مباحث مرتبط با آزمون اجرای معماری

آگرین

عضو جدید
دوستان من این تاپیک رو از صفحه اول تا اینجا خوندم اما بازم لطفا راهنمایی کنید.من نظارت رو اسفند91 قبول شدم و طراحی رو قبول نشدم..الان اجرا باید امتحان بدم؟؟ منظورم اینه که اون اجباری که گفتید ممکنه اعمال کنند هست؟ بعد اگر امتحان اجرا رو بدم و قبول بشم یا نظارت رو بهم میدن یا اجرا؟ ؟؟ برای من که تا به حال کار انجام ندادم کدوم به صرفه تره؟ که برم تو کاره نظارت یا اجرا؟
ممنون میشم از شما که تجربه دارید راهنمایی کنید
چیزی که مشخصه و مهمه برای اجرااا....داشتن تجربه کارگاهی و کار اجراست یا حداقلش قبلا چند تا کار نظارت داشته باشین... نظر شخصی من اینه که برای مجری شدن تجربه در کار اجرایی خیلی مهمتر از هر چیز دیگه ایی...

shiva_adibi

عضو جدید
به همه دوستان پیشنهاد میکنم این امتحان اجرا شرکت کنند حتی اونای که پروانه ندارند به هر حال باید اگه میخواید وارد کار معماری بشید باید کار اجرای انجام بدید و اخرش به این پروانه گیر میکنید پس همین الان که اولین باره داره ارائه میشه تا 4 سالم که فرصت داده احتمال داده میشه سال دیگه این امتحان نباشه و دوباره همون رول قدیمی اجرا بشه پس فرصتو از دست ندید موفق باشید

آخرین ویرایش:

shiva_adibi

عضو جدید
اصلا نظام کارش حساب کتاب نداره خودتون ببنید در عرض چند روز امتحان 45 تومنی شد 49 تومن دیگه خودتون قضاوت کنید

vertex

اخراجی موقت
دوستان سلام
من پیمان هستم/عضو نظام گیلان.امروز عضو تاپیک شدم.
خواهش میکنم پر حرفی منو ببخشید.شاید به دوستان بر بخوره/شاید از باشگاه بیرونم کنن اما حرفامو میزنم/اولش اینکه روی صحبت من با اونایی هست که میخوان حق خودشونو بگیرن
به قول egin عزیز اونایی که تو خونه ان ...براشون ارزوی سلامتی دارم و بس/من 4 ساعت تمام تاپیکها رو خوندم.اگه بهونه اونایی که نیومدن کاره یه نگاه به اسمم تو تالار بندازین تا دردتون بگیره که به خاطر همین
نداشتن حق امضا در به در عسلویه...شهر کرد و.....هستم.میدونم مثل من زیاده پس زار نمیزنم.تو جایی که ما هستیم حق گرفتنی هست نه دادنی.پس اولان اونایی که تهران نمیتونن بیان میتونن با 5تا دوستشون هماهنگ کنن برن نظام استانشون که؟؟یه گزارش pishy عزیز گذاشتن یا یه نامه ای که مورد توافق اکثریت هست(مهم اینه که نامه یکی باشه واقعا مهمه) پرینت بگیرید زیرشو امضا بکنید و دست به دست تو شهرهای نزدیک بچرخونید هر چندتا امضا که میشه حتی یکی اما با اراده پیگیر
پر شد بدید به نظام استان
یادتون نره نامه ثبت دبیر خانه بشه تا روزی که مجمع سالانه استان بر گزار میشه (تو همه استانها باید این بحث بره رو صحنه /مهم اینه که مطرح شه بعد لشکر ما بیشتر و بیشتر میشه/خلاف هم که نکردیم یه مطالبه داریم)با توپ پر بریم بگیم چه کردید اقایون؟اگه کاری نکردن مجبورن تو صورت جلسشون یاد داشت کنن.یادتون نره گروه معماری استانها نقطه قوت ما هستن و وظیفه دارن یه جواب کتبی بدن/اگه به نتیجه نرسیدیم تمام نامه هارو از استانها جمع میکنیم
و میبریم دفتر وزیر/اخبار/روزنامه و....این سند چون ثبت و مهر داره برا اتیش زدن امتحان کافیه
عجول نباشید دوستان.تا همینجا حتما خوندید گفتید ای بابا وقت نیست و....وقت هیچ ربطی نداره.این پروسه باید طی شه
در ثانی حداقل تو گیلان من به قران شهریور 90 قبول شدم نظارت اما خرداد 91 کارتابل دادن به من/پس اگه ازمون اذر هم قبول شید با تاخیر احمقانه دوستان با قبولیهای اذر کارتابل میگیریم
یادتون نره معنی حرف من این نیست که اسفند91 باختیم/معنیش اینه که اذر 92 نمیبازیم/دوستان از هر استانی اعلام هویت کنن و همدیگه رو تو این تاپیک پیدا کنن و تو پیام خصوصی شماره
تماس همو داشته باشیم/واسه هر استانی یه ریس انتخاب میکنیم.بعد ریسها با هم در تماس میشن و همه به هم شبکه میشیم
نخندید.میدونم سرخپوستی سیستم میدم اما تنها راه اتحاد همینه.باشه که این اتحاد زمینه دوستیها و تبادل دانش و ایشالا بعد پیروزی تو این جنگ همه دعوت خودم استان گیلان
به شرفم قسم پای این حرف هستم/هرکی نیستو کار داره و .....ما کاری نداریم.اونایی که دنبال حق هستن استان و شهر اعلام کنن/هم استانیها بعد لینک شدن به هم ریس اعلام کنن
منتظر حضور اهنین شما هستم/یادمون نره تو دانشگاهها با جرات ترینها معماران.بلند پروازیم پس بالامونو بهشون با اتحاد کل معماری کشور نشون میدیم/
من پیمان
استان گیلان
شهر رودسر

پیمان عزیز من هم استان گیلان هستم درسته که پروانه دارم و توی این امتحان نبودم ، ولی دل پری هم از سیاست های غلط هم نظام مهندسی و هم دفتر مقررات ملی دارم . شما اگر توی لیست تاپیک ها یه نگاهی بندازید متوجه میشید که یک تاپیک با این عنوان وجود داره ( اعتراض به امتحان طراحی نظام در رشت ) این تاپیک رو من خیلی وقت پیش ایجاد کرده بودم چون سالی که ما امتحان داده بودیم روز امتحان برف اومد و خیلی ها از جمله ما و خیلی از مسئولین برگزاری امتحانات سر جلسه نرسیدند من هم دیر رسیدم و با تصور اینکه در آخر وقت اضافه میدن امتحان دادم ولی وقت اضافه که در کار نبود هیچی ، همون وقت قانونی هم رعایت نشد . خیلی تلاش کردیم . فراخوان تجمع دادیم 3 نفر اومدن . در حالی که همه معترض بودن . شما تاپیک رو مطالعه بفرمایید متوجه میشید . من سال بعد قبول شدم ولی همیشه از این افسوس میخورم که ما چرا اینقدر بی عرضه هستیم که نمیتونیم حقمون رو بگیریم . اون از کمسیون هم ارزی این از آزمون نظام مهندسی و در آخر هم شما فکر میکنید صرف قبولی در این آزمون همه مشکلات رو حل میکنه ؟ یکبار مجمع عمومی رفتین ؟ به جرئت میتونم بگم نظام مهندسی گیلان یکی از ضعیف ترین نظام ها در کشور هست . تعرفه های پایین . ظلم در مبلغ تعرفه ها به معماران . عدم جلوگیری از دست درازی واسطه ها به حق الزحمه مهندسان . حتی عرضه این رو ندارن که کسی که مجوز نداره و روی مغازه نوشته دفتر فنی و مهندسی جلوشو بگیرن . این دیگه حد اقل کار نظام مهندسی به عنوان صنف حامی مهندسین باید باشه .با همین کارمند های نظام مهندسی گیلان رفته بودیم نمایشگاه ساختمان قزوین . یک حرکات زشت و سبکی انجام میدادن که خودم خجالت کشیدم که با اینا دارم میرم سفر . شانس آوردم جلوی اتوبوس بودم . بعد اینهمه مهندس بیکار با لیاقت با شخصیت . الان هم که گیر دادن میخوان نمایندگی رشت رو تاسیس کنند یکی نیست بگه بابا همین که الان هست چه گلی به سر ما زده که یکی دیگه میخواین تاسیس کنید . توی مجمع عمومی هم چند تا مهندس گیر داده بودن که بابا بودجش رو از کجا میخواین بیارین از جیب ما ؟ کارمنداش رو از کجا میارین ؟ دقت کردین که مثلا چند نفر توی نظام مهندسی هم نام هستند ؟ همه فک و فامیلاشونو آوردن سر کار . حالا اگه لیاقت داشتن خوب بود . اینا فقط گوشه ای از بی لیاقتی های نظام مهندسی هست . ولی کلا من از این نوع حرکات حمایت کرده و میکنم با اینکه در امتحان نبودم حاضرم در تجمع شرکت کنم و فعالیت کنم . . من حساسیت موضوع رو درک میکنم ولی بهتر بود در تاپیک مربوطه مطرح میکردین نه اینجا . آرزوی موفقیت میکنم براتون

آخرین ویرایش:

samar

عضو جدید
vertex واقعا هم همینطوره تو گیلان...اهانت نباشه، اما کلا در گیلان فقط " حرف " خوب زده میشه..من اینجا زندگی می کنم و تو همه ی جوانب مختلف کار و زندگی می بینم...با تاسف بسیاررررر خیلی از افراد اینجا کم کار و پر توقع هستند...دو صفتی که گیلان رو همیشه عقب نگه داشته....

vertex

اخراجی موقت
vertex واقعا هم همینطوره تو گیلان...اهانت نباشه، اما کلا در گیلان فقط " حرف " خوب زده میشه..من اینجا زندگی می کنم و تو همه ی جوانب مختلف کار و زندگی می بینم...با تاسف بسیاررررر خیلی از افراد اینجا کم کار و پر توقع هستند...دو صفتی که گیلان رو همیشه عقب نگه داشته....
البته ما گیلانی ها فرهنگ غنی داری و لی روز به روز داریم ازش فاصله میگیریم . مثلا همین موزه میراث روستایی رو میگن از طرف یونسکو دارن میسازن . چقدر بدبختیم که خودمون دلمون به حال فرهنگ خودمون نمیسوزه باید یونسکو بیاد واسمون موزه بزنه . گیلان شناس معروف پروفسور بروم برژه 2 تا کتاب گیلان شناسی داره قطووووور . بعدش ما خجالت میکشیم گیلکی صحبت کنیم . لهجمون رو پنهان میکنیم . البته این همه جا داره عمومیت پیدا میکنه . متاسفانه فرهنگ عمومی کل جامعه داره افت میکنه من خیلی نگرانم . دیگه تحمل همو نداریم . چرا اینجوری شدیم ؟ دلم میسوزه . همه ما مقصریم. ببخشید زیاد به موضوع تاپیک مربوط نبود . ای کاش تاپیک فرهنگی هم داشتیم .

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
در مورد منابع ستاره دار کسی چیزی نداره ؟ اطلاعاتی چیزی .....

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام دوستان عزیز
من متن راهنمای شرکت در آزمون رو خوندم ، جایی ننوشته که اگر شما صلاحیت نظارت داشته باشید نمیتونید اجرا بگیرید. چند جا هم قید کرده که داوطلبانی که خواهان هر سه صلاحیت طراحی، نظارت و اجرا هستند .....

من واقعا گیج شدم، کسی اجرا ثبت نام کرده که دیده باشه تیک خورده که اگر نظارت داشته باشید و اجرا یکی را باید انتخاب کنید؟؟؟؟ چون اول باید پول بریزم بعد ثبت نام کنم می پرسم. چیزی که از دفترچه راهنما برمیاد اینه که این سه صلاحیت منافاتی با هم ندارن!!!! نمیدونم والا!! بالاخره ثبت نام کنم یا نه؟؟؟
( من صلاحیت طراحی و نظارت را دو ساله که گرفتم)

sara azadi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من متن راهنمای شرکت در آزمون رو خوندم ، جایی ننوشته که اگر شما صلاحیت نظارت داشته باشید نمیتونید اجرا بگیرید. چند جا هم قید کرده که داوطلبانی که خواهان هر سه صلاحیت طراحی، نظارت و اجرا هستند .....

من واقعا گیج شدم، کسی اجرا ثبت نام کرده که دیده باشه تیک خورده که اگر نظارت داشته باشید و اجرا یکی را باید انتخاب کنید؟؟؟؟ چون اول باید پول بریزم بعد ثبت نام کنم می پرسم. چیزی که از دفترچه راهنما برمیاد اینه که این سه صلاحیت منافاتی با هم ندارن!!!! نمیدونم والا!! بالاخره ثبت نام کنم یا نه؟؟؟
( من صلاحیت طراحی و نظارت را دو ساله که گرفتم)
دوست عزیز کسی نگفته اگر صلاحیت نظارت داشته باشی نمی تونی اجرا بگیری بلکه دقیقا برعکس شما فقط زمانی میتونی اجرا بگیری که صلاحیت نظارت داشته باشی . اونچیزی که فکر می کنم شما رو سردرگم کرده اینه که شما برای کار کردن یا میتونی تو حوزه نظارت کار کنی یعنی ناظر باشی یا تو حوزه اجرا کار کنی یعنی مجری باشی. این دو تا با هم در تعارضن یعنی نمیشه که شما هم اجرا کننده یک ساختمان باشی و هم ناظر اون ساختمان . در هر حال شما برای شرکت در آزمون اجرا مشکلی نداری

samar

عضو جدید
البته ما گیلانی ها فرهنگ غنی داری و لی روز به روز داریم ازش فاصله میگیریم . مثلا همین موزه میراث روستایی رو میگن از طرف یونسکو دارن میسازن . چقدر بدبختیم که خودمون دلمون به حال فرهنگ خودمون نمیسوزه باید یونسکو بیاد واسمون موزه بزنه . گیلان شناس معروف پروفسور بروم برژه 2 تا کتاب گیلان شناسی داره قطووووور . بعدش ما خجالت میکشیم گیلکی صحبت کنیم . لهجمون رو پنهان میکنیم . البته این همه جا داره عمومیت پیدا میکنه . متاسفانه فرهنگ عمومی کل جامعه داره افت میکنه من خیلی نگرانم . دیگه تحمل همو نداریم . چرا اینجوری شدیم ؟ دلم میسوزه . همه ما مقصریم. ببخشید زیاد به موضوع تاپیک مربوط نبود . ای کاش تاپیک فرهنگی هم داشتیم .

