يه سئوال در مورد 8/8/88

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود به همه دوستان
امسال اتفاق نادري پيش اومد يعني تولد امام هشتم در 8/8/88 كه شايد خيلي خوشايند بود
ولي من يه مشكلي دارم
طبق اطلاعات من و اين سايت كه سرچ كردم هر سال قمري 10 روز كمتر از سال شمسي هست ،‌يعني تمام مناسبتها در هر سال به ده روز قبل بر مي گرده
سال گذشته روز تولد امام رضا (ع) 20/8/87 بوده ولي امسال 8/8/88 يعني 12 روز به عقب برگشته
كسي مي تونه نظر بده و بگه چه اتفاقي افتاده
http://www.iranculture.org/provs/view.php?id=1583
تقويم سال 87
http://www.daneshju.ir/forum/f469/t52689.html
توضيح تفاوت سال قمر ي و شمسي

ملیسا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی من را هم توجیه کنه

sima.niki

عضو جدید
درود به همه دوستان
امسال اتفاق نادري پيش اومد يعني تولد امام هشتم در 8/8/88 كه شايد خيلي خوشايند بود
ولي من يه مشكلي دارم
طبق اطلاعات من و اين سايت كه سرچ كردم هر سال قمري 10 روز كمتر از سال شمسي هست ،‌يعني تمام مناسبتها در هر سال به ده روز قبل بر مي گرده
سال گذشته روز تولد امام رضا (ع) 20/8/87 بوده ولي امسال 8/8/88 يعني 12 روز به عقب برگشته
تقويم سال 87

من فکر کنم بخاطر اینکه سال 87 کبیسه بود یک روز زیاد شد و اینکه ماه رمضان سال 87 .30 روز بود نه 29 روز.این نظر من بود نمیدونم درسته یا نه

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب سال كبيسه رو خودمم فكر كردم ولي بايد مي شد 11 روز
ولي در مورد ماه رمضون قبول ندارم چون سال هاي زيادي ماه رمضون 29روز بوده پس بايد تمام مناستهاي بعد از ماه رمضان يه روز مي اومده عقب

spow

اخراجی موقت
جالب بود
البته من سرکار بودم وبه این چیزا زیاد فکرنمیکنم
اخه هرروز خدا برای دیوونه ها عیده پس عیدی برای ما وجودنداره
ولی تقویم ما پره از این تناقضات
ممنون

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمود كيهههههههههههههههههههه ؟ بحث سياسي نكنيد
اين فقط يه سئواله
كه مي خواهم جوابشو بدونم
اگه قرار باشه به تعدا سال هاي كه ماه رمضون 29 روز بوده حساب كنيم پس اختلاف بين ماههاي قمري و شمسي الان بايد خيلي بيشتر باشه

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمود كيهههههههههههههههههههه ؟ بحث سياسي نكنيد
اين فقط يه سئواله
كه مي خواهم جوابشو بدونم
اگه قرار باشه به تعدا سال هاي كه ماه رمضون 29 روز بوده حساب كنيم پس اختلاف بين ماههاي قمري و شمسي الان بايد خيلي بيشتر باشه
من از یه چیزی متعجبم .

مثلا توی تقویم عید فطر رو میزنه 2شنبه ، یعد از دیدن ماه ، عید میوفته 1 شنبه ، پس همه ی ماه های بعد از رمضان باید یه روز بیان عقب تر و تاریخ تعطیلیا عوض بشه، اما این اتفاق نمیوفته

Haamed_3509

عضو جدید
به این اصلا شک نکون که نحوه اعلام سل و تقویم قمری تو ایران با همه جا تفاوت داره از نمازهای عید فطر سالهای پیش میشه کاملا اینو فهمید.
منم دنبال جواب میگردم.

sima.niki

عضو جدید
صبر کنید من جوابشو براتون پیدا میکنم.البته شما نباید به عید سال های گذشته فکر کنید تومش شده برای سال قبله:biggrin:
ولی امسالم عید 29 روز بود.خب دیگه درست میشه.همیشه عید رو بر پایه 30 روز میزارن.ولی دوباره ماه رمضون29 روز شد.گرفتید چی شد؟

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب شاید خواستند روز میلاد امام هشتم تو دهن خوش آهنگ به نظر بیاد :surprised:

archi_arch

مدیر بازنشسته
لطفا فقط در مورد موضوع تاپیک نظر بدین
پستهای بی ربط به تاپیک حذف شد

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود به همه دوستان
ولي من يه مشكلي دارم
تقويم سال 87

جالب شد! پس با این حساب ؟؟؟؟؟؟؟

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تولد حضرت معصومه رو هم حساب كردم ديدم 13 روز اومده عقب
اگه قرار باشه ماه رمضون رو 29 روز حساب كنيم بايد تمام مناسبتهاي مذهبي به همين صورت حساب بشه
حالا بايد ديد تما مناسبتهاي مذهبي همينطوري حساب شده يا نه

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني هيچكس نظري نداره بده
يعني امكان داره اعياد ديگه هم اشتباه حساب بشن
يعني ................................
چه فاجعه اي رخ مي ده

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني هيچكس نظري نداره بده
يعني امكان داره اعياد ديگه هم اشتباه حساب بشن
يعني ................................
چه فاجعه اي رخ مي ده

اینکه وقتی ماه رمضان یه روز کم و زیاد میشه این باعث نمیشه که ماههای دیگه جلو عقب بیفتند.
چون وقتی که یه روز از ماه رمضان کم میشه این یه روز به ماه بعدی اضافه میشه.برای روشن شدن مطلب یه مثال میزنم.کار به دقت مثال نداشته باشید
اینکه مثلا دو ماه قمری با هم پنجاه و نه روز باشه.
وقتی ماه رمضان بیست و نه روز بشه خوب ماه بعدی شاید سی روز بشه
و اینکه اگه ماه رمضون سی روز بشه ماه بعدی میشه بیست و نه روز
خلاصه این یه روز معلق بین این دو ماه جاش عوض میشه و از سال مطمئنا کم نمیشه.
در ضمن تقویم و مطابقت با روزهای شمسی و قمری کاری کاملا تخصصی و فنی هست و محض رضای خدا سیاسیش نکنید.واقعا دوستان بعضی ها سیاست زده شدن.
مرغی اگه تخم نکنه میگن که اهااااااا این مرغ گندم چون گرون شد صاحبش نتونست بخره و این مرغ ضعیف شد و تخم نذاشت.و اخرش هم کلی فحش و بد و براه به هر کسی میدن

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شمات اينجا بحث سياسي مي بينيد
من فقط يه سئوال پرسيدم ولي قانع نشدم
با اين وجود اختلاف بين عيد سال 87 با امسال 12 روز هست درصورتيكه بايد 10 روز باشه

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این اول سال قمری و شمسیه که باید ده روز باهم متفاوت باشند
دو اتفاق مهم یعنی قربان و فطر باید کنترل بشند که اونام تاثیری در کل ماجرا نمیزارن...
ببین اختلاف این دو سال در اول سالشون چقدره فروردین و ربیع

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست اول رو خوندم یه چی به ذهنم رسید
حساب کنید هر سال توی روز عید فطر تقویم یه روز جابه جا شه مثلا عقب بره یا جلو بره.اونا که تغییری درش نمیدن ولی توی تقویم سال بعد این اشتباه رو درست میکنن.خوب اینطوری هیچوقت این ده روز سرجاش نیست.
نمیدونم چه جوری اینجوری شده ولی این هم یه احتماله:lol:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
شمات اينجا بحث سياسي مي بينيد
من فقط يه سئوال پرسيدم ولي قانع نشدم
با اين وجود اختلاف بين عيد سال 87 با امسال 12 روز هست درصورتيكه بايد 10 روز باشه
شما اگه کمی وقت بزارید برید دوازده ماه گذشته قمری رو تو تقویم ببینید و اونی که کم شده رو بیارید بزارید ممنون میشم تا ما هم ملتفت بشیم