مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

seiad

عضو جدید
با سلام:gol:
من اخيراً هارد لپ تاپم را تعويض كرده ام. پس از چند روز زماني كه لپ تاپ را روشن ميكنم و قبل از اينكه وارد صفحه BOOT شود پيغام زير ظاهر مي شود.
SMART Failure Predicted on Hard Disk 0: WDC ........
WARNING: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent. Press F1 to Continue
آيا تعويض هارد تنها راه حل است و يا روش ديگري نيز وجود دارد؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد. متشكرم
این پیغام وقتی ظاهر میشود که قطعات سخت افزار با هم مچ نباشد
پس هارد شما باید عوض شود

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همگی .سال نو مبارک .

سوال من در مورد فایل هایی است که چند وقته تو هر درایوی میبینم یا هر فولدری که به نام همون درایو کپی شده .وقتی روش کلیک می کنم کامپیوتر خاموش می شه .

سوال دوم . کامپیوترم نه استند بای می شه نه هیبر . یعنی می شه اما بلافاصله روشن می شه .

در مورد سوال اول بگم که مثلا" همه درایو ها یه پوشه به اسم ویندوز به وجود اومده که کامپیوتر رو خاموش می کنه . یا پوشه موزیک رو اگه وا کنم عینا" یه پوشه دیگه جنب آهنگ ها هست که اسم مشابه پوشه رو داره و خب خاموش می کنه .

نمی دونم چرا دوستان در این تاپیک جواب رو دیر می دهند یه پست زدم اما دریغ از کمک .به هر حال ...منتظرم .

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام بر همگی .سال نو مبارک .

سوال من در مورد فایل هایی است که چند وقته تو هر درایوی میبینم یا هر فولدری که به نام همون درایو کپی شده .وقتی روش کلیک می کنم کامپیوتر خاموش می شه .

سوال دوم . کامپیوترم نه استند بای می شه نه هیبر . یعنی می شه اما بلافاصله روشن می شه .

در مورد سوال اول بگم که مثلا" همه درایو ها یه پوشه به اسم ویندوز به وجود اومده که کامپیوتر رو خاموش می کنه . یا پوشه موزیک رو اگه وا کنم عینا" یه پوشه دیگه جنب آهنگ ها هست که اسم مشابه پوشه رو داره و خب خاموش می کنه .

نمی دونم چرا دوستان در این تاپیک جواب رو دیر می دهند یه پست زدم اما دریغ از کمک .به هر حال ...منتظرم .
مشکل اول مربوط به یک ویروس میشه، سوال رو تو قسمت آشنایی با ویروسها و راه مبارزه با آنها مطرح کنید تا بررسی بشه

بسته به نوع سیستم ، کارت گرافیک ، نوع و مدل مونیتور تفاوت داره
آیا قبلا هم همین مشکل بود یا اخیرا به وجود امده
؟

پرويز

عضو جدید
سلام
2 حالت داره
یا مشکل سخت افزاری دارین یا نرم افزاری

برای بهتر تشخصی دادن بگین چه جوری ریست میشه؟
چقدر طول میکشه؟
همیشه اینجوری میشه؟
کامپیوتر هنگ میکنه؟

شما یه بار سیستم رو ریست کنید
موقع روشن شدن دکمه delet رو یزنید و با safe mode بالا بیایین
ببینید باز هم ریست میشه یا نه؟
اگه ریست شد مشکل سخت افزاری دارین
اگه مشکل سخت افزاری هست شما کیس رو باز کنید
دست بزارین رو قطعات و ببینید کدوم قطعه زیاد گرم شده؟
هر کدوم زیاد گرمه مشکل از همونه
از پاور و رم هم میشه

اکثرآ تو ایران از رم میشه
چون رم رو تا خراب نشه تعویض نمیکنن
سلام
علت اينكه كامپيوتر شما ري استارت ميكنه ميتونه چند تا علت داشته باشه . اول اينكه يا سيستم شما ويروسي است دوم اينكه با نصب ويندوز جديد احتمالا اين مشكل رفع خواهد شد و سوم اينكه به قسمت فن سي پي يو نگاه كنيد ببيند كار ميكند يا نه چون به علت عدم كار كردن فن يا به علت داغ كردن سي پي يو سيستم خاموش يا ري استارت ميشود
موفق باشيد

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اول مربوط به یک ویروس میشه، سوال رو تو قسمت آشنایی با ویروسها و راه مبارزه با آنها مطرح کنید تا بررسی بشه

بسته به نوع سیستم ، کارت گرافیک ، نوع و مدل مونیتور تفاوت داره
آیا قبلا هم همین مشکل بود یا اخیرا به وجود امده
؟

مرسی از اینکه منو پاس دادید به پست دیگه .انشاءالله دو سال بعد جوابم رو بگیرم .

