نظر سنجی مهم!

نظر سنجی مهم!

• مجموع رای دهندگان
    44

mehrshad53

اخراجی موقت
اگاهانه یا نا اگاهانه درست نظر سنجی نزاشتی.
1.تاپیک بزنم؟؟؟
2.تاپیک نزنم؟؟؟
3.تاپیک جای مناسب خودش بزنم؟؟؟

با دو تا سوال و سناریو دیگر دوستان خوب منتقدین رو محکوم کردین
اما اعتقاد من اینه که خدا امثال کافرینی مثل تورو نگه داره .چون باعث میشید هم به دینمون معتقد تر شیم(دستاوردی ناخواسته)هم طرز تفکر شماها بیشتر دستمون بیاد. و هم نقطه ضعفهای خودمونو تو ندانستن بعضی موضوعها بفهمیم.
این همون منطقی هست که میگه حتی شیطان هم شر مطلق نیست و خیر توش هست.
اما جای درست.نه اینجا!!!
خداییش چرا تو همین تاپیک اسلام نمیای این سوالا رو کنی؟؟؟

سوال بسیار بجاییه!
خب جوابش:
تاپیکای بنده موضوعش اسلام و قران نیست و کفر و الحاده!!!!
یعنی اصلا اسلام را قبول ندارم که تالارش را داشته باشم!
شما درخواست بده که برای ما یه تالار کفر و الحاد بزنن،ماهم میام همونجا لنگر میندازیم!!!
دیگه بهتر از این!

milad3297

عضو جدید
سوال بسیار بجاییه!
خب جوابش:
شما درخواست بده که برای ما یه تالار کفر و الحاد بزنن،ماهم میام همونجا لنگر میندازیم!!!
دیگه بهتر از این!
:biggrin::biggrin::biggrin:

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
در راستای احترام به عقیده و اینکه بهترین دوستم توی باشگاه ازم خواست که دیگه تاپیک شبهه دار مذهبی!!! نزنم،منم تصمیم گرفتم که این نظر سنجی را بذارم که اگه جواب "نه" هست ،باعث ازردگی خاطر دوستان نشم!
:gol::gol::gol::gol:
به نظر من در دين بايد تحقيق انجام داد و به سوالات كه برايمان مبهم هستن جواب داد شود....ولي اگه بخواي همراه سوالي كه ميپرسي نظر خودت رو هم تلقين كني خوب نيست....ولي ميتوني از اين سوالات معقول بزاري تا بروبچ مهندس تحصيل كرده در حد توان جواب بدن...واگه برا هر كي هم اين مسله روشن نيست با جواب هاي معقل روش بشن....
ولي يه نقدي عزيز شما نبايد به همين راحتي بشيني و هر سوالي كه به ذهنت اومد رو سريع بپرسي اول بهتره در مورد سوالت تحقيق كني ببيني سوالت تو چه رفرنسي بعد بپرسي....تا بعضي ها از پرسيدن سوال شما ناراحت نشن....بعد در حين سوال پرسيدن سعي كن اشخاصي رو كه تو سوالت مد نظر داري زير سوال نبري.....وكسي رو ازرده خاطر نكني..
البته داش اين يه پيشنهاد بود;)

mehrshad53

اخراجی موقت
به نظر من در دين بايد تحقيق انجام داد و به سوالات كه برايمان مبهم هستن جواب داد شود....ولي اگه بخواي همراه سوالي كه ميپرسي نظر خودت رو هم تلقين كني خوب نيست....ولي ميتوني از اين سوالات معقول بزاري تا بروبچ مهندس تحصيل كرده در حد توان جواب بدن...واگه برا هر كي هم اين مسله روشن نيست با جواب هاي معقل روش بشن....
ولي يه نقدي عزيز شما نبايد به همين راحتي بشيني و هر سوالي كه به ذهنت اومد رو سريع بپرسي اول بهتره در مورد سوالت تحقيق كني ببيني سوالت تو چه رفرنسي بعد بپرسي....تا بعضي ها از پرسيدن سوال شما ناراحت نشن....بعد در حين سوال پرسيدن سعي كن اشخاصي رو كه تو سوالت مد نظر داري زير سوال نبري.....وكسي رو ازرده خاطر نكني..
البته داش اين يه پيشنهاد بود;)

من اینجا سوال نمیذارم که خودم جواب بگیرم،سوال میذارم که خیلیا فکر کنن....
پس دنبال جوابش نیستم،دنبال صدورشم!