بله البته بحث فرهنگ نبود بحث کار و تلاش بود که تو گیلان هیچ وقت طرفداران زیادی نداشته...نسبت به استان های دیگه کشور متاسفانه این یه واقعیته...
با آرزوی موفقیت برای هممون...

arezooo82

عضو جدید
من اجرا رو ثبت نام کردم.نظارت هم دارم. یکی از شرایط گرفتن پروانه اجرا داشتن یکسال سابقه بیمه اجرا بود که من نداشتم.واسه همین اجرا شرکت کردم.چون تو نظام مهندسی بهم گفتن که چرا داری شرکت میکنی؟تو که نظارت داری،میتونی طبق قوانین قبل مدارکت رو بیاری و پروانت به اجرا تبدیل شه..وقتی گفتم یکسال بیمه اجرا ندارم،گفتن پس خوب کردی شرکت کردی!!!!

saeed.yadollahi

عضو جدید
من یه سوال دارم؟؟؟ من فقط مهر نظارت معماری پایه3 دارم،2.5 هم سابقه کار مستند به بیمه.میتونم برای اجرا،در این آزمون شرکت نکنم ولی مجری بشم؟باید کجا برم؟مسکن و شهرسازی یا نظام مهندسی؟ کسی بخشنامه ای در این مورد داره ؟

arame1

عضو جدید
سلام دوستان
اگر پروانه اجرا بگیریم و پروانه نظارت داشته باشیم مشکلی نیست که ناظر یک پروژه و مجری پروژه­ای دیگر باشیم؟
اما سؤالی اصلي من در مورد پروانه اجرا: با داشتن این پروانه دقیقاً به چه شکل می­توانیم استفاده کنیم آیا باید در کارگاه حضور دائمی داشت یا نه مدارک مربوط به سرپرست کارگاه را مهر می­کنیم؟یا ...؟ ممنون می­شم راهنمایی کنید چون برایم تعیین کننده است که در آزمون شرکت کنم یانه؟ ممنون

آخرین ویرایش:

sara azadi

عضو جدید
سلام دوستان
اگر پروانه اجرا بگیریم و پروانه نظارت داشته باشیم مشکلی نیست که ناظر یک پروژه و مجری پروژه­ای دیگر باشیم؟
اما سؤالی اصلي من در مورد پروانه اجرا: با داشتن این پروانه دقیقاً به چه شکل می­توانیم استفاده کنیم آیا باید در کارگاه حضور دائمی داشت یا نه مدارک مربوط به سرپرست کارگاه را مهر می­کنیم؟یا ...؟ ممنون می­شم راهنمایی کنید چون برایم تعیین کننده است که در آزمون شرکت کنم یانه؟ ممنون
در مورد سوال اول : خیر طبق قانون شما نمی تونید همزمان هم ناظر باشید و هم مجری باید یکی رو انتخاب کنید
و سوال بعدی: شما با گرفتن پروانه اجرا مجری ذیصلاح شناخته میشید و طبق قانون مسئول اجرای کار هستید . یعنی اجرای پروژه رو طبق قراردادی که با کارفرما امضا می کنید که ممکنه تا مرحله اجرای سازه ، سفت کاری و یا حتی تاپایان نازک کاری میشه رو برعهده میگیرید . پس باید اکیپ های کاری و امکانات لازم برای ساخت رو دراختیار داشته باشید . به عنوان مجری ذیصلاح مسئولیت عقد قرارداد با کلیه پرسنل از جمله سرپرست کارگاه با شماست و در نهایت شما مسئول حسن انجام کار هستید . یعنی اگر پروژه به لحاظ فنی با مشکلی مواجه بشه در درجه اول مجری ذیصلاح و در مرحله بعد ناظر مسئول هستند . اجرا کاریه که به لحاظ درآمد خوب ولی دارای مسئولیت زیادیه

ehsan_y

عضو جدید
نفرات برتر آزمون طراحی اسفند 1391 معرفی شدند(نمره کسب شده )

نفرات برتر آزمون طراحی اسفند 1391 معرفی شدند(نمره کسب شده )

بالاترین نمره یعنی نفر اول 37 می باشد و مابقی هر کدام یک نمره کمتر
این یعنی اوج ظلم
معنیش اینه که اگه 35 آورده باشید نفر سوم هستید

ضمنا
نفر اول و خانم صابری کارشناسی ناپیوسته دارن و بقیه پیوسته و وخانوم وثوق هم کارشناسی ارشد دارن

اینم بگم که نفر اول آزمون شهریور 1391 نمرش 93% بوده خوتون نحوه نمره دادن این دوره را مقایسه کنید با دوره قبل

آخرین ویرایش:

آگرین

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...لام-شد/page5?p=6786272&viewfull=1#post6786272

آخرین ویرایش:

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
لطفا از دوستاني كه از نحوه خريد كارت آزمون اجرا اطلاعي دارن بنده را راهنمايي نمايند.

آگرین

عضو جدید
منابع و مباحث مهم برای آزمون اجرا

منابع و مباحث مهم برای آزمون اجرا

با سلام
دوستان مباحث و جزوه و یا نشریه ایی که برای آزمون اجرا مناسب هست و یا جزو منابع اعلام شده رو در این تاپیک بگذاریم :gol:...که همه بتونیم استفاده کنیم
با تشکر

آگرین

عضو جدید
رشته معماری(اجرا)
• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرايي آن (1390)
• مبحث دوم ( نظامات اداري)- (1384)
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق)- (1392)
• مبحث چهارم( الزامات عمومي ساختمان)- (1387)
• مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني)- (1389)
•مبحث هفتم ( پي و پي‌سازي )- ( 1392)
• مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي)- ( 1384)
• مبحث نهم( طرح و اجراي ساختمانهاي بتن‌آرمه)(1388)- فصول اول تا نهم
• مبحث دهم ( طرح و اجراي ساختمانهاي فولادي )- (1387)
• مبحث يازدهم ( اجراي صنعتي ساختمان‌ها)- (1383)
• مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا)- (1392)
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي)، (فقط ضوابط مربوط به طراحي)- (1387)
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا)- (1390 )
• مبحث نوزدهم ( صرفه‌جويي در مصرف انرژي)- (1389)
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها)- (1384)
• راهنماي صرفه‌جويي در مصرف انرژي(1392)
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخش‌هاي نظارت و اجرا)- (1390)
• دستورالعمل اجرايي گودبرداري‌هاي ساختماني – متن دستورالعمل در بخش دستورالعمل‌هاي سامانه ثبت‌نام موجود است.
• گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان *
• روشها و مسائل اجرايي*
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملّي ساختمان)
• قراردادها و شرايط عمومي و خصوصي آنها
• قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با مسئوليت مجري*
• قوانين صنعت بيمه و ماليات*
• مديريت ساخت و نظام برنامه‌ريزي و كنترل پروژه*
• قانون كار*
• ماشين آلات ساختماني*
* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان ميباشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد

vertex

اخراجی موقت
دستورالعمل بيمه پروژه‌ها، در قراردادهاي پيمانکاري

http://bpms.mporg.ir/TecFiles/101-139602.pdf

(برای مجری چیزی پیدا نکردم)

ممنون از پست های مفیدتون ولی میشه بپرسم اون تاپیک دیگه که در مورد همین آزمون اجرا هست چه عیبی داشت که یه تاپیک دیگه زدین؟ الان نسبت به قبل تاپیک های هم نام و هم موضوع خیلی توی تالار زیاد شده این باعث پراکندگی ذهنی میشه . مثلا 10 تا تاپیک در مورد آزمون طراحی هست چرا ؟

آگرین

عضو جدید
سلام دوستان.دقت کردین اینجا فقط داره بحث میشه که ماهیت این آزمون چیه نه منابعش؟؟؟!!
دوستان عزیز کسی ثبتنام کرده برای این آزمون؟در پرداخت هزینه باید گزینه سایر مهندسی رو انتخاب کرد؟چون گزینه برای طراحی و نظارت معماری هست اما برای اجرا نیست؟!!

ممنون از پست های مفیدتون ولی میشه بپرسم اون تاپیک دیگه که در مورد همین آزمون اجرا هست چه عیبی داشت که یه تاپیک دیگه زدین؟ الان نسبت به قبل تاپیک های هم نام و هم موضوع خیلی توی تالار زیاد شده این باعث پراکندگی ذهنی میشه . مثلا 10 تا تاپیک در مورد آزمون طراحی هست چرا ؟

دوست عزیز ...صفحه 5 یا 6 همین تاپیک من اومدم و همین مطالب رو نوشتم ولی دوستان همونطور که در نقل قول اول مشاهده میکنید نوشتن """دقت کردین اینجا فقط داره بحث میشه که ماهیت این آزمون چیه نه منابعش؟؟؟!! """ من هم دیدم درست میگین و برای همین تاپیک دیگه ایی زدم که فقط بشه در مورد منابع صحبت کرد....اتفاقا من هم از پراکندگی مطالب نظام مهندسی گله داره ....ولی خوب اگر جایی باشه که صرفا در مورد منابع صحبت بشه ودر تاپیک دیگه ایی در مورد ماهیت این ازمون صحبت بشه بهتره...
و من از مدیر تالار تقاضا دارم تاپیک منابع رو به حالت قبل برگردونن و این تاپیک هم به ماهیت ازمون یا یه چیز دیگه ای ...و در تاپیک منابع فقط در مورد منابع بحث بشه نه در مورد اینکه کی مجاز به شرکت ازمونه یا با پروانه اجرا چهکاری میشه انجاد داد...
ممنون از شما

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام
آگرین جون به نظرت منم اجرا شرکت کنم؟ ......بعید میدونم برسم تا آذر ماه بخونم، شما ثبت نام کردی؟ قبولی آزمون طراحی و نظارت رو هم میخواد؟ چجوریاس؟

آگرین

عضو جدید
سلام
آگرین جون به نظرت منم اجرا شرکت کنم؟ ......بعید میدونم برسم تا آذر ماه بخونم، شما ثبت نام کردی؟ قبولی آزمون طراحی و نظارت رو هم میخواد؟ چجوریاس؟
سلام
کوزت جون نمی دونم ...تا انجایی که یادمه تو دفترچه نوشته بود طراحی و یا نظارت را داشته باشین ولی اگه اجرا قبول بشی تا چهارسال اعتبار داره...من که شرکت میکنم ، شما شرکت کنی مطمنم میرسی بخونی...

آخرین ویرایش:

mm.ai

عضو جدید
سلام
کوزت جون نمی دونم ...تا انجایی که یادمه تو دفترچه نوشته بود باید طراحی ونظارت داشته باشی ولی اگه قبول بشی تا چهارسال اعتبار داره...من که شرکت میکنم شما هم شرکت کنی مطمنم میرسی بخونی...
آگرین-دوستمونو گمراه نکن-دوست عزیز- شما باید پروانه اشتغال طراحی یا نظارت(یعنی یکی از این دو تا رو-فرقی نمیکنه کدوم)رو داشته باشی-آگرین گفته طراحی و نظارت که این یعنی داشتنه هر دو که اشتباهه-درست طراحی یا نظارته

آگرین

عضو جدید
آگرین-دوستمونو گمراه نکن-دوست عزیز- شما باید پروانه اشتغال طراحی یا نظارت(یعنی یکی از این دو تا رو-فرقی نمیکنه کدوم)رو داشته باشی-آگرین گفته طراحی و نظارت که این یعنی داشتنه هر دو که اشتباهه-درست طراحی یا نظارته
ممنون اصلاح کردم ...تلفنی با هم در موردش حرف زدیم;)...باز هم ممنون

آخرین ویرایش:

Asemouni

عضو جدید
البته من دیروز با یکی از دوستام که توی نظام مهندسی کار می کنه صحبت کردم گفت باید پروانه نظارت و طراحی هر دو رو داشته باشی... باز هم مطمئن نیستم...

بالا