این وسط
باهاش شوخی کردم

دیشب به نتیجه نرسیدیم که
هنوز معلوم نیست
همون 3 کله پوک شد؟
اون یکی حسین قبول کرد؟

:redface::heart::heart::heart:
یه دونه ای

شبا که ما می خوابیم ................اقا پلیسه بیداره
ما خواب خوش میبینیم..................اون مشغول شکاره

نه بابا ,همون شنگول و منگول و خنگول :razz:
من که شنگولم باقیشو خودت انتخاب کن :D

نه بابا
اون که رد شد
تازه به تو خنگول بیشتر میاد
:surprised::eek::surprised:
چه حالی میده تاپیک منحرف میکنی

شبنم برو به فکریه تاپیک دیگه باش
این تاپیکو ترکیده فرض کن
:razz:
بخود مگه من میذارم
خودم جمعو جور میکنم این تاپیک رو
:gol::gol:

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی واضحه چرا بیشتر ماها هدف نداریم و اصلا نمیدونیم چیکار کنیم و از کجا هدفمونو پیدا کنیم و هدف شما چیه؟
همین دیگه!!!
خب معلومه چون گذشتگان برا ما هيچ هدفي نداشتن........وما هم برا خودمون هدف درست و حسابي نخواهيم داشت چون ياد نگرفتيم.......... برا خودمون چطوري هدف داشته باشيم.......بس مقصر هم گذشتگان وهم خودمون وهم جامعمون ميباشد;):gol:

آخرین ویرایش:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
علت اينكه بيشتر ما ايرانيها هدف نداريم بخاطر اينه كه بخاطر شرايط بهم ريخته مملكت امكان برنامه ريزي طولاني مدت وجود نداره .

براي مثال ميخوايم برنامه ريزي كنيم براي خريد خونه يا ماشين يا ازدواج يا مثلا ايجاد فلان شغل و .........

خب برنامه ريزي يعني اينكه براي رسيدن به اهداف معين يك سري كارها رو براي رسيدن به اون هدف انجام بديم .

حالا ميبيني مثلا 5 ماه ديگه كلي از قوانين و مسائل موجود در جامعه بنا به تصميم گيري هاي شتابزده و بدون برنامه اون بالائي ها كاملا عوض ميشه و برنامه هاتو بهم مي زنه .

فعلا شرايط مملكت اجازه نميده كسي بتونه هدف بلند مدتي داشته باشه و عمدتا داريم باري به هر جهت زندگي مي كنيم . :surprised:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر شخصی، در زندگی اهدافی رو دنبال می‌کنه، بلند مدت و کوتاه مدت
به دلیل اینکه توی ایران زندگی می‌کنیم، اهداف بلند مدتمون مختصر می‌شه، و باید اون‌ها رو دسته بندی کنیم
ولی اهداف کوتاه مدت، اهدافی هستن که در فاصله زمانی معینی بهشون می‌رسیم، در واقع با تلاش کردن بهشون می‌رسیم
و این اهداف کوتاه مدت هستند که اهداف آینده رو می‌سازن، هر هدفی و هر دست یافتنی تلاشی برای هدف بعدیست
دیدم خیلیا رو که هدفی ندارند، و همینطور زندگی می‌کنند تا روزی که بمیرند، ولی متاسفانه عده‌ای هستند که حاضر نیستند به اهدافشون احترام بزارند و اونها رو شناسایی نمی‌کنند
گاه به سمتی میریم که بدون اینکه اون رو هدف بدونیم، اون هدفی هستش و آینده ما رو رقم می‌زنه ....

بحث کردن در موردش خیلی زیاده و مقوله جالبیه

امیدوارم این بحث ادامه پیدا کنه و روش خوبی رو پیش رو بگیره
:gol:

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی واضحه چرا بیشتر ماها هدف نداریم و اصلا نمیدونیم چیکار کنیم و از کجا هدفمونو پیدا کنیم و هدف شما چیه؟

همین دیگه!!!

سلام. :warn:
من با صورت سوال شما مشکل دارم!
یه بار دیگه سوالتونو بخونید ...
دقیقا بسیار واضحه که اکثریت ما (ایرانی ها) خوشبختانه تنها چیزی که داریم هدفه ...
حالا هدف چی میتونه باشه اون مهمه ...
اکثریت انسانها هدفشون رسیدن به یه سطح زندگی مطلوبه
حالا باز اونا مطلوبیت رو تو چی ببینن فرق میکنه ...
برای مثال شخصی مطلوبیت زندگی رو تو رسیدن به یه آرامش واقعی میبینه
اما شخص دیگه ای اونو با تکاپو و تحرک برداشت میکنه ...
همه اینا هدفن ...
دوستانی بودن که به انگیزه و رغبت و از این جور مسائل اشاره کردن که اشخاص فاقد اونها هستن ... اما بنظر من این جور مسائل هم موثر هستند اما دلیل اصلی (بازهم بنظر من) بلد نبودن راهه!
شخصی که نمیدونه از کدوم مسیر باید بره تا به هدفش برسه ... پس از مدتی خسته میشه و حتی اون انگیزه ایم که داشته رو از دست میده ...
نمیخوام بگم در همه افراد این گونه هست اما ... اما در همه افراد بی تاثیر نیست!
اگه بخوایم این موضوع رو بطور کامل بحث کنیم فرصت زیادی میطلبه!
اما چه کنم که فرصت کافی ندارم! :smile:

راستی یه نکته سیاسی:
تو این مملکت که نمیشه دنبال هدف بری ...

881211109

عضو جدید
ما داریم توی مملکتی زندگی می کنیم که هدف هیچ معنای نداره چون بش ارزش و بها نمیده این قدر جلوی پامون سنگ میندازند که ترجیح میدیم بیخیال شیم برای همین انرژی و انگیزه ای برای جلو رفتن نداریم

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. :warn:
من با صورت سوال شما مشکل دارم!
یه بار دیگه سوالتونو بخونید ...
دقیقا بسیار واضحه که اکثریت ما (ایرانی ها) خوشبختانه تنها چیزی که داریم هدفه ...
حالا هدف چی میتونه باشه اون مهمه ...
اکثریت انسانها هدفشون رسیدن به یه سطح زندگی مطلوبه
حالا باز اونا مطلوبیت رو تو چی ببینن فرق میکنه ...
برای مثال شخصی مطلوبیت زندگی رو تو رسیدن به یه آرامش واقعی میبینه
اما شخص دیگه ای اونو با تکاپو و تحرک برداشت میکنه ...
همه اینا هدفن ...
دوستانی بودن که به انگیزه و رغبت و از این جور مسائل اشاره کردن که اشخاص فاقد اونها هستن ... اما بنظر من این جور مسائل هم موثر هستند اما دلیل اصلی (بازهم بنظر من) بلد نبودن راهه!
شخصی که نمیدونه از کدوم مسیر باید بره تا به هدفش برسه ... پس از مدتی خسته میشه و حتی اون انگیزه ایم که داشته رو از دست میده ...
نمیخوام بگم در همه افراد این گونه هست اما ... اما در همه افراد بی تاثیر نیست!
اگه بخوایم این موضوع رو بطور کامل بحث کنیم فرصت زیادی میطلبه!
اما چه کنم که فرصت کافی ندارم! :smile:

راستی یه نکته سیاسی:
تو این مملکت که نمیشه دنبال هدف بری ...
سوالم کجاش مشکل داشت؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
چون از بچگی نه تو خونه نه مدرسه بهمون یاد ندادن که زندگی بر اساس هدف گذاری و برنامه ریزی هست

بالا