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در راستای احترام به عقیده و اینکه بهترین دوستم توی باشگاه ازم خواست که دیگه تاپیک شبهه دار مذهبی!!! نزنم،منم تصمیم گرفتم که این نظر سنجی را بذارم که اگه جواب "نه" هست ،باعث ازردگی خاطر دوستان نشم!
:gol::gol::gol::gol:

ايــــــــــــول دوستان چه استقبالي از زدن كردن ! ;)

فقط يَك دانه سوال براي من پيش اومده :

بهترين دوستت كدوم يك از اينا هستن؟!! :surprised:

ala, ARAMESH, aries, cinderella, Lillian, mkhmkh, rambod-g

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهرشاد عزیز .بزن این تاپیکاتو.چون ما در مورد دین فکر نمیکنیم و گاهی تعصب کورکورانه داریم....
همین تاپیکا که خیلی هم بامزه و پایه خنده هستن،باعث فکر کردن میشن...
مرسی از تاپیکای بانمکت!!!!:gol: :gol:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال بسیار بجاییه!
خب جوابش:
دیگه بهتر از این!
سوال که به جا بود... ولی جوابت نا بجا!!!
شما کفر و الحادت به گواه این مدت تاپیک زدن فقط به اسلام ربط داره و دستورات اسلام.
بنده ندیدم که شما گیری به دین دیگه ای داده باشی.اگه هم بوده انقدر کم بوده که دیده نشده.
شما کفر و الحاد رو در اسلام ستیزی میدونی .
و تقریبا بیشتر شبهاتت در قالب ایات قران و دستورات فقهی اسلام میچرخه.پس جاش رو قبلا درست کردن و توجیهت به هدر رفت الکی الکی!

در ضمن من سوال کردم تا دیگران این سوال تو ذهنشون پیش بیاد وگرنه بنده که فهمیدم که جوابت این بود و خواهد بود:

mehrshad53

اخراجی موقت
سوال که به جا بود... ولی جوابت نا بجا!!!
شما کفر و الحادت به گواه این مدت تاپیک زدن فقط به اسلام ربط داره و دستورات اسلام.
بنده ندیدم که شما گیری به دین دیگه ای داده باشی.اگه هم بوده انقدر کم بوده که دیده نشده.
شما کفر و الحاد رو در اسلام ستیزی میدونی .
و تقریبا بیشتر شبهاتت در قالب ایات قران و دستورات فقهی اسلام میچرخه.پس جاش رو قبلا درست کردن و توجیهت به هدر رفت الکی الکی!

در ضمن من سوال کردم تا دیگران این سوال تو ذهنشون پیش بیاد وگرنه بنده که فهمیدم که جوابت این بود و خواهد بود:

دلیلش اینه که 30 ساله اسلام بدجوری به ما گیر داده و کشورمون را نابود کرده، منم دلیلی نمیبینم که به دین دیگه ای گیر بدم،یعنی اصلا موضوعیت نداره!
هرچی اعدام و شکنجه و مشکل اقتصادی و بیکاری و تورم و بهداشت و غیره هست،همه به اسم اسلام بوده.
به دست همون کسایی که میخواستن همه چی را مجانی کنن و میگفتن که اقتصاد مال خره...

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیلش اینه که 30 ساله اسلام بدجوری به ما گیر داده و کشورمون را نابود کرده، منم دلیلی نمیبینم که به دین دیگه ای گیر بدم،یعنی اصلا موضوعیت نداره!
هرچی اعدام و شکنجه و مشکل اقتصادی و بیکاری و تورم و بهداشت و غیره هست،همه به اسم اسلام بوده.
به دست همون کسایی که میخواستن همه چی را مجانی کنن و میگفتن که اقتصاد مال خره...
خب اما جوابتو دادم که چرا باید تو تالار اسلام بری.(چون گیر تو اسلامه نه چیز دیگه)حالا توجیه شدی ای جوون مملکت؟؟؟
بیکاری و شکنجه و مشکل ... هم پیشکش .بزار برا بعد!

mehrshad53

اخراجی موقت
خب اما جوابتو دادم که چرا باید تو تالار اسلام بری.حالا توجیه شدی ای جوون مملکت؟؟؟
بیکاری و شکنجه و مشکل ... هم پیشکش .بزار برا بعد!

جوابه و یا دستور و یا پیشنهاد؟!
خیلی ممنون از توجهتون!!!
راستی شما تشریف بیارین اینجا!
در ضمن اینجا صاحاب داره یعنی و گفته که چون زندست،وکیل نمیخواد!!!!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابه و یا دستور و یا پیشنهاد؟!
خیلی ممنون از توجهتون!!!
راستی شما تشریف بیارین اینجا!
در ضمن اینجا صاحاب داره یعنی و گفته که چون زندست،وکیل نمیخواد!!!!!!
دستور و پیشنهاد که چه عرض کنم.
اینو گفتم که از این به بعد اگه اینجور تاپیک ها بزنی دوستان بعد و قبل افرین گفتن بهت این یه نمه سوال هم پیش بیاد که واقعا چرا تاپیک اسلام نرفت؟؟؟
در مورد زنده و وکیل و .. هم چیزی متوجه نشدم

mehrshad53

اخراجی موقت
دستور و پیشنهاد که چه عرض کنم.
اینو گفتم که از این به بعد اگه اینجور تاپیک ها بزنی دوستان بعد و قبل افرین گفتن بهت این یه نمه سوال هم پیش بیاد که واقعا چرا تاپیک اسلام نرفت؟؟؟
در مورد زنده و وکیل و .. هم چیزی متوجه نشدم

میخوای بگم بچه ها افرین بهت بگن، یعنی افرین درمانیت کنیم.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوای بگم بچه ها افرین بهت بگن، یعنی افرین درمانیت کنیم.
من اگه دنبال افرین درمانی بودم که نمی اومدم اینجایی که محله تو و دوستات هست پست و تاپیک بزنم.اما شما احتمالا دنبال این درمانها هستی که یه بار اومدی تاپیک اسلام و تا هوا رو اونجا به صرفه ندیدی برگشتی همینجا!!!!

mehrshad53

اخراجی موقت
من اگه دنبال افرین درمانی بودم که نمی اومدم اینجایی که محله تو و دوستات هست پست و تاپیک بزنم.اما شما احتمالا دنبال این درمانها هستی که یه بار اومدی تاپیک اسلام و تا هوا رو اونجا به صرفه ندیدی برگشتی همینجا!!!!

دلت خوشه ها!
نکنه فکر کردی کم اوردم !:smile:
یه مشت ایه و حدیث میریزن بیرون که بععععله...
خوب منم دوست نداشتم جایی که همه با مغز منجمد دور هم جمع شدن مزاحم بشم.
تالار اسلام و قران هم برای شماهاست که به هم افرین بگین.
من جایی حرف میزنم که بدونم مغز طرف، هنوز یکمش منجمد نشده!!!

• Like
واکنش ها: YuMi

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که جوابایی که به همون بحث ایات قران و خطاب به زن اوردی رو دیدم بیشتر عقلانی بحث میشد تا روایی و حدیثی.میتونی مراجعه کنی ببینی.

*ندا*

عضو جدید

آقا رضا من که بی طرف معمولا نگاه میکنم به همه چی ولی الان با عرض معذرت شما کمی بی منطق دارید بحث میکنید.

مگه این تالار و اون تالار فاصله کیلومتری داره که شما دارید یک بحث بیهوده رو ادامه میدید.

بنظرم اگر شما واقعا در پی اثبات حق و حقانیت هستید لطف کنید و سر موضوع مورد بحث دلیل و مدرک بیارید.

من با دین اسلام بجز قسمت قوانین زن ستیزانه اش هیچ مشکلی ندارم ولی همین باعث نمیشه که اگر کسی برخلاف عقایدم حرفی زد محکومش کنم به صد عنوان و القاب.

چرا شما میگید که ایشون فقط با اسلام مشکل داره مگه اسلام کامل کننده و خاتم ادیان نیست؟پس حرفی نمیمونه.

راستی من تاپیکهای ایشون رو دیدم و خیلی برام جالبه که آدم با شجاعت به شبهات ذهنیش فکر کنه و بپرسه و اگر شد از این و اون تا به نتیجه برسه. نه اینکه عمری در شک و شبهه به چیزی اعتقاد داشته باشه که ممکنه عبادات عمر هفتاد ساله رو یک شبه از کف بده...

شما که از اسلام طرفداری میکنید شایسته هست که با بزرگواری و منطق برخورد کنید و بهونه رو به این تالار و اون تالار حواله نکنید.

مگه نمیخواید یک کافر به دست شما مسلمون بشه ؟
این شیوه جذب یک انسان نیست.
کدوم یک از امامان و پیامبران و یا حتی بزرگان واقعی ادیان به شیوه توهین و تحقیر و خشونت متوسل شدند؟

اتفاقا دینی که با جبر بخواهد جذب داشته باشد دین نیست دیکتاتوریست.

مگر نه اینکه دین اسلام برای هر پرسشی جوابی منطقی دارد؟
بسم الله
شما که میدونید جواب همۀ پرسشهای مهرشاد رو بدهید.
ولی با منطق
همونطور که امامان در جلسات بحث و مناظره وقتی دلیل برهان میاوردند دانشمندان به حیرت می افتادند.مگر از زندگی امام رضا نشنیدید که در بحثهایی که در مجالس دانشمندان ملحد(به قولی)بودند یک تنه با منطق و استدلال بحث میکردند؟

تازه فکر نکنم در همون مجلس هم امامان انتظار داشتند که اون دانشمندان بعد از جلسه به دین اسلام وارد بشن.

کسی که حق با اون باشه ، حق رو میگه و میره.
دیگه سعادت از آن اون شخص هست که بپذیره یا نه.;):gol:

mehrshad53

اخراجی موقت
آقا رضا من که بی طرف معمولا نگاه میکنم به همه چی ولی الان با عرض معذرت شما کمی بی منطق دارید بحث میکنید.

مگه این تالار و اون تالار فاصله کیلومتری داره که شما دارید یک بحث بیهوده رو ادامه میدید.

بنظرم اگر شما واقعا در پی اثبات حق و حقانیت هستید لطف کنید و سر موضوع مورد بحث دلیل و مدرک بیارید.

من با دین اسلام بجز قسمت قوانین زن ستیزانه اش هیچ مشکلی ندارم ولی همین باعث نمیشه که اگر کسی برخلاف عقایدم حرفی زد محکومش کنم به صد عنوان و القاب.

چرا شما میگید که ایشون فقط با اسلام مشکل داره مگه اسلام کامل کننده و خاتم ادیان نیست؟پس حرفی نمیمونه.

راستی من تاپیکهای ایشون رو دیدم و خیلی برام جالبه که آدم با شجاعت به شبهات ذهنیش فکر کنه و بپرسه و اگر شد از این و اون تا به نتیجه برسه. نه اینکه عمری در شک و شبهه به چیزی اعتقاد داشته باشه که ممکنه عبادات عمر هفتاد ساله رو یک شبه از کف بده...

شما که از اسلام طرفداری میکنید شایسته هست که با بزرگواری و منطق برخورد کنید و بهونه رو به این تالار و اون تالار حواله نکنید.

مگه نمیخواید یک کافر به دست شما مسلمون بشه ؟
این شیوه جذب یک انسان نیست.
کدوم یک از امامان و پیامبران و یا حتی بزرگان واقعی ادیان به شیوه توهین و تحقیر و خشونت متوسل شدند؟

اتفاقا دینی که با جبر بخواهد جذب داشته باشد دین نیست دیکتاتوریست.

مگر نه اینکه دین اسلام برای هر پرسشی جوابی منطقی دارد؟
بسم الله
شما که میدونید جواب همۀ پرسشهای مهرشاد رو بدهید.
ولی با منطق
همونطور که امامان در جلسات بحث و مناظره وقتی دلیل برهان میاوردند دانشمندان به حیرت می افتادند.مگر از زندگی امام رضا نشنیدید که در بحثهایی که در مجالس دانشمندان ملحد(به قولی)بودند یک تنه با منطق و استدلال بحث میکردند؟

تازه فکر نکنم در همون مجلس هم امامان انتظار داشتند که اون دانشمندان بعد از جلسه به دین اسلام وارد بشن.

کسی که حق با اون باشه ، حق رو میگه و میره.
دیگه سعادت از آن اون شخص هست که بپذیره یا نه.;):gol:

فقط میتونم تشکر کنم که البته فعلا ندارم....:(
عجالتا:gol::gol::gol::gol:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفاتون منطقی اما اینجاش:

;):gol:
نمیدونم حرف شما رو باور کنم یا حرف خود کسی که ازش دفاع میکنید.اینم حرفش:

پس دنبال جوابش نیستم،دنبال صدورشم

حالا میبینید شما خیلی مثبت اندیش هستید .نه من منفی نگر؟؟؟؟

mehrshad53

اخراجی موقت

شما آخرشی......

YuMi

اخراجی موقت
تهمت و دروغ
بازم رفتار اسلامی رو به رخمون میکشید؟:redface:

:smile:
قبل از اینکه مهرشاد بیاد اینجا هیچ کدوم از کابرا اونو نمیشناخت
یعنی دوستی نداشت

به خاطر همین حرفاش دوستش شدند;)

--------------------------------------------------------

خود شما هی به تشکرا و این آفرین ها گیر میدی یعنی حسودیت میشه
تا حالا 5 یا 6 بار موضوع تشکر ها رو گفتی
کمبود آفرین داری؟

احسنت....احسنت :D

mehrshad53

اخراجی موقت
تهمت و دروغ
بازم رفتار اسلامی رو به رخمون میکشید؟:redface:

:smile:
قبل از اینکه مهرشاد بیاد اینجا هیچ کدوم از کابرا اونو نمیشناخت
یعنی دوستی نداشت

به خاطر همین حرفاش دوستش شدند;)
--------------------------------------------------------
خود شما هی به تشکرا و این آفرین ها گیر میدی یعنی حسودیت میشه
تا حالا 5 یا 6 بار موضوع تشکر ها رو گفتی
کمبود آفرین داری؟

احسنت....احسنت :D

:biggrin:
بابا تو دیگه کی هستی....
وروووووجکی!

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم خوبه ولي بهتره تاپيكها طوري مطرح بشه تا دوستان بتونن خودشون در مورد مطالب مورد بحث قضاوت بكنن و.... :smile:

*ندا*

عضو جدید

ممنونم که جوابم رو منطقی دادید. :gol:

حالا من یک سوال بجای جواب از شما میپرسم.

من به دنبال جواب پرسشهایی هستم که ایشون میپرسند. حاضرید اون شبهاتی که ایشون در من ایجاد میکنند رو با پاسخی منطقی رفع کنید؟

YuMi

اخراجی موقت
ممنونم که جوابم رو منطقی دادید. :gol:

حالا من یک سوال بجای جواب از شما میپرسم.

من به دنبال جواب پرسشهایی هستم که ایشون میپرسند. حاضرید اون شبهاتی که ایشون در من ایجاد میکنند رو با پاسخی منطقی رفع کنید؟

حاضر هستند
ولی نمیتونند ;)

میبینید تو بعضی تاپیکا که حرفی دارند سریع تند تند پست میدن
ولی بعضی موقع ها ناپدید میشن:surprised:

مطمئن باش اگه جوابی داشتند ، جوابشون رو میگفتند نه این که بحث ها رو عوض کنند و دروغ و تهمت بیارن وسط

*ندا*

عضو جدید
حاضر هستند
ولی نمیتونند ;)

میبینید تو بعضی تاپیکا که حرفی دارند سریع تند تند پست میدن
ولی بعضی موقع ها ناپدید میشن:surprised:

مطمئن باش اگه جوابی داشتند ، جوابشون رو میگفتند نه این که بحث ها رو عوض کنند و دروغ و تهمت بیارن وسط
یومی جان
من هم همین رو میخوام بدونم.
کسی که سه صفحه بحث در مورد این تالار و اون تالار میکنه حتما باید انقدر براش هدایت کسی مثل مهرشاد مهم باشه که چند ساعت بحث بیهوده رو ادامه بده؟

یکی از انتظاراتی که از ایشون دارم این هست که شما که توانایی دارید در تالار اسلام جواب منطقی بدهید خب چه فرقی میکنه اینجا و اونجا یکی مگه تالار اسلام ویژگی خاصی داره که ممکنه مهرشاد و یا هرکی دیگه رو تحت تاثیر قرار بده؟

بحث سر اینه که کسی که سنگ اسلام رو به سینه میزنه و نگران به خطر افتادن سقوط پایه های اسلام هست و ادعا هم داره باید یه بسم الله بگه و بیاد وسط گود. نه اینکه بگه این گود نه اون گود . گود مهم نیست مهم عقل و منطق و کلام و کتاب وحی و خیلی چیزهاست که قرآن که یک کتاب آسمانی هست باید بتونه حریف یک ذهن کوچک بشری بشه.
اگه نتونه پس من هم با یک عمر عبادتی که کردم و قرآنی که خوندم پاپس میکشم تا یکی بیاد و بهم ثابت کنه.

@spacechild@

عضو جدید
اگاهانه یا نا اگاهانه درست نظر سنجی نزاشتی.
1.تاپیک بزنم؟؟؟
2.تاپیک نزنم؟؟؟
3.تاپیک جای مناسب خودش بزنم؟؟؟

با دو تا سوال و سناریو دیگر دوستان خوب منتقدین رو محکوم کردین
اما اعتقاد من اینه که خدا امثال کافرینی مثل تورو نگه داره .چون باعث میشید هم به دینمون معتقد تر شیم(دستاوردی ناخواسته)هم طرز تفکر شماها بیشتر دستمون بیاد. و هم نقطه ضعفهای خودمونو تو ندانستن بعضی موضوعها بفهمیم.
این همون منطقی هست که میگه حتی شیطان هم شر مطلق نیست و خیر توش هست.
اما جای درست.نه اینجا!!!
خداییش چرا تو همین تاپیک اسلام نمیای این سوالا رو کنی؟؟؟
:surprised::surprised::surprised:
مهرشاد تو رو با شیطون مقایسه کرده؟؟!!
نه بابا اشتباه میکنی!این خودشه...خودشیطون!
خوب مگه کافر وشیطون چشونه؟؟تازه ازکجا میدونی این نره بهشت تو بری جهنم؟؟؟
چون حداقل شادمهر یه فایده داشته که مغزامونو به کار انداخته!تو چی؟؟
نه خداییش یه فایده داشتی!من یه کمکی خندیدم

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised::surprised::surprised:
مهرشاد تو رو با شیطون مقایسه کرده؟؟!!
نه بابا اشتباه میکنی!این خودشه...خودشیطون!
خوب مگه کافر وشیطون چشونه؟؟تازه ازکجا میدونی این نره بهشت تو بری جهنم؟؟؟
چون حداقل شادمهر یه فایده داشته که مغزامونو به کار انداخته!تو چی؟؟
نه خداییش یه فایده داشتی!من یه کمکی خندیدم

البته من خيلي فايده دارم!!!:surprised: ولي منظورش مهرشاد بود ! :)