وقتی به مرگ فکر میکنم...

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
شاید همین حرفا ک درباره مرگ میگم باعث بشه که یکم فکر کنیم.... فکر کنیم که چه ارزشی دارن بعضی چیزا که بخاطرش خودمون یا دیگرانو اذیت میکنیم....؟؟؟؟؟
وقتی به مرگ فک میکنم آروم میشم.خیلی آرامش میده وقتی همه چی تموم میشه.همهههههههههه چیییییییی.فک کن! بعدش فقط اعمالمون مشخص میکنه پیش خداییم یا نه.خدارو شکر بازم یاد مرگ کردم. یاد مرگ و اون دنیا خیلی خوبه . خیلی کمک کنندست به ما .اصلا دل میکنی از همه چی. از همه کس. و میگی فقط خدا ! وقتی به این فکر میکنیم که مگه چند سال زنده ایم؟؟؟ 20سال؟ 30سال؟ 90سال؟ 100سال؟ بعدش چی...؟ مرگ... تا ابد اونجا بودن...

میدونی یعنی چی؟ یعنی این دنیا هیچی..بی ارزش.خیلی بی ارزش...فقط یکمی زندگی پس از مرگو تصور کن............احوالمون چطوره اونجا....:cry: باید بهش فکر کنیم....

هنوز فرصت داریم. هنوز فرصت داریم خونمونو اونجا خوب بسازیم. باید قدر فرصتمونو بدونیم.
وقتی یاد مردن و قبر و اون دنیا میوفتم هیچی دیگه برام مهم نیس.هیچیییییییییییی مهم نیییییییییییییس . آخرش که باید توی قبر زندگی کنیم......... اعمالمون مشخص میکنه جامون اونجا خوبه یا باید عذاب بکشیم.......عذاب آتش................
وقتی به مرگ فکر میکنم دیگه فقط میگم که آدم خوبی باشم...برای دیگران خوب باشم .نه اینکه اذیت کنم و ب ضررشون باشم.و.........
کاش همیشه یاد اون دنیا باشم...

از این حرفا چه نتیجه ای میگیرین.....

comed-g

عضو جدید
سلام دقیقن درسته... به همین دلیل هم هست که میگویند دوچیز خیلی به انسان آرامش میدهد....یکی رفتن به زیارت منظور همان قبرستان برای فاتحه خواندن.... چون آدم یاد مرگ میفتد و کمی بخود می آید و یکی هم ادا کردن نماز در جماعت که آرامش بخش است.......
ممنون که یاد آوری کردید فاطمه جان.......

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظرم دیدگاه هر کس نسبت به مرگ و ظرفیت وجودی هر فرد تو این مسئله خیلی مهمه....

هستند کسایی که خدا رو انقدر خوب شناختن و انقدر رابطه شون با خدا عاشقانه س که نه تنها فکر مرگ ناراحتشون نمیکنه بلکه مرگ پلیه برای رسیدن به همه ی ارزوهاشون ...اما به شخصه متاسفانه هنوز به این درجه نرسیدم و فکر میکنم ظرفیتم در اون حدی نباشه که بتونم مدام به یاد مرگ باشم....حس میکنم کمی ناامید میشم و روال زندگی از دستم میره....به نظرم امثال من همین که همیشه خدا رو به یاد داشته باشیم و البته گهگاهی هم به یاد مرگ بیوفتیم برامون بهتر باشه....

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی به مرگ فکر میکنم احساس میکنم به را حتی میرسم به خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا

Topcoding

عضو جدید
مرگ همچون قایقی است به سوی ابدیت...

مرگ همچون قایقی است به سوی ابدیت...

مقدمه[یه کمی ناراحت کننده است]:
شاید برای بعضیها نیازی نباشه با فکر کردن به مرگ به پستی این دنیا برسن...چون دارن هر روز با تمام وجود لمس میکنند پستی این دنیا رو....
منظورم فقیر و ضعیف و از این افراد نبود...منظورم کسانیه که به خاطر شرافتشون حاضر نیستن تن به رذالت و حقارت بدن...خب چی نصیبش میشه... از کار بیرونش میکنند چون حاضر نیست به خاطر صاحب کارش دروغ بگه...صاحب خونه به علت ندادن اجاره از خونه بیرونش میکنه چون کار نداره که پول داشته باشه...چی واسش می مونه؟ شرمندگی به خاطر نگاه همسر و بچه هاش...اونجاست که دوست داره زمین دهن باز کنه...طعم مرگ رو خوشتر از نگاه حسرت بار بچه اش میدونه...بگذریم!

تعبیر من از مرگ:

هر کسی یه تعبیری برای مرگ داره ولی من مرگ رو مثل یه قایق یا کشتی می بینم...توی یه جزیره ای هستیم و برای رفتن به جزیره (جزیره های)دیگه باید قایقی داشته باشیم...قرار نیست قایق رو برای ما بیارند ویا همه سوار یک قایق یا کشتی مشترک بشن...هر کس بر قایق خودش سوار خواهد شد...!
قایق رو باید توی همین جزیره بسازیم...یه عده ای چنان جزیره بهشون حال داده که زحمت ساختن قایق رو به خودشون نمیدن ولی نمی دونند که جزیره ای که الان روی اونیم کم ارتفاع ترینه و خیلی زود قراره غرق بشه...!
ولی یه عده ای هستند که بی وقفه برای تهیه قایق دارن زحمت میکشند،تمام جزیره رو گشتن تا بهترین چوبها رو پیدا کنند چرا که میدونند اگه قایقشون خیلی خوب باشه می تونند به جزیره های بزرگتر و البته طولانی تر سفر کنند...
نکته ای که یاد گرفتم:
درسته دنیا خیلی پست و بی ارزشه ولی همین دنیاست که می تونه منو ارزشمند کنه به شرطی که خسته نشم و برای قایقم بهترین چوبها رو پیدا کنم!
-------------
من و همه جوانها را از دعای خوبتان بی نصیب نگذارید...
موفق باشین
یاحق

f.mars

عضو جدید
شاید همین حرفا ک درباره مرگ میگم باعث بشه که یکم فکر کنیم.... فکر کنیم که چه ارزشی دارن بعضی چیزا که بخاطرش خودمون یا دیگرانو اذیت میکنیم....؟؟؟؟؟
وقتی به مرگ فک میکنم آروم میشم.خیلی آرامش میده وقتی همه چی تموم میشه.همهههههههههه چیییییییی.فک کن! بعدش فقط اعمالمون مشخص میکنه پیش خداییم یا نه.خدارو شکر بازم یاد مرگ کردم. یاد مرگ و اون دنیا خیلی خوبه . خیلی کمک کنندست به ما .اصلا دل میکنی از همه چی. از همه کس. و میگی فقط خدا ! وقتی به این فکر میکنیم که مگه چند سال زنده ایم؟؟؟ 20سال؟ 30سال؟ 90سال؟ 100سال؟ بعدش چی...؟ مرگ... تا ابد اونجا بودن...

میدونی یعنی چی؟ یعنی این دنیا هیچی..بی ارزش.خیلی بی ارزش...فقط یکمی زندگی پس از مرگو تصور کن............احوالمون چطوره اونجا....:cry: باید بهش فکر کنیم....

هنوز فرصت داریم. هنوز فرصت داریم خونمونو اونجا خوب بسازیم. باید قدر فرصتمونو بدونیم.
وقتی یاد مردن و قبر و اون دنیا میوفتم هیچی دیگه برام مهم نیس.هیچیییییییییییی مهم نیییییییییییییس . آخرش که باید توی قبر زندگی کنیم......... اعمالمون مشخص میکنه جامون اونجا خوبه یا باید عذاب بکشیم.......عذاب آتش................
وقتی به مرگ فکر میکنم دیگه فقط میگم که آدم خوبی باشم...برای دیگران خوب باشم .نه اینکه اذیت کنم و ب ضررشون باشم.و.........

کاش همیشه یاد اون دنیا باشم... ولی نیستیم !!!! الان که اینا رو گفتی یادش افتادم. باز دو روز دیگه همون اش و همون کاسه متاسفانه....

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردم!شمارابه یادآوری مرگ،سفارش می کنم،ازمرگ کمترغفلت کنید،چگونه مرگ رافراموش می کنیددرحالی که اوشمارافراموش نمی کند؟وچگونه طمع می ورزیددرحالی که به شما مهلت نمی دهد؟مرگ گذشتگان برای عبرت شما کافی است

.آنهارابه گورشان حمل کردند،بی آن که برمرکبی سوارباشند،آنهارادرقبرفروآوردندبی آن که خودفرودآیند.

چنان ازیادرفتندگویاازآبادکنندگان دنیانبودندوآخرت همواره خانۀ شان بود!آنچه راوطن خودمی دانستندازآن رمیدند،ودرآنجاکه ازآن می رمیدند،آرام گرفتند،وازچیزهایی که باآنهامشغول بودندجداشدند،وآنجاراکه سرانجامشان بودضایع کردند.

اکنون نه قدرت دارندازاعمال زشت خوددوری کنندونه می توانندعمل نیکی برنیکی های خودبیفزایند.به دنیایی اُنس گرفتندکه مغرورشان کرد،چون به آن اطمینان داشتند،سرانجام مغلوبشان کرد.

فرازی برنهج البلاغه.

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کلا زیاد اهل این نیستم که به مرگ فکر کنم من عقیده دارم العان داریم تو این دنیا زندگی میکیم پس دلیلی نداره بیخودی به چیزی که هنز اتفاق نیفتاده خودمون رو درگیر کنیم البته نه دیگه هیچ وقت فکر نکنم ولی زیاد خودم رو درگیر نمیکنم

befar

عضو جدید
خيلي قشنگ بود به خداقسم كه مرگ از رگ گردن به شما نزديكتر است اگه بعضي ها معي اين جمله رو ميفهميدن 3هزار ميليارد تومان اختلاص نميكردن مرگ هم تو اين دوره زمونه شده شعار:cool:

shahab-e.din

عضو جدید

سلام به تو دوست عزیز
ممنون از تاپیکت
ولی یادت باشه
نباید به این دلیل که آخره همه چیز مرگه از خیلی از کارا غافل بشی
خدا خیلی نعمات را داده برای استفاده ی بشر
استفاده نکردن از اونا (مثل جوانی) خودش یه نوع کفران نعمته
بازم ممنون

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال

تعبیر من از مرگ:

هر کسی یه تعبیری برای مرگ داره ولی من مرگ رو مثل یه قایق یا کشتی می بینم...توی یه جزیره ای هستیم و برای رفتن به جزیره (جزیره های)دیگه باید قایقی داشته باشیم...قرار نیست قایق رو برای ما بیارند ویا همه سوار یک قایق یا کشتی مشترک بشن...هر کس بر قایق خودش سوار خواهد شد...!
قایق رو باید توی همین جزیره بسازیم...یه عده ای چنان جزیره بهشون حال داده که زحمت ساختن قایق رو به خودشون نمیدن ولی نمی دونند که جزیره ای که الان روی اونیم کم ارتفاع ترینه و خیلی زود قراره غرق بشه...!
ولی یه عده ای هستند که بی وقفه برای تهیه قایق دارن زحمت میکشند،تمام جزیره رو گشتن تا بهترین چوبها رو پیدا کنند چرا که میدونند اگه قایقشون خیلی خوب باشه می تونند به جزیره های بزرگتر و البته طولانی تر سفر کنند...
نکته ای که یاد گرفتم:
درسته دنیا خیلی پست و بی ارزشه ولی همین دنیاست که می تونه منو ارزشمند کنه به شرطی که خسته نشم و برای قایقم بهترین چوبها رو پیدا کنم!
خیلی زیبا بود. تعبیر قشنگی بود که خیلی نزدیک به واقعیت هست.مرسی
وقتی به مرگ فکر میکنم میترسم و خیلیم از نبودن خودم ناراحت
به نظر من نبودنی درکار نیس. ما هستیم همیشه...

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
من مرگ رو دوست دارم

مرگ عاشقتم بدجور

منم بعضی وقتا این حسو دارم. اما فقط وقتی که یا از سختی و غصه دنیا خسته شدم ، و یا وقتی که خیلی عاشق خدا میشم و دلم میخواد فقط پیشش باشم

برنامه جالبیه بخصوص روزهای یکشنبه که درمورد برزخ واعمال انسان صحبت می کنه
با خودم میگم چرا باید نگاش کنم!؟!!!
مردم!شمارابه یادآوری مرگ،سفارش می کنم،ازمرگ کمترغفلت کنید،چگونه مرگ رافراموش می کنیددرحالی که اوشمارافراموش نمی کند؟وچگونه طمع می ورزیددرحالی که به شما مهلت نمی دهد؟مرگ گذشتگان برای عبرت شما کافی است

.آنهارابه گورشان حمل کردند،بی آن که برمرکبی سوارباشند،آنهارادرقبرفروآوردندبی آن که خودفرودآیند.

چنان ازیادرفتندگویاازآبادکنندگان دنیانبودندوآخرت همواره خانۀ شان بود!آنچه راوطن خودمی دانستندازآن رمیدند،ودرآنجاکه ازآن می رمیدند،آرام گرفتند،وازچیزهایی که باآنهامشغول بودندجداشدند،وآنجاراکه سرانجامشان بودضایع کردند.

اکنون نه قدرت دارندازاعمال زشت خوددوری کنندونه می توانندعمل نیکی برنیکی های خودبیفزایند.به دنیایی اُنس گرفتندکه مغرورشان کرد،چون به آن اطمینان داشتند،سرانجام مغلوبشان کرد.

فرازی برنهج البلاغه.

مرسی. خیلی زیبا بود و چیزی که من میخواستم.

من کلا زیاد اهل این نیستم که به مرگ فکر کنم من عقیده دارم العان داریم تو این دنیا زندگی میکیم پس دلیلی نداره بیخودی به چیزی که هنز اتفاق نیفتاده خودمون رو درگیر کنیم البته نه دیگه هیچ وقت فکر نکنم ولی زیاد خودم رو درگیر نمیکنم
گاهی اوقات ما توی زندگیمون به چیزایی دل میبندیم که هیچ ارزشی نداره.گاهی اوقات حاضریم بخاطر بعضی چیزای الکی خودمونو به آب و آتیش بزنیم و حرص بخوریم. غرق در گناه میشیم. و از یاد خدا و اون دنیا غافل میشیم. دراین مواقع بهتره به یاد مرگ بیوفتیم و این به ما کمک میکنه که به خودمون بیاییم بهتر زندگی کنیم و انسان باشیم.
هدفم از این تاپیک هم همین بود

آخرین ویرایش:

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
به دنیا فکر کنید نه اون قدر که از اخرت غافل بمانید

به مرگ فکر کنید ان قدر که از یاد خدا غافل نمانیم.;)

سلام به تو دوست عزیز
ممنون از تاپیکت
ولی یادت باشه
نباید به این دلیل که آخره همه چیز مرگه از خیلی از کارا غافل بشی
خدا خیلی نعمات را داده برای استفاده ی بشر
استفاده نکردن از اونا (مثل جوانی) خودش یه نوع کفران نعمته
بازم ممنون
تایید میشه;) کاملا موافقم.

سلیم بن قیس

عضو جدید
سلام بر دوستان

ممنون از دعوتتون

و اما بعد...

دروغ چرا ! خیلی وقت بود بهش فکر نکرده بودم. یادمه چندی پیش قصد داشتم وصیتمو بنویسم

ولی یادم رفت. شاید تو همین چند روز نوشتم. http://www.hadithcity.com/Hadith.aspx?id=540

شکر خدا یه گناه دونه درشت رو گذاشتم کنار. و اگه بشه رو بقیه اش هم کار میکنم.

تعاریف خیلی قشنگی نوشته بودید واقعا خوب بود مخصوصا توصیف دنیا به جزیره و فراز نهج البلاغه.

انشالله که تو بندگی خدا همه مون نمره 20 بگیریم و شما هم ما رو دعا کنین.

تشکر مجدد از استارتر محترم

mr.mohamadi

عضو جدید
درسي براي کار
کاري براي تخت
تختي براي خواب
خوابي براي جان
جاني براي مرگ
مرگي براي سنگ
وسنگي براي ياد

ا
ين همه ي زندگي آدماست.بايد ببينيم هنرش چيه؟دلي را نرنجانيم.فخر نفروشيم.........

آخرین ویرایش:
بالا