پویایی

نیلا

عضو جدید
سلام
از زمانی که در این تالار عضو شدم همه چیز به نظرم حالت ایستا داره.در حالی که معنی صنایع در پویایی ان است.در این تالار فقط بحث های دو نفره و سوال و جواب های کنایه ای دیده می شود.بهتر است موضوعات مختلفی عنوان شود و کسانی که در ان زمینه کاری انجام داده اند به بحث بپردازند.در ضمن عدهای از کاربران وقتی موضوعشان از طرف سایر اعضا برای بحث جالب نیست خود دوباره اقدام به بحث درباره ان می پردازند
با تشکر فراوان

bardinova

مدیر بازنشسته
من تحلیل دیگه ای دارم . الان مدتهاست که در این تالار داره برای انجام کاری برنامه ریزی میشه و نظرخواهی میشه و چندین راه حل و سیستم معرفی میشه . اما هنوز هیچکدوم انجام نشده ! . مدام از اینکه چه باید بکنیم حرف به میون میاد ، اما در اخر کاری باز انجام نمیشه !

شادی نیازی

عضو جدید
نظر

نظر

شلام
منم موافقم که همه چیز در این سایت در حد حرف و سخن است اما ما خودمون می تونیم از همین الان شروع کنیم
ادامه دارد...

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شلام
منم موافقم که همه چیز در این سایت در حد حرف و سخن است اما ما خودمون می تونیم از همین الان شروع کنیم
ادامه دارد...

من تحلیل دیگه ای دارم . الان مدتهاست که در این تالار داره برای انجام کاری برنامه ریزی میشه و نظرخواهی میشه و چندین راه حل و سیستم معرفی میشه . اما هنوز هیچکدوم انجام نشده ! . مدام از اینکه چه باید بکنیم حرف به میون میاد ، اما در اخر کاری باز انجام نمیشه !

سلام
از زمانی که در این تالار عضو شدم همه چیز به نظرم حالت ایستا داره.در حالی که معنی صنایع در پویایی ان است.در این تالار فقط بحث های دو نفره و سوال و جواب های کنایه ای دیده می شود.بهتر است موضوعات مختلفی عنوان شود و کسانی که در ان زمینه کاری انجام داده اند به بحث بپردازند.در ضمن عدهای از کاربران وقتی موضوعشان از طرف سایر اعضا برای بحث جالب نیست خود دوباره اقدام به بحث درباره ان می پردازند
با تشکر فراوان
باسلام
بچه ها با كمال احترام به نظراتتون يه سوال خيلي ساده از همه تون دارم
براي اينكه از اين حالت ايستا اين سايت بيرون بياد خودتون چيكار كرديد؟
اين سايت قرار نيست به دست يه نفر مثل ادمين يا من يا هر كس ديگه اي بهتر بشه .
شما چه كمكي مي خوايد بكنيد؟
اگر هم من چند وقتيه نظر خواهي مي كنم دارم بررسي مي كنم كه ببينم چه كاري بهتره .
حدود چند وقته ديگه بهتون گزارش هم ميدم.
بااحترام

bardinova

مدیر بازنشسته
مدیر عزیز ، به موردی باید اشاره کنم . در کشور عزیزمان وقتی چیزی نقد می شود ، جهت فلش متوجه آخرین سطح استفاده یا مصرف کننده قرار می گیرد ! . بگذارید کمی خودخواهانه ، غیر منصفانه و بی ادبانه پاسختان را بدهم . شما مدیر هستید ! . شما خواسته اید که مدیر باشید ! . پس این متوجه من و امثال من نیست که برای اینجا خط مشی تعریف کنیم . اگر می خواستیم اینکار را بکنیم ، مسلما ما هم کاندید مدیریت این تالار می شدیم . پس ، شما بعنوان رهبر این محیط ، فتوی بدهید . اگر و اگر مورد قبول اعضا واقع شد ، انجامش می دهیم . و اگر نشد ، شما هستید که باید دوباره فتوی بدهید ! . اعضا را حذف نمی کنم ! آنها را کنار نمی کشم ! . اما کار اعضا تنها همین است : پیشنهاد دادن ! . کار اعضا حرف زدن است ، عمل از شماست ! . لطفا آن را به گردن دیگران نیندازید .

پ.ن : به شخصه ، قبل از مدیریت شما ، سعی کردم چندین بحث ، بدور از کپی کردن مقالات دیگر سایتها ، راه بیاندازم که خب ، موفق نشدم . من در حد وقت و حوصلهء خود انجام داده ام .

sheyda

عضو جدید
با سلام

من با نظر نیلا موافقم,اما واقعا" جز این هست که این تالار داره به دست خودمون ,هر کدوم به تنهایی و به نحوی اداره میشه؟
ما هستیم که پویایی یا ایستایی این تالارو ایجاد میکنیم.

دوست عزیز bardinova حرف شما درسته,نظرای زیادی برای بهبود تالار گفته شده اما این خود ما هستیم که باید این نظرارو عملی کنیم,هیچ کدوم از ماها به اجبار تو این سایت عضو نشدیم,خودمون خواستیم که اینجا باشیم,خودمون هم باید برای بهتر شدنش تلاش کنیم.
درسته که تالار ما مدیر داره اما تمام مسئولیت ها که نباید به عهده ی ایشون باشه,ناسلامتی ما رشته ی صنایع هستیم,کار تیمی هم توی رشته ی ما اهمیت بالایی داره,وقتی هم بحث کار تیمی هست تمام اعضای تیم کار میکنند,تمام اعضا با هم گروه رو پیش میبرند,اون فردی هم که به عنوان سرپرست تیم انتخاب میشه,چون کار به صورت تیمی هست سعی میکنه با نظر اعضای گروه کارو پیش ببره.

الان تالار ما هم همین وضعیتو داره,ما داریم یک کار تیمی انجام میدیم تا اطلاعات هر کدوممون بیشتر بشه,تا رشد کنیم.

دوست عزیز bardinova به نظر من بهتر هست بجای انتقاد از این وضعیت,شما و دوستانی که تجربه بیشتری دارید بیشتر کمک کنید تا این تالار از این وضعیت در بیاد,البته با کمک همه ی دوستان.

با سپاس

bardinova

مدیر بازنشسته
خانم شیدا ، مهندسی صنایع بدون اذن و اجازه و دستور و حکم و فرمان (و هرچیز دیگری که میخواهید صدایش کنید) مدیر در هیچ سازمان و نهادی نمیتواند کوچکترین ایده ای را عملی کند . مدیر عزیزمان مدیر است ! او را با سرگروه اشتباه نگیرید . دوباره حرفم را تکرار میکنم . اعضا راه حل ارائه می دهند . در این راه حل مسلما برای خودشان نقش عمده ای را در نظر گرفته اند . اما بدون فرمان مدیر ، هیچ حرکتی پیش نمی رود و عملی نمی شود . ما نظر می دهیم . مدیر است که یکی را انتخاب و عملی میکند ، و شاید نه ! ، همه را رد می کند و نظر خودش را اعمال میکند . در هرحال تصمیم گیرنده نهایی مدیر است . مسلما منظورتان این نیست که هر کس ساز خودش را بزند و به هر روشی که دوست دارد تالار به ظاهر پرباری را پیش رویمان قرار دهد .
بله دوست عزیز ! من انتقاد میکنم ! من خراب میکنم ! من میکوبم ! بلکه ساختمانی که ساخته میشود راست و درست بالا برود . تشکرها و دست مریزادها را دوستان گفته اند . متاسفانه تنها بخش انتقادی آن نصیب من شده .

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت

سلام. لطفا اين مواردي كه برنامه ريزي شده، نظرخواهي شده و هيچكدومشون انجام نشده رو ليست كنيد تا رسيدگي كنيم. اونطور كه من يادمه به قول خودتون "دوتا نظر داديد و هر دوتاش هم عملي شد". حالا يه ليست بديد تا بررسي كنيم. ضمنا محدوديت هاي امكانات ما رو هم در نظر بگيريد. مديران عزيز هم پيشنهاداتي به بنده دادند كه به علل مختلف عملي نشده... ولي به اين معني نيست كه ما نشستيم هر چي كاربرا ميگن رد ميكنيم! حتي الامكان سعي كرديم نظر كاربران اعمال بشه.
موفق باشيد.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خانم شیدا ، مهندسی صنایع بدون اذن و اجازه و دستور و حکم و فرمان (و هرچیز دیگری که میخواهید صدایش کنید) مدیر در هیچ سازمان و نهادی نمیتواند کوچکترین ایده ای را عملی کند . مدیر عزیزمان مدیر است ! او را با سرگروه اشتباه نگیرید . دوباره حرفم را تکرار میکنم . اعضا راه حل ارائه می دهند . در این راه حل مسلما برای خودشان نقش عمده ای را در نظر گرفته اند . اما بدون فرمان مدیر ، هیچ حرکتی پیش نمی رود و عملی نمی شود . ما نظر می دهیم . مدیر است که یکی را انتخاب و عملی میکند ، و شاید نه ! ، همه را رد می کند و نظر خودش را اعمال میکند . در هرحال تصمیم گیرنده نهایی مدیر است . مسلما منظورتان این نیست که هر کس ساز خودش را بزند و به هر روشی که دوست دارد تالار به ظاهر پرباری را پیش رویمان قرار دهد .
بله دوست عزیز ! من انتقاد میکنم ! من خراب میکنم ! من میکوبم ! بلکه ساختمانی که ساخته میشود راست و درست بالا برود . تشکرها و دست مریزادها را دوستان گفته اند . متاسفانه تنها بخش انتقادی آن نصیب من شده .
باسلام
من از انتقاد شما خیلی هم خوشحالم داره ایجاد بحث می کنه.
اول از اینکه منتقدید ، توی حوزه سینما و حتی سیاست و حتی اجتماع یه سری کارگردان هست و یه سری منتقد.من بحثم راجع به منتقدست ، اون ساده ترین کار رو انتخاب میکنه ، کنار وامیسه ، کارگردان یه نقشی رو توی هر حوزه ای ایفا می کنه بعد منتقد کنار شومینه ش در حالی که چایی دستش هست نقش کارگردان رو نقد میکنه.منتقد کسیه که هیچ اهرم اجرایی جز قلمش دستش نیست.ولی توی این سایت به همه یه فرصت داده شده ، یه فضای خالی از دهکده جهانی برای نوشتن ، خوندن ، یاد گرفتن و یاد دادن .فرق من به عنوان مدیر با شما همون خط صورتی رنگیه که باهاش نوشته شده مدیر.فرض کنیم خانم HILDA به عنوان یه عضوی که الان داره فعالیت میکنه شده مدیر ، دو تا پیشنهاد خوب هم کرده ، کی به پیشنهادش جواب مثبت یا منفی داد؟
هیچکس.ایراد از خودمونه ، بیاین همه مون کارگردان باشیم.من حدود سه هفته س دارم به عنوان مدیر همکاری میکنم ، دارم تلاش می کنم یه کارهایی بکنم ، ولی اول باید مطمئن شم فقط منتقدها همراهم نیستند و یه چند تا کارگردان هم داریم.
بااحترام

hilda

عضو جدید
نقش مدیر؟؟؟

نقش مدیر؟؟؟

با سلام.
جناب مهندس در تمامی گرایش ها، رشته ها و شغل ها مدیر کنترل امور را در دست دارد و خط مشی تعیین می کند.اما تفاوت مهندسی صنایع با دیگر مشاغل در این است که مدیر با نظرخواهی(می توان به جلسات طوفان مغزی اشاره کرد)و هم فکری با سایر اعضا سعی در تقویت حس مشارکت دارد که در نهایت به پیشبرد بهتر امور کمک می کند.
فراموش نکنیم که مدیر اداره کننده است نه اجرا کننده ی صرف!!
بیان این جمله که تفکر سازمانی حاکم در جامعه ی ما تاکنون اینگونه بوده است پس ما نیز ملزم به تایید و ادامه آن هستیم ، درست نیست.
(به سان 1400 سال پیش اعراب جاهل که اینگونه عنوان می کردند:چون گذشتگان ما بت پرستیدند ما نیز راه آنان را ادامه میدهیم و...)
زیرا با قبول آن تمامی ابداعات ،نظریات نوین و قدرت تفکر زیر سوال می روند.(شما گفتید در کشور ما نوک تمامی پیکان ها به سمت مدیر است)...
درست است که مسولیت نهایی کل سازمان با مدیر است ولی به این معنا نیست که ما باید از کمک ،هم فکری،همکاری و مشارکت در امور دست برداریم و تمامی مسو لیت را به عهده ی مدیر بگذاریم.
بهتره زود قضاوت نکنیم. زمان و فضا را در اختیار خودمان و مدیریت محترم بگذاریم.
ان شا ا... به نتیجه مطلوب مورد نظر دست پیدا می کنیم.
با احترام

شادی نیازی

عضو جدید
یک سوزن به خودت یک....

