فعال کردن remote connection

z92

عضو جدید
سلام
من یه برنامه با C#.net دارم می نویسم. براش setup ساختم. تو کامپیوتر خودم مشکلی نداره و اجرا میشه.
ولی رو سیستم های دیگه ارور میده و میگه مطمئن بشید که remote connection فعاله.
برای فعال کردن remote connection حتما باید sql server managament studio رو نصب کنم؟ راه دیگه ای نداره، مثلا از تو خود ویژوال استودیو؟
چون این برنامه رو ندارم و باید دانلودش کنم. فکر کنم یه جا هم خوندم برای نصب این برنامه چند تا برنامه دیگه هم لازمه نصب بشه.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

z92

عضو جدید
نمیدونم چرا این تاپیکی که زدم اینقدر دیر نمایش داده شد!
به هر حال من این sql server management studio (SSMS) رو دانلود و نصب کردم.
از طریق این لینک برای فعال کردن remote connection پیش رفتم ولی مشکل همچنان باقیست.
وقتی SSMS رو نصب می کنیم آیا تنظیمات خاصی هم باید انجام بدیم که بتونه با ویژوال استودیو در ارتباط باشه یا نه؟
لطفا راهنمایی کنید. خیلی وقته درگیرم با این remote connection.

z92

عضو جدید
یعنی هیچ کس نمیخواد به سوال ما جواب بده؟
من همچنان منتظرم.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
من یه برنامه با C#.net دارم می نویسم. براش setup ساختم. تو کامپیوتر خودم مشکلی نداره و اجرا میشه.
ولی رو سیستم های دیگه ارور میده و میگه مطمئن بشید که remote connection فعاله.
برای فعال کردن remote connection حتما باید sql server managament studio رو نصب کنم؟ راه دیگه ای نداره، مثلا از تو خود ویژوال استودیو؟
چون این برنامه رو ندارم و باید دانلودش کنم. فکر کنم یه جا هم خوندم برای نصب این برنامه چند تا برنامه دیگه هم لازمه نصب بشه.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

پورت SQL شاید بسته است یا اینکه فایروال فعاله. تنظیمات شبکه را چک کنید، یه جا جلو اتصال رو میگیره. اما در properties های بانک هم میتونید چک کنید و مطمئن شید :gol: