عجیب ترین طلاقها

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز

طلاق بخاطر دیدن چهره همسر

زن اهل عربستان سعودی در سال ۲۰۰۸ دادخواست جدایی از همسرش را داد چون همسرش قصدداشت پس از ۳۰ سال زندگی مشترک نگاهی به چهره او بیندازد این مرد عرب ۳۰ سال درکنار همسرش زندگی کرد بدون آنکه حتی یک مرتبه موفق به دیدن صورت زنش شود زن ۵۰ سالهدر واقع از سنت روستای زادگاهش پیروی می کرد که نزدیک جنوب غربی شهر خامیس موشایتقرار دارد و تمام مدت صورتش را از همسرش مخفی نگه می داشت. عاقبت مرد تحت تاثیرکنجکاویش قرار گرفت و وقتی زنش در خواب بود می خواست روبند او را کنار بزند تا صورتاو را ببیند . البته این اشتباهی بزرگ بود چون زن با عصبانیت از خواب پرید ودادخواست طلاق داد زن که معتقد است از سوی همسرش مورد خیانت قرار گرفته است می گویدکه همسرش از او عذرخواهی کرده و قول داده که هرگز مرتکب آن عمل نشود ولی زن به جدایی اصرار می ورزد.

طلاق بخاطر طوطی

در سال ۲۰۰۱ زنی چینیدادخواست طلاق داد چون طوطی دست آموز او پته شوهرش را روی آب ریخت زن زمانی کهپرنده دائما عباراتی را تکرار میکرد که از مکالمات تلفنی مخفیانه شوهرش با زنیشنیده بود که با او ارتباط داشت به همسرش و وفاداری او شک کرد در آن زمان زن چینیبرای مدت زمان طولانی به دیدن خانواده اش رفته بود. وقتی از سفر بازگشت مدام تکرارمی کرد : ((طلاق، دوستت دارم، صبور باش و …)) زن که مطمئن شده بود همسرش به اوخیانت کرده است همراه طوطی اش به دادگاه رفت و دادخواست طلاق د اد با این حالعبارات طوطی برای دادگاه کافی نبود تا بتواند حکم طلاق را صادر کند.

طلاق بخاطر خیانت در پیری

یک زن ۸۳ سالهآلمانی پس از ۶۰ سال زندگی مشترک و سه فرزند از همسر ۸۱ ساله اش جدا شد چون مچ اورا در حین گپ و گفتمانی صمیمانه با زنی در محل کارش گرفته بود جورج ۳۰ سال قبل باآن زن در محل کارش آشنا شده و با او ارتباط داشت. زن که روت نام داشت پس از پی بردنبه ارتباط مخفیانه و عاشقانه همسرش با خشم تمام همه وسایل عتیقه او را از خانهبیرون ریخت جورج نیز به خانه زن مورد علاقه اش پناه برد که فقط دو خانه تا خانه روتفاصله داشت.

طلاق بخاطر دروغی بزرگ

زنی با شهرت لوئوکه در مورد سن واقعی خود به همسرش دروغ گفته بود پس از ده سال زندگی مشترک با همسرشاز سوی او طرد شد. لوئو زمانی که چن یعنی همسر آینده اش از او تقاضای طلاق کرد درواقع ۳۰ ساله بود ولی سن خود را به دروغ ۲۴ سال ذکر کرد در سال ۲۰۰۷ چن پس از پیبردن به سن واقعی همسرش از او شکایت کرد و طلاقش داد.

طلاق بخاطر مادر شوهر

زن اهل رومانی درسال ۲۰۰۵ دادخواست طلاق داد چون دیگر طاقت نداشت هر روز با مادر شوهرش ناهار بخوردآن زن ۲۲ ساله فقط ده ماه زندگی مشترک با همسرش را تجربه کرده بود که کاسه صبرشلبریز شد و علنا اعلام کرد که زندگی برایش بخاطر مادر شوهرش تبدیل به جهنم شده است . زن که النا نام دارد به قاضی گفت که حضور مداوم مادر شوهرش در بیشتر اوقات روز وشنیدن متلک های آزار دهنده اش زندگی مشترک را به کام او تلخ کرده است . اگرچه قاضیبه النا توصیه کرد که بیشتر در این مورد فکر کند و اگر واقعا مایل به جدایی ازهمسرش است دلیل بهتری پیدا کند.

طلاق بخاطر سگهای ولگرد

یکزن مستمری بگیر اهل رومانی پس از ۵۰ سال زندگی مشترک دادخواست طلاق داده است ویبخاطر اینکه همسرش تمام حقوق بازنشستگی اش را صرف خریدن مواد غذایی برای سگهایولگرد میکند به تنگ آمده است . الیزا ۷۰ ساله میگوید که همسرش میرسی از چند سال قبلباقی مانده مواد غذایی خانه شان را به دو سگ ولگرد می د اد. ولی پس از مدتی روزی سهمرتبه به بیش از ۲۰ سگ ولگرد غذا می داد و کار به جایی رسید که هیچ غذایی در خانهبرای خودشان باقی نمی ماند. الیزا می گوید که دیگر قادر نیست گرسنگی بکشد و اینوضعیت را تحمل کند میرسی تمام حقوق بازنشستگی خود را صرف خریدن غذا برای سگهایولگرد محله شان می کند گفتنی است که هر هفته بر تعداد این سگهای ولگرد افزودهمیشود. از زمانی که کشتن و از بین بردن سگهای ولگرد در کشور رمانی قدغن گردیدهتعداد زیاد این سگهای گرسنه در آنجا تبدیل به معضلی همگانی شده است.

طلاق المپیکی

زنی در سال۲۰۰۸دادخواست طلاق داد چون همسرش برای حمایت از المپیک ۲۰۰۸ بیجینگ در چین میدوید. وانگ ۵۶ ساله برای جمع آوری بودجه مورد نیاز مراسم دویدن خود آپارتمانش رافروخت. سپس کل سرمایه اش را برای گردآوری تیمی متشکل از شش مرد و یک وانت صرف کردکه روی آن این جمله نقاشی کرده بوداز المپیک بیچینگ حمایت کنید)) او این جملهرا به دو زبان انگلیسی و چینی نقاشی کرده بود زن به او هشدار داده بود که اگر بهاین کار ادامه دهد درخواست طلاق می دهد ولی مرد توجهی به آن نکرده بود. مرد گفتهبود که فقط برای حمایت از المپیک دست به این عمل زده است.

آخرین ویرایش:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

طلاق بخاطر دیدن چهره همسر

زن اهل عربستان سعودی در سال ۲۰۰۸ دادخواست جدایی از همسرش را داد چون همسرش قصدداشت پس از ۳۰ سال زندگی مشترک نگاهی به چهره او بیندازد این مرد عرب ۳۰ سال درکنار همسرش زندگی کرد بدون آنکه حتی یک مرتبه موفق به دیدن صورت زنش شود زن ۵۰ سالهدر واقع از سنت روستای زادگاهش پیروی می کرد که نزدیک جنوب غربی شهر خامیس موشایتقرار دارد و تمام مدت صورتش را از همسرش مخفی نگه می داشت. عاقبت مرد تحت تاثیرکنجکاویش قرار گرفت و وقتی زنش در خواب بود می خواست روبند او را کنار بزند تا صورتاو را ببیند . البته این اشتباهی بزرگ بود چون زن با عصبانیت از خواب پرید ودادخواست طلاق داد زن که معتقد است از سوی همسرش مورد خیانت قرار گرفته است می گویدکه همسرش از او عذرخواهی کرده و قول داده که هرگز مرتکب آن عمل نشود ولی زن به جدایی اصرار می ورزد.

زن هم زناي قديم... ما شا ا... به غيرتت زن.!
البته تا چند سال پيش يعني 25,30 سال پيش رسم مشابهي بود در ايران كه عروس خانم ها تا يكي دوماه نه حرف ميزدند نه صورتشون رو نمايان ميكردند..

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز
زن هم زناي قديم... ما شا ا... به غيرتت زن.!
البته تا چند سال پيش يعني 25,30 سال پيش رسم مشابهي بود در ايران كه عروس خانم ها تا يكي دوماه نه حرف ميزدند نه صورتشون رو نمايان ميكردند..

اینکه 30 سال چهرشو نشون نداده غیرت میخواد یا یکدندگی و اراده؟!!!:confused:

واقعیته؟؟؟ شنیده بودم تا روز عقد همدیگه رو نمیدیدن اما اینو تا حالا نشنیده بودم :surprised:

• Like
واکنش ها: bmd

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه 30 سال چهرشو نشون نداده غیرت میخواد یا یکدندگی و اراده؟!!!:confused:

واقعیته؟؟؟ شنیده بودم تا روز عقد همدیگه رو نمیدیدن اما اینو تا حالا نشنیده بودم :surprised:

واللا چي بگم..! اين كار اين خانم رگ غيرتي به قطر دسته بيل ميخواد.. حتما ارادش رو هم داشته ديگه. فكر كنم تا آخر عمر ميخواسته اين رويه رو ادامه بده..
اونجوري كه مادرم ميگفت... عروس حق نداشته روبندش رو كنار بزنه و هميشه با تاييد سر خواسته اش رو بيان ميكرده.. بيچاره نه نه ما هم اين دوره رو گذرونده.. البته اي رو بگم ها اون موقع ها بيشترشون اصلا قيافه هم رو نيز تا روز ازدواج نديده بودند... يعني بزرگتر ها بودند كه پسند ميكردند... الانا رو نگا نكنيد كه پدر مادرا آخرين نفريند كه از موضوع باخبر ميشند..

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز
واللا چي بگم..! اين كار اين خانم رگ غيرتي به قطر دسته بيل ميخواد.. حتما ارادش رو هم داشته ديگه. فكر كنم تا آخر عمر ميخواسته اين رويه رو ادامه بده..
اونجوري كه مادرم ميگفت... عروس حق نداشته روبندش رو كنار بزنه و هميشه با تاييد سر خواسته اش رو بيان ميكرده.. بيچاره نه نه ما هم اين دوره رو گذرونده.. البته اي رو بگم ها اون موقع ها بيشترشون اصلا قيافه هم رو نيز تا روز ازدواج نديده بودند... يعني بزرگتر ها بودند كه پسند ميكردند... الانا رو نگا نكنيد كه پدر مادرا آخرين نفريند كه از موضوع باخبر ميشند..

به اخر عمرش که نرسید به طلاق و درگیری کشید اما جالبتر اینه که تو عربها مرد سالاری هنوز هست چطور 30 سال با این زن تحمل کرده!!!!

بله اینو منم شنیده بودم حالا هر قومی با اداب و رسم خودشون کم و بیش به این سنت

پایبند بودن که تا روز عروسی همدیگه رو نمیدیدن اما تا 2 .3 ماهش رو نشنیدم

ولی خیلی ظلم بوده ادم حق تعیین شریک زندگیش رو نداشته باشه گرچه روشهای امروزی

رو هم تایید نمیکنم .

• Like

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به اخر عمرش که نرسید به طلاق و درگیری کشید اما جالبتر اینه که تو عربها مرد سالاری هنوز هست چطور 30 سال با این زن تحمل کرده!!!!

بله اینو منم شنیده بودم حالا هر قومی با اداب و رسم خودشون کم و بیش به این سنت

پایبند بودن که تا روز عروسی همدیگه رو نمیدیدن اما تا 2 .3 ماهش رو نشنیدم

ولی خیلی ظلم بوده ادم حق تایین شریک زندگیش رو نداشته باشه گرچه روشهای امروزی

رو هم تایید نمیکنم .

بح!! ازدواج هاي امروزي كه واقعا ظالمانه اند عزيز..!
دروغ ورياكاري تا حد رسيدن به حلقه نامزدي.. صد رحمت به تعصب قديميا كه زندگيشون بر پايه سادگي و واضحات بود...

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز
بح!! ازدواج هاي امروزي كه واقعا ظالمانه اند عزيز..!
دروغ ورياكاري تا حد رسيدن به حلقه نامزدي.. صد رحمت به تعصب قديميا كه زندگيشون بر پايه سادگي و واضحات بود...

کاش فقط به حلقه نامزدی برسه تا این ظلم شامل 2 تا طفل معصوم نشه

درسته پایه سادگی و واضحات بوده امابه نظر من حساب نیاوردن نظر 2 نفر که میخوان عمری با هم زندگی کنن و دیگران براشون تصمیم بگیرن یک ظلمه

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش فقط به حلقه نامزدی برسه تا این ظلم شامل 2 تا طفل معصوم نشه

درسته پایه سادگی و واضحات بوده امابه نظر من حساب نیاوردن نظر 2 نفر که میخوان عمری با هم زندگی کنن و دیگران براشون تصمیم بگیرن یک ظلمه
قبول ميكنم والبته اين مقايسه اي بين اين دو بد بود كه قبلي رو ارجح دونستم. و اينكه سادگي و عدم چشم داشت و انتظار بيش از حد, خود عاملي بود كه از طلاق هاي بعد از ازدواج جلوگيري ميكرد. حالا هم كسي انتظار نداره كه قوانين اون دوره و زمونا رعايت بشه .. واقعيتش من به زندگي يكي از فاميلهام كه جوان نيز هستند غبطه ميخورم. باور كنيد با وجود نداريشون مثل دو تا قناري هستند. و نديدم كه زن- ايشون از خونواده واقعا ثروتمندي بودند كه بعد از ازدواج طرد شده- شكايتي از همسرش داشته باشه .. هميشه هم همديگر رو تاييد كردند.. خدا روشكر زندگيشون هم داره هر روز بهتر وبهتر تر ميشه

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول ميكنم والبته اين مقايسه اي بين اين دو بد بود كه قبلي رو ارجح دونستم. و اينكه سادگي و عدم چشم داشت و انتظار بيش از حد, خود عاملي بود كه از طلاق هاي بعد از ازدواج جلوگيري ميكرد. حالا هم كسي انتظار نداره كه قوانين اون دوره و زمونا رعايت بشه .. واقعيتش من به زندگي يكي از فاميلهام كه جوان نيز هستند غبطه ميخورم. باور كنيد با وجود نداريشون مثل دو تا قناري هستند. و نديدم كه زن- ايشون از خونواده واقعا ثروتمندي بودند كه بعد از ازدواج طرد شده- شكايتي از همسرش داشته باشه .. هميشه هم همديگر رو تاييد كردند.. خدا روشكر زندگيشون هم داره هر روز بهتر وبهتر تر ميشه

پول رفاه میاره زندگی رو راحت میکنه اما خوشبختی نمیاره اصل درک عشق و تفاهم که اگه باشه همه چی رو میتونن یک زوج بدست بیارن اونوقت نیازی نیست دیگران تصمیم بگیرن یا به طلاق کشیده بشه

• Like

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پول رفاه میاره زندگی رو راحت میکنه اما خوشبختی نمیاره اصل درک عشق و تفاهم که اگه باشه همه چی رو میتونن یک زوج بدست بیارن اونوقت نیازی نیست دیگران تصمیم بگیرن یا به طلاق کشیده بشه

حرف هاي من ,شايد تناقضي با پست هاي قبليم بهمراه داشته باشه... ولي باتوجه به اينكه انسان ايده ال ,تو اين زمونه كم پيدا ميشه, من به داشتن پول و اعتبار براي ادامه يك زندگي عادي اعتقاد دارم.. اصولا مردها چون خودشونرو بيشتر مسوول در گرداندن زندگي ميدونند, با بي پولي راحت تر كنار مياند. ولي خانم ها كمي سخت گيرترند. -نشانه هاي چشم و هم چشمي-
در محاوره بين دختر و پسر, بيشتر دختر ها در جواب اينكه آيا پول خوشبختي مياره يا نه ميگند كه نه ولي بي پولي بدبختي مياره..
والا شناخت آدما تو اين زمانه و اون هم تو اين زندگي پيچيده سخت شده وواسه همين ثروت ميتونه به يكي از اهرم هاي مهم در پايداري زندگي تبديل بشه...
نميخواستم حرمت زندگي بي آلايش و عاشقانه رو بشكنم... ولي اينها حقايقي هستند كه در زندگي اكثر زوج ها جاريه..:w05: