وقتی گوشی در آب افتاد چه کار کنیم

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
وقتی گوشی در آب می افتد :

این بلا ممكن است سر هر كسی بیاید. چنانچه گوشی شما در آب سقوط كرد یا اینكه در هر جای خیس یا مرطوب دیگری افتاد یا حتی اگر یک دوش حسابی هم گرفت برای شروع عملیات نجات آن قبل از هر چیز ، در ابتدا باطری آن را خارج كنید. سپس آن را به آرامی با یك حوله خشك كنید. مرحله بعد این است كه گوشی را درون یك ظرف پر از برنج خام و خشك قرار دهید. برنج یكی از بهترین جذب كننده های رطوبت است. كافی است گوشی شما یكی دو روز درون برنج ها مدفون باشد تا تمام رطوبت آن خارج شود. جالب است بدانید پس از اینکه گوشی شما طی زمان ذكر شده در داخل ظرف برنج استراحت كرد، پس از رطوبت زدایی كامل مثل روز اول كار می كند و بدون هیچ مشکلی قابل استفاده میگردد. البته شاید این راهكار كمی عجیب بنظر برسد ولی كاملا كاربردی و قابل انجام است.

xxx123456

عضو جدید
البته این کار در صورتی انجام پذیر هست که بعد از افتادن گوشی توی آب سریعا باتری گوشی خارج شه .
به عبارتی با گوشی ور نرید ! که اتصالی بکنه و بسوزه یا....

floe

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این روشی که گفتید واقعا جواب میده اما یه روش دیگه هم وجود داره که در مورد گوشي هاي آب خورده کارايي داره و ظاهرا بسياري از کساني که آن را امتحان کرده اند، نتيجه گرفته اند اين است که گوشي که يک حمام اجباري کرده رو بهتر است اول خاموش کرده سپس باطري آن را خارج نموده تا جايي که امکانش هست گوشي را با کاغذها و دستمالهايي که آب جمع مي کنند خشک کرده و بعد در الکل براي مدت کوتاهي بخيسانيدش و بعد هم بگذاريد خشک شه الکل براي خشک کردن قطعات داخلي گوشي بسيار موثر خواهد بود.

nargil

عضو جدید
آره داداش دارايي و برازندگي اما ممنون راه خوبي بود.:w11:

Hooshmand-gsm

عضو جدید
سلام
روشه مذکور فقط برای موارد جزئی و کارهای ابتداییست
الکل هم باعثه مات شدن و از بین برنه ال سی دی گوشی میشه

بهترین کار اینه که سریعآ باطری رو درآورده و هرگز سعی در روشن کردن و کنجکاوی در وضعیت گوشی نکرده و به یه تعمیر کار موبایل مثل همکارانه من مراجعه کنید تا با یه سرویس جزئی از مشکلات بعدی و هزینه های سنگین بطور اصولی جلوگیری کرده باشین.

موفق باشید

ramtinteymouri

عضو جدید
فکر کنک بستگی به میزان خیس شدن گوشی هم داشته باشه. اگه دو سه روز باشه که باید بیخیال شی!:(

پدر درار

اخراجی موقت
ممنون حمید جان خیلی مفید بود :gol:;)

سلام

بهترین کار اینه که سریعآ باطری رو درآورده و هرگز سعی در روشن کردن و کنجکاوی در وضعیت گوشی نکرده و به یه تعمیر کار موبایل مثل همکارانه من مراجعه کنید تا با یه سرویس جزئی از مشکلات بعدی و هزینه های سنگین بطور اصولی جلوگیری کرده باشین.

موفق باشید

ممنون ولی فک کنم روش ذکر شده هم جواب بده ;) ولی خوب کار اصولی همینه که شما گفتی اما اکثرا کسی حوصله اینجور کارا برا ی گوشی رو نداره

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مطمئنید این روشها جواب میده.من تمام اینکارا رو کردم ولی فایده نداشت.بازم درج سیم کارت مینویسه

Hooshmand-gsm

عضو جدید
سلام دوستان
مطمئنید این روشها جواب میده.من تمام اینکارا رو کردم ولی فایده نداشت.بازم درج سیم کارت مینویسه

سلام به شما
دوست عزیز مشکل شما برمیگرده به مدار مربوط به سیمکارت
اگر گوشیتون نوکیا هست که بسادگی توسط یک تعمیرکار قابل حل هست
اگر هم مارک دیگه ایست که بازم حل میشه اما با کمی کار بیشتر

در هر صورت این ایراد قابل حله اما توسط تعمیرکارش چون به ابزار خاصی برای برداشتن و تعویض قطعات نیاز دارین.

چنانچه مایل بودین بفرمایید در کدام شهر هستید تا بهتون یه تعمیرکار خوب معرفی کنم

MOSHIRGSM

عضو جدید
سلام

موفق باشید

عرض ادب خدمت آقای اژدری عزیز...

میبینم که وقت برای تفریحات هم صرف میکنید یا فقط ما اینجوری هستیم;)

در جواب این دوستمون باید عرض کنم که برنج معجزه نمیکنه.

به یه تعمییر کار موبایل مراجعه کنید:)

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

موفق باشید

سلام به شما
دوست عزیز مشکل شما برمیگرده به مدار مربوط به سیمکارت
اگر گوشیتون نوکیا هست که بسادگی توسط یک تعمیرکار قابل حل هست
اگر هم مارک دیگه ایست که بازم حل میشه اما با کمی کار بیشتر

در هر صورت این ایراد قابل حله اما توسط تعمیرکارش چون به ابزار خاصی برای برداشتن و تعویض قطعات نیاز دارین.

چنانچه مایل بودین بفرمایید در کدام شهر هستید تا بهتون یه تعمیرکار خوب معرفی کنم

ممنون هوشمند جان :w27:

h farbodi

عضو جدید
سلام

موفق باشید

ممنون جناب هوشمند
از شمام ممنون حمید جان خیلی مفید بود :gol:

kamal148

عضو جدید
دوستان خوب جواب دادند که بنده هم استفاده کردم .

بله گوشی آبخورده را بهتر است که باطری آن را خارج کرده و به یه تعمیرکار برسونیم تا مشکلات بعدی بروز نکنه .

دوستان سشوار کشیدن و مابقیه راهنمایی ها مناسب نیستن و ظاهر آن را خشک میکند .
ارادتمندهمه

پدر درار

اخراجی موقت
دوستان خوب جواب دادند که بنده هم استفاده کردم .

بله گوشی آبخورده را بهتر است که باطری آن را خارج کرده و به یه تعمیرکار برسونیم تا مشکلات بعدی بروز نکنه .

دوستان سشوار کشیدن و مابقیه راهنمایی ها مناسب نیستن و ظاهر آن را خشک میکند .
ارادتمندهمه

آره به این نکته توجه نکرده بودم ممنون

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
:redface:حالا من یه سوال بپرسم
اگه گوشی بیفته تو آب و با آب بره و دیگه دستمون هم بهش نرسه
بعد یه مدت طولانی اگه کسی پیداش کنه که دیگه سوخته دیگه؟
حافظه جانبی اونم از بین میره؟

بالا