علي هنوز هم مظلوم است.

رزمنده

عضو جدید
چند روزي بود كه در دانشنامه ويكي پديا در مورد مسائل مختلف تحقيق ميكردم.
تا اينكه كلمه (فاطمه) را وارد كردم و صفحه بالا امد.
همچنین یکی از تعابیر لقب ابوتراب (از القاب علی) این است که روزی پس از مجادله با فاطمه، علی بجای پاسخ به خشم فاطمه خاک بر سر خویش پاشانده‌است. پیامبر با دیدن این صحنه علی را ابوتراب نامید.
اين قسمتي از متن درباره ازدواج دو حضرت است.
با اين جمله ذهنم دچار تشويش شد كه چگونه يك معصوم چنين كاري انجام مي دهد؟ متني در يك دانشنامه معتبر جهاني ؟ بعد از تحقيقات بيشتر متوجه شدم كه عمال اين دانشنامه هم بسيار برنامه ريزي شده و جانبدارانه با مسائل برخورد مي كند.
وقتي به منابع تشيع و امام شناسي مراجعه كردم اين جمله را ديدم كه با ديدنش اشك در چشمانم حلقه زد و به اين باور رسيدم كه علي هنوز هم مظلوم است و تنها با ظهور مهدي اين ظلم پايان ميابد.:gol:
اين كنيه را رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم به او داد آن گاه كه ديد او بر روى زمين خوابيده و خاك بر پهلوى او نشسته است ، از روى لطف و مهربانى به او فرمود :

برخيز اى ابو تراب .

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نگرفتم چی شد!!!!!:confused:
میشه بیشتر توضیح بدی؟!!!

رزمنده

عضو جدید
بر پهلوی امام علی؟
اصن نفهمیدم چی شد؟:(
جمله اولي در ويكي پديا بود.جمله دوم در منابع شيعه.حضرت روي زمين نشسته بودند كه لباسشون خاكي شده بود و حضرت محمد اين لقب را به امام(ع) نسبت دادند .
ولي ببينيد كه در ويكي پديا نوشته علي (ع)خاك بر صورت حضرت فاطمه يا خودشان پاشيدند و به خاطر اين كار پيامبر لقب ابوتراب يعني پدر خاك رو به ايشون نسبت دادند..حالا اين تناقض را تحليل كنيد.

آخرین ویرایش:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
مگه چیز سختی بود که نفهمیدین چی گفته ؟!؟!
من در مورد مسائل مذهبی اصلا توی ویکی پدیا سرچ نمیکنم .
اونجا فقط واسه مطالب علمی میرم !

رزمنده

عضو جدید
مگه چیز سختی بود که نفهمیدین چی گفته ؟!؟!
من در مورد مسائل مذهبی اصلا توی ویکی پدیا سرچ نمیکنم .
اونجا فقط واسه مطالب علمی میرم !
درسته ولي شما حساب كن يه نفر اون سر دنيا كه ميخواد درباره اسلام تحقيق كنه از همين منابع استفاده ميكنه و شناخت غلط پيدا ميكنه.

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمله اولي در ويكي پديا بود.جمله دوم در منابع شيعه.حضرت روي زمين نشسته بودند كه لباسشون خاكي شده بود و حضرت محمد اين لقب را به امام(ع) نسبت دادند .
ولي ببينيد كه در ويكي پديا نوشته علي (ع)خاك بر صورت حضرت فاطمه پاشيدند و به خاطر اين كار پيامبر لقب ابوتراب يعني پدر خاك رو به ايشون نسبت دادند..حالا اين تناقض را تحليل كنيد.
آها!!!!
مر30!!!;)

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه دانشنامه مزخرفی!!!!!!!!!!!
شخصیت به اون بزرگی محاله همچین کاری بکنه. منم یه کتابی خونده بودم به اسم پیشگوییهای حضرت علی (ع)، از اون به بعد هنوزم که هنوزه هر وقت اسم حضرت رو میشنوم گریه ام میگیره واسه مظلومیتش. برای تحقیق در مورد حضرت هم مطمئن باشید کسی به همچین دانشنامه ای اکتفا نمیکنه، کلی کتاب هست که شخصیتهای مسیحی در مورد حضرت علی نوشتند.
;)