درود بر شما .......
بنده چیزی که به نظرم میرسه اینکه که جی پی اس تون رو یک کالیبره بکنید......... در محل و دوباره تست کنید.............ببنید باز مشکل دارید یا خیر ......
کالیبره کردن جی پی اس چگونه ممکن است؟؟؟؟؟
تشکر
درود بر شما .......
بنده چیزی که به نظرم میرسه اینکه که جی پی اس تون رو یک کالیبره بکنید......... در محل و دوباره تست کنید.............ببنید باز مشکل دارید یا خیر ......
مهندس احسان و بقیه دوستان لطفا راهنمایی کنیددرود و خسته نباشید خدمت مهندسین گل
میشه بگین اساس کار جی پی اس دستی چگونه هست؟
وقتی ما میخاییم از یک نقطه ثابت تا نقطه دوم فاصلش رو بدونیم چند متره (فاصله کوتاه تا 10 متر مثلا) این دستور به طور تخصصی چه جوری توسط جی پی اس دستی انجام و محاسبه میشه؟نرم افزار یا سخت افزار مشابه هست این کار رو بکنه؟
سپاس
درود و خسته نباشید خدمت مهندسین گل
میشه بگین اساس کار جی پی اس دستی چگونه هست؟
وقتی ما میخاییم از یک نقطه ثابت تا نقطه دوم فاصلش رو بدونیم چند متره (فاصله کوتاه تا 10 متر مثلا) این دستور به طور تخصصی چه جوری توسط جی پی اس دستی انجام و محاسبه میشه؟نرم افزار یا سخت افزار مشابه هست این کار رو بکنه؟
سپاس
مهندس احسان و بقیه دوستان لطفا راهنمایی کنید
من میخام فاصله نقطه ثابت 1 رو از نقطه متغیر 2 حساب کنم.کاری به مختصات نقاط ندارم و زمین کاملا صاف هست.فقط میخام بهم بگه که نقطه 1 که من هستم تا نقطه 2 که فاصلش ثابت و 10 متر مثلا هست کجا میشه.
اینو با جی پی اس دستی چه طوری پیدا کنم؟منظورم منوها و کلیدهایی که این کارو انجام میده رو جی پی اس دستی هست
بعدشم میشه مدل علمی این رو شرح بدین؟یعنی جی پی اس دستی روی چه برنامه نویسی وصل میشه به ماهواره و فاصله رو میده؟
خطا این متر در چند سانتی متر ممکنه اتفاق بیافته؟
سپاس
اساس کار جی پی اس بر اساس دریافت اطلاعات ارسال شده ماهواره هاست که توسط حل یه معادله و میانگین گیری مختصات رو در بهترین شرایط با دقت 3 متر به دست میاره.درود و خسته نباشید خدمت مهندسین گل
میشه بگین اساس کار جی پی اس دستی چگونه هست؟
وقتی ما میخاییم از یک نقطه ثابت تا نقطه دوم فاصلش رو بدونیم چند متره (فاصله کوتاه تا 10 متر مثلا) این دستور به طور تخصصی چه جوری توسط جی پی اس دستی انجام و محاسبه میشه؟نرم افزار یا سخت افزار مشابه هست این کار رو بکنه؟
سپاس
با سلام و عرض ادب
دوستان عزیز سوالی دارم در خصوص شناسایی نقاطی که به صورت دستی وارد GPS کرده ایم .
مدل GPS errex30 هستش . 3 نقطه به صورت دستی وارد کردیم وسط بیابان قرار دارند و جای دقیقشون معلوم نیست ، میخکوبی که انجام شده بدلیل وضعیت جوی در مدت زمان زیاد زیر خاک رفته و باید پیداشون کنم . چطور میشه این نقاط را در محل پیدا کنم
درود بر شما ........
همین طور که مستحضرید ........ مختصات های تهیه شده با جی پی اس دستی دارای خطا بوده ........ و در صورت رفتن مجدد به محل با مختصاتهایی که جی پی اس شما را راهنمایی میکند..... احتمال جابجایی و تغییر مکان.......... وجود دارد .........