من چادری ام

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
بحث رو تا حدودی دنبال کردم.
اول از چادر ملی بگم که تو متن اولین پست بهش اشاره شده بود.
ببینیند...
چادر ملی خیلی هم خوبه اما فقط برای کسایی که از اول چادری نبودن وبراشون سخته که چادر ساده رو سرشون کنن.
در شرایطی هم میتونه خیلی کار ساز باشه.
مثلا من سر یکی از کارگاه ها واقعا نمیتونستم چادر سرم کنم.استادمون هم چپ و راس بهم گیر می داد که چادرتو در بیار اما من نمیتونستم این کار رو بکنم.چون درسته که جمع کردن چادر در اون شرایط سخت بود اما همون پسرایی که من بیرون از کارگاه جلوشون چادر سرم می کردم تو همون کارگاه هم بودن.خب اگه اینا نامحرم بودن پس در همه مکان ها و زمان ها نامحرم هستن پس به هیچوجه راضی نشدم این کار رو بکنم با اینکه توهین استاد رو هم تحمل کردم. در این شرایط بود که چادر ملی رو سر کردم با این حال باز هم توهین استاد محترم شامل حال من شد!
اما جالبه بدونید نمره ام از خیلی ها تو این درس بالاتر شد بطوریکه خود استاد هم با زبون بی زبونی اینو نشون داد و جالبه بدونید از اون روز به بعد واقعا با یه چشم دیگه به من نگاه میکنه و شدیدا برام احترام قائله.
این نشون دهنده اینه که چادر اگر واقعا به قصد حفظ حریم ها ازش استفاده بشه میتونه برای هر کس شخصیت ایجاد بکنه و حتی کسایی هم که به اون هیچ اعتقادی ندارن در برابرش هیچ حرفی نمیتونن بزنن.

ببینید دوستان، حجاب و عفاف یه امر ذاتیه اما اگه از همون کودکی برای حفظش هیچ تلاشی نشه و حتی کارهایی انجام بگیره که باعث تخریبش بشه ساختن دوباره اون خیلی خخیلی خیلی سخته.
من خودم از همون بچگی چادر سرم کردم.
اوایل برام سخت بود.
به همون دلایلی که تو پست اول بهش اشاره شد اما بعد ها با گذشت زمان متوجه شدم که واقعا چادر حجاب برتره و الان یکی از افتخاراتم هست که حجابم کامله و مو لای درزش نمیره.
و اینو فقط و فقط مدیون پدر و مادرم هستم.
من خودم الان دختر بچه هایی رو میشناسم که واقعا مشکلاتی دارن.
و همین مشکلات ناشی از بی توجهی والیدنشون به امر حجابه.(من نمیگم همه اینجوری هستن ولی هستن کسایی که اینجوری باشن!)
من نمیگم بقیه حجاب ها مثلا مانتو بده، ولی حجاب برتر نیست.
خیلی ها هستن که با اینکه مانتویی هستن اما حجابشون کامله و اگه ازشون سوال کنی بهت میگن که عاشق چادرن ولی به دلایلی نمیتونن سر کنن.
تازه همین چادر هم در شرایطی میتونه حجاب برتر نباشه.(نمونه هاشو زیاد دیدین!)اما برای کسی که واقعا دنبال حفظ حجابش باشه بهترین مصداق همین چادره.
والسلام!

phalagh

مدیر بازنشسته
متاسفم برای اون دختر که انقدر احمق بوده:(
متاسفم برای حامیاش:(
خدا لعنت کنه اونی که این دختر اینجوری تربیت کرده

بیشعور اونیه که چادر سر می کنه و کسیه که از چادر حمایت می کنه
من بارون دعا نکردم
ممنون كه اينقد در مورد عقايد ديگران با احترام حرف ميزنيد.

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون كه اينقد در مورد عقايد ديگران با احترام حرف ميزنيد.
حرفای خود خانوم های چادری بود بر عکسش کردم تازه این حرفای چادر های مودب بود بقیش قابل گفتن نبود:confused:
اگه بد چرا می گن اگه خوبه چرا ناراحت شدن

phalagh

مدیر بازنشسته
حرفای خود خانوم های چادری بود بر عکسش کردم تازه این حرفای چادر های مودب بود بقیش قابل گفتن نبود:confused:
اگه بد چرا می گن اگه خوبه چرا ناراحت شدن
خانوم هاي چادري؟
اينجا كسي چيزي گفت؟ من نديدم ميشه نقل قول كني من ببينم؟
اگه يه نفر به شما توهين كنه دليل ميشه كه جمع ببندي به همه؟
شما تو پستتون به تمام چادريا توهين كردي.
متاسفم.

فدايي رهبر

عضو جدید
بسمه تعالی
چادرحجاب برتر است
1 -چادر پوشش دینی وملی زنان ایرانی است که دیانت وملیت واستقلال فرهنگی ملت مسلمان ایران را دردنیا تجلی می بخشد.
2 چادر؛ زیبائیهای جسمانی زن را تحت شعاع زیبائی معنوی او قرارمیدهد وبه وی شورونشاط دینی می بخشد
3 چادربیش از هر لباسی ؛ حجم وظاهر بدن زن را پوشش می دهد وبزرگواری وتواضع وی را دربرابرأحکام اسلام ووارزشها اخلاقی ؛ آشکار می سازد.
4 چادر؛کمال پوشش است وانتخاب آگاهانۀ آن جز در پرتو وتعالی ورشد زن ؛ میسر نمی شود
5 چادربیش از هر پوششی ؛ زن را برای رو گرفتن در برابرنامحرم ، توانا می سازد
6 چادربرای افرادی که به بی حجابی وبدحجابی عادت کرده اند ؛ زحمت دارد
ولی برای زنان پرهیزگار وپاکدامن , نبودن آن نوعی کمبود ونقص به حساب می آید
7 چادر؛ امنیت وآرامش زن را تامین میکند . زنانی که با خودآرائی وارد جامعه میشوند ؛ همواره نگران قضاوت دیگران در مورد خویش هستند . درصورتیکه زن می تواند با رعایت حجاب کامل وپوشیدن چادر از دغدغه شرکت در یک رقابت مد پرستی تباه کننده ؛ مصون بماند واین خود بهترین آسایش است .
پوشیده تر...... کمیاب تر

فدايي رهبر

عضو جدید
بسمه تعالی
به خانم بي حجاب گفتند
برای چه اینطور بیرون می آئید
جواب داد :
برای دل خودم ......
گفتيم :
کدام آدم عاقل هیکلش را برای خودش نشان میدهد .........
فرضاً درست است برای دل خودت بعد که چه؟.............
خودت از هیکلت خوشت می یاد ..........آخرش چه میشود
کسیکه مثلاً نقاشی بسیار زیبا رسم میکند اگر برای خودش کشیده باشد .......پس چرا تو کوچه وبازار بیرون می اورد وبه همه نشان میدهد
زیبائی تو :
1 – اگر مال خودت است ؛ پس چرا به همه نشان میدهی تا دیگران از آن استفاده چشمی وگاهی لمسی کنند چرا؟
2 – اگر مال همه است که کار زنان هرزه وبی عفت است
3 – اگر زيبائی تو مال خدا وخدا به تو عاریه وبه صورت امانت داده است ,كه درست ولي چرا به امانت خیانت میکنی ؟ خدا فرموده این زیبائی تو فقط مال تو ومحرمت وبس

فدايي رهبر

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحيم
ارزش و عقلانيت ولياقت زن زماني محرزومشخص ميشود كه وي ؛ در مصاف وبرخورد با مرد ؛ جنسيت ومؤنث بودنش را كنار بگذارد؛ وفقط با أنديشه وفكر وآرمانش وارد جامعه شود وبس
زن اگر بخواهد درمقابل جنس مخالف قد علم كند و درميدان علم وعمل ؛ عرضه وجود كند و مورد سوء أستفاده مردنيز نگردد؛ فقط بايد:
در پي عرضه عشوه ها؛ جلوه ها؛ وكرشمه هاي عقل ومغز خود باشد وبس
نه دنبال عرضه أندام وجلوه گري هيكل وبدنش باشد.
زشت است براي زن اگر بخواهددر مصاف با مرد وپيروزي بر او از جاذبه هاي جنسي خود بصورت سلاح أستفاده كند .
متأسفانه ؛ بعضي از مردان براي رسيدن به مقصودشان از رشــــــــوه استفاده ميكنند وبعضي از زنان براي رسيدن به هدفشان از عــشــــــــــــــوه استفاده ميكنند ....
كه هم عشوه وهم رشوه دادن نماينگرسبك بودن عقل طرف ميباشد
چه خوب بود زن ؛ أنسانيتش را سپرجنسيتش كند نه بعكس
آيا اگر زن در جامعه ؛ مؤنث بودنش را كنـــــــــــار بگذارد ؛ چيزي براي عرضه كردن دارد يا خير ؟

فدايي رهبر

عضو جدید
بسمه تعالی
- میگویند زن همدوش وهم سطح وهمLEVELمرد است
ومرد بخاطرجنسیت ومذکر بودنش هیچگونه مزیت وبرتری نسبت به زن بخاطر مونث بودنش ندارد .......................................... (خدائیش راست میگویند)
- أصلا هیچ فردی بخاطر نوع جنسیت که دارد (چه مونث باشد چه مذکر) نسبت به جنس مقابلش أرزش وأمتیازی ندارد
- جنسیت در{جامعهء حیوانیت} خریدار دارد ولی درجامعه أنسانیت بازارش کســــــــاد است
جنــسیت برای تولید مثل است نه برای تولید فـــــکراست

{{{در نزد خدا برتری ومزیت أنسان به تقوا ودرست کاری اوست نه به مذکر یا مونث بودن اوست}}}
خـــــــــــــوب
متاسفانه بعضی از خانـــمها برای اثبات أرزشمند بودن وبرتری خویش....... به جای عرضه فکر؛ أندیشه ؛ آرمان وخلاقیت خود، به عرض أندام وجلوه گری هیکل وصورت بزک شده خویش ،أقــدام میکنند ؛ چرا؟
خانم ها؛
آیا میخواهید ؛ مردان برای خود ؛ خودتان أحترام وأرزش قائل شوند،
خوب : أندیشه عرضه بدارید نه عرضه أندام والسلام

فدايي رهبر

عضو جدید
بسمه تعالی
چرا خدا به زن در وقت نماز میگوید تمام اندام وهیکلت را بجز دست وصورت بدون زینت بپوشان مگر خدا زن را در خلوت نمی بیند
جواب
چون عرضه هیکل وصورت در نزد خدا به پشیزی ارزش ندارد
عرضه سیرت ودرون در نزد خدا ارزش دارد وبس
خدا به قلب انسان توجه دارد نه به چهره وظاهراو
یوسف کنعان وبلال حبشی در نزد خدا از نظر خلقت یکسانند ولی از نظرتقوی متفاوتند