یک سوزن به خودت یک....

بچه ها ما با ایجاد فضایی دوستانه به بحث و بررسی پیرامون نظریات مدیریتی و مهندسی بپردازیم وایده های جدید مطرح کنیم.اصلا معنی این رشته پویایی و خلاقیت است.تالار فضایی است برای تعامل و اعتلای اندیشه.باید از فکری و علمی بهره برد.
امید است عملی شود.اگر می خواهید ما هم مثل ادمای پشت میز نشین و مسئولین مملکتی نشویم باید از همین محیط کوچک شروع کنیم.
همه با هم!نه اینکه به واسطه اینکه یک نفر مدیر بخش است از خود مسئولیت زدایی بکنیم و فقط در حرف زدن و مطرح کردن مسائل از هم پیشی بگیریم.اگر به تاپیک ها توجه کنید مدیر محترم از هیچ کوششی فرو گذاری نکرده اند و به همه مسائل توجه داشته اند.البته امیدوارم از این زمان به بعد شاهد همکاری اعضا با ایشان باشیم.از مدیر محترم هم خواستارم موضوعات روز را با توجه به تخصصی که دارند مطرح کنند.

با تشکر و احترام

bardinova

مدیر بازنشسته
خیر ! در کشور ما نوک پیکانها به سمت مدیر نیست ! . در تمام دنیا انتهای پیکان به مدیر ختم می شود !!!! . ما چون تافته ای جدا شده از بافتهء دنیا هستیم میخواهیم مانند همیشه ساز مخالف بزنیم !!! . یکی از بیشمار روش مدیریتی شناخته شده (( نظرخواهی )) نام دارد که آن هم بدین گونه نیست که در این تالار انجام می شود !!! . لطف کنید موضوع رو دور سرتان نچرخانید ! . میگویید : (( درست است که مسولیت نهایی کل سازمان با مدیر است ولی به این معنا نیست که ما باید از کمک ،هم فکری،همکاری و مشارکت در امور دست برداریم و تمامی مسو لیت را به عهده ی مدیر بگذاریم )) . پس متوجه ابتدای صحبت نشده اید . میگویم همه ما دسته جمعی همچنان بعد از گذشت این همه مدت ، مشغول کمک و همفکری و همکاری و مشارکت با مدیریت محترم هستیم که تصمیماتی گرفته شود !! . این تصمیمات هنوز گرفته نشده و همچنان فقط داریم در مورد آنکه اینجا باید چه کارهایی کرد حرف میزنیم ! . در همه جای دنیا ، در تمام سیستمهای مدیریتی شناخته شده تا کنون و اختراع شده در آینده ، مدیر تصمیم نهایی را میگیرد و حکم می کند که از بین پیشنهادات و سیستمهای ارائه و معرفی شده کدام یک یا کدامین آنها انتخاب شوند . اعراب 1400 سال پیش احمق بودند و اعراب کنونی نیز همچنان احمق هستند . ایرانیها هم در تمامی دوران تنها به ارائه طرح اکتفا کرده اند و هیچ کدام را عملی نساخته اند .

bardinova

مدیر بازنشسته
و موردی دیگر . Admin عزیز ، برای شما احترام فراوانی قائل هستم . اما صریح بگویم ، مسائل مطرح شده از جمله پیشنهادات و انتقادات این تالار چندان به شما مربوط نمیشود !!! . برای اینجا مدیر تعیین شده که به همین موارد رسیدگی کند . بله . حق با شماست . دو پیشنهاد دادم و شما هر دو را پذیرفتید . اما انها پیشنهادات سیستمی این سایت بود ، نه پیشنهادات بهبود این تالار !!!! . این اصلاحات نیازی به تغییرات تالار ندارد ! . بلکه باید برنامه ریزی و مدیریت آن از حالت سعی و خطا و بقول دوستمان نظرخواهی ، خارج شود و وارد مرحله عملی آن گردد .

