(طنز) سوالات متداولی که از مهندسین کامپیوتر در جمع دوستان و آشنایان پرسیده می شود!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات متداولی که از مهندسین کامپیوتر در جمع دوستان و آشنایان پرسیده می شود!

- این کامپیوتر ما ویروسی شده، چیکارش کنیم؟

- الان یه کامپیوتر توپ تو بازار چنده؟

- این پسر من همش پای بازی کامپیوتره، مشکلی پیش نمیاد؟

- فیل.....تر شکن تازه چی اومده؟ ;-)

- چطوری میشه پسورد یکی رو فهمید؟ (يارو به عشقش شك داره!!!!)

- چطور میشه فهمید دخترم تو اینترنت چیکار می کنه؟

- این عکسای ما همش یهو!!!!!! پاک شده، بدبخت شدیم چیکار کنیم؟

- کامپیوتر من بالا نمیاد، چیکارش کنم؟

کی میای پیش ما یه حالی به این کامپیوترمون بدی؟ سي دي هاي جديدتم بيار!!!!!

- الان ویندوز چی خوبه؟!!!

- چطوری میتونم سریع تایپ یاد بگیرم؟

- يه لپ تاپ دست دوي مناسب توي دوستات كسي نميفروشه؟؟؟

- به نظر تو رم بیشتر تو سرعت بازی تأثیر داره یا سی پی یو یا کارت گرافیک؟

- بخوام کامپیوترم رو ارتقاء بدم چقد پام در میاد؟

- الان بیل گیتس پولدارتره یا استیو جابز؟

- به نظر تو ممكنه قيمت كول ديسك از اينم پايين تر بياد؟؟؟؟

- بخوام با کامپیوتر پول در بیارم چیکار کنم؟

- کلاس چی برم؟

- ميگن نوكيا فلان مدل خوب آنتن نميده....اما من شكلشو خيلي دوس دارم....حالا
به نظرت چيكار كنم؟؟

- واسه این کامپیوتر ما مشتری سراغ نداری؟

- چرا من تو وصل کردن دوربین دیجیتالم به کامپیوترم مشکل دارم؟

- بلوتوث جديد چي داري؟ بفرست بياد!!!!!!!!!!!١

- اینترنت چنده؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

.....

- و بالاخره: یکم این پسر ما رو نصیحت کن درس بخونه، اينجوري كه اين همش پاي
كامپيوتره، هيچي نميشه آخرش!!!‌

.

.

و من ....انديشه كنان ، غرق اين پندارم كه اون 140 واحدی که ما (با بدبختي!!!)
پاس کردیم ، اینا کجاش بود؟

و نكته مهم تر اينكه با عدم پاسخگويي مناسب به پرسش هاي سوپرعلمي فوق، طرف پيش خودش ميگه معلوم نيست ٤ سال تو دانشگاه چیکار ميكرده اين بي سواد!!!!

ESPEranza

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:w15:
وای آره دقیقا" ..... چی بگم خیلی بامزه ست ... ;)
منم کلاس میزارم و میگم تا نبینم نظری نمی تونم بدم ... باید معاینه ش کنم ...:d:biggrin:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای دست رو دلم نذار که خونه.....:confused:
دقیقا عین واقعیته،من خوابگاهی ام ،میدونید علاوه بر این سوالا یه چند تا سوال دیگه هم میپرسن ازم:
1-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم نرم افزار افیس ازتون بگیرم!
2-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟لپ تاپم از بس ویروسی شده هیچ برنامه ای رو باز نمیکنه نمیخوامم ویندوز عوض کنم چیکار کنم؟؟؟من:تنها راهش همین ویندوز عوض کردنه.طرف:خوب پس من لپ تاپمو میارم شما ویندوزشو مجانی(!!)]عوض میکنی یه ساعت دیگه بیام ازتون بگیرمش؟؟؟!!!
3-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم فلشمو اسکن کنم!!!!!!!!
4-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم یه کتاب از اینترنت برام دانلود کنید!!!(پرررررررررررررو)
1-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم یه نرم افزار نصب کنم نصب نمیشه میای اتاقمون برام نصب کنی؟؟؟؟
5-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم.......
وااااااااااااای که چقدر من جوش میارم اینجور موقع ها
تازه اگه تهش نتونم مشکلشونو حل کنم چپ چپ بهم نیگا میکنن میگن:شما مگه ترم چندی؟؟؟؟؟
:razz:

raha**

عضو جدید
نمی دونم چند بار جواب این سوال رو دادم که چرا ویندوز 7 نصب میکنی xp بهتره

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا عین واقعیته،من خوابگاهی ام ،میدونید علاوه بر این سوالا یه چند تا سوال دیگه هم میپرسن ازم:
1-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم نرم افزار افیس ازتون بگیرم!
2-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟لپ تاپم از بس ویروسی شده هیچ برنامه ای رو باز نمیکنه نمیخوامم ویندوز عوض کنم چیکار کنم؟؟؟من:تنها راهش همین ویندوز عوض کردنه.طرف:خوب پس من لپ تاپمو میارم شما ویندوزشو مجانی(!!)]عوض میکنی یه ساعت دیگه بیام ازتون بگیرمش؟؟؟!!!
3-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم فلشمو اسکن کنم!!!!!!!!
4-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم یه کتاب از اینترنت برام دانلود کنید!!!(پرررررررررررررو)
1-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم یه نرم افزار نصب کنم نصب نمیشه میای اتاقمون برام نصب کنی؟؟؟؟
5-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم.......
تازه اگه تهش نتونم مشکلشونو حل کنم چپ چپ بهم نیگا میکنن میگن:شما مگه ترم چندی؟؟؟؟؟

وای خدا چقدر با حال بود مخصوصا سومیش!:D

nafis...

مدیر بازنشسته

و من ....انديشه كنان ، غرق اين پندارم كه اون 140 واحدی که ما (با بدبختي!!!)
پاس کردیم ، اینا کجاش بود؟

و نكته مهم تر اينكه با عدم پاسخگويي مناسب به پرسش هاي سوپرعلمي فوق، طرف پيش خودش ميگه معلوم نيست ٤ سال تو دانشگاه چیکار ميكرده اين بي سواد!!!!

آخ گفتی دادا:w11:
تازه خیلیا فک میکنن که مهندسی کامپیوتر=آفیس:w22:
من که گاهی اوقات از سوالاشون دوس دارم سرم به دیوار بکوبم:wallbash:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
این 140 ولخدی که پاس کردی واسه چی بوده؟:whistle::w01:

مگه تو 140 واحد چی میخونید؟
باور کن
تا ترم 4 که تقریبا همه درسمون الکی ان،به عنوان مثال:ریاضی 1-ریاضی 2-ریاضی مهندسی-امار-فیزیک1-فیزیک2-از فیزیک 1- از فیزیک 2-مدار 1(که واسه من که نرم افزارم هیچ بدردم نمیخوره)-مدار الکترونیک(اووووووووووووووووووف!!)-+21 واحد عمومی+برنامه نویسی به زبان c+برنامه نویسی به زبان c#+ساختمان داده به زبان c++ +طراحی زبانهای برنامه نویسی+نظریه زبانها+ساختمان گسسته(یه جورایی همون پیشرفته ریاضی گسسته دبیرستان+......-----------؟باور کنید کلا 10 واحد درسی نداریم که به طور حرفه ای کارای معمولو یاد بگیریم!!!
مامااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان دردمو به کی بگم اخه؟؟؟!!
:cry:

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15:
وای آره دقیقا" ..... چی بگم خیلی بامزه ست ... ;)
منم کلاس میزارم و میگم تا نبینم نظری نمی تونم بدم ... باید معاینه ش کنم ...:d:biggrin:
کار خوبی می کنی مهندسی کامپیوتر یعنی استادی در خوابوندن در آبنمک . خرجش چنتا اصطلاح لاتین هست . :lol:

این 140 ولخدی که پاس کردی واسه چی بوده؟:whistle::w01:
یه سریاش پیش نیاز بود یه سریاش هم نیاز . همش همین ! :D

جالب بود :D
راستی شما ترم چندی !؟! :whistle:

مگه تو 140 واحد چی میخونید؟
وصایای امام (ره) ، آشنایی با قرآن کریم ، اندیشه 1 و 2 ، تاریخ صدر اسلام ، انقلاب اسلامی و :heart::love:

نمی دونم چند بار جواب این سوال رو دادم که چرا ویندوز 7 نصب میکنی xp بهتره

کار از محکم کاری عیب نمی کنه :D

آخ گفتی دادا:w11:
تازه خیلیا فک میکنن که مهندسی کامپیوتر=آفیس:w22:
من که گاهی اوقات از سوالاشون دوس دارم سرم به دیوار بکوبم:wallbash:

شما خودتو ناراحت این موضوعات کوچیک نکن . یاد گرفتن کامل آفیس خودش به اندازه کافی مشقت داره ! :whistle:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
6 چطور مگه؟؟؟؟
نکنه شما هم میخوای سوال کامپیوتری بپرسی ازم؟؟؟!!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
باور کن
تا ترم 4 که تقریبا همه درسمون الکی ان،به عنوان مثال:ریاضی 1-ریاضی 2-ریاضی مهندسی-امار-فیزیک1-فیزیک2-از فیزیک 1- از فیزیک 2-مدار 1(که واسه من که نرم افزارم هیچ بدردم نمیخوره)-مدار الکترونیک(اووووووووووووووووووف!!)-+21 واحد عمومی+برنامه نویسی به زبان c+برنامه نویسی به زبان c#+ساختمان داده به زبان c++ +طراحی زبانهای برنامه نویسی+نظریه زبانها+ساختمان گسسته(یه جورایی همون پیشرفته ریاضی گسسته دبیرستان+......-----------؟باور کنید کلا 10 واحد درسی نداریم که به طور حرفه ای کارای معمولو یاد بگیریم!!!
مامااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان دردمو به کی بگم اخه؟؟؟!!
البته مهندسین نرم افزار با این موضوع مشکل دارن و برای مهندس بودن خودش نیاز به گذروندن این درسا دارند. چون مهندسی نرم افزار در سالهای گذشته در دسته رشته های مهندسی نبود و یکی از شرایط ورودش به دسته رشته های مهندسی پا کردن این واحد های درسی هست . البته می دونیم که فنون کد نویسی و طراحی الگوریتم ها و هوش مصنوعی سر دراز در آمار و احتمالات دارند . ولی با این حال برای بچه های نرم افزار عملا بی فایده به نظر میرسه .

ولی من خودم به عنوان کسی که سخت افزار خوندم هیچ کدوم ازین درسا بی فایده نبود چه بسا که حیاتی هستند . مخصوصا درس هایی مثل مدار الکتریکی 2 و کنترل خطی که دروس تخصصی این رشته هستند بر اساس همین دروس پایه تدریس میشن .

جدای از همه ی اینها در مورد موضوع تاپیک باید گفت چه بچه های نرم افزار و چه سخت افزار که دقیق تر به مفاهیم درس نگگاه کرده باشند ، روابط و باریک و قشنگی بین دروس خونده شده و همین سوالات روزمره وجود داره . که لازمه پیدا کردن این پل ارتباطی هم خوندن دروس دانشگاه و هم وارد شدن به کارهای عملی و پیدا کردن دلایل اتفاقای که در سطح کامپیوترها میوفته هست. مطمئن باشید دروسی مثل معماری کامپیوتر ، ریزپردازنده ها، طراحی سخت افزار با زبان های مثل VHDL ، سیستم های عامل که خیییییلی درس شیرین و مهمی هست، الکترونیک دیجیتال ، VLSI و کنترل خطی همگی درسایی هستند که شدیدا می تونن این رابطه ی بین واحدها و همه این سوالاتی رو که روزمره از ما پرسیده میشوند ، پیدا کنن . موکدا میگم که درس سیستم عامل و معماری و ریزپردازنده وطراحی سخت افزار دروس حیاتی هستن که دانشجوها در حقیقت با خوندن این درسا مهندس کامپیوتر میشن . شک نکنید انقدر ها هم که به ظاهر میاد ، بی ارتباط نیستن . فقط زمان برای کسب تجربه و فکر در مورد روابط علت و معلولی نیاز داره . :w07:

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب بود :D
راستی شما ترم چندی !؟! :whistle:

6 چطور مگه؟؟؟؟
نکنه شما هم میخوای سوال کامپیوتری بپرسی ازم؟؟؟!!

ترم چند نیستیم . خدا بیامرزه . عمرشو داد به شما !
راستی یه سوال ، فیلمایی که از ماهواره میگیرم رو کامپیوتر پخش نمیشه . نرم افزار چی سراغ داری ؟ :w02:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته مهندسین نرم افزار با این موضوع مشکل دارن و برای مهندس بودن خودش نیاز به گذروندن این درسا دارند. چون مهندسی نرم افزار در سالهای گذشته در دسته رشته های مهندسی نبود و یکی از شرایط ورودش به دسته رشته های مهندسی پا کردن این واحد های درسی هست . البته می دونیم که فنون کد نویسی و طراحی الگوریتم ها و هوش مصنوعی سر دراز در آمار و احتمالات دارند . ولی با این حال برای بچه های نرم افزار عملا بی فایده به نظر میرسه .

ولی من خودم به عنوان کسی که سخت افزار خوندم هیچ کدوم ازین درسا بی فایده نبود چه بسا که حیاتی هستند . مخصوصا درس هایی مثل مدار الکتریکی 2 و کنترل خطی که دروس تخصصی این رشته هستند بر اساس همین دروس پایه تدریس میشن .

جدای از همه ی اینها در مورد موضوع تاپیک باید گفت چه بچه های نرم افزار و چه سخت افزار که دقیق تر به مفاهیم درس نگگاه کرده باشند ، روابط و باریک و قشنگی بین دروس خونده شده و همین سوالات روزمره وجود داره . که لازمه پیدا کردن این پل ارتباطی هم خوندن دروس دانشگاه و هم وارد شدن به کارهای عملی و پیدا کردن دلایل اتفاقای که در سطح کامپیوترها میوفته هست. مطمئن باشید دروسی مثل معماری کامپیوتر ، ریزپردازنده ها، طراحی سخت افزار با زبان های مثل VHDL ، سیستم های عامل که خیییییلی درس شیرین و مهمی هست، الکترونیک دیجیتال ، VLSI و کنترل خطی همگی درسایی هستند که شدیدا می تونن این رابطه ی بین واحدها و همه این سوالاتی رو که روزمره از ما پرسیده میشوند ، پیدا کنن . موکدا میگم که درس سیستم عامل و معماری و ریزپردازنده وطراحی سخت افزار دروس حیاتی هستن که دانشجوها در حقیقت با خوندن این درسا مهندس کامپیوتر میشن . شک نکنید انقدر ها هم که به ظاهر میاد ، بی ارتباط نیستن . فقط زمان برای کسب تجربه و فکر در مورد روابط علت و معلولی نیاز داره . :w07:
پس من که این درسارو نمیخونم چی؟؟

:surprised: شما فکر کنم فارغ التحصیل باشین درسته؟؟؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترم چند نیستیم . خدا بیامرزه . عمرشو داد به شما !
راستی یه سوال ، فیلمایی که از ماهواره میگیرم رو کامپیوتر پخش نمیشه . نرم افزار چی سراغ داری ؟ :w02:

یاد یکی دیگه از اتفاقای تو خوابگا افتادم:
-تق تق تق----->(صدای در اتاقمون تو خوابگا)--->سلام،تو اتاقتون مهندس کامپیوتر دارین؟؟؟منم با افتخار بههههههله امرتون؟؟؟میخواستم فیلم ببینم زیرنویسش نمیاد چیکار کنم؟؟!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس من که این درسارو نمیخونم چی؟؟

:surprised: شما فکر کنم فارغ التحصیل باشین درسته؟؟؟
شما هم با فارغ التحصیلاتون صحبت کنید ببینید کدوم درسا بعد عملی داره . مسلما وجود داره .