فدايي رهبر

عضو جدید
چرا زن بايد خود را بپوشاند اما مرد آزاد است,آيااین تبعيض نيست ؟
زنان به گونه اى آفريده شده اند كه تمام قامت و اندام آنها بلكه حتى صداى آنها براى مردان جذاب و دلرباست
اما حساسيت مردان براى زنان در اين حد نيست .
از سـوى ديگر مردان به گونه اى آفريده شده اند كه در برابر خودنمائى و تبرج زنان به زانو درآمده وبراى كامجوئى، خود را به آب و آتش مى زنند .
تـاريـخ پـر اسـت از قصه ها و داستانهاى عشقى حتى پادشاهان و جدى ترين مردان عالم نيز در اين وادى , رسـوائى هـاى بـزرگـى ازخـود بـجاى گذاشته اند شايد جديدترين آنها , ماجراى رسوائى كـلينتون باشد
بهر حال زن و مرد را دست آفرينش مظهر ناز و نياز آفريده و به قول مردم در حكم پنبه وآتشند و براى حفظ سلامت جامعه و جلوگيرى از اشتعال غريزه جنسى بايد تدابيرى انديشيد
و اسلام براى سالم سازى روابط اجتماعى زن و مرد دستور حجاب و عفاف وتسهيل در امر ازدواج را پـيـش بـيـنـى كـرده است بهر حال چون دستور حجاب مطابق باوضعيت طبيعى زن و مرد و برخاسته از واقعيتهاى وجودى اين دو صنف است تبعيضى در کار نیست .

فدايي رهبر

عضو جدید
رمز زيبايي خانمها
تا زماني كه درب شيشه عطر بسته است عطر داخل آن محفوظ خواهد بود ولي به مجردیکه چند ساعت سر شيشه عطر برداشته شودعطر داخل آن مي پرد و تنها شيشه خالي بدون عطر مي ماند كه كسي به آن ميلي ندارد .
ججاب هم مانند سر شيشه عطر است كه بوي خوش و زيبايي و حلاوت و طراوت خانمها را حفظ مي كند و با برداشتن آن ....................
آن زيبايي و حلاوت نیزاز بين مي رود .
اري رمز زيبايي خانمها همين حجاب انها ست

فدايي رهبر

عضو جدید
بسمه تعالی

یوسف زیباترین مرد روزگازخویش بود

وزلیخا زیباترین زن هم روزگاریوسف بود

وخدا از زیبائی یوسف تعریف وتمجید کرد

نه از زیبائی صورتش را….
که از زیبائی سیرتش تقدیر کرد

ویوسف پاداش عفتش را دریافت کرد نه مزد زیبائی صورتش را

وزلیخا کیفر سیرت زشتش را دریافت کرد اگرچه زیبائی صورت داشت

phalagh

مدیر بازنشسته

اين پستتون توهين محسوب ميشه. لطفا برش دارين.

فاطمه محبی

عضو جدید
تاپیک جالبیه من نظر همرو خوندم عقاید همگی(به جز اون افراد بی ادب و گستاخ که با حرفاشون سطح شعور خودشونو نشون دادن) قابل احترام و تاحدودی درسته.من چادری نیستم اما کاملا با نظرات نویسنده تاپیک موافقم و کاملا میتونم احساساتشو درک کنم مخصوصا اون قسمت که مربوط به احترام گذاشتن بود.ببینید من دیدم افراد چادری که از 100تا آدم هرزه هم بدترن همینا هستن که باعث شدن خیلیا نسبت به چادریا فکر بد بکنن اما کلاه خودتونو قاضی کنید خداییش تعدادشون زیاد نیست. من به چشم خودم تاحالا ندیدم کسی به یه آدم محجبه(نه الزاما چادری) متلک بندازه یا تو دانشگاه دیدم پسرا به خودشون اجازه نمیدن با دخترای چادری که واقعا آدمای درستی هستن شوخی کنن و این به نظر من خیلی قشنگه. راستش به نظر من پوشیدن چادر لیاقت و مسئولیت پذیری میخواد. کسی که چادریه باید خیلی مراقب رفتارش باشه چون بیشتر تو چشه.بازم میگم من به چشم خودم تو همین دانشگاه دیدم کسانی که چادری هستن و دست به هر کاری زدن پس نمیشه گفت همه اونایی که چادر میپوشن ادمای درستین .

فدايي رهبر

عضو جدید
تاپیک جالبیه من نظر همرو خوندم عقاید همگی(به جز اون افراد بی ادب و گستاخ که با حرفاشون سطح شعور خودشونو نشون دادن) قابل احترام و تاحدودی درسته.من چادری نیستم اما کاملا با نظرات نویسنده تاپیک موافقم و کاملا میتونم احساساتشو درک کنم مخصوصا اون قسمت که مربوط به احترام گذاشتن بود.ببینید من دیدم افراد چادری که از 100تا آدم هرزه هم بدترن همینا هستن که باعث شدن خیلیا نسبت به چادریا فکر بد بکنن اما کلاه خودتونو قاضی کنید خداییش تعدادشون زیاد نیست. من به چشم خودم تاحالا ندیدم کسی به یه آدم محجبه(نه الزاما چادری) متلک بندازه یا تو دانشگاه دیدم پسرا به خودشون اجازه نمیدن با دخترای چادری که واقعا آدمای درستی هستن شوخی کنن و این به نظر من خیلی قشنگه. راستش به نظر من پوشیدن چادر لیاقت و مسئولیت پذیری میخواد. کسی که چادریه باید خیلی مراقب رفتارش باشه چون بیشتر تو چشه.بازم میگم من به چشم خودم تو همین دانشگاه دیدم کسانی که چادری هستن و دست به هر کاری زدن پس نمیشه گفت همه اونایی که چادر میپوشن ادمای درستین .

وآنهائيكه بدحجاب هستند چطور؟
آنان همچون فرشته اي كه نياز به حجاب ندارند
حجاب (چه چادر چه غيرچادر ) حكم خدا است وبي حجابي دهن كجي به حكم خدا است

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا تاپیک جالب و خوبی بود.
ببینید حجاب چیزیه که در همه ادیان مختلف هست و بهش توصیه شده.حالا قرار نیست حجاب حتما چادر باشه یا مانتو.
اما اینجا میبینیم که بعضیا کلا با اصل حجاب مشکل دارن و این جای تعجب داره:surprised:

لیلا مندلیف

عضو جدید
علل چادر سر کردن دخترها

از هر 1 میلیون دختر چادری:

1 نفر این پوششو قبول داره و اینجوری راحت تره و خودش اینو انتخاب کرده و فکر نمیکنه هر کی مثل خودش نیست بی ارزشه!!!!!!! و حجابو همه جوره رعایت میکنه و به اعتقاداتش پایبنده.

100 نفر تو خانواده ی اینجوری بزرگ شدن و مجبورن.

500 نفر عرف شهرشونه.

49 نفر تو خانواده ی اینجوری بزرگ شدن و با اجبار هم نیست .

300,000 نفر میخوان شوهر پیدا کنن و 100 تا دوست پسر هم دارن و 60 قلم هم آرایش میکنن!

400,000 نفر نون به نرخ روز میخورن!

100,000 نفر میخوان برن بهشت ولی حال ندارن غیبت ,دروغ,مسخره کردن,ظن بد بردن,رشوه دادن,رشوه گرفتن و.... رعایت کنن واسه همین چادرشونو میارن زیر چونه شون!

100,000 نفر دوست پسراشون و شوهراشون بهشون میگن که چادر سر کنن.

50,000 نفر میخوان شوهر پیدا کنن و دوست پسر هم ندارن ولی میدونن اینجوری زودتر شوهر پیدا میکنن!

40,000 نفر میخوان کثافت کاریهاشونو زیر چادر پنهان کنن!

350 نفر هم به خاطر محل کار و مدرسه و... مجبورن که چادر سر کنن.

لیلا مندلیف

عضو جدید
قبلا هم گفتم چادر یه سلیقه ست نه اینکه به وسیله ی اون خودمنو بفرستیم بهشت و بقیه رو جهنم! چرا چادری ها فکر میکنن یه پله از بقیه بالاترن؟مگه غیر از اینه که انسان مومن نباید خودشو برتر از بقیه ببین؟
به نظر من حجاب کامل همون پوشش سنتی زنان ایرانیه که هم حجاب داره هم رنگارنگ و زیباست و هم ملی. حالا اینکه یه احمقی اومده چادر به عنوان میراث ملی مثبت کرده بماند....

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
علل چادر سر کردن دخترها

1 نفر این پوششو قبول داره و اینجوری راحت تره و خودش اینو انتخاب کرده و فکر نمیکنه هر کی مثل خودش نیست بی ارزشه!!!!!!! و حجابو همه جوره رعایت میکنه و به اعتقاداتش پایبنده.

500 نفر عرف شهرشونه.

300,000 نفر میخوان شوهر پیدا کنن و 100 تا دوست پسر هم دارن و 60 قلم هم آرایش میکنن!

100,000 نفر میخوان برن بهشت ولی حال ندارن غیبت ,دروغ,مسخره کردن,ظن بد بردن,رشوه دادن,رشوه گرفتن و.... رعایت کنن واسه همین چادرشونو میارن زیر چونه شون!

50,000 نفر میخوان شوهر پیدا کنن و دوست پسر هم ندارن ولی میدونن اینجوری زودتر شوهر پیدا میکنن!

به شديدترين شكل ممكن باهات موافقم ! ;)

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
علل چادر سر کردن دخترها

500 نفر عرف شهرشونه.

سلام دوست عزیز.
فکر می کنم این متن بیشتر بازی با کلمات و حروف باشد تا اینکه منطقی در آن نهفته باشد. اینجا قرار است هر کسی، با منطقی که دارد نظرش را بیان کند.

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا چادری ها فکر میکنن یه پله از بقیه بالاترن؟مگه غیر از اینه که انسان مومن نباید خودشو برتر از بقیه ببین؟
نظرتون کاملا محترم
این حرف را قبول ندارم که چادری ها خودشان را برتر می بینند، شاید شما اینطور فکر می کنی..

phalagh

مدیر بازنشسته
اين عين حقيقت است كه در دانشكده ما در عرض چند سال مشاهد ه ميكنيم
واين دسته گل هاي ناشي از بدگوي سخن گفتن از چادر كه مخالفين حجاب ........................
به آب ميدهند
واقعيت؟
كلاس ما حدود 12 نفر خانوم داشت. كه 5 نفرمون چادري بوديم. يكي انتقالي گرفت و رفت شديم چهار نفر.وقتي فارغ التحصيل شديم 7 نفر چادري داشتيم. يعني سه نفر به چادريا اضافه شد. بقيه هم حجابشون خوب بود.
اين واقعيتي كه ميگي از كجا اومده؟

mreza0

عضو جدید
سلام

با نوشتن مطلب علل چادر سركردن دخترها خيلي بنظرم توهين كردي ولي ادعا ميكني چادر يه سليقه است(اميدوارم كسي كمك نكرده باشه اين عددها رو استخراج كرده باشي وهمه رو مسخره كردي؛ خدا ازت بگذره)

یا غفار.. یا غفار... یا غفار... كه گفتي بازهم زياد بگو واقعا بخاطر اين توهينت خدا ببخشتت

mreza0

عضو جدید
چرا توهين؟

چرا توهين؟

موندم کدوم احمقی این متنو نوشته.؟؟؟؟؟؟
فقط به این فکر کنید که یک زن چادری چند سال دیگه پاشو میذاره روی کره ماه؟؟؟؟؟ یه خرده تعقل کنید.

سلام

نمي دونم درموندگي مخالف هاي چادر بخاطر چيه كه اينقدر مستاصل شدند و به توهين كردند افتادند

اگر فكر ميكني نويسنده اين متن مشكلي داره بدون كلماتي كه بكار بردي شايسته خودت هست چراكه به مقدسات ديگران توهين ميكني!

مجبور نيستي به حجاب وچادر معتقد باشي و مسخره كني چرا كه حتما درك درستي نداري ،شايد هم مخالفت تو با چادر ضرري بهت ميزنه كه خدا ميدونه

بگذريم اميدوارم شجاعت داشته باشي و تجديد نظر كني وتوهينت رو پس بگيري

ميتوني اين كار رو بكني؟؟؟؟؟؟؟