همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من دیروز تو انقلاب دیدم اندازه A5 به نظرم شابلون مبلمانش خوب بود...ولی برای پارنیگ وپله به نظرم ناقصصصصصصصصصصصصصص اومد.....من درکش نکردم
خب اونا اکثریتشون پله و آسانسورو پارکینگو ندارن دیگه فقط مبلمان دارن.
با سلام اقا این شابلونهای اماده ای که توی بازار هستش و قیمتشم 20 تومنه برای امتحان چطوره؟

عکسشو بذارید ببینیم چه چیزایی داره..
باکس پله؟ پارکینگ؟ داره

وسعت

عضو جدید
مخصوص نظامه...من نخریدم..پارکینگ و مبلمان و مقطع پله داره ولی قاطی پاتیه...من نخریدم...نمی ارزید

وسعت

عضو جدید
فروشگاه مرکزی در خیابان انقلاب روبه رو دانشگاه داره ولی توصیه نمیکنم! ناقصه

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان شابلون زیاد مهم نیست اینا حاشیه هستن به اصل طراحی بچسبیم .
همین شابلونهای 20 تمنی که تو بازاره همه چی توشه مبلمان و ماشین و برش پله مقیاسش هم درسته .
من نخریدم ولی دوره گذشته اورده بودن جلوی محل ازمون میفروختن نگاه کردم خوب بود ولی چون من با یک شابلون دیگه تمرین کرده بودم نمیشد دقیقه 90 شابلون تغییر بدم
اگه هم فکر بهتری یا طرح بهتری دارین زودتر بسازیم که باهاش تمرین کنیم و بهش عادت کنیم نباید بندازیم لحظات اخر

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشی دارم مثل دوره قبل نشه دوستان اینجا قبل همه چی طی وقرار بزاریم که هر گونه فعالیت و همفکری در ساخت شابلون رایگان است و ما میخواهیم کمکی در جهت ارتقای مهندسی داشته باشیم نه تجارت و... /ممنون

سلام دوستان این یه نمونه شالون که من درست کردم امروز رفتم پامنار برش زدم لطفا نظر بدید
البته ببخشید عکسشو وارونه گرفتم

پیوست ها

• IMG_۱۹۸۰۰۱۰۶_۰۵۲۵۳۳.jpg
    IMG_۱۹۸۰۰۱۰۶_۰۵۲۵۳۳.jpg
    26.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_۱۹۸۰۰۱۰۶_۰۵۲۶۱۲.jpg
    IMG_۱۹۸۰۰۱۰۶_۰۵۲۶۱۲.jpg
    12.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hamedzjg

عضو جدید
سلام دوستان این یه نمونه شالون که من درست کردم امروز رفتم پامنار برش زدم لطفا نظر بدید

مقطع پلتونو برعکس برش ندادید؟ خیلی شکننده بنظر میاد و ترسیم خطوط سختتر باید باشه از بیرون کار..

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه مهندس اندازه هاش درست باشه دیگه حرف نداره
البته یک حالت دیگه ترکیب اسانسور و باکس پله هم داریم که زیاد کاربرد داره و اون حالتیه که پله و اسانسور در طول و امتداد هم قرار بگیرن .اونم مینداختی توش عالی میشد مهندس .

pishgam_9999

عضو جدید

مهندس دستت درد نکنه . کاش قبلش بهم میگفتی چند تا چیزو که بعد از برش فهمیدم بهت میگفتم.مثلا علامت کد ارتفاعی و علامت شماره گذاری ستون بهتره که دایره و خط رو از هم جدا کنیم . البته منم تو برش اولم فقط کد ارتفاعی رو جدا کردم و برای برش نهایی علامت شماره ستونو هم درست میکنم .

حالا باهاش بکشی اشکالای کار برات مشخص میشه.
مهندس ضخامت ورقت چنده؟ چقدر هزینش شد؟

مهندس دستت درد نکنه . کاش قبلش بهم میگفتی چند تا چیزو که بعد از برش فهمیدم بهت میگفتم.مثلا علامت کد ارتفاعی و علامت شماره گذاری ستون بهتره که دایره و خط رو از هم جدا کنیم . البته منم تو برش اولم فقط کد ارتفاعی رو جدا کردم و برای برش نهایی علامت شماره ستونو هم درست میکنم .

حالا باهاش بکشی اشکالای کار برات مشخص میشه.
مهندس ضخامت ورقت چنده؟ چقدر هزینش شد؟
من که چند روزه میگم شابلون شابلون
من 20 تومن ازم گرفت چون فایلم هم یه اصلاح داشت که با لاین کشیده بودم
ورق 1/5 میلی متر
میخای فایلمون رو ترکیب کنیم یه چیز خوب از توش در بیاریم تا آخر هفته برش هم بزنیمش

pishgam_9999

عضو جدید
من که چند روزه میگم شابلون شابلون
من 20 تومن ازم گرفت چون فایلم هم یه اصلاح داشت که با لاین کشیده بودم
ورق 1/5 میلی متر
میخای فایلمون رو ترکیب کنیم یه چیز خوب از توش در بیاریم تا آخر هفته برش هم بزنیمش

اشکالی نداره مهندس فدای سرت ....همیشه یاد گرفتن ماهیگیری بهتر از داشتن یدونه ماهی واسه نهار هستش.
منم یدونه برش دادم همون روزم واستون گذاشتم که خیلی هم خوب شده و قابل استفاده هستش چند تا ایراد کوچیک مثل سینک و گاز و توالت ایرانی داشت که اونا رو هم حل میکنم و مقطع پله و آسانسور رو هم اضافه میکنم و اینجا قرار میدم .

الهام مدرسی

عضو جدید
اشکالی نداره مهندس فدای سرت ....همیشه یاد گرفتن ماهیگیری بهتر از داشتن یدونه ماهی واسه نهار هستش.
منم یدونه برش دادم همون روزم واستون گذاشتم که خیلی هم خوب شده و قابل استفاده هستش چند تا ایراد کوچیک مثل سینک و گاز و توالت ایرانی داشت که اونا رو هم حل میکنم و مقطع پله و آسانسور رو هم اضافه میکنم و اینجا قرار میدم .
دوستای عزیزی که با لطفتون شرمندمون می کنید چون خیلیامون دو تا آ زمونو با هم داریم ممنون می شم زوتر فایل نهایی رو بزارید خداییش اینقد هزینه بدون سود داشتم که دیگه از خودم شرمندم

bajhdan

عضو جدید
سلام دوست عزیز من تازه واردم منم شابلونو میخوام ولی شهرستانم جریان خرید من چطور میشه؟ممنون
:)

الهام مدرسی

عضو جدید
سلام دوستان چکاردارید میکیند اصلا دل بکار نمیدید
سلام من فایل شابلوناییرو که بچه ها زحمتشوکشیده بودن دیدم به نظر من پلان پله رو لازم نیست اونقد با جزییات در آورد آخه اینجوری خلل فرجش زیاد می شه اگه فقط دیوار اطرافشو با یه شابلون در بیاریم و بعدش از یه شابلون دیگه که خطوطه 30 سانتی داره کف پله هارو در بیاریم بهتر می شه، سعی میکنم یه نمونهرو بهتون نشون بدم

سلام من فایل شابلوناییرو که بچه ها زحمتشوکشیده بودن دیدم به نظر من پلان پله رو لازم نیست اونقد با جزییات در آورد آخه اینجوری خلل فرجش زیاد می شه اگه فقط دیوار اطرافشو با یه شابلون در بیاریم و بعدش از یه شابلون دیگه که خطوطه 30 سانتی داره کف پله هارو در بیاریم بهتر می شه، سعی میکنم یه نمونهرو بهتون نشون بدم
قبوا دارم .لطفا امروز تمومش کنیم این شابلون رو

الهام مدرسی

عضو جدید
دوستان گلم من شابلون همه بچه هارو دیدم یه ترکیبی ازشون درآوردم البته عمده کار فایل مرید دکتر گلابچیه
خالی از اشکال نیست به هر حال باید خودمون با روشای خاص ازشون استفاده کنیم مثلا یه جاهایی قلممونو داخل شابلون بزاریم یه جاهایی بیرونش
[video]http://s5.picofile.com/file/8146100168/SHABLON_TARAHI_mod.rar.html[/video]

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گلم من شابلون همه بچه هارو دیدم یه ترکیبی ازشون درآوردم البته عمده کار فایل مرید دکتر گلابچیه
خالی از اشکال نیست به هر حال باید خودمون با روشای خاص ازشون استفاده کنیم مثلا یه جاهایی قلممونو داخل شابلون بزاریم یه جاهایی بیرونش
[video]http://s5.picofile.com/file/8146100168/SHABLON_TARAHI_mod.rar.html[/video]
سلام مرسی تلاشتون دوستان
به نظرم شابلون خوبی از اب دراومده دوستان نظر بدهند

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
این فایل شابلونها اتو کده؟؟؟
من الان نمیتونم ببینم.
ولی بچه ها ازتون ممنونم برا زحمتهای شابلون.

hamedzjg

عضو جدید
شما اگه واقعا قصد کمک دارید خوب فایل رو برای ما اینجا بذارید خودمون برش میزنیم شما اگه قصد خیر داری اینکارو بکنید فقط فایلشو رو بهمون بدید حتی هزینه فایل رو میدیم

من خیلی تعجب میکنم از بحثی که با آقای ورتکس میکنی شما... انقدر اصرار برای چیه..درمورد شابلونه ایشون چی فکر کردی شما، یه مروری به صفحه های 18،19،20 و.. همین تایپیک داشته باشی میبینی که ایشون ابتدایی ترین مسائلم نمیدونستن..الان هم عکس کار ایشونو داری میبینی شما قطعا شابلون ایشون هم پر از نقصه..ولی برای این آزمون هیچوقت طرف نمیاد صدم میلیمترو تو ترسیم شما چک کنه که ..شابلون خودتونو دیدم خیلی خیلی خوبه..چرا کم و دست میگیرید خودتونو

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

خسته نباشید دوست من،
مقطع پلتون به نظر من برعکسه، تو شابلون خانم الهام اون مقطعیه که بالای رمپ ماشینشونه باید اونطوری باشه.
در مورد پلان پله هم که با آسانسوره، دقیقا داخلش 2.4 هست اونو یکم آفست کنین، چون اگه از رو همون 2.4 برش بخوره وقتی و شما خطتتونو ترسیم کنید خط ترسیم شده از 2.4 کمتر میشه، و همچنین دیوارش دقیقا 20 سانت ترسیم شده، ما هم همینکارو کردیم الان شابلونی که من دارم دیوار بیست سانتیم تو ترسیم واقعی فک کنم 12 سانتی متر میشه!! یکم آفست کنینش درست میشه..

الهام مدرسی

عضو جدید

خسته نباشید دوست من،
مقطع پلتون به نظر من برعکسه، تو شابلون خانم الهام اون مقطعیه که بالای رمپ ماشینشونه باید اونطوری باشه.
در مورد پلان پله هم که با آسانسوره، دقیقا داخلش 2.4 هست اونو یکم آفست کنین، چون اگه از رو همون 2.4 برش بخوره وقتی و شما خطتتونو ترسیم کنید خط ترسیم شده از 2.4 کمتر میشه، و همچنین دیوارش دقیقا 20 سانت ترسیم شده، ما هم همینکارو کردیم الان شابلونی که من دارم دیوار بیست سانتیم تو ترسیم واقعی فک کنم 12 سانتی متر میشه!! یکم آفست کنینش درست میشه..

سلام
فک می کنم پلان پله که با آسانسوره فاصله ش بیشتر از 2.4 دز بیاد چون دستمونو تو قسمت برش خورده شابلون می زاریم
در کل جاهایی که از قسمت های برش خورده شکل میگیرن از اندازه ای که می گیریم کوچیکتر میشه و قسمتای دیگه بزرگتر

بالا