مسابقه *** این علائم مربوط به کمبود یا بیش بود (سمیت) کدام عنصر غذاییه؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز

از خوشحالی غش کرده، یکی بره یه سطل آب بیاره!

سوال را بزار نمی خواد زیاد خوشحال بشی...

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نيستش سوال بزاريد

شما زحمت سوال را بکشید لطفا...

شرمنده همه دوستان !!! من مریض بودم بعد دیگه حالم یهو خیلی بد شد !! امتحان داشتم ن!! تحویل گزارش کار هم داشتم !!! دیگه تونستم بیام !!! :confused:

با تاخیر و سرشار از عذر خواهی !!! بفرمایین .... !.jpg

eliot -esf

کاربر ممتاز

از خوشحالی غش کرده، یکی بره یه سطل آب بیاره!

سوال را بزار نمی خواد زیاد خوشحال بشی...

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نيستش سوال بزاريد

شما زحمت سوال را بکشید لطفا...

شرمنده همه دوستان !!! من مریض بودم بعد دیگه حالم یهو خیلی بد شد !! امتحان داشتم ن!! تحویل گزارش کار هم داشتم !!! دیگه تونستم بیام !!! :confused:

با تاخیر و سرشار از عذر خواهی !!! بفرمایین .... مشاهده پیوست 100165

Sorin Z

عضو جدید
کاربر ممتاز

با تاخیر و سرشار از عذر خواهی !!! بفرمایین .... مشاهده پیوست 100165
خب حالا بهتری ؟کارا خوب پیش رفت؟:smile:

این عکسی که گذاشتی خیلی بزرررگ نیست؟:surprised:

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با آقاي اسماعيلي موافقم ولي دوست دارم نظر بدم
1- گوگرد نيست؟
2- منيزيوم؟

eliot -esf

کاربر ممتاز

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرچه دوتا گفتم ولي خوب باشه نميگم
خوب يكي ديگه بياد بگه:confused:

آخرین ویرایش:

eliot -esf

کاربر ممتاز

eliot -esf

کاربر ممتاز
نه !!!
آقا یک چیزی بگم !!!

به نظر من حس میکنم این تاپیک داره جنبه علمیشو از دست میده هااا !!! شده برا بازی !!! این شکلی که چیزی یاد نمیگریم خیلی !!!!

20 سوالی مگه تک تک عنصر ها میگیم !!! از این به بعد یک لطفی همه بکنیم هر کمبودی میگیم دلیلشو هم بگیم مثلا همین روی که سورین گفت !!!

با توجه به این که کمبود روی ؛ روی اسید امینه تریپتوفان اثر مستقیم داره و این اسید آمینه هم پیش ساز هورمون اکسین پس کمبودش باعث پا کوتاهی گیاه میشه !! و من فک میکنم این گیاه دچار پا کوتاهی شده !!!
که من باید به اطلاعتون برسونم که نه این طور نیس !!!

tohidrouhi

عضو جدید
کمبود پتاسیم در کنار ها میزان روزنه های یرگ بیشتر از منطقه دیگر است به همین دلیل هنگام کمبود روزنه باز بوده و اب زیادی از دست می دهند که منجر به سوختگی حاشیه برگ و پیشرفت به سمت داخل همراه با قهوهای شدن و خشک شدن کناره ها می شود. برگ البالو باید باشد

eliot -esf

کاربر ممتاز
کمبود پتاسیم در کنار ها میزان روزنه های یرگ بیشتر از منطقه دیگر است به همین دلیل هنگام کمبود روزنه باز بوده و اب زیادی از دست می دهند که منجر به سوختگی حاشیه برگ و پیشرفت به سمت داخل همراه با قهوهای شدن و خشک شدن کناره ها می شود. برگ البالو باید باشد

من که جواب گفتم دگه !!! :surprised:

اهان شما عکس اولین پست این تاپیک ددیدین و میگین !!باد بیاین رو اخرین پست !!!

در گياهان مس يکي از ترکيباتي است که در آنزيم هايي که در عمل اکسيداسيون، سنتز ليگنين و توابع ديگري که در متابوليسم گياهان نقش دارند، وجود دارد. همچنين نقشي در کنترل توليد DNA و RNA و در مقاومت در برابر بيماري ها دارد و در نتیجه کمبود مس باعث کندي در رشد گياهان مي شود!!

در طبيعت به ندرت گياهان علائم کمبود مس را بروز مي دهندو علائم کمبود مس در گياهان تفاوت دارند. اين علائم شامل مواردي نظير زرد شدن برگ هاي جوان , لوله شدگي برگ ها و s شکل شدن مي باشند.

یکی بیاد سوال بعد بگذاره !!!

آخرین ویرایش:

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بنا به دستور رضا سوال بعدی رو میزارم:

بفرمایین:

eliot -esf

کاربر ممتاز
ما هم كه بدمون نمياد عكس بزاريم با كمال ميل قبول ميكنم
مشاهده پیوست 106968http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=106968&stc=1

واقعا عکس جالیه !!! برگ هیپرتروفی هم شده !!!! یعنی بخاطر همون کمبودش ؟!؟!؟!!؟

به نطر میاد کمبود فسفر باشه !! از اونجایی که فسفر تو فتوسنتز نقش داره و کمبودش باعث تجمع تریکبات قندی و آنتوسیان ها همون ترکیبات رنگی و در نتیجه باعث قرمز شدن برگ میشه !!!

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نطر میاد کمبود فسفر باشه !! از اونجایی که فسفر تو فتوسنتز نقش داره و کمبودش باعث تجمع تریکبات قندی و آنتوسیان ها همون ترکیبات رنگی و در نتیجه باعث قرمز شدن برگ میشه !!!

نه فسفر نيست عزيزم

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
Magnesium deficiency

• [*=left]Symptoms: Yellowing between the leaf veins, sometimes with reddish brown tints and early leaf fall. Magnesium deficiency is common in tomatoes, apples, grape vines, raspberries, roses and rhododendrons.
    [*=left]Cause: Magnesium is needed for healthy leaves and for plants to harness energy from the sun (photosynthesis). Soil shortages of magnesium are more common on light, sandy soils. Over-use of high-potassium fertilisers (such as tomato feed) can cause magnesium deficiency, as plants take up potassium in preference to magnesium.
    [*=left]Remedy: In the short term, apply Epsom salts as a foliar feed in summer. Dilute the salts at a rate of 20g of Epsom salts per litre of water (1/3oz per pint) plus a few drops of liquid detergent. Apply two or three times at fortnightly intervals, spraying in dull weather to avoid leaf scorch. In the long term apply to the soil around the roots either Dolomite limestone (calcium-magnesium carbonate) at 100g per sq m (4oz per sq yd) or Epsom salts (magnesium sulphate) at 30g per sq m (1oz per sq yd). Dolomite limestone will make the soil more alkaline, so should not be used around ericaceous (acid-loving) plants such as rhododendrons or camellias, or where the soil is already alkaline.

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
منيزيم : كمبود منيزيم در گوجه فرنگي با ايجاد لكه هاي كلروز بين رگبرگي در برگهاي پير مشاهده مي شود كه به سمت برگهاي جوان توسعه مي يابد. در صورت شدت كمبود نقاط نكروزه شده و رگه هاي لكه دار در حاشيه برگها مشخص مي شود غلظت نرمال منيزيم، نيم تا يك درصد در برگهاي جوان بوده و در غلظتهاي كمتر از 0.3 درصد علائم كمبود آشكار مي شود .

eliot -esf

کاربر ممتاز
Magnesium deficiency

• [*=left]Symptoms: Yellowing between the leaf veins, sometimes with reddish brown tints and early leaf fall. Magnesium deficiency is common in tomatoes, apples, grape vines, raspberries, roses and rhododendrons.
    [*=left]Cause: Magnesium is needed for healthy leaves and for plants to harness energy from the sun (photosynthesis). Soil shortages of magnesium are more common on light, sandy soils. Over-use of high-potassium fertilisers (such as tomato feed) can cause magnesium deficiency, as plants take up potassium in preference to magnesium.
    [*=left]Remedy: In the short term, apply Epsom salts as a foliar feed in summer. Dilute the salts at a rate of 20g of Epsom salts per litre of water (1/3oz per pint) plus a few drops of liquid detergent. Apply two or three times at fortnightly intervals, spraying in dull weather to avoid leaf scorch. In the long term apply to the soil around the roots either Dolomite limestone (calcium-magnesium carbonate) at 100g per sq m (4oz per sq yd) or Epsom salts (magnesium sulphate) at 30g per sq m (1oz per sq yd). Dolomite limestone will make the soil more alkaline, so should not be used around ericaceous (acid-loving) plants such as rhododendrons or camellias, or where the soil is already alkaline.

ایناخط هاش امده رو هم نمیشه خوند !!

منيزيم : كمبود منيزيم در گوجه فرنگي با ايجاد لكه هاي كلروز بين رگبرگي در برگهاي پير مشاهده مي شود كه به سمت برگهاي جوان توسعه مي يابد. در صورت شدت كمبود نقاط نكروزه شده و رگه هاي لكه دار در حاشيه برگها مشخص مي شود غلظت نرمال منيزيم، نيم تا يك درصد در برگهاي جوان بوده و در غلظتهاي كمتر از 0.3 درصد علائم كمبود آشكار مي شود .

اره !! درسته !! منیزیم تو ساختمان کلروفیل و بعضی انزیم ها نقش داره !!! اینم میشه !!! لایک;)

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشم مياد خودتون ميبريد و ميدوزيد سهيلا كيه؟
بله آقاي اسماعيلي جواب درسته
سوال بعد

بالا