اما راجع به استند و هیبر ؛ نه قبلا" چنین مشکلی نداشتم . البته یه نکته شاید کمکتون کنه . برای این دومورد نمی شد از صفحه کلید و گاهی ماوس استفاده کرد که کامپیوتر روشن بشه و گاهی با دکمه پاور روشن می کردم .

اینتل .cpu 2.80ghz
2.79ghz. 512 mb ram
فلترون ال جی .

اما یه مشکل دیگه صدای مودم زمان اتصال به اینتر نت روشن است . چطوری تنظیم اش کنم ؟

ممنونم به خاطر راهنمایت. سال نو مبارک و ایام به کامتان .

Sharif_

مدیر بازنشسته

اما راجع به استند و هیبر ؛ نه قبلا" چنین مشکلی نداشتم . البته یه نکته شاید کمکتون کنه . برای این دومورد نمی شد از صفحه کلید و گاهی ماوس استفاده کرد که کامپیوتر روشن بشه و گاهی با دکمه پاور روشن می کردم .

اینتل .cpu 2.80ghz
2.79ghz. 512 mb ram
فلترون ال جی .

اما یه مشکل دیگه صدای مودم زمان اتصال به اینتر نت روشن است . چطوری تنظیم اش کنم ؟

خب اگه قبلا این مشکل رو نداشتید می تونه چند دلیل داشته باشه که چند تاشو میگم
نسخه ویندوزی که استفاده میکند کامل نیست یا دچار مشکل شده
درایور کارت گرافیکی درست نصب نشده یا دچار مشکل شده
ویروسی باعث این مشکل شده
در برد اصلی یا کارت گرافیکی مشکل فبزیکی به وجود امده

برای تنظیم صدای مودم مسیر زیر رو دنبال کنید
control panel
phone and modem option
برگه modems
properties
برگه modem
اینجا میتونید از قسمت speaker volume صدا رو تنظیم کنید

zizo0o

عضو جدید
سلام , چه جوری می شه با مادربوردهایی که پورت LPT نداره ,برنامه های تحت DOS رو پرینت گرفت؟
(در windows XPیا windows 98 یا هر سیستم عامل دیگه ای!!!
ممنون

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام , چه جوری می شه با مادربوردهایی که پورت LPT نداره ,برنامه های تحت DOS رو پرینت گرفت؟
(در windows XPیا windows 98 یا هر سیستم عامل دیگه ای!!!
ممنون
اگه برنامه به جز پورت LPT پورت دیگه ای رو نمیشناسه میتونین از دو روش استفاده کنید
یکی شبیه سازی هست
که توسط یک برنامه انجام میشه
و پرینتر دیگه رو برای خودش نگه میداره و یک پرینتر با پورت مجازی ایجاد میکنه
که برنامه تو نت موجود هست
نام برنامه با عرض شرمندگی تو ذهنم نمونده
یا از تبدیل استفاده کنید
مثلا USB to LPT

lover.mn

عضو جدید
سلام بچه ها من خودما کشدم لااقل اینجا بهم بگین که میشه روی قسمت reflex سی دی اونجایی که دیتا رایت میشه رایت را کنترل کنیم و قسمتهای خاصی را رایت کنیم؟یعنی هرجایی را که بخواهیم آقا سعید مهندس شما حد اقل جواب بده:cry:

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها من خودما کشدم لااقل اینجا بهم بگین که میشه روی قسمت reflex سی دی اونجایی که دیتا رایت میشه رایت را کنترل کنیم و قسمتهای خاصی را رایت کنیم؟یعنی هرجایی را که بخواهیم آقا سعید مهندس شما حد اقل جواب بده:cry:
اره
حتی برنامه نوشته شده توسط ایرانیاس

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اگه قبلا این مشکل رو نداشتید می تونه چند دلیل داشته باشه که چند تاشو میگم
نسخه ویندوزی که استفاده میکند کامل نیست یا دچار مشکل شده
درایور کارت گرافیکی درست نصب نشده یا دچار مشکل شده
ویروسی باعث این مشکل شده
در برد اصلی یا کارت گرافیکی مشکل فبزیکی به وجود امده

برای تنظیم صدای مودم مسیر زیر رو دنبال کنید
control panel
phone and modem option
برگه modems
properties
برگه modem
اینجا میتونید از قسمت speaker volume صدا رو تنظیم کنید

مرسی دوست عزیز .فک کنم همان ویروس باشه .دوستان در قسمت ویروس خیلی کم کارند .جوابم رو نگرفتم .

اینم پیغام ویروس:
solari.exe
که اشاره شده ویروس نیو فولدر است .نمی دونم هست یا نه .

در مورد مودم این راه جواب نمی ده .قبلا" امتحان کردم .

ممنونم .

Ali Hatamy

عضو جدید
مذاكره با DVD Writer !

مذاكره با DVD Writer !

سلام
من رایترم دیگه کار نمی کنه یعنی اول فایل های تصویری رو رایت نمی کرد بعد صوتی را رایت نکرد و فقط برنامه ها رو رایت کرد بعدش فقط روی سی دی ری رایتر خودش برنامه هارو رایت می کرد الانم دیگه هیچی رایت نمی کنه چی کارش کنم؟
رایترمم ricoh MP7240A

از Alcohol 120 يا Ashampoo burning studio استفاده كردي؟
شايد اگه يك بار بازش كني و توش فوت كني درست بشه.
من همين مشكل رو با سيدي رايترم داشتم كه اينطوري حل شد ، اما بعد از سه ماه استفاده انداختم دور چون وقتي كار مي كرد صداي موتور تراكتور ازش در مي اومد.

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینتل .cpu 2.80ghz
2.79ghz. 512 mb ram
فلترون ال جی .

در مورد مشکله استندبای!
شاید یه وب کم یا همچین چیزی نصب کردین که با سیستم شما هماهنگی نداره؟
وقتی استند بای نمیشه, یه خطا یا پیغام بهتون نمیده؟
مدل mother board تون چیه؟ گیگا نیست؟

russell

مدیر بازنشسته
سلام !
شده تا حالا وب کم باعث ایجاد مشکل برای اسپیکرها بشه ؟
چند روزی اسپیکر هام صداهای ناجور از خودشون تولید می کردند که با جدا کردن وب کم از سیستم مشکلشون برطرف شد !

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام !
چند روزی اسپیکر هام صداهای ناجور از خودشون تولید می کردند که با جدا کردن وب کم از سیستم مشکلشون برطرف شد !

:w15:
این و تاحالا ندایده بودم!
Mother board تون, از چه شرکتیه؟
سپیکرهات, usb وصل میشن؟
یا نه؟
:whistle:
وب کم رو وقتی نصب میکنی, بدون هیچ مشکلی, نصب میشه؟ یا خطایی یا اخطاری, هنگام نصب, میده؟

:w18:

russell

مدیر بازنشسته
:w15:
این و تاحالا ندایده بودم!
Mother board تون, از چه شرکتیه؟
سپیکرهات, usb وصل میشن؟
یا نه؟
وب کم رو وقتی نصب میکنی, بدون هیچ مشکلی, نصب میشه؟ یا خطایی یا اخطاری, هنگام نصب, میده؟

ای بابا . امید جان جک که تعریف نکردم که !!!
مادر بورد گیگا بایته ! اسپیکرها هم usb نیست !:whistle:
از این وب کم بیچاره 2 ساله کار کشیدیم . فقط چون یه مدت ازش استفاده نکردیم خواسته بگه آقا ما هم اینجا داریم خاک می خوریم !:w18:
ولی موندم چجوری اینکارو می کرد !

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد مشکله استندبای!
شاید یه وب کم یا همچین چیزی نصب کردین که با سیستم شما هماهنگی نداره؟
وقتی استند بای نمیشه, یه خطا یا پیغام بهتون نمیده؟
مدل mother board تون چیه؟ گیگا نیست؟

مرسی امید. نه وب کم وصل نکردم. ایسوز است.
خطا هم نمی ده .استند می شه اما جلدی روشن می شه .دوستان گفتن ویروسی است شایدم ایراد کارت گرافیک .
همتون می خواین سکته ام بدید. خواهشا سخت افزاری نباشه .این واقعیت رو نمی تونم تحمل کنم :( :(

Sharif_

مدیر بازنشسته
مرسی امید. نه وب کم وصل نکردم. ایسوز است.
خطا هم نمی ده .استند می شه اما جلدی روشن می شه .دوستان گفتن ویروسی است شایدم ایراد کارت گرافیک .
همتون می خواین سکته ام بدید. خواهشا سخت افزاری نباشه .این واقعیت رو نمی تونم تحمل کنم :( :(
بایه بار تعویض ویندوز میتونین چک کنید

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا . امید جان جک که تعریف نکردم که !!!
مادر بورد گیگا بایته ! اسپیکرها هم usb نیست !:whistle:
از این وب کم بیچاره 2 ساله کار کشیدیم . فقط چون یه مدت ازش استفاده نکردیم خواسته بگه آقا ما هم اینجا داریم خاک می خوریم !:w18:
ولی موندم چجوری اینکارو می کرد !

از اون جکا نبود!!! یه جکه کامپیوتری بود!
آفرین! من بچه هایی که زیاد, از وب کم استفاده نمیکنن رو دوس میدارم!:whistle:
ولی گذشته از شوخی, گیگا, در عین قدرتش, بعضی وقتا میبینم که یه ناهماهنگیایی داره که شاخ درمیارم!:w18:
شایدم از ماذربرد نباشه!:whistle:
ولی در کل خیلی باحاله!(شایدم تو نصبش یه مشکلی پیش میاد؟ یا ناهماهنگی بین نرم افزاراشون؟ یا اینکه نرم افزار وب کم, تو صدا یه تغییراتی میده؟ یا...)

mona_serendipity

عضو جدید
سلام !
مطمئنی که وب کمت میکروفون نداره؟ شاید میکروفن داره و یادت رفته خاموشش کنی که سرو صدا می کنه

reza1559

عضو جدید
یه هارد 80 دارم که پارتیشنش طوری بهم ریخته که نه با اف دیسک درست میشه و نه با پارتیشن مجیک.خودم احتمال میدم سکتورهاش دچار مشکل شده باشه. وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم بدون مشکل توی ستاپ شناسایی میشه اما هیچکاری نمیتونم روش انجام بدم بدلیل عدم پارتیشن. نرم افزار اچ دی دی رجنریتور هم واسه بازیابی سکتورهاش اجرا کردم اما کاری از پیش نبردم. کسی میتونه در این مورد راهنمائی کنه.
زمان اف دیسک این پیغام رو میده unable to access Drive
قادر به دستیابی درایو نیست!

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه هارد 80 دارم که پارتیشنش طوری بهم ریخته که نه با اف دیسک درست میشه و نه با پارتیشن مجیک.خودم احتمال میدم سکتورهاش دچار مشکل شده باشه. وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم بدون مشکل توی ستاپ شناسایی میشه اما هیچکاری نمیتونم روش انجام بدم بدلیل عدم پارتیشن. نرم افزار اچ دی دی رجنریتور هم واسه بازیابی سکتورهاش اجرا کردم اما کاری از پیش نبردم. کسی میتونه در این مورد راهنمائی کنه.
زمان اف دیسک این پیغام رو میده unable to access Drive
قادر به دستیابی درایو نیست!

دیگه درست نمیشه, هاردت رو بده من!:whistle:

طیبه بابائی

عضو جدید
سلام لطفا درصورت امکان به سوال بنده پاسخ دهید
بسط سری چندتابع زیر رابدست آوریددراین تابع غیرSINدامنه برابر Aوسرعت تکرارآن برابرW(امگا)/(عددپی)*2=F درثانیه باشدابتدابسط سری فوریه آنها را بدست آوریدوسپس طیف خطی آن رارسم کنید.
باتشکرفراوان

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام لطفا درصورت امکان به سوال بنده پاسخ دهید
بسط سری چندتابع زیر رابدست آوریددراین تابع غیرSINدامنه برابر Aوسرعت تکرارآن برابرW(امگا)/(عددپی)*2=F درثانیه باشدابتدابسط سری فوریه آنها را بدست آوریدوسپس طیف خطی آن رارسم کنید.
باتشکرفراوان

فكر نمي‌كنين اين سوال به سخت افزار ............... :w05: