مشاوره و مقایسه پیرامون زبان های برنامه نویسی

shahab85

عضو جدید
اگه واسه بازار كار ميخواي
بهترين بازار كار رو ميشه گفت سي شارپ داره
ولي دست توش خيلي زياده ، يعني بايد خيلي ماهر باشي تا بهت كار بدن
ولي بهترين زبان پولساز در حال حاضر جاواست
اولا دست توش زياد نيست،ثانيا خيلي پولي كه بابتش ميدن بيشتره
ولي بايد درست و حسابي ياد بگيري
يعني حتما بايد با تكنولوژي هاي جاوا آشنا باشي
وگرنه نوشتن برنامه ماشين حساب و hello world به هيچ دردي نميخوره

S.R

عضو جدید
سلام به نظر من sql بهتره و اگه بتونی روی Asp.Net مسلط بشی بازار کارش عالیه موفق باشید.

simin-silver

عضو جدید
سوال در مورد پروژه . بیا تو شاید بتونی کمک کنی

سوال در مورد پروژه . بیا تو شاید بتونی کمک کنی

سلام میخواستم در مورد پروژه بپرسم . اول باید بگم که من ترم 3 ام کم کم دیگه باید به فکر پروژه باشم . در ضمن من vb رو خیلی خوب روش تسلط داشتم . ولی الان که ازش دور شدم کم کم یادم رفته البته اونش مشکلی نیست . میخوام بگم من میخوام پروژه رو با c# درست کنم . c# رو تو همین دو ماه آخر تابستون کار کردم . تقریبا بلدمش .
این و خواستم بپرسم از بچه هایی که پروژه تحویل دادن : برای درست کردن پروژه با c# باید چه چیزهای دیگه ای بلد باشم . مثلا sql server ? چی؟
اگه چیزی لازمه از همین الان بشینم یاد بگیریم آخه دیدم بچه های ترم 4 رو که واسه پروژه چه جوری بال بال میزنن و این ور اون ور میرن کلاس .
اگه راهنماییم کنین خیلی خیلی ممنون میشم :gol:

آخرین ویرایش:

ayda hemmati

عضو جدید
سلام میخواست در مورد پروژه بپرسم . اول باید بگم که من ترم 3 ام کم کم دیگه باید به فکر پروپزه باشم . در ضمن من vb رو خیلی خوب روش تسلط داشتم . ولی الان که ازش دور شدم کم کم یادم رفته لبته اونش مشکلی نیست . میخوام بگم من میخوام پروژه رو با c# درست کنم . c# رو تو همین دو ماه آخر تابستون کار کردم . تقریبا بلدمش .
این و خواستم به پرسم از بچه هایی که پروژه تحویل دادن : برای درست کردن پروژه با c# باید چه چیزهای دیگه ای بلد باشم . مثلا sql server ? چی؟
اگه چیزی لازمه از همین الان بشینم یاد بگیریم آخه دیدم بچه های ترم 4 رو که واسه پروژه چه جوری بال بال میزنن و این ور اون ور میرن کلاس .
اگه راهنماییم کنین خیلی خیلی ممنون میشم :gol:
سلام در مورد سوالت به نظر من بهتر java و vb.net یاد بگیری (البته عزیزم 1 یا 2 ماه تمرین کردن کافی نیست:smile:)

Mehdi.A

عضو جدید
درمورد اینکه از Java یا VB.Net استفاده کنی با آیدا خیلی موافق نیستم، C# خیلی از VB.Net قوی تره و از Java هم چیزی کم نداره.
معمولا این پروژه است که تعیین می کند به چه چیزهایی نیاز خواهی داشت. پس اول پروژه ات را تعریف کن. مثلا برای یک پروژه تجاری-مالی قطعا به یک RDBMS (مثل SQL Server یا Oracle) نیاز خواهی داشت، که آن هم باز بسته به سطح پروژه مشخص خواهد شد. برای یک پروژه تحت وب، می بایست یک Applicatoin Server و یا Web Server نیز انتخاب کرده و با نحوه اسنفاده و Deploy کردن پروژه ات بروی آن آشنا باشی.
وقتی صحبت از زبانهایی مانند C# یا Java به میان می آید، معمولا هدف برنامه نویسی n tier است، پس بد نیست با ساختار برنامه های چند لایه و عملکرد هر لایه آشنا شوید. به عنوان مثال در برنامه نویسی با C# تحت وب، می بایست با ASP یا ASP.Net هم آشنا باشی (البته به PHP هم می تونی فکر کنی).
ولی هر پروژه ای که تعریف کنی، می بایست به خوبی آن را تحلیل و طراحی کنی. آشنایی با ابزارهایی همچون Rose یا Enterprise Architecture، و آشنایی با اصول UML می توانند در این زمینه کمک بسیار خوبی باشند.
با این حرف آیدا موافقم که یکی دو ماه تمرین کافی نیست، ولی خوب موقعی شروع کرده ای.

rosemehr87

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خوب شما دو زبان مهم را برای پروژه بلدین یعنی .net و c# حالا باید یه پایگاه داده ی خوب و کارا و متناسب با موضوع پروژه ی خودت انتخاب کنی که می تونی sql یا هر چیزه دیگه ای انتخاب کنی
ولی با سی شارپ sql خوبه یعنی یکی از دوستام با این دو تا نرم افزار یه پروژهی خیلی خوبی درست کرد

simin-silver

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خوب شما دو زبان مهم را برای پروژه بلدین یعنی .net و c# حالا باید یه پایگاه داده ی خوب و کارا و متناسب با موضوع پروژه ی خودت انتخاب کنی که می تونی sql یا هر چیزه دیگه ای انتخاب کنی
ولی با سی شارپ sql خوبه یعنی یکی از دوستام با این دو تا نرم افزار یه پروژهی خیلی خوبی درست کرد
سلام ممنون.
ولی من vb بلدم و #c هنوز به .net نرسیدم :(
ولی پروژه رو نمیدونم چی انتخاب کنم . یکی من و راهنمایی کنه . :(

a_pour

عضو جدید
سلام ببينين اينكه چيا لازمه تا شمابايد ياد بگيرين تا بتونين پروژه تو سي شارپ تحويل بدين بستگي به عنوان پروژتون داره.
اگه پايگاه داده بخواين ارائه بدين بايد يه پايگاه داده هم بلد باشين حالا هرچي اكسس اس كيو ال يا اوراكل.
ولي اينكه مي خواين شمايي كه وي بي كار كردين حالا سي شارپ كار كنين خوب بايد تسلط كافي روي مفاهيم شي گرائي داشته باشين تا بتونين كانسپت هايي رو كه تو اين زبان هستش رو كاملا درك كنين و ديگه انيكه پشتكار هيمن.

solar flare

مدیر بازنشسته
كمك كنيد لطفا

كمك كنيد لطفا

مهندساي عزيز ميشه به من بگيد برنامه نويسي به زبان اسمبلي و سي لاپلاس تو كدوم نرم افزارها انجام ميشه ممنونم
:gol:

solar flare

مدیر بازنشسته
چرا اينقدر كم به تاپيكاي من توجه ميشه:cry:
به خدا به كمك احتياج دارم
بهم بگيد كه از كجا ميتونم برنامه نويسي رو ياد بگيرم؟:cry::cry:
تا فردا فرصت دارم مهندساي عزيز

Sharif_

مدیر بازنشسته
ببینین دوست عزیز
برنامه نویسی یکی از دروس تخصصی کامپیوتر هستش
کسانی هستند که 20 ساله دارن برنامه نویسی میخونن
مطمعن باشید که در عرض یک رو کاری نمیشه کرد
حالا اگه میخواین مقدماتی شروع کنید ، تو اضای من لینک دانلود زبان C هست
در قسمت برنامه نویسی هم میتونید مقدمات برنامه نوشتن رو یاد بگیرید
موفق باشید

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه نویسی با مهندسی کامپیوتر زمین تا آسمون فرق می کنه

یه مهندس کامپیوتر می تونه یه برنامه نویس باشه ولی الزاما یه برنامه نویس حتما مهندس کامپیوتر نیست.

برای برنامه نویس شدن این دو تا کار رو باید همیشه انجام بدید:
اول کد خواندن
دوم کد نوشتن

یادگیری اصول یه زبان برنامه نویسی دو هفته هم بیشتر طول نمی کشه ولی یادگیری برنامه نویسی به اون زبان نیاز به تمرین و کدخواندن و کد نوشتن داره.

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

با سلام

به نظر من بهترین کار برای یادگیری یه زبان برنامه نویسی اینه که یه کتاب انگلیسی که از انتشارات معتبر و معروف باشه دانلود کنید. معمولا این جور کتابا بین 500 تا 1000 صفحه دارن. این کتاب ها رو یا پای کامپیوتر بخونین و یا پرینت کنین و بخونین. نوشتن کد رو هم پا به پای کتاب جلو برین. قطعا یه برنامه نویس زبردست خواهید شد.

تذکر: کتاب فارسی نخونین!

;)

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سي پلاس پلاس در توربو سي يا بورلند سي تحت داس يا ويندوز
اسمبلي به صورت كاملا خالص بايد در NOtepad يا شمابه اون بنويسيد و با tasm.exe , ,masm.exe ترجمه كنيد
نرم افزارهايي براي اينكار هستند مثل asm86 يا debuger و ...
اما توي پاسكال يا سي هم مي شه دستوارت اسمبلي نوست
debug تحت داس هم براي ارجاي برخي دستوارت البته با فرمت خاص خودش قابل اجراست

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
سي پلاس پلاس ميدونم توي borland و يا turbo نوشته ميشه.البته version هاي مختلفي داره.

nargil

عضو جدید
کدام زبان برنامه نویسی بهتر ؟

کدام زبان برنامه نویسی بهتر ؟

راستش تابستون وشاید خیلی ها می خوان یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرن
به نظر من یه زبان برنامه نویسی یاد بگیری ومسلط شی بهتر از این شاخه به اون شاخه پریدن
به نظر شما بین #C و دلفی کدومش بهتر ؟

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
به نظر من هر برنامه نويس بايد سي شارپ جاوا و php رو حرفه اي باشه حالا در كنارش
html css javascript dom ajax و يه سري از اين دست ابزار و زبون رو هم بدونه ضرر نمي كنه.

nargil

عضو جدید
من واسه برنامه نویس شدن نمی خوام
فقط می خوام پروزه هام رو انجام بدم واگه بشه کسب درامد کنم

sasa_a

عضو جدید
من هم با توربوگل(اميدوارم درست نوشته باشم)موافقم ،چنين زبان هايي براي هر شخصي(البته به نظر من) كه در هر رشته اي درس مي خونه لازمه و مفيد هم هست و در كنارش مي تونه باعث كسب درامدي هم باشه!!!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
يه روش ساده:
اگه به زبان سي ++ علاقه داري خب حتما سي# رو انتخاب كن
اگر به پاسكال علاقه داشتي و برات مفهوم بود دلفي
براي كار با صفحات وب هم كه حتما مواردي رو كه دوستان گفتن بايد تجربه كنيد.

sahar482

عضو جدید
راهنمایی طراحی وب

راهنمایی طراحی وب

سلام بچه ها
من می خوام طراحی وب یاد بگیرم نمی دونم از چی و از کجا شروع کنم اگه می شه راهنماییم کنید
ممنون

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :)
قدم اول HTML هست که حتما باید بلد باشین
بعدش باید راهتون رو انتخاب کنین: asp یا php یا ...

hana khanoom

عضو جدید
سلام بچه ها
من می خوام طراحی وب یاد بگیرم نمی دونم از چی و از کجا شروع کنم اگه می شه راهنماییم کنید
ممنون
سلام دوستم
من هم يه مدت مي خواستم ياد بگيرم
اما نشد
يه چيزاي كمي مي دونم
اينكه ابزارهاي آماده كه كارو رحت كنه زياده تو بازار
فتوشاپ،دريم ريور،و يادگيري تگهاي اچ تي ام ال مي تونه كمكت كنه
البته لازم نيست كل تگهارو حفظ كني اول بايد اينو ياد بگيري اما;)

sahar482

عضو جدید
چه فرقی بین این ابزارهای آماده با اینکه بخوایم یه زبان برنامه نویسی یاد بگیریم هست؟

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه فرقی بین این ابزارهای آماده با اینکه بخوایم یه زبان برنامه نویسی یاد بگیریم هست؟
کار با این ابزارها راحت تره و یادگیری شون هم زمان و هزینه زیادی نمی خواد.
اما اگه کد نویسی بلد باشین دستتون بازتره.
ساده تر بگم: کسی که کدنویسی بلده مهندس تره :D

شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
راستی جاوا چطوره؟
asp.net و php که الان بیشتر برای ساخت صفحات پویا استفاده میشن. هر کدوم مزایا و معایبی نسبت به هم دارن. من که هر جا بحثی برای مقایسه این دو تا دیدم آخرش به دعوا کشیده! :razz:
به نظر من هرکدوم رو یاد بگیرین خوبه :)

منظورتون جاوا هست یا جاوا اسکریپت؟

hana khanoom

عضو جدید
کار با این ابزارها راحت تره و یادگیری شون هم زمان و هزینه زیادی نمی خواد.
اما اگه کد نویسی بلد باشین دستتون بازتره.
ساده تر بگم: کسی که کدنویسی بلده مهندس تره :D

asp.net و php که الان بیشتر برای ساخت صفحات پویا استفاده میشن. هر کدوم مزایا و معایبی نسبت به هم دارن. من که هر جا بحثی برای مقایسه این دو تا دیدم آخرش به دعوا کشیده! :razz:
به نظر من هرکدوم رو یاد بگیرین خوبه :)

منظورتون جاوا هست یا جاوا اسکریپت؟
آره دقيقا
هميشه دعوا ميشه منم هميشه گيج ميشم:confused:

sahar482

عضو جدید
منظورم جاوا بود حالا فرقشون چیه؟
من می خوام یه چیز اساسی یاد بگیرم که بعدا تو محیط کار بدرم بخوره حالا نمی دونم این ابزارهای آماده بهدا به درد می خورن یا نه؟
کلا می خوام برنامه نویس بشم

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که میخواد یه وبسایت معمولی بسازه لازم نیست همه زیر و بم برنامه نویسی وب رو بدونه
دونستن asp.net یا php در حد متوسط میتونه کارشو راه بندازه.
اگه از این نظر نگاه کنیم هیچ فرقی با هم ندارن :)
(یه وبسایت بهتر از معمولی یهنی یه چیزی شبیه cloob.com! شما که نمی خواین همچین چیزی بسازین؟! :D)