چرا ايران دومين کشور مصرف کننده مواد آرايشي خاورميانه است؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخرش زدی بحثو سیاسی کردیا

ببین از جهل اطرافیان به کجا رسیدیم! نوشتن قانون اساسی!:confused:

*Essi*

اخراجی موقت
برای من هم سوال هست

حتما شرایط ایجاب کرده !

مگر در اون قسمتش که میگه در پذیرش دین اکراهی نیست و... اونجاش رای گیری واجب هست

شرایط با مفهوم اولی الامر و اطاعت نمیخونه.

اونکه میگه اجباری نیست در کل دین میگه، یعنی باید برای خود اولی الامر هم همه پرسی کرد.

اما وقتی بحث اطاعت از اولی الامر پیش اومد، یعنی اجبار به اطاعت، دیگه رای گیری بی معنیه.

تناقض در تناقض !!!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه همون ایه رو هم در نظر بگیریم میگی صاحب امری از بین خودتان(یعنی خودتان انتخاب کرده باشید)نه اینکه به کسی شب
در خواب وحی شود که اولی الامر است!:D

راستی دقت نکردی اسی منکم یعنی از بین خودتان (رای گیری واسه همین هست دیگه!)

ببین شب به کسی وحی نمیشه! بحران اقتصادی اومده اصافه کاری به فرشته ها نمی دن

شما قبول نداری که با زحمت به اینجا رسیدن ؟

یعنی همین جوری قرعه کشی کردن اسم اینا در اومده؟

قبول کن تا زحمت نمی کشیدن به جایی نمی رسیدن

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرایط با مفهوم اولی الامر و اطاعت نمیخونه.

اونکه میگه اجباری نیست در کل دین میگه، یعنی باید برای خود اولی الامر هم همه پرسی کرد.

اما وقتی بحث اطاعت از اولی الامر پیش اومد، یعنی اجبار به اطاعت، دیگه رای گیری بی معنیه.

تناقض در تناقض !!!!!

نه این اینجوری میشه دیگه

میری یه دختری رو بگیری میگم من بدون اکراه قبول می کنم و.... بعد میگن خوب قبول کردی شیر بها و مهریه و نفقه و... هم روش هست! مادر زنتم سر جهازیشه!

*Essi*

اخراجی موقت
اگه همون ایه رو هم در نظر بگیریم میگی صاحب امری از بین خودتان(یعنی خودتان انتخاب کرده باشید)نه اینکه به کسی شب
در خواب وحی شود که اولی الامر است!:D
روش انتخاب اولی الامر(خلیفه اهل سنت فرضن) باز یه دموکراسیه محدودی داشته و برای زمان خودش بدک نبوده
انتخابات هم عوام فریبی ای بیش نیست و از روی ناچاری می باشد;)

نه این منکم اصلا هیچ ربطی به انتخابات نداره، یعنی اولی الامر از خودتونه مثل پیامبر که از خودتون بود.

دوستان ما در گذشته همون تفکر انتخابات محدود رو هم مخالفت کردند و گفتند نمیشه، نظر خدا چیز دیگری هست !!!

اتفاقا برگزار نکنند سنگین ترند، مثلا چهارتا کاندیدا داریم، ایشون مصلحت رو بهتر تشخیص میده چه لزومی هست عوامی که خطاشون بیشتره رو بیاریم وسط یکی رو انتخاب کنند!!!!!!!

lord of darkness

عضو جدید
راستی دقت نکردی اسی منکم یعنی از بین خودتان (رای گیری واسه همین هست دیگه!)

ببین شب به کسی وحی نمیشه! بحران اقتصادی اومده اصافه کاری به فرشته ها نمی دن

شما قبول نداری که با زحمت به اینجا رسیدن ؟

یعنی همین جوری قرعه کشی کردن اسم اینا در اومده؟

قبول کن تا زحمت نمی کشیدن به جایی نمی رسیدن

کیو میگی با زحمت به جایی رسیده؟!!!صدام؟ اره زحمت کشید که وارد حزب بعث شد و بعد دایی اش را کشت و جای اورا گرفت
و بعد زحمت زیادی در راه گرفتن ایران و کویت کشید!به هرحال کشتن صدها هزار و معلول کردن میلیونها زحمت بسیاری میخواهد!!!:)
من هم نگفتم زحمت نکشیده اند(بخوان جنایت و سبعیت نکرده اند)اما چه دلیلی دارد سرنوشت مرا تعیین کنند؟!!!
برادر عزیز کیست که بدون زحمت نامی به هم زده باشد!!؟چنگیز خان؟ مسولینی؟!1 تیمور لینگ؟!
شیطان هم طبق عقاید دینی برای گمراه کردن انسانها زحمت بسیاری می کشد بس موجود خوبی ست!:D
چرا این روزا اتفاقن مهدی و خدا و ... گویا به خیلیا وحی می کنند!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله در موارد استثنا نظر شخصی فرد دخیل میشه.

اما برای تمامی موارد پیش بینی نشده، پس از وقوع دوباره میشه قانون نوشت تا دفعه بعدی باز فرد حاکم مستقلا تصمیم نگیره.

قبول داری بعصی چیزا تا ابدیت کاتوره ای هستن!

مثلا می تونی برای نحوه ی خاموش کردن آتیش قانون بنویسی؟

مثلا با یه کپسول برو جلو

با 2 تا کپسول برو جلو

بسته به نوع اتیش و حرکت باد و اندازه ی اتیش و تجهیزات و.... مقابله باهاش فرق داره

همین چاه کنگاه که 3 ماه فکر کنم داشت می سوخت و هیچ کاری نمی شد کرد

اینا هم هست دیگه والی بقیش که حل هست

lord of darkness

عضو جدید
نه این منکم اصلا هیچ ربطی به انتخابات نداره، یعنی اولی الامر از خودتونه مثل پیامبر که از خودتون بود.

دوستان ما در گذشته همون تفکر انتخابات محدود رو هم مخالفت کردند و گفتند نمیشه، نظر خدا چیز دیگری هست !!!

اتفاقا برگزار نکنند سنگین ترند، مثلا چهارتا کاندیدا داریم، ایشون مصلحت رو بهتر تشخیص میده چه لزومی هست عوامی که خطاشون بیشتره رو بیاریم وسط یکی رو انتخاب کنند!!!!!!!

اری می گفتند خدا ابوبکر را نمیخواهد و علی(ع) را می خواهد!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیو میگی با زحمت به جایی رسیده؟!!!صدام؟ اره زحمت کشید که وارد حزب بعث شد و بعد دایی اش را کشت و جای اورا گرفت
و بعد زحمت زیادی در راه گرفتن ایران و کویت کشید!به هرحال کشتن صدها هزار و معلول کردن میلیونها زحمت بسیاری میخواهد!!!:)
من هم نگفتم زحمت نکشیده اند(بخوان جنایت و سبعیت نکرده اند)اما چه دلیلی دارد سرنوشت مرا تعیین کنند؟!!!
برادر عزیز کیست که بدون زحمت نامی به هم زده باشد!!؟چنگیز خان؟ مسولینی؟!1 تیمور لینگ؟!
شیطان هم طبق عقاید دینی برای گمراه کردن انسانها زحمت بسیاری می کشد بس موجود خوبی ست!:D
چرا این روزا اتفاقن مهدی و خدا و ... گویا به خیلیا وحی می کنند!!!

خوب اینو توصیح دادم چنتا پست قبل

واسه یه لوله پولیکا خیلی زحمت می کشن از یه سری کامپوزیت های خاص و.... کلا با ارزش میشه بعد اگر بیان بخاطر ارزشش از این لوله پولیکای بسیار گران قیمت و بی نظیر تو یه جریان پر فشار که برای این طراحی نشده در حالی که خیلی زحمت کشیده این لوله پولیکا که به اینجا رسیده

استفاده کنیم خیلی سریع وا می ده و متلاشی میشه

در واقع نطریه ی انتخاب مصنوعی که در مورد صدام هم اتفاق افتاد

وقتی طراحیت جوای نده بر حسب انتخاب طبیعی نابود میشی

*Essi*

اخراجی موقت
قبول داری بعصی چیزا تا ابدیت کاتوره ای هستن!

مثلا می تونی برای نحوه ی خاموش کردن آتیش قانون بنویسی؟

مسائل طبیعتی ممکنه، اما مسائل مربوط به بشریت نه.
در بشر تکامل هست.

در قوانین طبیعت تکاملی در کار نیست.

af.earthlover

عضو جدید
اول از همه عذرخواهی میکنم که بی پرده صحبت میکنم ...!!
ولی پاسخ این پرسش خیلی سادست ...
به طورکلی ، خانم ها علاقه دارن که خودشونو از اون چیزی که هستن ، زیبا تر نشون بدن ... هیچ فرقی هم نمیکنه ، چه مسلمان ، چه یهودی ، مسیحی ، بودایی ،، یا حتی اون خانم بی دین آفریقایی که تو قبیله ی ماسایی زندگی میکنه ..! از اول تاریخ به همین صورت بوده و فطرتی است که خدا در خانم ها قرار داده ... و اما چرا تو ایران و کلا ، کشور های مسلمان مصرف مواد آرایش اینقدر بالاست ؟؟!!
زیبایی بصری خانم ها ، یکی در اندام آنهاست و در مو و در صورت آنها ... خب ، با توچه به شرایط فرهنگی و مذهبی ما ( ایرانی ها ) ، و حد اقل در شرایط فعلی ، به دلیل محدودیت هایی که دین اسلام در پوشش خانم ها قرار داده ( فقط نگین حجاب محدودیت نیست چون خودم کاملا بهش واقف هستم ولی وجدانا قبول کنیم که حجاب ، نوعی از محدودیته البته بدون در نظر گیری فوایدش ...) به دلیل این محدودیت ، خانم ها فقط مجاز هستن صورت خودشونو به نمایش بزارن ! به همین دلیل ، نهایت سعیشونو میکنن که به هر نحوی شده ، این قسمت از بدنشونو که در برخورد هایی که با دیگران مخصوصا آقایون دارن ، پیداست ، زیبا جلوه بدن ... البته با درک این شرایط ، فکر نکنم منطقی باشه ایرادی از این خانم ها گرفت ...به همین دلیل ، مصرف مواد آرایشی تو همچین کشور هایی میره بالا ... مثلا تو کشور هایی عربی ، اگه توجه کرده باشین آرایش چشم با غلظت خیلی زیادی انجام میشه و عضو اصلی آرایشه ... دلیلش همون نقاب هایی است که زنان عرب استفاده میکن و چون فقط چشم آنها پیداست ، بیشترین آرایش را در همون قسمت دارن ...
حالا تو کشور های اروپایی ، خانم ها علاوه بر صورت ، توجه خاصی رو اندام خودشون دارن و شاید این دلیلی باشه که معمولا خانم های اروپایی و... لاغر اندام تر هستند چون به قول معروف اندامشون جلوی چشمه و همچنین موهاشون ، به همین دلیل ، این توجه ای که در کشور های مسلمان فقط معطوف قرص صورت میشه ، در کشور های اروپایی بین اجزای مختلف بدن تقسیم میشه ، در نتیجه ، اونا ار مواد آرایشی کمتری استفاده میکنن ...

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اسی بعد از این همه حرف!!!

خدایی قبول داری عوام (نوشتم ملت اول بعد دیدم شهید پرور هستن کردمش عوام!) کلا منظورم هست خیلی نفهم هستن (من معذرت می خوام اگر گفتم نفهم منظورم سطحی نگری بود)

و....

با آموزش هم درست نمی شن (نمونش شما اگر تونستی به بچه های اینجا که تازه به قول اقا منجیر مهندس هستن و..... اینو یاد بدی که اسپم نکنن و تاپیک نامربوط نزنن من حرفت کامل قبول می کنم تازه اینا مهندس هستن و....)

کلا همیشه یه تعداد نادان می مونن که به بقیه سواری بدن حالا هر چقدر هم که می خوان مثل چهار پای زحمت کش ار ار کنن و بگن ما میفهمیم و ما هم ادم هستیم و....

قبول داری که اگر تمام کارگر ها (نظریه جوامع سرمایه داری) بخوان کارگر نباشن چقدر زندگی زشت میشه و اصلا دیگه نمیشه زندگی کرد؟

نمونش همین کمونیست های و....

برای پیشرفت همیشه لازم هست یا یه تعداد به زور سرمایه رو از تو دست مردم خارج کنن و باهاش پژوهشگاه بزنن برای پیشرفت

یا مردم به اون سطحی از آگاهی برسن که خودشان داوطلبان پولشون رو بدن دست یک نفر (این یک نفر هم باید واحد باشه تا پول ها جمع بشه بشه 3000ملیارد!) که اون یک نفر با این پول پژوهشگاه بسازه؟

پژوهشگاه خیلی قیمتش بالاس پول یک نفر نمی رسه باید یک ملت همه با هم پولاشون رو رو هم بذارن تا ساخته بشه

حالا یا پول زور باید بدن یا با رصای خودشون

اینو قبول نکنی سرم رو می کوبم به دیوار تمام بشریت اینو قبول دارن:razz:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله نظر مادر عروس هم خیلی مهم هست

یه دست مرتب به افتخار مادر عروس بزنید!

*Essi*

اخراجی موقت
خدایی قبول داری عوام (نوشتم ملت اول بعد دیدم شهید پرور هستن کردمش عوام!) کلا منظورم هست خیلی نفهم هستن (من معذرت می خوام اگر گفتم نفهم منظورم سطحی نگری بود)

و....

با آموزش هم درست نمی شن (نمونش شما اگر تونستی به بچه های اینجا که تازه به قول اقا منجیر مهندس هستن و..... اینو یاد بدی که اسپم نکنن و تاپیک نامربوط نزنن من حرفت کامل قبول می کنم تازه اینا مهندس هستن و....)
r

برتراند راسل:

اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد.

در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
.
.
.
.

من اینو قبول دارم، اما به نظرم با آموزش صحیح میشه از هر نادانی، یک دانا ساخت.

مشکل اینجاست که نادان بودن اکثریت همیشه به نفع صاحبان قدرته، از کوچکترین محیط ها گرفته تا یک جامعه جهانی.

تمام حرف منم اینه، همش نگیم نادانند و کودک، باید کمک کردن دانا شوند.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برتراند راسل:

اینكه نظری را همه می پذیرند، نمی تواند دلیلی بر درست بودن آن نظر باشد.

در حقیقت، با توجه به نادانی اكثریت نوع بشر، امكان نادرست بودن نظری كه همگان آن را می پذیرند بیشتر است تا عكس آن.
.
.
.
.

من اینو قبول دارم، اما به نظرم با آموزش صحیح میشه از هر نادانی، یک دانا ساخت.

مشکل اینجاست که نادان بودن اکثریت همیشه به نفع صاحبان قدرته، از کوچکترین محیط ها گرفته تا یک جامعه جهانی.

تمام حرف منم اینه، همش نگیم نادانند و کودک، باید کمک کردن دانا شوند.

آیه ی قران هم فراوان داریم در این صمینه

اکثرهم لا یعقلون اکثر هم لا .....

کلا همه نادان و.... هستند (البته یه عزیز بهم گفت اینو نگم بنا بر دلایلی!)

ولی یه جا گفتم همه جوره بودا از اخوند با سواد تا اخوند فسیل

مهندس با سواد تا بچه قرتی خوشگل

کلا همه جورش جمع بود

100 درصدشون فحشم دادن و.... اونجا ایه برام اثبات شد! خوشبختانه خودم هم که این ور جوب بودم:)
=========================================

اینکه همه چیزی رو بپذیرن خیلی قشنگ گفته افرین دلیل بر درست بودنش نیست من امتحان کردم حالا بگذریم

با همین قانون ساده که گفتی خیلی کارا میشه کرد

==================================
آموزش صحیح که گفتی هم بودجه می خواد هم ادم اهلش (شاید پیامبر ها اهل این کارا بودن بنده خدا یونس هم که قهر کرد زد به دریا!)

البته این محال هست که درست بشه موسی اینا رو ول کرد گوساله پرس شدند چون بیشتر حالت القایی داره!

یادش بخیر دبیر فیزیک می گفت یوزارسیف که پخش میشه ادم تصمیم میگره خوب باشه و...
فرداش که میای بیرون از خونه به اولین نفری که سلام می کنی و فید بک می گیری دلت می خواد از سگ هم سگ تر باشی! اینا القایی هست و هیچ وقت جواب نمی ده در عمل اقا اسی

واسه تیوری خوبه اما اصلش نه

همون داستان یا سواری می دی یا ازت میگرم هست تا ابدیت شک نکن

=======================================

حرف منم همین کمک کردنه هست حتی یه بار رفتم پشت یه خر از تو پاش خار در بیارم بر حسب غریزه با جفتک اومد تو صورتم (مجاز بودا)

کتک زیاد خوردیم بازم می خوریم تا خار رو از توی مای الاغ ها در بیاریم حالا هرچی بهمون جفتکم بزنن!!!

البته قصدم از کمک کردن بهش گرفتن سواری بهتر است چون هیچ وقت ماهیت یک خر عوص نمیشه مثلا گوسفند نمیشه حتی اگر بع بع گفتن رو هم یادش بدی و....

آخرین ویرایش:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا می دونی چرا این نسبت بد رو نسبت دادم؟

چون بنظرت یه 4 پا چی می خواد؟

2 صندلی چوبی و یه لقمه نون و....

البته کاه و یونجش رو هم زیاد کنی شروع میکنه به جفتک انداختن بر حسب غریزه نژاد شناسی و فهم تاریخیشون هم خیلی مهم در کنترل فرایندها

اینکه بدونی چقدر از سیالت نفت هست چقدر گاز ویسکوزیتش و....

ولی در کل ماهیتش ممکنه فرق کنه اما سیال سازندی هست دیگه یا اب یا هیدروکربن!

======================================
این وسط هر از گاهی افرادی پیدا میشن که وقتی کاه و یونجشون زیاد میشه تفاوتی توشون حاصل نمیشه

اینا ماهیتشون متفاوت است

چون خواستشون متفاوت است و....

مهم یافتن اینا هست

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما دارین میگین خاور میانه خب توی کمیت اول بودن چیز زیاد سختی هم نیستااااااااا...........واقعا واسه من جای سوال حالا چند تا از شما دانشجوهان میدونید تو مقاله علمی چندمیم یا کدوم مقاله نویسا تو ایران فعالن چند تا مجله ما IFداره .............

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا اگر بخوایم بصیرت فرد حاکم رو متوجه بشیم ! یکیش میشه پیش بینی امام از فروپاشی شوروی (کسی که قوانین اسلام یا جامعه شناسی بلد باشه می تونه به فرو پاشی شوروی برسه)

دوست عزیز سقوط سیستم شوروی اصلا نیازی به پیشگویی نداشت یه چیز الهی و اسمانی نیس که پارامترهاش دست یه عده خواص منصوب شده از طرف خدا !باشه یه تکنیک زمینی ست که براساس اون شاخص ها و کاملا علمی میشه تشخیص داد این نوع سیستم اداره کشور ,سالم به مقصد خواهد رسید یا نه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز سقوط سیستم شوروی اصلا نیازی به پیشگویی نداشت یه چیز الهی و اسمانی نیس که پارامترهاش دست یه عده خواص منصوب شده از طرف خدا !باشه یه تکنیک زمینی ست که براساس اون شاخص ها و کاملا علمی میشه تشخیص داد این نوع سیستم اداره کشور ,سالم به مقصد خواهد رسید یا نه

من اصلا منظورم قسمت اسمانیش نبود

جامعه شناسی رو برای همین نوشتم

با آنالیز دقیق دیتا ها میشه به جواب تخمینی رسید

وقتی انالیزت درست باشه یعنی توانایش رو داری

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنان خارجی از آرایش خیلی کم استفاده میکنند.بیشتر مصرف کنندگان ,کسانی هستند که سن و سالی ازشان گذشته و زیبایی گذشته را ندارند.دختران و زنان جوان از مواد آرایشی به ندرت استفاده میکنند.اما ایران دقیقا برعکس.همینه که انقدر زود پوست خانومای ایرانی خراب میشه دیگه.

بالا