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
و موردی دیگر . Admin عزیز ، برای شما احترام فراوانی قائل هستم . اما صریح بگویم ، مسائل مطرح شده از جمله پیشنهادات و انتقادات این تالار چندان به شما مربوط نمیشود !!! . برای اینجا مدیر تعیین شده که به همین موارد رسیدگی کند . بله . حق با شماست . دو پیشنهاد دادم و شما هر دو را پذیرفتید . اما انها پیشنهادات سیستمی این سایت بود ، نه پیشنهادات بهبود این تالار !!!! . این اصلاحات نیازی به تغییرات تالار ندارد ! . بلکه باید برنامه ریزی و مدیریت آن از حالت سعی و خطا و بقول دوستمان نظرخواهی ، خارج شود و وارد مرحله عملی آن گردد .

"الان مدتهاست که در این تالار داره برای انجام کاری برنامه ریزی میشه"

فكر كردم چون گفتيد "مدتهـــــا...........ست ..." منظورتون قبل از مديريت جديد تالاره!!

hilda

عضو جدید
خیر ! در کشور ما نوک پیکانها به سمت مدیر نیست ! . در تمام دنیا انتهای پیکان به مدیر ختم می شود !!!! . ما چون تافته ای جدا شده از بافتهء دنیا هستیم میخواهیم مانند همیشه ساز مخالف بزنیم !!! . یکی از بیشمار روش مدیریتی شناخته شده (( نظرخواهی )) نام دارد که آن هم بدین گونه نیست که در این تالار انجام می شود !!! . لطف کنید موضوع رو دور سرتان نچرخانید ! . میگویید : (( درست است که مسولیت نهایی کل سازمان با مدیر است ولی به این معنا نیست که ما باید از کمک ،هم فکری،همکاری و مشارکت در امور دست برداریم و تمامی مسو لیت را به عهده ی مدیر بگذاریم )) . پس متوجه ابتدای صحبت نشده اید . میگویم همه ما دسته جمعی همچنان بعد از گذشت این همه مدت ، مشغول کمک و همفکری و همکاری و مشارکت با مدیریت محترم هستیم که تصمیماتی گرفته شود !! . این تصمیمات هنوز گرفته نشده و همچنان فقط داریم در مورد آنکه اینجا باید چه کارهایی کرد حرف میزنیم ! . در همه جای دنیا ، در تمام سیستمهای مدیریتی شناخته شده تا کنون و اختراع شده در آینده ، مدیر تصمیم نهایی را میگیرد و حکم می کند که از بین پیشنهادات و سیستمهای ارائه و معرفی شده کدام یک یا کدامین آنها انتخاب شوند . اعراب 1400 سال پیش احمق بودند و اعراب کنونی نیز همچنان احمق هستند . ایرانیها هم در تمامی دوران تنها به ارائه طرح اکتفا کرده اند و هیچ کدام را عملی نساخته اند .
با سلام.
دوست عزیز کشور متشکل از افراد موجود در کشور است و عملکرد هر یک از اعضا در روند کلی اجرایی تاثیر میگذارد.
برای به ثمر رسیدن یک فکر 3 فاکتور مهم لازم است:شناخت و اگاهی کامل از هدف،مشارکت و همفکری تمامی اعضا،صبر و تحمل.
(به خصوص اگر به قول شما در کشور ما که تاکنون اقدام مثمر ثمری انجام نشده برای شکوفایی این بذر تازه کاشته شده باید هم شرایط لازم را مهیا کرد هم صبور باشیم)
ولی گویا شما 2 فاکتور را نادیده گرفته اید یعنی خود را تافته ی جدا بافته ای از اعضای گروه میدانید و مرتب آنها را به خاطر ضعف کار گروهی و مدیریتی مواخذه می کنید و هم عجولانه خواستار رسیدن به نوک قله هستید!!!
به عنوان مثال اینجانب حدود 2 هفته پیش پیشنهاداتی را برای بهتر شدن تالار و نشان دادن نتیجه مطلوب کار گروهی ارایه دادم ولی متاسفانه به غیر از یکی از دوستان و جناب مدیر هیچ عکس العمل و پاسخی مشاهده نکردم حتی از جانب شما!!
من به دنبال شنیدن نظرات،پیشنهادات،انتقادات و در نهایت اعلام همکاری دوستان محترم بودم ولی پاسخ سکوت بود و سکوت....
پس به نظر من بهتره قبل از محکوم کردن دیگران خودمان دست به کار شویم ،شاید دیگران به اندازه ما اطلاعات و تجربه نداشته باشند .
فراموش نگنیم امروزه تنها عامل موفقیت عملکرد فرد است.ناهمواریها هر چه که باشند برذاشتن آنها از سر راه ،کار شماست.اگر شما نتوانید این کار را انجام دهید،خودتان به عنوان یک مانع خواهید بود.
سپاسگزاری،نشان دادن احترام به دیگران،قدر دان بودن و همکاری کردن،همگی به ایجاد فضای سالم،شادی بخش و پربار کمک می کنند.
با احترام

hilda

عضو جدید
معنی درست پویایی؟!!!

معنی درست پویایی؟!!!

با سلام.
دوستان عزیز اگر مایلید از حصار الفاظ زیبای صناسع یعنی رشته ی برتر،مشارکت،پویایی و...رها شوید و به میدان عمل قدم بگذارید حتما تاپیک "یه پیشنهاد"سری بزنید و اعلام همکاری کنید.
آب راکد محکوم به گندیدن است....
با تشکر.

bardinova

مدیر بازنشسته
هیلدای عزیز ، به گمانم شما همچنان متوجه منظور من نشده اید ! . پیشنهادی که از جانب شما یا هر کس دیگه ای مطرح میشه ، چه من نظر خودم رو بدم یا خیر ، مدیریت باید در انتها اون پیشنهاد قبول (و اجرا) یا اینکه رد کنه ! . بابا جان ! پیشنهاد آخرش باید به عمل برسه ! . این عمل نوک قله نیست دوست من ! این عمل تازه کوهپایه هستش ! . ما هنوز نشستیم تو خونه و داریم واسه کوه رفتن نقشه میکشیم !! . مدتهاست که داریم این کار رو میکنیم ! من میگم بریم جلوی کوه و پا روی کوهپایه بذاریم ، شما میگی آقا از الان نمیشه به قله فکر کرد ! . اما باز هم همگی نشستیم تو خونه و فقط داریم نقشه میکشیم ! .

پ.ن : فکر کنم این بحث بجای اینکه به نتیجه برسه ، داره تبدیل به بحثی مازاد بحثهای دیگه میشه . ترجیحا بیخیالش شیم بهتره ! . من میگیریم یه چرتی بزنم ! . هر موقع رسیدیم دم کوهپایه بیدارم کنین :)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هیلدای عزیز ، به گمانم شما همچنان متوجه منظور من نشده اید ! . پیشنهادی که از جانب شما یا هر کس دیگه ای مطرح میشه ، چه من نظر خودم رو بدم یا خیر ، مدیریت باید در انتها اون پیشنهاد قبول (و اجرا) یا اینکه رد کنه ! . بابا جان ! پیشنهاد آخرش باید به عمل برسه ! . این عمل نوک قله نیست دوست من ! این عمل تازه کوهپایه هستش ! . ما هنوز نشستیم تو خونه و داریم واسه کوه رفتن نقشه میکشیم !! . مدتهاست که داریم این کار رو میکنیم ! من میگم بریم جلوی کوه و پا روی کوهپایه بذاریم ، شما میگی آقا از الان نمیشه به قله فکر کرد ! . اما باز هم همگی نشستیم تو خونه و فقط داریم نقشه میکشیم ! .

پ.ن : فکر کنم این بحث بجای اینکه به نتیجه برسه ، داره تبدیل به بحثی مازاد بحثهای دیگه میشه . ترجیحا بیخیالش شیم بهتره ! . من میگیریم یه چرتی بزنم ! . هر موقع رسیدیم دم کوهپایه بیدارم کنین :)
باسلام
شما راجع به همه چیز معترضی ، ولی بازم ممنون
من پایین تاپیک یه پیشنهاد نوت دادم !
بااحترام

بالا