نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد برق 90-رتبه و محل قبولی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nevada traveler

عضو جدید
ببخشید دوستان

کسی میدونه امسال رتبه ی قبولی الکترونیک-مدار و سیستم روزانه دانشگاه تهران دور و بر چند بوده؟

marfar

عضو جدید
سلام من با 1405 مخابرات شبانه شهيد رجايي قبول شدم البته چون متاهلم مجبور شدم شبانه هاي همه دانشگاه هاي تهران رو قبل شهرستان بزنم احتمالا سمنان هم قبول مي شدم اما..
كسي مي دونه دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي چه جوره؟

فروزانفر

عضو جدید
سلام
از همه دوستان عاجزانه بعنوان یه برادر کوچکتر خواهش میکنم به این سو  تفاهمها پایان بدن  و در این مجمع علمی دوستانه و دلسوزانه و عالمانه  برخورد کنن تا باعث ارتقا جوانان این مرز و بوم بشن - نمیخام قضیه را سیاسی کنم  ولی باور کنین خدایش دشمنان کشورما  از  همین اختلافات کوچک و به ظاهر ساده بزرگترین  استفاده را میکنن .
به امید موفقیت همه جوانان کشور در عرصه علمی و زندگی .:) 

strsdr26

عضو جدید
سلام دوستان
بحث دانشگاه آزاد و سراسری دیگه خیلی داغ شده!!
پس به این موردم جواب بدین لطفا اگر کسی اطلاع داره:
ماجرای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چیه؟کی اعلام میشه؟چه جوری اعلام میشه و بر چه اساسی این ظرفیت تکمیل میشه؟
در تکمیل اول قبول شوید و نروید،تکمیل دوم هم شامل حالتون میشود یا نه؟
شهریه دانشگاه آزاد برای ارشد چقدر است؟
و چکار باید کرد که از ترم دوم رفت بجای ترم اول؟
متشکر

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.سطح مخابرات صنعتی شریف توی ایران بالاتر از همه جاست.امیر کبیر قطب مهندسی پزشکیه.الکترونیک هم اول دانشگاه تهران بعدش شریف
سلام
البته بقول سایت دانشگاه امیر کبیر:
دانشکده مهندسی برق در رشته قدرت و سیستم های مخابرات رادیویی با فرکانس بالا، قطب علمی کشور است.

http://aut.ac.ir/www/aut/main/?f=p0&s=departments&l=3

-
----------------
در مورد این بحث دانشگاه ازاد و سراسری هم باید گفت در حالت کلی سطح واحد های دانشگاه های آزاد اسلامی پایین تر از دانشگاه های دولتیست .
و اگر نظر بنده را جویا شوند ، بنظر من در سطح کشور فقط 5 الی 6 دانشگاه هستند که به معنای واقعی دانشگاه هستند! انها هم همگی دولتی هستند

در هر حال بهتر هست این بحث تمام شود

EECi

مدیر بازنشسته
البته اینطورم که میگید نیست.کلاً ارزش تحصیل داره کم میشه.حتی خیلی از دانشجوهای زرنگ رقبت به ادامه تحصیل ندارن.وقتی ظرفیت دکترا یک شبه دو برابر بشه خب دیگه تا تهش رو میشه خوندمن واسه ثبت نام رفتم دانشگاه و ظرفیت ها مثل اینکه خیلی زیاد شده ،بعضی ها با رتبه های بالا شبانه قبول میشن.موقع ثبت نام یه سریها میگفتن روزانه زاهدان با 3500 قبول شدن!که اگه حقیقت داشته باشه در نوع خودش فاجعه هست.ما که روزانه بودیم 250 پول خوابگاه با 150 کمک به خوابگاه،20 پول غذا؛ 30 پول توسعه دانشگاه و سایر پولهای زور دیگه.....یه نفر که شبانه قبول شده بود میگفت میخوام برم پیش پرداختم رو پس بگیرم،کلاً منصرف شم.میگفت برا تحصیل حاضر نیست اینقدر پول بده.از اون روز میترسم که در هر خونه ای رو بزنی یه دکتر بیاد درو وا کنه.............چند تا رتبه جالب:3300مخابرات مجازی مهندسی فنآوری اطلاعات علم وصنعت1445الکترونیک-آنالوگ-تربیت دبیر رجایی1800 مخابرات میدان روزانه شاهد1700 کنترل اصفهان روزانه1200 کنترل روزانه صنعت آب و برق440 کنترل-روزانه علم و صنعتو...........اینا رتبه هایی هستن که 2-3 سال پیش شبانه همون دانشگاه هم نمیگرفت.

دوست خوبم من دید شما را به موضوع چندان درست نمی بینم
جامعه 70 میلیونی ما ظرفیت بالایی برای کار علمی داره
ما نباید اینطور فرض بکنیم که دانشجویان دانشگاه آزاد یا دانشگاه هایی که شما فرض کردید ، عرصه را بر ما تنگ میکنند
نه اینطور نیست
اتفاقا هر چه قدر دکتر در مملکت بیشتر باشد بهتر هست

شما فرض کنید در جامعه امریکا نزدیک 5000 دانشگاه وجود دارد و دلیل اصلی پیشرفت اقتصادی ان کشور هم تعدد دانشگاه های با حداقل کیفیت هست و اتفاقا برای همه هم جا برای کار هست

مهم اینجاست ذهنیت نسبت به درس خواندن از بحث مالی به سمت علمی و اقتصادی عوض بشه یا حداقل متعادل بشه

از انجایی که بنده اصلا دوست ندارم بی سند حرف بزنم شما را به امار قبولی در ارشد از دانشگاه های مختلف جلب می کنم ( البته امار مربوط به سال 86 هست ولی تا حدودی دید می دهد)
شانس قبولي داوطلبان دانشگاههاي مختلف در آزمون كارشناسي ارشد اعلام شد.

دكتر خدايي معاون سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با ارايه آماري از آزمون كارشناسي ارشد سال 86، اظهار كرد: در آزمون كارشناسي ارشد سال 86 از حدود 430 هزار و 568 شركت كننده 27 هزار و 669 نفر پذيرفته شدند كه از اين تعداد پذيرفته شده 21 هزار و 881 نفر از دانشگاه‌هاي دولتي، 1443 نفر از دانشگاه پيام نور، 888 نفر از دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و 3455 نفر از فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي بوده‌اند.

وي با اشاره به شانس قبولي داوطلبان دانشگاه‌هاي مختلف در اين آزمون، اظهار كرد: فارغ التحصيلان دانشگاه‌هاي دولتي با 40/12 درصد بيشترين شانس قبولي را در پذيرش آزمون كارشناسي ارشد به خود اختصاص داده‌اند و پس از آن به ترتيب شانس قبولي فارغ التحصيلان دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي 64/4 درصد، شانس قبولي فارغ التحصيلان دانشگاه پيام نور75/2 درصد و فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي 89/1 درصد تعيين شده است.

وي با بيان اينكه شانس قبولي در آزمون كارشناسي ارشد با سهم قبولي متفاوت است، گفت: سهم قبولي به تعداد شركت كنندگان هر دانشگاه نيز بستگي دارد به عنوان مثال ممكن است شانس قبولي يك دانشگاه بيشتر بوده ولي سهم قبولي آن به خاطر تعداد كم شركت كننده، پايين باشد. به عنوان مثال شانس قبولي داوطلبان دانشگاه‌هاي دولتي در آزمون كارشناسي ارشد 40/12 درصد بوده است و اين به آن معناست كه از هر 100 شركت كننده از دانشگاه‌هاي دولتي 40/12 نفر در آزمون كارشناسي ارشد پذيرفته شده‌اند و در كل در آزمون كارشناسي ارشد سال 86 از هر 100 شركت كننده 43/6 نفر در آزمون كارشناسي ارشد پذيرفته شدند.

معاون سازمان سنجش در خاتمه با بيان اينكه فارغ التحصيلان دانشگاه پيام نور بر اساس شاخص پذيرش در آزمون كارشناسي ارشد از فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد موفق‌تر بوده‌اند، تصريح كرد: تعداد شركت كنندگان دانشگاه پيام‌نور در آزمون كارشناسي ارشد سال 86 حدود 52 هزار نفر بوده است كه از اين تعداد 1443 نفر پذيرفته شدند ولي تعداد شركت كنندگان دانشگاه آزاد اسلامي 182 هزار نفر بوده است كه از اين تعداد 3455 نفر پذيرفته شدند كه از اين آمار مشخص مي شود كه شانس قبولي فارغ التحصيلان دانشگاه پيام نور از دانشگاه آزاد اسلامي بالاتر است.

البته ناگفته نماند این امار باز هم کلی بوده و بدون شک در مورد دانشجویان برق امار متفاوت هست چون پیام نوری وجود ندارد( از امسال پیام نور هم برق خواهد داشت!!!:surprised:)
معمولا امار رتبه های برتر کنکور نشان می دهد که دانشگاه آزادی ها سهم کمتر در رتبه های برتر دارند...
البته من خودم بعنوان یک دانشگاه ازادی مستعد ، سعی می کنم امار رو به نفع دانشگاه ازادی ها جلب کنم!! البته باید بگم یکم چاشنی طنز دادم تا فضای تاپیک بهتر بشه ولی باید بگویم همه ما عضوی از ایران هستیم و نهایت هدفمون برای ایران تلاش کردن هست

یا حق :gol:

nevada traveler

عضو جدید
دوستان گرامی کسی حدود رتبه ی قبولی برای روزانه مهندسی الکترونیک-مدار وسیستم دانشگاه تهران رو میدونه؟؟؟؟

Essential

عضو جدید
دوستان گرامی کسی حدود رتبه ی قبولی برای روزانه مهندسی الکترونیک-مدار وسیستم دانشگاه تهران رو میدونه؟؟؟؟

دقیقاً خبر ندارم ولی فکر کنم آخرین رتبه های قبولی توی پایین ترین گرایشهای الکترونیک دانشگاه تهران 400 باشه، گرچه که تو نت دیدم که نوشته بودن که با 432 هم شبانه دانشگاه تهران رو آوردن

hosseinassar

مدیر ارشد
برای جلوگیری از تکرار تاپیک قفل شد
لطفا سوالات خودتون درباره کنکور ارشد را در تاپیک مشاوره مطرح کنید:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا