مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

arashitect

عضو جدید
ممنونم از سوالتون ولی آرش جان از جوشکاری خیلی کم سوال میاد.

این که سوال از کتاب ایین نامه جوش نبود که!این سوال در مورد اطلاعات کلی از اجراست.
یه نمونه سوال دیگه:
نصب قرنیز سنگه در چه مرحله ای انجام میشه:
1.پس از گچ و خاک و کف سازی.و قبل از سفید کاری.
2.پس از گچ و خاک و سفید کاری.و قبل از کف سازی.
3.پس از گچ و خاک و همراه با یک ردیف از کف سازی در اطراف
4.قبل از گچ و خاک و همراه یک ردیف از کف سازی در اطراف.

arashitect

عضو جدید
در مورد این دوره ای که گفتید جالبه که اکثرا نمی دونند
من این دوره رو نگذروندم.کجا باید بگذرونیم؟
این 3 سال سابقه حتما لازمه؟
یکی از دوستان من گفت که لازم نیست 3 سال سابقه داشته باشیم و اینکه اگر 2 سال و نیم هم از مدرک لیسانسمون گذشته باشه می تونیم تو آزمون شرکت کنیم.
اگر هم 3 سال تجربه حتما اجباری باشه میشه اونو جور کرد.مثلا می شه از یه شرکت استعلام گرفت که 3 سال اونجا مشغول بودیم:surprised::D
موقع ثبت نام اگر مدت مقرر از فارغ التحصیلی شما نگذشته باشه سیستم خود به خود اجازه ثبت نمیده.اگه نیمه اول سال دفاع کرده باشید میشه 2.5 سال.
معمولا از یه شرکت رتبه دار از مسکن یا دونفر معمار پایه 1 یا 2 باید گواهی کار کرد تهیه کنید.

dading

عضو جدید
این که سوال از کتاب ایین نامه جوش نبود که!این سوال در مورد اطلاعات کلی از اجراست.
یه نمونه سوال دیگه:
این سوال پاسخش جوابه 1 نمیشه؟

arashitect

عضو جدید
این سوال پاسخش جوابه 1 نمیشه؟

درسته.هرچند جاهای مختلف روشهای مختلفی برای اجرا دارن اما منطقیش اینه که اول گچ و خاک میکنن.بعدش کفو کار میکنن_سنگ.سرامیک.موزاییک و...-بعد میان قرنیز رو میزارن روی کف کار شده.اینجوری درز بین قرنیز و کف می افته زیر و کمتر تو چشمه.بعدش میان سفید میکنن و بعد رنگ یا کاغذ دیواری.
البته اگه کف شما پارکت باشه میتونید کف و قرنیز رو بعد از نقاشی هم انجام بدین.چون قرنیز چوبی با پیچ وصل میشه به دیوار.....

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
موقع ثبت نام اگر مدت مقرر از فارغ التحصیلی شما نگذشته باشه سیستم خود به خود اجازه ثبت نمیده.اگه نیمه اول سال دفاع کرده باشید میشه 2.5 سال.
معمولا از یه شرکت رتبه دار از مسکن یا دونفر معمار پایه 1 یا 2 باید گواهی کار کرد تهیه کنید.
:gol:
راستش من از نظام مهندسی پرسیدم گفتند که این2.5 سال برای اینه که 2.5سال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه و لازم نیست سوابق کاری جور کنیم.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ثبت نام برای آزمون نظام مهندسی معماری شروع شده:
آدرس سایت ثبت نام :
www.maskan-sakhteman.ir

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما سابقه کار باید داشته باشین.
آرش جان من مطمینم که لازم نیست.
چون خودم ثبت نام کردم و آذر ماه می خوام امتحان بدم.
اگر لازم بود نمی ذاشتن ثبت نام کنم.
شاید نظام مهندسی استان ها با هم فرق می کنه.

arashitect

عضو جدید
فرناز عزیز.برای شرکت در امتحان سابقه کار لازم نیست.اما برای در یافت پروانه اشتغال دئاشتن سابقه کافی الزامیه.تو خود سایت هم تاکید شده که صرف قبولی در ازمون حقی برای دریافت پروانه ایجاد نمیکنه و باید شرایط دیگری هم احراز بشه....

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرناز عزیز.برای شرکت در امتحان سابقه کار لازم نیست.اما برای در یافت پروانه اشتغال دئاشتن سابقه کافی الزامیه.تو خود سایت هم تاکید شده که صرف قبولی در ازمون حقی برای دریافت پروانه ایجاد نمیکنه و باید شرایط دیگری هم احراز بشه....
نمی دونم به من که گفتن مشکلی نیست.

arashitect

عضو جدید
نمی دونم به من که گفتن مشکلی نیست.
زیاد نگران سابقه کار نباشید.از اونجایی که در مملکت ما همه چیز به صورت کامل و درست اجرا میشه شما هم خیلی راحت میرید با یه مهندس پایه 1 صحبت میکنید تا فرم کاراموزی رو مهر کنه و این میشه سابقه کار!اگر هم تو اشنا ها کسی شرکت ساختمانی داره که دیگه بهتر.ازش یه گواهی میگیرید و تمام.

آقا مهدی

عضو جدید
نظام مهندسی ساختمان

نظام مهندسی ساختمان

همکاران مهندس سلام
تاکنون چند مطلب در خصوص نظام مهندسی ساختمان در این بخش قرار داده ام
موضوعی که امروز می خواهم با شما در میان بگذارم در واقع نوعی انتقاد به خودمان است
سازمان نظام مهندسی ساختمان بزرگترین تشکل صنفی تخصصی مهندسی کشور است که فقط در تهران بیش از 47 هزار عضو مهندس دارد
ولی همواره به دلیل عدم پرداختن به مسایل اصلی سازمان که همان توسعه مهندسی و فرهنگ مهندسی و احقاق حقوق صنفی مهندسان است و سرگرم شدن به موضوعات حاشیه ای طی 12 سال گذشته ،این مجموعه ارزشمند را به یک سازمان کم اثر در تحقق قانون نظام مهندسی و سفره ای برای عده ای فرصت طلب و قدرت طلب تبدیل نموده است
آخرین موضوعی که این روزها سازمان نظام مهندسی با آن دست به گریبان است به انتخابات هیئت مدیره دوره پنجم برمیگردد که در مرداد ماه برگزار گردید.
تعدادی از اعضا (معماران و مهنسان تاسیسات مکانیکی ) خواستار اعمال مواد مصرح قانون مبنی بر متناسب بودن تعداد اعضای هیئت مدیره با تعداد اعضای هر رشته هستند در صورتیکه مجریان انتخابات برای انتخاب مجدد افراد خاصی که طی چندین سال بر صندلی هیئت مدیره تکیه زده اند از عمل به قانون مصوب استنکاف می ورزند و هنوز با گذشت بیش از سه ماه از برگزاری انتخابات نتیجه نهایی را اعلام نمی کنند
آیا این وظیفه ما مهندسین عضو نیست که در این مرحله با درخواست همه جانبه از وزارت مسکن و سازمان نظام مهندسی برای پایان دادن به این نابسامانی و اعلام نتیجه نهایی ، مستند به قانون نظام مهندسی از حقوق خود دفاع کنیم
آیا منتظر این هستیم که دیگرانی در این مرحله با زیرپا گذاشتن قانون ، همچنان به اهداف شخصی خود نظر داشته و این مجموعه ارزشمند را به یک سازمان فشل و بی خاصیت تبدیل نمایند
قول خدای تبارک و تعالی را بیا داشته باشیم که :
خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودشان برای تغییر آن همت و اقدام کنند
متشکرم منتظر نظرات شما همکاران مهندس هستم

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:
یه سوال دارم در مورد اینکه آیا هر 3 قسمت آزمون معماری open book برگزار میشه؟
هم تستی و هم طراحی؟
و اینکه آیا هر کتابی رو می شه سر جلسه برد؟مثلا نشریه 55 یا دیتیل های ساختمانی؟

vahid1900

عضو جدید
سلام توی امتحان تستی می تونیین کتاب ببرین ولی همون کتابایی که به شما معرفی می شن چون قبلش به شما می گن که کدوم کتاب ها رو باید بخونین سر جلسه طراحی هم شما نمی تونید کتاب ببرین چون اونا همون دیتیل ها رو از شما می خوان مثلا می گن که یه خانه طراحی کنیین و دیتیل تاسیسات و زیر زمین هم بکشید......

arashitect

عضو جدید
سلام:gol:
یه سوال دارم در مورد اینکه آیا هر 3 قسمت آزمون معماری open book برگزار میشه؟
هم تستی و هم طراحی؟
و اینکه آیا هر کتابی رو می شه سر جلسه برد؟مثلا نشریه 55 یا دیتیل های ساختمانی؟

ما که امتحان دادیم هرچی خواستیم بردیم.البته میز نور ممنوع شده بود.امسال رو نمیدونم.حتما توی سایت شرایط امتحان رو درج کردن.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام توی امتحان تستی می تونیین کتاب ببرین ولی همون کتابایی که به شما معرفی می شن چون قبلش به شما می گن که کدوم کتاب ها رو باید بخونین سر جلسه طراحی هم شما نمی تونید کتاب ببرین چون اونا همون دیتیل ها رو از شما می خوان مثلا می گن که یه خانه طراحی کنیین و دیتیل تاسیسات و زیر زمین هم بکشید......
وای این و نگید تورو خدا!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی فقط کتاب های مقررات ملی؟
فکر نمی کنما.من مثلا این نشریه 55 رو طوری خوندم که ببرمش سر جلسه!!!
یه عالمه اعدادو ارقام داره.
شما از کجا می دونی؟
یکی از دوستان من که می خواد سر امتحان لپ تاب بیاره!

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که امتحان دادیم هرچی خواستیم بردیم.البته میز نور ممنوع شده بود.امسال رو نمیدونم.حتما توی سایت شرایط امتحان رو درج کردن.
نه نگفتن.چیزی در مورد open book بودن نگفتند!!!
وای من دلهره گرفتم:eek:

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
امتحان open books هست.
هرچی کتاب و جزوه و برگه هم میخواین میتونین ببرین همراتون.
مهم اینه که بتونین توی اون ساعت مقرر اطلاعات رو اگه میدونین بنویسین اگه نه از توی منابع در بیارین.

مولایی

عضو جدید
من یه سوال دارم شاید خنده دار باشه اما میخوام بدونم کسی که فوق دیپلم داره هم میتونه تو این آزمون شرکت کنه؟

arashitect

عضو جدید
من یه سوال دارم شاید خنده دار باشه اما میخوام بدونم کسی که فوق دیپلم داره هم میتونه تو این آزمون شرکت کنه؟
برای کسانی که مدرک کاردانی دارند تشکیلات مجزایی به نام کانون کاردانهای ساختمان وجود دارد.باید برید اونجا عضو شید و امتحان هم حتما می گیرند.چون کاردان ها هم حدود صلاحیت دارند و حق امضا میگیرند.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
لب تاپ که عمرا اجازه بدن.اما تا حالا که جزوه باز بوده.یه پرس و جویی از نظام مهندسی بکنید .
دریافت کارت ورود به جلسه ی آزمون حرفه ای مهندسان معماری از امروز رو سایت:
www.maskan-sakhteman.ir

راهنمای آزمون هم داره که نوشته می تونید کتاب ها و جزوات لازم رو با خودمون بیاریم:w11:
پس هر چی خواستیم می تونیم ببریم ولی لپ تاب ممنوع می باشد:D

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمونه سوالات آزمونهای حرفه ای مهندسان همراه با پاسخ کلیدی :

www.maskan-sakhteman.ir/content/?cid=233

نمونه سؤالات آزمونهاي حرفه‌اي مهندسان

تاريخ آزمون
رشته
پايه
اسفند 1387

معماري(تستي عمومي)
سهمعماري(تستي تخصصي)سهمعماري(ترسيمي)سهمعماري(طراحي)
سهشهرسازيسهعمران(نظارت)سهعمران(محاسبات)سهمكانيكسهبرقسهنقشه‌برداريسهترافيكسه
شهريور 1386

معماري(عمومي)سهمعماري(تخصصي)سهشهرسازيسهعمران(نظارت)سهعمران(محاسبات)سهمكانيكسهبرقسهنقشه‌برداريسهترافيكسه
آذر 1384
معماري(تستي)پایه های يك و دومعماري(تستي)سهشهرسازیهر سه پايهعمران(نظارت)یک عمران(نظارت)دوعمران(نظارت)سه عمران(محاسبات)یکعمران(محاسبات)دوعمران(محاسبات)سه
مكانيك
هر سه پايه
برق
هر سه پايه
نقشه برداری
هر سه پايه
ترافیک
هر سه پايه
بهمن 1383
معماري هر سه پايهعمران(نظارت)يكعمران(نظارت)دو
مكانيك
هر سه پايه
برق
هر سه پايه
شهريور 1383
عمران(محاسبات)
يك
عمران(محاسبات)
دو
عمران(محاسبات)
سه
اسفند 1382
معماري(تستي)
هر سه پايه
عمران(نظارت)
يك
عمران(نظارت)
دو
عمران(نظارت)
سه
مكانيك
هر سه پايه
برق
هر سه پايه

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
احوال دوستان؟:gol:

یه سوال دارم از مهندسان عزیز:D
سوالم یکی از سوال های آزمون نظام مهندسی معماری اسفند 87 :
سوال اینه:

استفاده از میلگرد ساده در کدامیک از موارد زیر مجاز است؟

1)میلگرد مارپیچ در سازه های بتن آرمه
2)خاموت ستونها
3)خاموت تیرها
4)هیچکدام از اتصالات سازه ای بتن آرمه

جواب گزینه ی 1 میشه.
ولی مگه از میلگرد ساده برای خاموت بندی استفاده نمی کنند؟(تو کتاب نشری 55 نوشته)پس چرا این سوال 2 تا از گزینه هاش خاموت بندیه؟:surprised:

arashitect

عضو جدید
احوال دوستان؟:gol:

یه سوال دارم از مهندسان عزیز:D
سوالم یکی از سوال های آزمون نظام مهندسی معماری اسفند 87 :
سوال اینه:

استفاده از میلگرد ساده در کدامیک از موارد زیر مجاز است؟

1)میلگرد مارپیچ در سازه های بتن آرمه
2)خاموت ستونها
3)خاموت تیرها
4)هیچکدام از اتصالات سازه ای بتن آرمه

جواب گزینه ی 1 میشه.
ولی مگه از میلگرد ساده برای خاموت بندی استفاده نمی کنند؟(تو کتاب نشری 55 نوشته)پس چرا این سوال 2 تا از گزینه هاش خاموت بندیه؟:surprised:

زیاد به این سوالات توجه نکنید توش غلط خیلی هست....الان که دیگه بتن مسلح رو فقط با میلگرد اجدار اجرا میکنن.

سلام دوستان -من روز پنج شنبه و جمعه آزمون حرفه ای دارم/ممنون می شم در ارتباط با موضوعات ازمون طراحی و اسکیس در سالهای گذشته به من کمک کنید/

venooooos

عضو جدید
سلام من سوالات تستي عمومي معماري را لازم دارم ولي نتونستم دانلود كنم :cool:

arashitect

عضو جدید

سوالات همه دوره ها از اغاز تا 87 به صورت cdموجوده.از مرکز انتشارات یا سازمان نظام میتونید تهیه کنید و حتما هم تهیه کنید چون حدود 50 درصد سوالات تکراری و از سالهای گذشته استفاده میشه.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز

عجب!!
من که لینکش و تو پست های بالا دادم!
از همنجا دانلود کنید.
اگر با جواب تشریحی می خوای باید کتاب شو بخری .
من یه کتاب دارم که خیلی خوبه.
اسمش:مجموعه سوال های آزمونهای نظام مهندسی تالیف مسعود حسنی و یک نفر دیگه..
خوبیه این کتاب اینه که دقیقا بهت میگه که سوال از کدوم منبع و کدوم صفحه اش اومده.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نمونه سوال دیگه:
جواب این سوال گزینه ی 1 نمیشه!
گزینه ی 3 میشه.

بالا